Była katoliczka na świadka chrztu

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
Magnolia

Re: Była katoliczka na świadka chrztu

Post autor: Magnolia » 2019-07-23, 13:27

Wydaje mi sie że życie jak małżeństwo z kimś bez ślubu stanowi przeszkodę, nie uzyska rozgrzeszenia przed Chrztem św.
Mam wrażenie, ze uparłaś się na tą osobę i bedziesz zaklinać rzeczywistość, aby wyszło na Twoje.
Odpowiedź jest jasna, za to sytuacja Twojej znajomej/siostry bardzo niejasna.

Dominik

Re: Była katoliczka na świadka chrztu

Post autor: Dominik » 2019-07-24, 00:17

Jak wygląda procedura chrztu jak jest świadek chrztu? Normalnie ksiądz pyta rodziców chrzestnych czy wyrzekają się grzechu,,, co zatem ma odpowiedzieć osoba bez ślubu katolickiego, która zapewne śpi z mężem po cywilnym?
Nie może odpowiedzieć TAK, jeśli zamierza kontynuować spanie z mężem,,,

Chyba nie mamy na forum olakali nikogo kto zna się na prawie kanonicznym. Pozostają tylko nasze gdybanie i odczucia do tej sytuacji.

Arletta Bolesta
Bywalec
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 11 cze 2019
Has thanked: 79 times
Been thanked: 47 times

Re: Była katoliczka na świadka chrztu

Post autor: Arletta Bolesta » 2019-07-24, 08:12

Prawo kanoniczne, KPK, nie reguluje absolutnie wszystkiego.
Można też spojrzeć w Księgi Liturgiczne.
Kłaniam się!

olakali

Re: Była katoliczka na świadka chrztu

Post autor: olakali » 2019-07-24, 08:22

Dominik pisze: 2019-07-24, 00:17 Jak wygląda procedura chrztu jak jest świadek chrztu? Normalnie ksiądz pyta rodziców chrzestnych czy wyrzekają się grzechu,,, co zatem ma odpowiedzieć osoba bez ślubu katolickiego, która zapewne śpi z mężem po cywilnym?
Nie może odpowiedzieć TAK, jeśli zamierza kontynuować spanie z mężem,,,

Chyba nie mamy na forum olakali nikogo kto zna się na prawie kanonicznym. Pozostają tylko nasze gdybanie i odczucia do tej sytuacji.
Nic nie odpowiada ta osoba ponieważ chrzestny jest jeden a ta osoba jest świadkiem W kółko podkreślam tą różnice.... Nie pytałam w ostatnim poście już o siostrę bo rozumiem, że ma ekskomunikę nałożoną na siebie.... Pytam o kogoś kto jest katolikiem tylko żyje po ślubie cywilnym Podkreślę, że nie jest to spowodowane tym iż nie może tego ślubu wziąć Na razie nie chce tego robić ponieważ nie chce zamykać sobie drogi skoro nie jest pewna czy to ta odpowiednia osoba a mają ze sobą dziecko i dlatego wzięli cywilny. Z tego co czytałam to taki świadek jeśli będzie w przyszłości spełniał wszystkie warunki na chrzestnego czyli w tym przypadku weźmie ten ślub kościelny to automatycznie będzie prawowitym chrzestnym. Myślałam, że prędzej świadkiem może zostać siostra mariawitka skoro ma ślub kościelny Nie zdawałam sobie sprawę jaki ma stosunek nasz kościół do mariawitów, a teraz widzę, że już prędzej tym świadkiem może zostać ta druga osoba mimo, że żyje w grzechu ale jest szansa na naprawienie tego w przyszłości, a siostra nie wróci już na naszą wiarę ponieważ mają dziecko które jest ochrzczone w kościele mariawickim.

Dominik

Re: Była katoliczka na świadka chrztu

Post autor: Dominik » 2019-07-24, 09:00

Dzięki za wytłumaczenie.

Magnolia

Re: Była katoliczka na świadka chrztu

Post autor: Magnolia » 2019-07-24, 09:36

Trochę to smutne, że w Twoim otoczeniu nie ma osób prawdziwie wierzących, skoro zastanawiasz się nad takimi kandydatkami. Myślę tu o ich sytuacji życiowej, dalekiej od dróg bożych, jakże mają świadczyć twojemu dziecku o wierze?!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18852
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Była katoliczka na świadka chrztu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-24, 09:44

Przepraszam za pytanie, ale... czy Ty, olakali, wierzysz?

ODPOWIEDZ