Msza święta

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Msza święta

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-12, 12:01

Także w najbliższym czasie dwukrotnie wybieram się do kościoła. Że względu oczywiście na nadchodzące święta. Moja mama nie może pójść ze święconką i palmą, dlatego zostałam wytypowana, a ja jestem prostym człowiekiem- każą to idę.
Co prawda zamierzałam wyłączyć się i po prostu przetrwać, ale postanowiłam, że jak już idę i marnuję czas, to chociaż coś z tego może wyciągnę.
Kiedyś, przy okazji jakiegoś tematu, a może na priv, nie pamiętam, ktoś powiedział mi, że nie umiem po prostu przeżyć takiej mszy, nie wiem, co tam się dzieje i dlatego tego nie rozumiem. Więc, skoro już tam będę, proszę Was, żebyście powiedzieli mi, co mam zrobić, żeby zrozumieć i odesłać mnie ewentualnie do źródeł z których mogę się dowiedzieć czegoś na ten temat.


*Nie wiem, czy dobrze wrzuciłam ten post, jeśli nie tu, proszę administrację o przeniesienie do właściwego wątku.
Ostatnio zmieniony 2019-04-12, 12:01 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Msza święta

Post autor: Sebastian » 2019-04-12, 13:23

Powinnas dokładnie wysłuchać Słowa Bożego (Pierwsze Czytanie), Psalmu responsoryjnego, śpiewać śpiew przed ewangelią, no i wysłuchać Ewangelii :)
Totus Tuus

Magnolia

Re: Msza święta

Post autor: Magnolia » 2019-04-12, 14:23

Kochana ToTylkoJa, specjalnie dla Ciebie z wyprzedzeniem przygotowałam taki wątek, gdzie tłumaczymy wartość Eucharystii:
viewtopic.php?f=13&t=994
Serdecznie CIę do niego zapraszam i nawet nie wiesz jak serce moje ucieszyłaś, że chcesz się przygotować do Eucharystii! :) :) :-bd

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Msza święta

Post autor: Dezerter » 2019-04-12, 23:40

A ja nieco ostudzę, bo ze święconką jak pójdziesz, to nie będzie Eucharystii
Ja by pogłębić i zrozumieć polecam ci prezentację naszego forumowicza Marka Piotrowskiego - mega ciekawe rzeczy
http://apologetyka.katolik.pl/wp-conten ... rzenie.pdf
Ostatnio zmieniony 2019-04-12, 23:53 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ