Spowiedź w maseczkach

ODPOWIEDZ
Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Spowiedź w maseczkach

Post autor: Aga1986 » 2020-08-25, 22:29

Czy spowiadacie się w maseczkach? Miałam już kilka spowiedzi w czasie epidemii ale przyznam że zawsze czuję dyskomfort i trochę opór z tego powodu. Raz spowiadałam się w przyłbicy ale to było w zakrystii a nie przed konfesjonałem. Chciałabym na mojej kolejnej spowiedzi mieć również przyłbicę ale nie wiem czy przez to echo się bardziej nie roznosi. Pytałam jednej mojej koleżanki to powiedziała że ona nie zakrywa ust wcale na spowiedzi. Z jednej strony wiem że się nie powinno ale z drugiej...jest to dla mnie duży dyskomfort i brak pewnej swobody wypowiedzi. Więc postanowiłam że zapytam jak to u Was wygląda?
Ostatnio zmieniony 2020-08-25, 22:39 przez Aga1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Spowiedź w maseczkach

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-08-25, 22:34

Ja zawsze spowiadam się w maseczce . Jest taki obowiązek. Ale chyba można zastąpić przyłbicą... Na pewno trzeba zasłaniać usta i nos.
Ostatnio zmieniony 2020-08-25, 22:35 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Spowiedź w maseczkach

Post autor: Aga1986 » 2020-08-25, 22:38

Dokładnie wiem, że powinno się dla bezpieczeństwa, więc będę zakładać przyłbicę tylko nie wiem czy przez to, że ogranicza mnie ta pleksa to będę głośniej mówić.
Ostatnio zmieniony 2020-08-25, 22:40 przez Aga1986, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Spowiedź w maseczkach

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-08-25, 22:44

No to może lepiej w maseczce. Chyba, że zdrowotnie to jest uciążliwe np. jeśli masz astmę, to wtedy przyłbica lepiej.
U mnie jeden z księży chyba w przyłbicy spowiada. I jest ok.
Ale lepiej niech się ktoś wypowie jeszcze na ten temat.
Ostatnio zmieniony 2020-08-25, 22:45 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Spowiedź w maseczkach

Post autor: ToTylkoJa » 2020-08-25, 22:47

Jeśli jest obowiązek zakrywanie ust i nosa to jest obowiązek i tyle 🤷
Przy przyłbicy dźwięk jest trochę inny (albo mi się wydaje), ale nie trzeba mówić szczególnie głośniej- większy problem z tym jest w maseczce.
Widziałam ostatnio u kogoś taka fajną przyłbicę, która zakrywa tylko kos i usta (opiera się na brodzie), możesz spróbować taką kupić.

Magnolia

Re: Spowiedź w maseczkach

Post autor: Magnolia » 2020-08-25, 23:00

Ja się spowiadałam w maseczce. Trzeba wytrzymać. Zawsze sobie powtarzam, że skoro inni dają radę to i ja potrafię.

Niedawno mój mąż pojechał do spowiedzi do innej parafii i tam kapłani spowiadali w pokojach. Tam jest duża kaplica tylko z konfesjonałami i kapłan wychodzi po penitenta, mijają konfesjonały i prowadzi do pokoju. Ale wymagane były maseczki, i kapłan i spowiadający się.
Domyślam się że to wyjątkowy kościół i organizacja spowiedzi. Ale kapłani to tez ludzie, można porozmawiać z proboszczem czy nie ma salki gdzie można zrobić dyżury spowiedzi bez konfesjonału, za to w komfortowych warunkach.

W czasie kwarantanny u nas w parafii zorganizowano dyżury półgodziny przed mszą w dolnym kościele, stworzono jakby konfesjonał, penitent klęczał, kapłan siedział a dzieliła ich mleczna plexi. Czyli była zasłona chroniąca obie strony, ale tez był przewiew powietrza i dało się dobrze słyszeć. Ludzie oczekiwali na schodach dolnego kościoła. Kapłan dezynfekował klęcznik po wyjściu penitenta.

Aga1986
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 25 mar 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 74 times
Been thanked: 39 times

Re: Spowiedź w maseczkach

Post autor: Aga1986 » 2020-08-25, 23:20

Dziękuję Wam za odpowiedzi. To mi już wystarcza:-)

ODPOWIEDZ