Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Dzik » 2021-10-09, 22:17

Abstract pisze: 2021-10-09, 09:10
Dzik pisze: 2021-10-09, 08:01
Ale jaki sens w tym ma Bóg żeby dopuszczać do pogorszenia wzroku czego to robi nie ma co iść do innego okulisty bo przeczytałem też o tym w internecie i pisze to samo co mówi okulista może być tylko gorzej a poprawy nie będzie nigdy
Dziku tutaj trzeba byłoby zgłębić sens cierpienia, kluczem do tego jest śmierć Jezusa na krzyżu. Każdy z nas buduje sobie w głowie światopogląd, aby chociaż w pewnym stopniu odpowiedzieć sobie na pytania, dlaczego ten świat wygląda tak, a nie inaczej. Żeby w miarę sobie poradzić z tym problemem trzeba poświęcić na to trochę czasu i niestety wzroku ;).
Wątek o cierpieniu znajdziesz tutaj
linki zewnętrzne
http://mateusz.pl/mt/dp/dp-cab.htm
http://www.hospicjumwagrowiec.pl/cierpi ... -pawla-ii/

Jeśli jak napisałeś, Bóg dopuszcza cierpienie, to dopuszcza również twoją zdolność do twórczego myślenia, rozwoju, umiejętności mierzenia się z problemami, dlatego medycyna jest jednym z owoców tych możliwości jakie Bóg dał ludziom.

To co napisałem jest znacznie na wyrost twoich problemów zdrowotnych, obyś miał tylko takie. Natomiast twoja reakcja na te małe problemy jest jak najbardziej słuszna i ma swój cel, zaczniesz zadawać pytania i szukać odpowiedzi (ale nie oczekiwać ich na tacy) musisz sam dojść do niektórych wniosków. Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy w tej samej zupie ;).

Z za kurtyny astygmatyzmu pozdrawia Abstract
Tak tylko medycyna jednak nie wszędzie daje rady tak jak w tym przypadku i jedyna nadzieja w Bogu i niestety pogorszenie wzroku to nie jest mój jedyny problem zdrowotny bo jest i drugi taki który też nigdy nie zniknie chyba że Bóg coś z tym zrobi

Dodano po 13 minutach 8 sekundach:
Andej pisze: 2021-10-09, 20:42 Niezupełnie. Minusy też się cofają, ale z dużym przegięciem. Krótkookresowa poprawa. A potem się wali. I dopiero wtedy sensowna operacja. Słusznie zauważasz, że każda ingerencja chirurgiczna, oprócz ryzyka, które zawsze jest, powoduje jakieś ubytki.
Przez krótki czas po wymianie soczewek na sztuczne nosiłem zerówki. Z przyzwyczajenia. Ale i po to, aby nie zmieniać prawka.
Ale nie martw się. Tylko przez pierwsze 50 lat okulary przeszkadzają, potem się człowiek przyzwyczaja. Oczywiście można kontaktowe, ale i tak trzeba mieć normalne szkiełka. Bo zdrowsze. Bo przy wielu chorobach, podrażnieniach, nie można ich używać.
Okulistka mówiła że do 21 roku życia może się tylko pogarszać a później stanie w miejscu tak że niecałe 3 lata ryzyka że będzie gorzej a ty piszesz że pomału może się poprawiać to tobie się poprawiło albo znasz kogoś komuś się poprawiło i w jakim to wieku było. Okularów nie mam I nie zamierzam mieć soczewki wygodniejsze no i źle wyglądam w okularach ale fajnie by było znowu widzieć idealnie nie nosząc niczego

Dodano po 45 minutach 16 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-10-09, 11:02 Witam brata astygmatyka :ymhug:
Dziku - powiem ci tak - idź na taką Mszę - na pewno nie zaszkodzi
idź i z wiarą proś o uzdrowienie, módl się i oddaj woli Bożej niech sie dzieje, podejdź nawet do modlitwy indywidualnej jeśli będą zapraszać - nic złego Ci nie zrobią - ja i wiele osób z forum posługiwało taką modlitwą, a jeszcze więcej osób z niej skorzystało.
Będziesz miał spokój wewnętrzny i satysfakcję własną, że zrobiłeś wszystko w kierunku uzdrowienia wzroku.

A konsultacja lekarska u innych specjalistów (najlepiej 3) zalecana jak najbardziej.
Na msze pójdę bo jak nie pójdę to nie będe wiedzieć czy to pomoże a tak to przynajmniej spróbuje

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
Jozek pisze: 2021-10-09, 11:01 dziku, idz do dobrego lekarza okulisty nie do technika od okularow, bo to moze byc katarakta, na ktora technik nie bedzie zwracal uwagi i na zmiany w oczach.
okulary wtedy nie pomoga bo nie chodzi o utrate ostrosci widzenia tylko o widzenie jak przez lekka mgle, co daje takie same efekty jak brak ostrosci. Z czasem ta mgla robi sie coraz gesciejsza.
im wczesniej bedzie zdiagnozowana tym lepiej, bo takie zamglone soczewki w miare postepowania katarakty twardnieja niemal jak szklo i trudno je potem operacyjnie usunac by wstawic nowe sztuczne.
Byłem u okulisty nawet skierowanie od rodzinnego dostałem żeby móc odrazu iść a nie czekać niewiadomo ile
Ostatnio zmieniony 2021-10-09, 22:17 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Jozek » 2021-10-09, 22:26

i poszedles?
jaki byl wynik badan?
czy po prostu nie robiles zadnych badan?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Andej » 2021-10-10, 07:24

Dzik pisze: 2021-10-09, 22:17 Okulistka mówiła że do 21 roku życia może się tylko pogarszać
Dobrze mówiła. Tak jest w okresie rozwoju fizycznego. Ja zacząłem nosić okulary w wieku ok. 10 lat.
Nie rozumiem sugerowania się wyglądem. Oczy ważniejsze. Ale to Twój wybór.
Wszystko co napisałem, napisałem z autopsji. I po kilkudziesięciu latach pogarszania, krótkookresowo się poprawił. Z tym, że okresie rozwoju fizycznej musiałem zmieniać okulary dość często. Później pogarszanie się bardzo spowolniło.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Dzik » 2021-10-10, 11:03

Jozek pisze: 2021-10-09, 22:26 i poszedles?
jaki byl wynik badan?
czy po prostu nie robiles zadnych badan?
Robiła różne badania i wyszły dobrze i powiedziała że poprostu sie wzrok pogorszył

Dodano po 36 sekundach:
Andej pisze: 2021-10-10, 07:24
Dzik pisze: 2021-10-09, 22:17 Okulistka mówiła że do 21 roku życia może się tylko pogarszać
Dobrze mówiła. Tak jest w okresie rozwoju fizycznego. Ja zacząłem nosić okulary w wieku ok. 10 lat.
Nie rozumiem sugerowania się wyglądem. Oczy ważniejsze. Ale to Twój wybór.
Wszystko co napisałem, napisałem z autopsji. I po kilkudziesięciu latach pogarszania, krótkookresowo się poprawił. Z tym, że okresie rozwoju fizycznej musiałem zmieniać okulary dość często. Później pogarszanie się bardzo spowolniło.
Ale nosze soczewki

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Jozek » 2021-10-10, 11:26

ponoc po czarnych jagodach sie poprawia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Zebra » 2021-10-10, 15:08

Dziku
Oczywiście, że możesz iść na taką mszę się i się pomodlić. Ale pamiętaj, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Jeśli będzie chciał to cię uzdrowi jutro, dzisiaj, na takiej czy innej mszy, w czasie snu i tak dalej.
Trudno w takiej sytuacji powiedzieć bądź Wola Twoja. Sama nie wiem czy poddana próbie, oddałam bym się Bogu. Ale Ciebie zachęcam do oddania się Woli Bogu. I pamiętaj, że każda mszą ro spotkanie chrześcijan z Bogiem. I czy będzie ona mszą o uzdrowienie czy nie "jej moc " będzie taka sama.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: lambda » 2021-10-11, 07:11

Dzik pisze: 2021-10-09, 20:30
Albertus pisze: 2021-10-09, 08:12
Dzik pisze: 2021-10-09, 08:01 Z daleka widze gorzej a nie chce całe życie nosić soczewek a tym bardziej okularów a wcześniej miałem idealny wzrok
Czyli jesteś po prostu krótkowidzem? I wystarczy nosić okulary albo soczewki aby tą wadę skorygować?

Jeśli tak to wiesz chyba że na świecie ok 2,5 miliarda ludzi ma ten sam problem i jakoś sobie radzi?

Ja też jestem krótkowidzem od dzieciństwa.

Są metody laserowej korekcji wzroku przy krótkowzroczności ale mogą wystąpić powikłania.Ale medycyna idzie do przodu i jak jesteś młody to może jeszcze doczekasz metod leczenia krótkowzroczności bez większego ryzyka.

O uzdrowienie można się oczywiście modlić ale tak jak w przypadku modlitwy o uzdrowienie bolącego zęba to lepiej jednak udać się jak najszybciej dodentysty tak w tym przypadku do okulisty aby dobrać odpowiednie okulary czy soczewki.

A Msza o uzdrowienie może się przydać a przy okazji może zobaczysz jakie inni ludzie maja poważne problemy ze zdrowiem.
Byłem u okulisty i mam soczewki ale fajnie by było znowu dobrze widzieć bez soczewek czy okularów to smutna wizja noszenia tego całe życie a operacja po pierwsze to za mała wada bo operacja to chyba z -3 trzeba mieć po drugie nawet gdyby nie było ryzyka powikłań i leczyli by każdą wade to oczy po operacji do końca życia będą delikatniejsze i bardziej wrażliwe na uszkodzenia np jak wpadnie coś do oka więc i tak bym nie poszedł na operacje. Mówisz o zębie i dentyście ale to inna sytuacja bo denysta zęba wyleczy i po problemie a tu ratunku nie ma w najlepszej sytuacji wzrok tylko nie pogorszy się bardziej bo cofią się tylko wady plusowe a nie minusowe
Nie przesadzaj. Taka wadą wzroku to żaden problem. Do tego jeszcze mala. Ja żyję z krótkowzrocznością juz wiele lat i nie postrzegam tego jako jakikolwiek problem a mam sporą wade. Przyjmij z pokorą, może właśnie tego ta sytuacja ma Cię nauczyć. Że życie nie jest ani nie będzie takie jak byśmy sobie chcieli. Czas dojrzeć.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Dzik » 2022-06-28, 11:11

Minęło pół roku od czasu kiedy byłem na mszy uzdrawiającej i nie ma żadnej poprawy a w dodatku jest gorzej bo zamiast -1 i -1,25 to jest -1,5 i -1,75 więc jest dużo gorzej teraz odmawiam tajemnice szczęścia żeby mi się wzrok naprawił ale czy Bóg mnie wysłucha to nie wiem bo proszę o coś co jest nierealne i potrzeba cudu bo przecież minusowe wady wzroku są nieuleczalne

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-28, 11:14

Nie traktujesz Ty przypadkiem tego wszystkiego jak magii?

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Dzik » 2022-06-28, 11:28

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-28, 11:14 Nie traktujesz Ty przypadkiem tego wszystkiego jak magii?
Nie traktuje jak magii bo liczę się z tym że Bóg może nie wysłuchać choć w obietnicach w tajemicach szczęścia pisze że dostanie się wszystko o co się poprosi. Nie traktuje tego aż tak dosłownie bo wiem że każdej prośby Bóg nie wysłucha bo tych sprzecznych z Jego Wolą nie ale chyba proźby które nie są sprzeczne z Wolą Bożą to chyba raczej wysłucha a już kilka razy się przekonałem o skuteczności tych modlitw nawet teraz bo rok temu zaczołem je odmawiać i prosić Boga o dom na zadupiu i domu jeszcze nie mam ale udało mi się kupić pole na zadupiu które było dosyć tanie to już pierwszy krok w tym kierunku i teraz muszę uzyskać warunki zabudowy a po skończeniu szkoły za rok pewnie pojadę na ten dom zarobić za granice. Tyle że dom to jest że tak powiem coś co jest realne bo trzeba mieć pole pozwolenie na budowe i pieniądze a naprawa wzroku to co innego bo jest nieuleczalne i musi stać się cud. No a na msze poszłem z nastawieniem że może akurat coś z tego będzie bo dużo osób pisało że to uzdrawia ale nie nastawiałem się że i mnie uzdrowi bo przecież niczym sobie nie zasłużyłem na uzdrowienie o tak se za darmo uczestnicząc w jednej mszy
Ostatnio zmieniony 2022-06-28, 11:31 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Andy72 » 2022-06-28, 11:30

Dzik pisze: 2022-06-28, 11:11 Minęło pół roku od czasu kiedy byłem na mszy uzdrawiającej i nie ma żadnej poprawy a w dodatku jest gorzej bo zamiast -1 i -1,25 to jest -1,5 i -1,75 więc jest dużo gorzej teraz odmawiam tajemnice szczęścia żeby mi się wzrok naprawił ale czy Bóg mnie wysłucha to nie wiem bo proszę o coś co jest nierealne i potrzeba cudu bo przecież minusowe wady wzroku są nieuleczalne
To niewielka wada, ja mam -5 i jest to normalne
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-06-28, 11:51

Ja też mam chyba więcej...
Przypomina mi się stary szmonces żydowski:
Rozwrzeszczana synagoga. Żyd głośno się modli.
– Panie Boże, daj mi dwieście dolarów! Panie Boże, daj mi dwieście dolarów!
Modlący się obok niego, dobrze ubrany ziomek (pewnie bankier) wciska mu zwitek banknotów.
– Masz dwieście dolarów i idź stąd. My się tu nie o takie sumy modlimy...

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Dzik » 2022-06-28, 12:38

Marek_Piotrowski pisze: 2022-06-28, 11:51 Ja też mam chyba więcej...
Przypomina mi się stary szmonces żydowski:
Rozwrzeszczana synagoga. Żyd głośno się modli.
– Panie Boże, daj mi dwieście dolarów! Panie Boże, daj mi dwieście dolarów!
Modlący się obok niego, dobrze ubrany ziomek (pewnie bankier) wciska mu zwitek banknotów.
– Masz dwieście dolarów i idź stąd. My się tu nie o takie sumy modlimy...
Wiem o co w tym chodzi ale każdy ma inne oczekiwania choć nie rozumiem miliarderów którzy nie wydadzą swojego majątku po co wieczność im zależy na wiecznym bogaceniu się czy bogatych polityków jak np obajtek który ma wiele domów nie starczy mu jeden mi starczy tyle ile będzie mi potrzebne a nie żeby mieć nadmiar bogactwa z którego i tak nie skorzystam jak obajtek albo miliarderzy

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Andy72 » 2022-06-28, 12:41

Mi wada rozpoczela sie w liceum i byla okolo 1 dioptrii
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy msza uzdrawiająca prawdziwie uzdrawia

Post autor: Andej » 2022-06-28, 12:59

Zanim poprosisz Boga, postaraj się wykorzystać wszystko, co w ludzkiej mocy.
Ja też na początku szkoły podstawowej maiłem minimalna wadę, ok. minus jeden. Dopóki się rozwijałem fizycznie co p[ół roku, góra roku musiałem zmieniać szkła. Potem dość stabilnie. Aż kiedyś znów zaczęły się dynamiczne zmiany. Najpierw na gorsze. Aż do kilkunastu dioptrii. Teraz mam niewielkie plusy. Zmiany minimalne. Już ok. 5 lat noszę te same szkła. A może dłużej.
I dziękuję Bogu, że widzę. Jestem w stanie siąść za kierownicą. Choć pole widzenia też się kurczy (na szczęcie miałem kiedyś wyjątkowo szerokie).
Dziękuj Bogu codziennie, że masz tak małą wadę. 2 dioptrie to pryszcz. Większość spraw można bez szkieł. Choć nie polecam tego.
Do okularów można się przyzwyczaić. Gdy przez kilka lat mogłem się bez nich obywać, to nosiłem zerówki.

I jeszcze a propos okularów. Wielokrotnie uratowały mi oczy. Gdym był w pobliżu latających iskierek metalu (powtapiały się w szkła). Gdy nadziewałem się na coś sterczącego. I jestem za to wdzięczny Bogu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ