Komunia w stanie grzechu

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Komunia w stanie grzechu

Post autor: Monika310808 » 2020-10-11, 16:36

Co zrobić jeżeli uświadomiłam sobie,że wiele razy przyjęłam Komunie Święta w stanie grzechu? i tak naprawdę nie wiem kiedy moja spowiedź była dobra,jak się z tego wyspowiadać?że popełniłam świętokradztwo? Gdy brałam ślub również nie wyspowiadałam wszystkich grzechów np współżycia przedślubnego,a jestem już kilka lat po ślubie.Co teraz robić jak się dobrze wyspowiadać? I te wszystkie lata były świętokradcze ? Tak naprawdę Komunia była dla mnie tylko symbolem,nie zdawalam sobie sprawy że tam jest żywy Jezus! :(

ElEuler
Początkujący
Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 10 cze 2020
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Komunia w stanie grzechu

Post autor: ElEuler » 2020-10-11, 17:06

Najważniejsze, że zdałaś sobie z tego sprawę, szczerze żałujesz oraz chcesz się naprawić :) Z powyższymi problemami powinnaś oczywiście udać się do konfesjonału i tam szczerze wszystko opowiedzieć (myślę, że warto zaznaczyć fakt, że nie zdawałaś sobie sprawy ze świętokradzkiego przyjmowania Komunii Św.). Pamiętaj, że niebiosa bardziej się cieszą z jednego nawróconego aniżeli z 99-ciu sprawiedliwych, więc mam nadzieję, że Twoje mocne postanowienie poprawy również będzie szczere ;) Dobrze, że zdałaś sobie również sprawę z tego, że na mszy św. hostia to nie tylko opłatek lub symbol, lecz po przeistoczeniu prawdziwe ciało i krew naszego Zbawiciela (masa ludzi chodzi do kościoła nie zdając sobie z tego sprawy, a uczestnictwo we mszy jest tylko symboliczne...). Tak więc pamiętaj: spowiedź szczera i mocne postanowienie poprawy :)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Komunia w stanie grzechu

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-10-11, 17:10

Bardzo dobrze, że sobie to uswiadomiłaś i chcesz wrócić do Boga. Wyznaj tak jak tutaj napisałaś. Że zataiłaś grzechy ciężkie na spowiedzi przed ślubem (wymień jakie to były grzechy). Powiedz, że od ślubu minęło kilka lat, że nie wyznawałas tych grzechów. I że przyjmowałaś w tym stanie komunię. (jeśli pamiętasz to powiedz jak często przyjmowałaś Pana Jezusa w komunii w stanie grzechu ciężkiego. Czy to było kilka razy, czy kilkanaście, czy bardzo często) I że komunia była dla Ciebie tylko symbolem.
Nie obawiaj się spowiedzi. Tam Pan Jezus wszystko przebacza i da Tobie nowe życie. Wątpliwości, co do spowiedzi, które Cię niepokoją powiedz spowiednikowi. Spowiednika też się nie bój. Różne grzechy już słyszał w konfesjonale,więc spokojnie. Wie, że wszyscy jesteśmy grzesznikami. Wyznaj też grzechy ciężkie, które popełniłas od czasu ostatniej ważnej spowiedzi. Te, które pamiętasz.
Jeśli po spowiedzi, na której zataiłas współżycie przedmałzenskie i może inne grzechy ciężkie, przystepowałas ponownie do spowiedzi i nie wyznałas tego zatajenia, to te spowiedzi są nieważne.
Dlatego zrób przed spowiedzią rachunek sumienia z tych lat. Nie musisz oczywiście pamiętać wszystkich grzechów. Ale te, które pamiętasz trzeba koniecznie wyznać.
Pan Jezus przebaczy w spowiedzi każdy grzech. Ciężar grzechu nie jest przeszkodą w przebaczeniu. Pan Jezus nikogo nie odrzuca. Po Twoim poście widać, że tego żałujesz. A Pan Jezus jest "miłosierdziem samym dla duszy skruszonej" Tak powiedział św. Faustynie, patroce Miłosierdzia Bożego.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komunia w stanie grzechu

Post autor: Andej » 2020-10-11, 17:50

W konfesjonale spotkasz wyciągniętą dłoń Miłości. Wyjdziesz oczyszczona. Już zrobiłaś pierwszy krok. Uświadomiłaś sobie. Odczuwasz żal. Nie chcesz więcej grzeszyć. Jesteś wspaniała. Wiem, że trudno przyznać się na głos do własnej winy. Ale to niezbędne, aby się oczyścić. Może nawet się rozpłaczesz, gdy doznasz ulgi. Już po wyrzuceniu z siebie tego grzechu. A potem raz drugi, gdy otrzymasz rozgrzeszenie. I trzeci, gdy przyjdzie do Ciebie Jezus w Hostii ukryty. Wspieram modlitwą. Uczyń to jak najszybciej. Nie warto się męczyć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Komunia w stanie grzechu

Post autor: Monika310808 » 2020-10-14, 07:22

Dziękuję za rady i postaram się jak najszybciej udać do spowiedzi

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komunia w stanie grzechu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-14, 09:19

Piszesz, że sobie "uświadomiłaś". Co to znaczy? Czy wcześniej nie miałaś tej świadomości?
Bo jeśli nie, jesli np. zapomniałaś, to nie ma mowy o świętokradztwie (co nie oznacza, że nie należy tych grzechów wyznać).
Czy nie jest przypadkiem tak, że robisz retrospekcję, i wynajdujesz te grzechy w ramach skrupułów?

Monika310808
Bywalec
Bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 16 lip 2020
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Komunia w stanie grzechu

Post autor: Monika310808 » 2020-10-18, 16:19

Nie miałam świadomości,bo na mszę Świętą chodziłam z przyzwyczajenia i tak naprawdę nie miałam pojęcia,że w Hostii jest żywy Jezus.Dlatego też nie przywiązywałam niestety wagi do spowiedzi i moje wszystkie spowiedzi były złe:( więc Sakramenty święte przyjęłam w stanie grzechu ;(

ODPOWIEDZ