Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

ODPOWIEDZ
sakulikate

Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: sakulikate » 2021-07-10, 01:08

Witam, wczoraj w piątek byłem u spowiedzi ale nie powiedziałem księdzu, że uprawiam seks przedmałżeński. Byłem tego świadomy i przyjąłem hostie. Wiem że zrobiłem źle i teraz pytanie co mam robić? Czy jeżeli podczas następnej spowiedzi powiem że zataiłem grzech to zostanie on odpuszczony?

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: Czarny » 2021-07-10, 03:20

Wiem że zrobiłem źle i teraz pytanie co mam robić?
Czym prędzej przystąpić do spowiedzi i przed tym nie przyjmować Komunii.
Czy jeżeli podczas następnej spowiedzi powiem że zataiłem grzech to zostanie on odpuszczony?
Tak, po prostu idź i wyznaj szczerze, nie ma nigdzie wspomniane by ten grzech nie podlegał odpuszczeniu.
Ostatnio zmieniony 2021-07-10, 03:24 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: Maciej » 2021-07-11, 17:42

Heh Sakulikate, to tu się otwierasz, a przed Chrystusem i pośrednikiem (Księdzem) już nie? Polecam zastanowić się czy w ogóle jesteś dojrzały do małżeństwa, jeżeli w takiej sprawie jesteś niedojrzały.

sakulikate

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: sakulikate » 2021-07-12, 22:04

Maciej pisze: 2021-07-11, 17:42 Heh Sakulikate, to tu się otwierasz, a przed Chrystusem i pośrednikiem (Księdzem) już nie? Polecam zastanowić się czy w ogóle jesteś dojrzały do małżeństwa, jeżeli w takiej sprawie jesteś niedojrzały.
Na razie małżeństwa nie zamierzamy brać, musimy odkryć swoje potrzeby seksualne żeby po ślubie się nie okazało, że mamy słaby i nudny seks

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: Dezerter » 2021-07-12, 23:14

A jak , będzie słaby i nudny to się rozstaniecie :-\ :-o L-)
jak bym był dziewczyną t po takiej deklaracji bym z tobą zerwał bo nie jesteś kandydatem na męża z którym można wiązać się na całe życie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: lambda » 2021-07-13, 06:22

sakulikate pisze: 2021-07-12, 22:04
Maciej pisze: 2021-07-11, 17:42 Heh Sakulikate, to tu się otwierasz, a przed Chrystusem i pośrednikiem (Księdzem) już nie? Polecam zastanowić się czy w ogóle jesteś dojrzały do małżeństwa, jeżeli w takiej sprawie jesteś niedojrzały.
Na razie małżeństwa nie zamierzamy brać, musimy odkryć swoje potrzeby seksualne żeby po ślubie się nie okazało, że mamy słaby i nudny seks
Skoro nie zamierzasz zrywać z grzechem to do spowiedzi nie m co iść, bo będzie nieważna

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: Maciej » 2021-07-14, 13:38

sakulikate pisze: 2021-07-12, 22:04
Maciej pisze: 2021-07-11, 17:42 Heh Sakulikate, to tu się otwierasz, a przed Chrystusem i pośrednikiem (Księdzem) już nie? Polecam zastanowić się czy w ogóle jesteś dojrzały do małżeństwa, jeżeli w takiej sprawie jesteś niedojrzały.
Na razie małżeństwa nie zamierzamy brać, musimy odkryć swoje potrzeby seksualne żeby po ślubie się nie okazało, że mamy słaby i nudny seks
Tylko że z tego co rozumiem, to jeżeli jesteś katolikiem, to małżeństwa nie zawiera się ze względu na seks dla samego seksu, a jeżeli już w takim kontekście, to ze względu na płodzenie i rodzenie. I to płodzenie i rodzenie raczej, żeby z miłości było.


Dezerter, ale autor i dziewczyna z którą odkrywa potrzeby seksualne tak razem zdecydowali.

sakulikate

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: sakulikate » 2021-07-18, 23:24

Maciej pisze: 2021-07-14, 13:38
sakulikate pisze: 2021-07-12, 22:04
Maciej pisze: 2021-07-11, 17:42 Heh Sakulikate, to tu się otwierasz, a przed Chrystusem i pośrednikiem (Księdzem) już nie? Polecam zastanowić się czy w ogóle jesteś dojrzały do małżeństwa, jeżeli w takiej sprawie jesteś niedojrzały.
Na razie małżeństwa nie zamierzamy brać, musimy odkryć swoje potrzeby seksualne żeby po ślubie się nie okazało, że mamy słaby i nudny seks
Tylko że z tego co rozumiem, to jeżeli jesteś katolikiem, to małżeństwa nie zawiera się ze względu na seks dla samego seksu, a jeżeli już w takim kontekście, to ze względu na płodzenie i rodzenie. I to płodzenie i rodzenie raczej, żeby z miłości było.


Dezerter, ale autor i dziewczyna z którą odkrywa potrzeby seksualne tak razem zdecydowali.
A jeżeli dziecka nie zamierzamy mieć to jest sens zawierać małżeństwo?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: Dezerter » 2021-07-18, 23:44

Nie jesteś dojrzały do bycia ojcem i mężem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: Maciej » 2021-07-25, 23:25

sakulikate pisze: 2021-07-18, 23:24 A jeżeli dziecka nie zamierzamy mieć to jest sens zawierać małżeństwo?
Jeżeli jesteś katolikiem to zobowiązuje.
I z tego co się orientuję, to przynajmniej do teraz tak jest, że jeżeli chcesz tworzyć związek z kobietą i w którym chcesz by było dostępne też współżycie płciowe, to musisz dojrzeć do sakramentu małżeństwa i w związku z miłością otworzyć się na potomstwo.
Poużywać sobie siebie nawzajem to z tego co się orientuję to nie dla katolików (chyba że coś Papież Franciszek zmienił, ale raczej wątpię). Ale raczej upewnij się, bo nie za bardzo śledzę co się teraz dzieje w Kościele, bo nie na moje nerwy.

Uległeś obecnej pseudokulturze i wydaje Ci się czymś normalnym ot tak związać się dziewczyną i wzmacniać waszą więź dobrym seksem i dawaniem sobie orgazmów. Po prostu jesteś jeszcze niedojrzały do naturalnego związku między kobietą i mężczyzną ( i tak samo dziewczyna z którą sypiasz), ale porozmawiaj o tym z kimś mądrym, najlepiej z księdzem, zakonnicą z polecenia.
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 789
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 161 times
Been thanked: 138 times

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-07-26, 10:30

sakulikate pisze: 2021-07-10, 01:08 Witam, wczoraj w piątek byłem u spowiedzi ale nie powiedziałem księdzu, że uprawiam seks przedmałżeński. Byłem tego świadomy i przyjąłem hostie. Wiem że zrobiłem źle i teraz pytanie co mam robić? Czy jeżeli podczas następnej spowiedzi powiem że zataiłem grzech to zostanie on odpuszczony?
Iść jak najszybciej do spowiedzi, a wtedy wyznać swój grzech i grzech świętokradztwa.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Zataiłem grzech na spowiedzi, co robić?

Post autor: Lizzie » 2021-07-26, 17:58

Pomódl się przed spowiedzią do Trójcy Przenajświętrzej żebyś wyznał wszystkie grzechy szczególnie te które masz problem wyznać .
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

ODPOWIEDZ