modlitwa z telefonu po komuni

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
tomkill

modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: tomkill » 2018-11-21, 14:10

Witam,poszedłem do spowiedzi i ksiądz kazał mi w niedzielę uczestniczyć w mszy świętej i iść do komuni,i nie wiem czy nie zrobiłem głupoty ,po prostu nie wiedziałem tego że tak chyba nie można ,po komunii jak kleknalem to wyciągnąłem telefon i odmówiłem modlitwę co miałem w telefonie ,jak zrobiłem źle to muszę jakoms modlitwę odmówić ?

Dominik

Re: modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: Dominik » 2018-11-21, 15:10

Dla Boga raczej jest wszystko w porządku, przecież nie bawiłeś się telefonem. W przyszłości zabieraj jednak modlitewnik, by nie odciągac od modlitwy innych osób telefonem.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: Sebastian » 2018-11-22, 10:45

Raczej dobrze, można modlić się z telefonu lub laptopa, wszystkiego dobrego:)
Totus Tuus

Jaśmina

Re: modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: Jaśmina » 2018-11-24, 10:36

tomkill pisze: 2018-11-21, 14:10 Witam,poszedłem do spowiedzi i ksiądz kazał mi w niedzielę uczestniczyć w mszy świętej i iść do komuni,i nie wiem czy nie zrobiłem głupoty ,po prostu nie wiedziałem tego że tak chyba nie można ,po komunii jak kleknalem to wyciągnąłem telefon i odmówiłem modlitwę co miałem w telefonie ,jak zrobiłem źle to muszę jakoms modlitwę odmówić ?
Raczej to nie jest dobrze przyjęte. Proponuje korzystać jednak z Modlitewnika .

sam2

Re: modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: sam2 » 2018-11-24, 12:08

Czy nie pomyślałes że modląc się z telefonu podczas Mszy Św. telefon jest aktywny i ktoś może zadzwonić do ciebie?
A jeszcze jak masz jakiś wymyślnych sygnał dzwonka- melodyjke ustawiony a w kościele cisza to jak to będzie wyglądało?
Przerwiesz nie tylko swoją modlitwę ale i innych a pełny udział we Mszy Św. to pełna koncentracja na niej a nie na gadżetach czy innych bzdetach.
Wtedy nie tylko sam nie uczestniczysz w pełni we Mszy Św. ale także nie pozwalasz na to innym.
Moim zdaniem nie powinno się w ogóle brać telefonu idąc do kościoła na Mszę Św. by nawet po drodze nic nas nie rozpraszalo.
Ostatnio zmieniony 2018-11-24, 12:17 przez sam2, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: Dezerter » 2018-11-28, 08:22

Nie demonizujmy telefonu - jest to takie samo urządzenie jak kartką papieru czy modlitewnik. Podejrzewam że za 10 lat telefon na jakimś nabożeństwie to będzie norma. Przypomnijcie sobie reakcję na pierwsze " telewizory " w kościele 😉
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sam2

Re: modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: sam2 » 2018-11-28, 08:24

A pozniej co? Komunia e-mailem? :)

A moze Msza Sw. przez video meeting? :)
Ostatnio zmieniony 2018-11-28, 08:27 przez sam2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: Dezerter » 2018-11-28, 08:36

... pod warunkiem, że masz drukarkę 3D 😉. Sam gdyby twoja babcia weszła teraz do kościoła na Mszę gdzie jest telebim, organista przygrywa na organach w stylu biesiadnym a przy ołtarzu służą dziewczynki, a ksiądz na kazaniu wyciąga telefon by coś zacytować (wszystko widziałem) to by zapewne wyszła 😉
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sam2

Re: modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: sam2 » 2018-11-28, 08:53

Gadzety to mozna se uzywac w biznesach.
Natomiast wiara we wspolnocie to personalne interakcje miedzy ludzmi a takie gadzety depersonalizuja takie interakcje miedzy ludzmi.
"Gdzie dwoje lub troje zbiera sie w imie moje", czyli porsonalne spotkanie grupy osob-wspolnoty, a nie przez internet czy televizje.
Bez wspolnoty ludzi personalnej, nie bedzie podstaw wiary.
To ze cos widziales, czy ktokolwiek inny widzial, nie stanowi o tym ze cos jest dobre.
Ja tez wiele rzeczy widzialem ale nie wszystko bylo dobre, a niektore wrecz straszne czy obrzydliwe.

Dodano po 9 minutach 16 sekundach:
Moze to zabrzmi jak teoria spiskowa, ale obawiam sie ze elektronika moze byc wykozystywana do wplywania na ludzi.
Mozliwe ze juz jest wykozystywana prze tych tzw. uzdrowicieli.
To co my dzis wiemy o elektronice na codzien bylo znane i wykozystywane wiele lat temu.
Takim najprostrzym przykladem sa armie ktore wykozystuja i testuja najnowsze osiagniecia, czest przez wiele lat zanim cos zostanie udostepnione i wykozystywane w celach cywilnych.
Czyli sa ludzie ktorzy dzis wiedza to co ogol dowie sie za kilka czy kilkanascie lat jako nowosc.
Ostatnio zmieniony 2018-11-28, 09:04 przez sam2, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: Dominik » 2018-11-28, 12:17

Na dzień dzisiejszy telefon w kościele jest złą rzeczą, nie wybiegajmy w przyszłość. Jasne że możemy się że jego pomocą modlić jednakowo dobrze jak z modlitewnika w formie papierowej, ale mimo wszystko będziemy rozpraszać inne osoby.
Babcie pomyślą,,, antychryst jakiś,,, co ta dzisiejsza młodzież
Sami też możemy się rozpraszać, szukamy tekstu modlitwy w internecie i ciach, dostajemy wiadomość od kolegi... "idziemy na piwo dziś wieczorem?".

Poco kudłatemu ułatwiać. Nie rozpraszajmy innych i siebie niepotrzebnie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: modlitwa z telefonu po komuni

Post autor: Dezerter » 2018-11-30, 23:34

Ja powiem tak - ja nie używam i nawet mi to do głowy nie przyszło, ale jak widzę, że ktoś wyciąga, by coś zacytować, to zgorszenia nie czuję, bo nie demonizuje rzeczy materialnych, ale szanuję i rozumiem, że inni mają inaczej.
A modlitwa po spowiedzi i po pojednaniu się z bogiem to ma byś spontaniczna, charyzmatyczna pełna mocy i ufności, bo właśnie wszedłeś za zasłonę Świątyni, jak kapłan najwyższy, do miejsca najświętszego Świętych, stajesz twarzą w Twarz Wiekuistego, stajesz w Łasce Uświęcającej - więc jaki telefon, jaka książeczka jake formułki, .... no proszę was
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ