Spowiedź a trwanie w grzechu

ODPOWIEDZ
Pixel

Spowiedź a trwanie w grzechu

Post autor: Pixel » 2019-03-07, 19:46

Czy jeżeli chce iść do Spowiedzi, ale znajduje się w sytuacji grzechu, który popełniłem wcześniej np. pokłóciłem się z rodzicami a chce iść do Spowiedzi. Czy w takim razie muszę pogodzić się z rodzicami przed Spowiedzią?(kłótnia z mojej winy). To tylko przykład.
Ostatnio zmieniony 2019-03-07, 19:46 przez Pixel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
alank
Przybysz
Przybysz
Posty: 24
Rejestracja: 2 mar 2019
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Spowiedź a trwanie w grzechu

Post autor: alank » 2019-03-07, 19:52

Ten cytat przyszedł mi do głowy :

"Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i ofiaruj dar swój.
Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz"."

Pozdrawiam :)

Kalart

Re: Spowiedź a trwanie w grzechu

Post autor: Kalart » 2019-03-07, 19:55

Zadośćuczynienie Bogu i bliźniemu (a wiec w tym przypadku - próba pogodzenia się z rodzicami) jest częścią spowiedzi, a także częścią pokuty. Oczywiście można - i warto - uczynić to przed samą spowiedzią, ale nie stanowi wymogu.
Jedynym znanym mi wymogiem jest rachunek sumienia, a szybka lektura Katechizmu to potwierdza.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Spowiedź a trwanie w grzechu

Post autor: Sebastian » 2019-03-08, 12:27

Nie trzeba godzic sie z rodzicami, mozna to zrobic po spowiedzi :) Trzymaj sie, wszystkiego dobrego :)
Totus Tuus

ODPOWIEDZ