Pytania dotyczące mojej spowiedzi

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Potrzebuję pomocy

Post autor: Pompieri » 2020-11-20, 14:44

Sluchaj ksiedza i to wszystko.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Potrzebuję pomocy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-11-20, 20:43

Wszystko jest dobrze, to nic złego, że zachciało Ci się śmiać, nie jest to żadnym grzechem.
Ufaj spowiednikowi. Udzielił Ci rozgrzeszenia, powiedział, że już wyznałeś, a dalej już nie trzeba. W radzeniu sobie z natręctwami bardzo pomaga posłuszeństwo wobec spowiednika. Czyli jak Ci powiedział, że całkowicie możesz zamknąć przeszłość to zastosuj się do tej rady. I wogóle już się nie zastanawiaj nad tym, czy spowiedź jest ważna, bo jest ważna na pewno. Ciesz się Bożym Miłosierdziem.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Tom Tom
Przybysz
Przybysz
Posty: 10
Rejestracja: 9 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 7 times

Re: Potrzebuję pomocy

Post autor: Tom Tom » 2021-01-22, 00:05

Spowiedź to świetna sprawa, jednak często potrzeba czegoś więcej by zerwać z grzechem. Jezus gdzieś coś mówił, że trzeba narodzić się na nowo - czy coś takiego.
Tam chyba było coś, że z wody i z ducha, czyli jakby dwa aspekty. Spowiedź generalna podchodzi mi pod pokutę i zerwanie ze starym życiem. W piśmie świętym, jak czytałem, to tej podstawie towarzyszył właśnie chrzest wodny, czyli to narodzenie z wody. Dalej coś czytałem o nakładaniu rąk i otrzymywaniu Ducha Świętego. To by mi podchodziło pod narodzenie z ducha.
Fajnie czasem poczytać Biblię, można się czegoś dowiedzieć.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Potrzebuję pomocy

Post autor: lambda » 2021-02-17, 09:50

Tom Tom pisze: 2021-01-22, 00:05 Spowiedź to świetna sprawa, jednak często potrzeba czegoś więcej by zerwać z grzechem. Jezus gdzieś coś mówił, że trzeba narodzić się na nowo - czy coś takiego.
Tam chyba było coś, że z wody i z ducha, czyli jakby dwa aspekty. Spowiedź generalna podchodzi mi pod pokutę i zerwanie ze starym życiem. W piśmie świętym, jak czytałem, to tej podstawie towarzyszył właśnie chrzest wodny, czyli to narodzenie z wody. Dalej coś czytałem o nakładaniu rąk i otrzymywaniu Ducha Świętego. To by mi podchodziło pod narodzenie z ducha.
Fajnie czasem poczytać Biblię, można się czegoś dowiedzieć.
Nowe narodzenie to chrzest. Spowiedz to nie za mało. Zmiana zycia i zmiana zlych przyzwyczajeń to czesto proces, potrzeba walki a nie oczekiwanka cudów. To onczym mówisz to rozumienie protestanckie. Wiec jeśli jestes katolikiem to tkwisz w błednym rozumieniu tego pojecia.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Potrzebuję pomocy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-02-17, 10:54

Tom Tom pisze: 2021-01-22, 00:05 Tam chyba było coś, że z wody i z ducha, czyli jakby dwa aspekty. Spowiedź generalna podchodzi mi pod pokutę i zerwanie ze starym życiem. W piśmie świętym, jak czytałem, to tej podstawie towarzyszył właśnie chrzest wodny, czyli to narodzenie z wody. Dalej coś czytałem o nakładaniu rąk i otrzymywaniu Ducha Świętego. To by mi podchodziło pod narodzenie z ducha.
Nie bardzo.
Narodzenie z Ducha w Pismie to przede wszystkim Chrzest Święty (jeśli potrzeba analizy, chętnie przytoczę).

ODPOWIEDZ