Natrętne myśli podczas przyjmowania komunii świętej

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Rafal8473
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2020
Been thanked: 2 times

Natrętne myśli podczas przyjmowania komunii świętej

Post autor: Rafal8473 » 2021-04-04, 15:00

Szczęśc Boże . Dziś przystępując do komunii świętej naszły mnie jakieś natrętne myśli że nie powinienem komunii świętej przyjmować że to świętokradztwo ... Albo że jak przyjmę to wstanie jakiegoś podniecenia seksualnego takie głupie myśli. Pod wpływem tej myśli wywołałam jakiś stan napięcia może i podniecenie nie wiem co to było nie miałem czasu żeby zapanować nad tymi myślami bo ksiądz już był przy mnie i udzielił mi komuniie świętą . (Miałem problem z natręctwami związanymi z podnieceniem bałem się wywołać podniecenia pod wpływem tego strachu myslenia spinalem się i podświadomie wywołałam niechciany taki stan napięcia.... podniecenie? ). Sam nie wiem co o tym myśleć że mnie taka sytuacja zaskoczyla smutno mi przez te myśli .. . Jeśli można chciałbym zapytać i poradzić co o tym myśleć ?

xdiec29
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 4 cze 2020
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 41 times

Re: Natrętne myśli podczas przyjmowania komunii świętej

Post autor: xdiec29 » 2021-04-04, 15:20

Powierz te myśli Panu Jezusowi, którego przyjmujesz. Chyaba wiesz kiedy popełniasz grzech zwłaszcza przeciw czystości. Zaufaj Jezusowi!
Jakbyś chciał pogadać pisz śmiało.
Błogosławionych Świąt!
xdiex29
Ostatnio zmieniony 2021-04-04, 15:22 przez xdiec29, łącznie zmieniany 1 raz.

Rafal8473
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2020
Been thanked: 2 times

Re: Natrętne myśli podczas przyjmowania komunii świętej

Post autor: Rafal8473 » 2021-04-04, 16:41

Dziękuję serdecznie za odpowiedź i pomoc. Bóg Zapłać
Ostatnio zmieniony 2021-04-04, 17:21 przez Rafal8473, łącznie zmieniany 2 razy.

Rafal8473
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2020
Been thanked: 2 times

Re: Natrętne myśli podczas przyjmowania komunii świętej

Post autor: Rafal8473 » 2021-04-05, 09:39

Chciałbym jeszcze zapytać o myśli. Często mnie męczą natrętne obrażające Boga staram się ignorować Miałem raz sytuacja że pod wpływem jakiegoś zdenerwowania sam pociągnęła czy wywolalem myśl obrazajaca Boga oczywiście tak nie myślę i chciałem jak najszybciej odrzucić ta myśl. Trochę mnie to męczy bo wydaje mi się że to ode mnie ta myśl wyszła . Sam nie wiem co o tym myśleć ?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Natrętne myśli podczas przyjmowania komunii świętej

Post autor: Andej » 2021-04-05, 09:48

Rafal8473 pisze: 2021-04-05, 09:39 Sam nie wiem co o tym myśleć ?
Zamiast myśleć o tym, trzeba myśleć o Bogu. Gdy dopadnie taka myśl, to od razu zadośćuczynić Panu błagając Go w myślach o przebaczenie. A także dziękując Mu za całe dobro, które jest Twoim udziałem. Również wysławiając Go i wielbiąc.

Gdy postanowisz i sprawisz, że każda myśl bluźniercza będzie natychmiast zamieniana na modlitwę dziękczynną, błagalną i/ lub chwalebną, myśli takie znikną same.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Rafal8473
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2020
Been thanked: 2 times

Re: Natrętne myśli podczas przyjmowania komunii świętej

Post autor: Rafal8473 » 2021-04-05, 09:55

Dziękuję serdecznie za odpowiedź

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Natrętne myśli podczas przyjmowania komunii świętej

Post autor: Zuben Ninja » 2021-04-05, 14:44

@Rafal8473 - najprawdopodobniej (...) dostajesz publiczne ostrzeżenie za pisanie głupot "prawdopodobnie" ;) niczym nie potwierdzonych i straszenie forumowiczów - zaprzestań promowania niekatolickich nauk pseudo egzorcystów, po naradzie uważamy to za szkodliwe - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2021-04-06, 21:06 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Natrętne myśli podczas przyjmowania komunii świętej

Post autor: Zuben Ninja » 2021-04-06, 21:43

Skoro nie życzycie sobie takich wiadomości to się dostosuję w imię posłuszeństwa ale osobiście jestem zdania, że lepiej znać najgorszą prawdę choćby była drastyczna niż żyć w nieświadomości. Ale niech Wam będzie - więcej nie będę poruszał tego tematu.

PS: To nie jest nauka pseudo egzorcystów tylko szanowanych, oficjalnych egzorcystów Kościoła Katolickiego takich jak ks. Gabriele Amorth (książka "Wyznania Egzorcysty" str. 32), ks. Włodzimierz Cyran (artykuł "Pokusy, obsesje, opętania a uwolnienie" oraz jego filmy na You Tube) itd.
Ostatnio zmieniony 2021-04-06, 22:30 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 8 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Natrętne myśli podczas przyjmowania komunii świętej

Post autor: Dezerter » 2021-04-06, 22:36

Ok powołałeś się na szanowanego przeze mnie ks Cyrana - załóż, więc wątek i możemy temat przedyskutować, ale w sposób ogólny a nie na czyimś przykładzie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ