Spowiedź i Komunia Święta

ODPOWIEDZ
qwerty

Spowiedź i Komunia Święta

Post autor: qwerty » 2018-10-19, 15:57

Witam mam pytanie. Choruję na nerwice natręctw i mam pytanie czy po Spowiedzi Świętej i nie naprawieniu wszystkich win (mowa o zadość uczynieniu) można iść do Komunii Świętej. Naprawa ta jest nie do końca możliwa z powodu odległości od drugiej osoby ?

Dominik

Re: Spowiedź i Komunia Święta

Post autor: Dominik » 2018-10-19, 16:15

Jeśli naprawa jest naprawdę nie możliwa w 100%, to wystarczy jak po prostu będziesz lepszym człowiekiem od tej pory. Tak mi się wydaje.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Spowiedź i Komunia Święta

Post autor: Sebastian » 2018-10-19, 17:14

Można iść do Komunii Świętej, ale postaraj się o poprawę.
Totus Tuus

Chlebo
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 lip 2022
Been thanked: 8 times

Re: Spowiedź i Komunia Święta

Post autor: Chlebo » 2022-08-21, 10:50

Dla mnie ojciec jest autorytetem i on nie chodzi do kościoła około 10 lat. Nie rozumiem dlaczego nie chodzi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Spowiedź i Komunia Święta

Post autor: Dezerter » 2022-08-21, 11:36

Chlebo pisze: 2022-08-21, 10:50 Dla mnie ojciec jest autorytetem i on nie chodzi do kościoła około 10 lat. Nie rozumiem dlaczego nie chodzi.
Bardzo dobrze, że ojciec jest dla ciebie autorytetem, niech jego nie chodzenie nie będzie dla ciebie powodem by łamać 4 przykazanie.
Mężczyźni mają z Bogiem swoje sprawy i pamiętaj, że to ojciec zda sprawę ze swego życia przed Bogiem, on sam.
Twoją rolą jako kochającego syna i ucznia Jezusa jest głosić Ewangelię o zbawieniu również swemu ojcu, najlepiej swoim zachowaniem, przykładem
by widział na co dzień, że twoje życie jest takie piękne, radosne i pełne miłości, bo żyjesz na co dzień z Chrystusem, bo masz synowską relację z Ojcem i współdziałasz w duchu z Duchem Świętym.
A tak po ludzku pogadaj z e swoją mamą o tym , skąd to u ojca, pogadaj z babcią i dziadkiem ( rodzicami ojca) - może znajdziesz przyczynę.
Znajomość przyczyny jest bardzo ważna by kogoś skutecznie zewangelizować.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Spowiedź i Komunia Święta

Post autor: Andej » 2022-09-01, 17:40

Trafiłem na ciekawy fragment artykułu, który przypomina Fronda, ze W Drodze. Dotyczy spowiedzi. Ale nie tylko. Tego, kim sa katolicy. Albo: Jacy są.
Wydaje mi się, że wiele pytań i dyskusji na forum wynika właśnie z problemu poruszonego w cytacie, który wklejam poniżej.

Bliskość z Bogiem
Na koniec pozwolę sobie na ogólną refleksję. Coraz częściej zdarzają się spowiedzi wymagające nie tyle rozmowy o kwestiach moralnych, rozstrzygania tego, co dobre, a co złe, ile podejmowania kwestii dogmatycznych, tzn. ustalenia, czy penitent jest chrześcijaninem, czy prócz wiary w Boga i emocjonalnego przeżywania modlitwy i sakramentów, nawiązuje świadomy kontakt z Jezusem Chrystusem, czy dobrowolnie otwiera w sercu szczelinę na powiew Ducha Świętego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ