Czy to może świadczyć o nie ważnym chrzcie?

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Chrzest

Post autor: marcin07 » 2020-06-12, 11:55

AnnaS pisze: 2020-06-12, 07:38 Ja też mam takie czasem różne myśli. Nie warto się tym martwić. Przecież Chrzest jest ważny. Ksiądz też na pewno wie jak ochrzcić dziecko. Robi to już odruchowo. Z tego co wiem to już w wielu parafiach przynajmniej w mojej miejscowości nie wymaga się spowiedzi przed chrztem. Dam Ci przykład z życia wzięty, czasem chrzczą dziecko rodzice co nie mają ślubu, a razem mieszkają czyli żyją w konkubinacie czyli są grzechu ciężkim i do spowiedzi nie pójdą bo rozgrzeznia nie dostaną no i co taki Chrzest jest nie ważny? Oczywiście, że ważny. To nie wina dziecka.
Ja nigdzie nie zaprzeczyłem ze chrzest jest nie ważny , a ze ludzie żyją w konkubinacie to inna sprawa , może maja powody tak żyć albo sa pewne sprawy nie uregulowane , ważne ze sie dogadali i jednomyślnie godzą się na chrzest i on jest ważny i niech służy dziecku , może kiedyś rodzice weżną ślub .
mnie przeraza ze na przykład kobieta ma dziecko z wyznawca z islamista i do tego o radykalnych poglądach , zbiegiem czasu dochodzi często do rozstano , tu dopiero się rodzi tragedii i gehenna nie tylko dziecka ale często kobiety .
Nie raz się dziwie ze kobiety sa takie nierozważne i mimo ostrzeżeń wiążą sie z ludźmi o tak odrębnej kulturze i religii , a później przechodzą straszliwa gehennę, od życie i jego problemy
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Biserica Dumnezeu

Re: Chrzest

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-12, 12:07

Uczucie jest uczuciem.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Chrzest

Post autor: marcin07 » 2020-06-12, 12:33

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-12, 12:07 Uczucie jest uczuciem.
Uczucie mija pozostaje problem a nieraz i tragedia , szkoda ze nawet takie uczucie jak miłość nie trwa wiecznie .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Chrzest

Post autor: AnnaS » 2020-06-12, 13:36

marcin07 pisze: 2020-06-12, 11:55
AnnaS pisze: 2020-06-12, 07:38 Ja też mam takie czasem różne myśli. Nie warto się tym martwić. Przecież Chrzest jest ważny. Ksiądz też na pewno wie jak ochrzcić dziecko. Robi to już odruchowo. Z tego co wiem to już w wielu parafiach przynajmniej w mojej miejscowości nie wymaga się spowiedzi przed chrztem. Dam Ci przykład z życia wzięty, czasem chrzczą dziecko rodzice co nie mają ślubu, a razem mieszkają czyli żyją w konkubinacie czyli są grzechu ciężkim i do spowiedzi nie pójdą bo rozgrzeznia nie dostaną no i co taki Chrzest jest nie ważny? Oczywiście, że ważny. To nie wina dziecka.
Ja nigdzie nie zaprzeczyłem ze chrzest jest nie ważny , a ze ludzie żyją w konkubinacie to inna sprawa , może maja powody tak żyć albo sa pewne sprawy nie uregulowane , ważne ze sie dogadali i jednomyślnie godzą się na chrzest i on jest ważny i niech służy dziecku , może kiedyś rodzice weżną ślub .
mnie przeraza ze na przykład kobieta ma dziecko z wyznawca z islamista i do tego o radykalnych poglądach , zbiegiem czasu dochodzi często do rozstano , tu dopiero się rodzi tragedii i gehenna nie tylko dziecka ale często kobiety .
Nie raz się dziwie ze kobiety sa takie nierozważne i mimo ostrzeżeń wiążą sie z ludźmi o tak odrębnej kulturze i religii , a później przechodzą straszliwa gehennę, od życie i jego problemy
Marcinie, ja tak ogólnie pisałam. Nie odnosiłam się do Twojego postu. Z Twoim postem się zgadzam.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Chrzest

Post autor: marcin07 » 2020-06-12, 16:03

@};- Jakość głupio wyszło , nie porozumienie male ,
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Chrzest

Post autor: Praktyk » 2020-06-28, 21:22

To ja chciałbym dopytać, czy ktoś z was rozumie jak działa Chrzest dziecka? Ja mam osobiście z tym problem ( chociaż właśnie ochrzciłem dziecko :) )

Mówię to nawet po przeczytaniu postów @Magnolia stąd viewtopic.php?f=80&t=9694&p=194353&hili ... st#p194353

Rozumiem np. jak może działać Chrzest u dorosłego świadomego człowieka. Pojawia się u chrzczonego akt woli poddania się Jezusowi, zaufania mu, stanięcia w prawdzie. Ktoś kto jest już z Jezusem zjednoczony potwierdza i uświęca to połączenie.

Ale u niemowlaka to wszystko dzieje się bez jego woli... Dzieciątko nie ma pojęcia co się dzieje. Wierzymy, że dostaje wtedy dar wiary. Ale jakie jest wyjaśnienie tego, że to coś dzieje się dzięki woli jego rodziców a nie samego dziecka. Wola jednego człowieka może mieć wpływ na wolę drugiego bez jego wiedzy?
Można by dalej z tego wnioskować, że jeśli wziąć by dorosłego niewierzącego człowieka do kościoła, postawić wokół niego rodziców którzy wyrzekli by się za niego szatana i poświęcili go Jezusowi to powinien dostać dar wiary niezależnie od tego co tam sobie myślał w międzyczasie.
A może dalej... dało by się tak wszystkich ochrzcić na świecie bez ich wiedzy i udziału ?
( wiem, że kontrowersyjnie, ale poważnie potrzebuję tu wyjaśnień :) )
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Chrzest

Post autor: sądzony » 2020-06-28, 21:54

Ja nie umiem tego wyjaśnić. Też ochrzciłem córkę.
Dla mnie to symbol i kwestia wiary.
Jestem chrześcijaninem więc ochrzciłem dziecko bo wierzę, że to ułatwi jej relacje z Bogiem.

Bywałem "muzykiem" więc z nią śpiewam.
Bywałem "poetą" więc z nią rymuję.
Lubię czytać więc jej czytam.
Jestem inżynierem więc z nią rysuję i konstruuję.
Mam poczucie humoru więc z nią żartuję.
Lubię spacery więc spacerujemy.

Może to banalne, ale tak to widzę.
Ostatnio zmieniony 2020-06-28, 21:54 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

TOMVAD 45

Re: Chrzest

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-28, 22:30

I to się nazywa PRAWDZIWY TATA OD WSZYSTKIEGO. Tak trzymaj. Jesteś wzorem dla niej a to jej pomoże w dalszym życiu. Dziecko chwil spędzanych z ojcem nie zapomni.Dajesz dziecku dobry przykład jak na osobę żyjąca poza Kościołem. To jest naprawdę godne pochwały,gdyż jak wiemy wielu rodziców trzyma dzieci z daleka od Kościoła lub nie dba o tak ważną sprawę jak wiara. Naprawdę jestem pod wrażeniem.

Biserica Dumnezeu

Re: Chrzest

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-28, 22:37

Chrzest dziecka ... wedlug mnie dziala jak poczecie: dziecko nie ma w tym ani udzialu ani woli, ze juz zostalo poczete. I ze narodzi sie ( o ile jakas zwiedziona zlym mysleniem osoba tego nie przerwie ) jako czlowiek. Chrzest to cos, co nie jest wychowaniem ... do chrzescijanstwa: to przychodzi pozniej.
Poczecie to nie jest wychowanie do narodzenia i wejscia w zycie dorosle. to przychodzi pozniej.
A wiec dziecko chrzci sie bez jego woli, aby moglo juz byc w posrod ludu bozego jako jedno z dzieci bozych, tak wiec przywoluje sie nowe zycie w akcie poczecia bez woli tegoz nowego zycia, aby moglo juz byc jako jedno w spoleczenstwie zyjacych.

Podobnie Jezus pokazal to w akcie obrzezania: obrzezania dokonuje sie w 8 dniu zycia , bez woli i wiedzy dziecka.
Jezus nie musial tego przechodzic, gdyz On byl tworca Prawa i nie podlegal Prawu - ale jak to zostalo zaznaczone w Pismie, poddany zostal temu, aby sie wypelnilo we wszystkim Prawo.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Chrzest

Post autor: Praktyk » 2020-06-30, 12:03

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-06-28, 22:37 Chrzest dziecka ... wedlug mnie dziala jak poczecie: dziecko nie ma w tym ani udzialu ani woli, ze juz zostalo poczete. I ze narodzi sie ( o ile jakas zwiedziona zlym mysleniem osoba tego nie przerwie ) jako czlowiek. Chrzest to cos, co nie jest wychowaniem ... do chrzescijanstwa: to przychodzi pozniej.
Poczecie to nie jest wychowanie do narodzenia i wejscia w zycie dorosle. to przychodzi pozniej.
A wiec dziecko chrzci sie bez jego woli, aby moglo juz byc w posrod ludu bozego jako jedno z dzieci bozych, tak wiec przywoluje sie nowe zycie w akcie poczecia bez woli tegoz nowego zycia, aby moglo juz byc jako jedno w spoleczenstwie zyjacych.

Podobnie Jezus pokazal to w akcie obrzezania: obrzezania dokonuje sie w 8 dniu zycia , bez woli i wiedzy dziecka.
Jezus nie musial tego przechodzic, gdyz On byl tworca Prawa i nie podlegal Prawu - ale jak to zostalo zaznaczone w Pismie, poddany zostal temu, aby sie wypelnilo we wszystkim Prawo.
Rozumiem co piszesz, ale nadal nie rozumiem :)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Chrzest

Post autor: sądzony » 2020-06-30, 20:37

Praktyk pisze: 2020-06-30, 12:03 Rozumiem co piszesz, ale nadal nie rozumiem :)
Bo to chyba nie jest kwestia rozumu i logiki :)
Gdybym miał działać zgodnie z rozumem i logiką pewnie nie ochrzciłbym dziecka i pozwolił mu zrobić to gdy będzie świadome.
Ale podobnie jest z pierwszą komunią świętą - ja jej nie rozumiałem - dla mnie były to prezenty.
Zresztą bierzmowania też nie kumałem.
Może jestem upośledzony, ale nie byłem świadomy tego co robię.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Chrzest

Post autor: Magnolia » 2020-06-30, 20:54

Chyba chodzi o to że wprawdzie dziecko nie rozumie, ale rodzice rozumieją wagę i konsekwencje chrztu św i pragną tego dobra dla swojego dziecka. Czyli to jakby działanie z miłości rodziców do dziecka.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18851
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Chrzest

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-30, 20:58

Chrzest - Nowe Narodzenie - działa tak jak zwykłe narodzenie. Rodzimy się, mimo że nie wyrażaliśmy swojej woli w tej sprawie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Chrzest

Post autor: sądzony » 2020-06-30, 21:00

Magnolia pisze: 2020-06-30, 20:54 Chyba chodzi o to że wprawdzie dziecko nie rozumie, ale rodzice rozumieją wagę i konsekwencje chrztu św i pragną tego dobra dla swojego dziecka. Czyli to jakby działanie z miłości rodziców do dziecka.
Może, ale je bardziej to chyba czułem.
W zasadzie byłem jeszcze na bakier z Bogiem, a jednak gdzieś w duchu chciałem to zrobić.
U mnie było to wbrew ówczesnemu mnie.
Ale ja chyba byłem w szczególnej sytuacji.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Biserica Dumnezeu

Re: Chrzest

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-30, 21:22

Przyjalem chrzest w wieku doroslym. I zaluje, ze tak dlugo musialem z powodow innych niz moja chec czekac na ten moment.

ODPOWIEDZ