Ślub w kościele a chrzest dziecka w cerkwi?

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Kamil9898

Ślub w kościele a chrzest dziecka w cerkwi?

Post autor: Kamil9898 » 2017-11-07, 11:16

Czy jest możliwość żeby chrzest dziecka był w cerkwi jeśli ślub był w kościele ( matka prawosławna ojciec katolik)?
Wiem że podpisuję się tą deklaracje że chrzest będzie w tej samej wierzę co ślub ale czy któraś ze stron może zakazać takiego chrztu albo np. Cerkiew odmówić?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Ślub w kościele a chrzest dziecka w cerkwi?

Post autor: Andej » 2017-11-07, 12:31

Nie jestem specem w zakresie prawa kanonicznego. Najlepiej spytaj osób kompetentnych. Lub wyszukaj sam w prawie dostępnym w internetach. .\
Z pewnością Kościół Katolicki wymaga złożenia pisemnej deklaracji (chyba obojga rodziców), że dzieci będą wychowywane w wierze katolickiej. Tym samym zobowiązują się do chrztu w kościele należącym do Kościoła. Jeśli z góry zakładasz złamanie zobowiązania, to lepiej się nie żeń.
Kościół prawosławny zupełnie inaczej podchodzi do przystępowania do sakramentów. Dla nich chrzest dziecka jest równoznaczny z przystąpieniem do ich Kościoła.

Chrzest, niezależnie od tego czy na łonie Kościoła katolickiego, czy prawosławnego ma tę samą rangę.

Sugeruję, aby temat omówić z prawnikami kościelnymi. Najlepiej obydwu Kościołów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ