Oszustwo w wypracowaniu

Abraham45

Re: Oszustwo w wypracowaniu

Post autor: Abraham45 » 2018-01-23, 20:21

Tak jak ci napisaliśmy z Magnolią - nie widzimy w tym.niczego co mogłoby powodować taki ciężar grzechu. Ale my jesteśmy takimi samymi ludźmi jak ty a nie osobami duchownymi. Tak więc zawsze jak masz wątpliwości przed przystąpieniem do Komunii co do jakiegoś postępowania to pytaj księdza czy możesz przyjąć Komunię i wystarczy sposiedź powszechna podczas mszy czy trzeba iść do spowiedzi. Wtedy zawsze godnie przyjmiesz Komunię.

Lepiej być człowiekiem uczciwym niż nieuczciwym. Mamy podobać się przede wszystkim Bogu a nie ludziom.

Magnolia

Re: Oszustwo w wypracowaniu

Post autor: Magnolia » 2018-01-23, 21:30

Zapytam Cie jeszcze o coś, jak pisałeś to wypracowanie jakie miałeś rozeznanie, że robisz dobrze, czy robisz źle?

Przez takie roztrząsanie wagi grzechów często gubi się sprzed oczu sam fakt, że każdy grzech jest złem. Zamiast skupiać się na czynieniu dobra to traci się czas na analizy...
Drobne grzechy zdarzają nam się stale, ale może bardziej skupmy się na czynieniu DOBRA, w naśladowaniu Jezusa.
Dobrym pytaniem jest: a co by zrobił Jezus w tej sytuacji?

Karoll

Re: Oszustwo w wypracowaniu

Post autor: Karoll » 2018-01-27, 22:55

Magnolia pisze: 2018-01-23, 21:30 Zapytam Cie jeszcze o coś, jak pisałeś to wypracowanie jakie miałeś rozeznanie, że robisz dobrze, czy robisz źle?

Przez takie roztrząsanie wagi grzechów często gubi się sprzed oczu sam fakt, że każdy grzech jest złem. Zamiast skupiać się na czynieniu dobra to traci się czas na analizy...
Drobne grzechy zdarzają nam się stale, ale może bardziej skupmy się na czynieniu DOBRA, w naśladowaniu Jezusa.
Dobrym pytaniem jest: a co by zrobił Jezus w tej sytuacji?
Podczas tej czynności właśnie też się zastanawiałem czy nie robię źle. Ale myślałem ze raczej nie grzesze ciężko.
I teraz iść w watpliwosciach do Komunii Świętej czy też nie? Kiedyś ksiądz powiedział ze to są tak jakby myśli od szatana który nie chce abym przyjmował Pana Jezusa. Ale też później znowu nie chce na spowiedzi mówić ze byłem prawdopodobnie u Komunii Swietokradzkiej.

Abraham45

Re: Oszustwo w wypracowaniu

Post autor: Abraham45 » 2018-01-27, 23:08

Karolu

Sprawa jest oczywista w takiej sytuacji: JEŚLI MASZ JAKIEKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI CO DO STANU SWOJEJ DUSZY, JEŚLI MYŚLISZ, ŻE MOGŁEŚ POPEŁNIĆ GRZECH TO ZAWSZE IDŹ DO SPOWIEDZI, BO LEPIEJ SIĘ WYSPOWIADAĆ I DOWIEDZIEĆ SIĘ CZY BYŁ TO GRZECH NIŻ NIEGODNIE PRZYJĄĆ KOMUNIĘ.

Magnolia

Re: Oszustwo w wypracowaniu

Post autor: Magnolia » 2018-01-28, 06:36

Karoll pisze: 2018-01-27, 22:55 Kiedyś ksiądz powiedział ze to są tak jakby myśli od szatana który nie chce abym przyjmował Pana Jezusa.
Ustaliliśmy tu wspólnie, że nie było w tym przewinieniu materii ciężkiej, więc nie było grzechu ciężkiego. Jeśli masz nadal wątpliwości to pochodzą od złego... i mają to na celu, przed czym ostrzegał CIe ksiądz.

Abraham45

Re: Oszustwo w wypracowaniu

Post autor: Abraham45 » 2018-01-28, 18:26

Twoim jednak celem i zadaniem nie jest skupianie się na tym od czego chce ciebie odwieść szatan, ale na tym aby postępować tak byś tą Komunię mógł przyjmować najgodniej i jak najczęściej.

ODPOWIEDZ