Czy to grzech- Niebieskaaa

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: Pompieri » 2020-12-25, 01:58

Pytanie - a pojakie licho pisac z zonatym facetem?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-25, 05:38

Dezerter pisze: 2020-12-25, 00:45 ToTylkoJa - napisałaś "takie jak to ", ale mam nadzieję, że na naszym takich propozycji nie miałaś? (pytanie do wszystkich dziewczyn, pań) jeśli coś takiego się wydarzy od żonatego faceta to dajcie znać na pw, to przywołam go do porządku tak po męsku.
Nie, gdzie tam. W ten sposób chciał powiedzieć po prostu "zwyczajne"/ "niepozorne"/ "daleko niezwiązane z randkowaniem".

Claudiax

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: Claudiax » 2020-12-25, 10:48

Zalezy o czym sie pisze z żonatym meżczyzną, mi sie zdarzyło na GG kiedys ze ktoś napisal do mnie i powiedzial ze jest żonaty i ja juz z nim nie chciałam pisac bo pomyślałam o jego zonie, ze ja na jej miejscu chyba troche byłabym zazdrosna ..
Chyba ze to jest taka wieloletnia znajomość to ok, ale jesli mezczyzna sam pisze do innej kobiety, sam szuka kontaktu do pisania to mnie to zaczyna niepokoić.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: sądzony » 2020-12-25, 13:40

Niebieskaaa pisze: 2020-12-24, 12:30 (...) On chciał spotkań był gotowy zdradzić żonę. (...)
Moim zdaniem to ewidentni był flirt.
ToTylkoJa pisze: 2020-12-24, 22:02 (...) nie wszyscy faceci są normalni.(...)
:-? a panie?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-25, 13:44

@sądzony
Oczywiście, ale żadna pani nie proponowała mi jeszcze sponsoringu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pisanie z żonatym

Post autor: Andej » 2020-12-25, 19:58

Czy Niebieskaa pytała o ocenę osoby s którą korespondowała? Czy może o ocenę jej samej? Czy może też, aż mi głupio to napisać, o ocenę sytuacji?

Uważam, że celem jest odpowiedź na jej pytanie.
A ta odpowiedź uzależniona jest tylko i wyłącznie od jej motywacji i jej zachowania. Na ocenę nie ma wpływu postawa rozmówcy. Nie ma też znaczenia płeć rozmówcy. Ani orientacja tej osoby. Oceniać, przynajmniej w kategorii grzechu, można tylko i wyłącznie to, co czyni osoba pytająca. Co czyni w myśli, mowie i czynie. Co czyni w piśmie. Czego oczekuje. Propozycje, które otrzymywała w żadnym stopniu nie podlegają ocenie w tej materii.

A przepychanka, kogo, jak płeć, do czego namawiała jest tylko i wyłącznie próbą przegadania rozmówcy. Lub podpuszczaniem. Jeśli to bawi, to warto założyć nowy wątek. A w tym skupić sie na udzielanie=u odpowiedzi Niebieskieeeeej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Niebieskaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 25 cze 2020
Has thanked: 3 times

Czy to grzech ciężki

Post autor: Niebieskaaa » 2021-03-24, 19:46

Witam
Jestem po spowiedzi i mam pytanie. Przypomniało mi się już po niej przez przypadek że kiedy byłam w gimnazjum na koniec roku szkolnego mieliśmy kupić prezent wychowawcy. W imieniu klasy miałam go kupić z koleżanką. Wychowawca był polonistą więc była nim książka Dana Browna "kod da Vinci". Ta książka podobno byłabym zakazana przez Kościół a ludzie którzy ją czytali byli objęci ekskomuniką. Nie pamiętam czy miałam wtedy taką wiedzę to było dawno wydaje mi się że coś słyszałam ale nie mam pewności. Nie wiem czy potem się z tego wyspowiadałam czy nie. Czy to był mój grzech taki prezent? Czy powinnam się z tego spowiadać? I czy mogę o tym powiedzieć na następnej spowiedzi skoro mi się przypomniało ? Czy grzech był ciężki? Proszę o odpowiedź

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy to grzech ciężki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-03-24, 20:18

Ale jak to objęci ekskomuniką? Za czytanie książki? To chyba niemożliwe... Może w średniowieczu takie sytuacje były. @Logan @Marek_Piotrowski, to raczej mało prawdopodobne ?
Jeśli przypomniałaś sobie teraz, to oznacza, że nie zataiłaś tego podczas poprzednich spowiedzi. Bo nie pamiętałaś o tym i nie byłaś świadoma, że to grzech. Czyli możesz wyznać przy okazji następnej. Ale to raczej nie jest grzech ciężki, bo nie ma chyba obecnie czegoś takiego jak ekskomunika za czytanie, a poza tym kiedy dawałaś wychowawcy ten prezent, nie byłaś świadoma, że robisz coś złego. No i nie miałaś złych intencji.A bardzo możliwe, że na niego to w żaden zły sposób nie wpłynęło. Dla własnego spokoju po prostu powiedz o tym na następnej spowiedzi.

Dodano po 13 minutach 33 sekundach:
W ogóle się tym teraz nie przejmuj. Twoja spowiedź jest ważna, niczego nie zataiłaś. Wyznaj to następnym razem, a teraz ciesz się łaską uświęcającą. Możesz się pomodlić za tego wychowawce, jeśli chcesz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Czy to grzech ciężki

Post autor: Zebra » 2021-03-24, 20:24

W notyfikacji z dnia 14 czerwca 1966 Kongregacja Nauki Wiary stwierdziła, że Indeks pozbawiony jest znaczenia dyscyplinarno-karnego, natomiast zachowuje swoją wartość moralną jako ostrzeżenie przed treściami szkodliwymi dla wiary i dobrych obyczajów. Odtąd przestrzeganie Indeksu jest kwestią sumienia wiernych. Kodeks Prawa Kanonicznego z 1983 roku zaleca biskupom czuwanie, by wpływ środków przekazu i słowo pisane nie szkodziły wierze i obyczajom wiernych. W przypadku szczególnego zagrożenia ze strony jakiejś publikacji biskupi powinni podjąć środki zaradcze o charakterze informacyjnym. Negatywne rekomendacje dla niektórych pozycji mogą wydawać krajowe Konferencje Episkopatu czy poszczególni biskupi. Przykładem w Polsce jest stanowisko Episkopatu wobec książki Kod Leonarda da Vinci
Znalazłam taka informacje na Wikipedii (wiem, że źródło nie najlepsze)
Także nie ma już książek zakazanych przez Kościół a tylko takie, których się nie zaleca.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Czy to grzech ciężki

Post autor: Ada » 2021-03-24, 21:21

Możesz o tym wspomnieć na spowiedzi, lecz nie wydaje mi się, aby to był grzech.
Zreszta powyższe osoby dobrze piszą 😊

Niebieskaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 25 cze 2020
Has thanked: 3 times

Pytanie

Post autor: Niebieskaaa » 2021-03-27, 23:09

Czy jeśli robiąc dziecku Krzyżyk na czole na dobranoc zrobiłam go od dołu na czole palcem a nie od góry to czy można mówić tu o znieważeniu? W trakcie jak to robiłam przeszła mi taka myśl przez głowę. Nawet nie wiem skąd się wzięła że mogłam dokonać znieważenia żeby tak zrobić itp ale to odrzuciłam. Czy mam grzech?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Pytanie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-03-27, 23:42

Nie masz grzechu. To nie było żadne znieważenie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Pytanie

Post autor: Ada » 2021-03-28, 09:51

Absolutnie nie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Pytanie

Post autor: Praktyk » 2021-03-28, 23:55

A miałaś intencję znieważyć ? Myślę, że nie. Intencja się liczy.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Niebieskaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 25 cze 2020
Has thanked: 3 times

Czy to grzech

Post autor: Niebieskaaa » 2021-06-27, 19:20

Czy jeśli podczas aktu małżeńskiego ja kończę najpierw przez pieszczoty męża a potem on poprzez penetracje we mnie to czy ten akt jest dobry i czy nie popełniamy grzechu ?

ODPOWIEDZ