Ciemność na ziemi

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Kasia

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Kasia » 2021-11-24, 17:26

@Logan
Skąd wiesz, że oni wszyscy błądzą? Nie twierdzę, by nie być ostrożnym. Ale gdy się widzi fałszywe proroctwa, można łatwo przeoczyć te prawdziwe.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Albertus » 2021-11-24, 19:59

Logan pisze: 2021-11-24, 17:25
Albertus pisze: 2021-11-24, 14:46 Najpierw niestety będą zwiedzenia. Fałszywi mesjasze i prorocy będą czynić wielkie znaki na poparcie swoich kłamstw i zwiedzeń.
Od czasów zaistnienia pandemii zyskują zwolenników, jest niesamowita moda na katastroficzne wizje.

Prof. Stanisław Krajski ze swoją masonerią, Apb Lenga i lefebryści ze swoją satanistyczną sektą w Watykanie.
Co najmniej kilkanaście kanałów na YT z ostrzeżeniami, groźbami, karami. Pełen i kompleskowy przemysł fałszu: Nauczyciele, książki, nagrania, newsy z nieba. Jakieś świece ostateczne, arki, obrazy, figurki....

Kanały YT:
Apb. Lenga - 28 tys.
Prof. Krajski - 85 tys.
Szkoła akwinaty 22 tys.
FSSPX Polska 15 tys.
Ogień z nieba 51 tys. (o. Pelanowski)
Orędzia czasów ostatecznych 47 tys.
Czasy ostateczne 29 tys.
Czasy Boga ostateczne 11 tys.
Maria Joanna od Aniołów 17 tys.
World of prayers 5 tys.
Bóg mówi do Ciebie 15 tys.
Misjonarze Jezusa Miłosiernego 35 tys.
Prorocy i czasy ostateczne 1 12 tys.
Prorocy i czasy ostateczne 2 5 tys.
Prorok ostatnich czasów 25 tys.
Prorok 36 tys. (o. Pelanowski)
Prorok Łukasz....

Orędzia nadawane są non-stop. Jakiś Pedro z Argentyny, Huang Mei z Japonii, Angela, Simon, Gizella, Fabiano...

Najlepsze z nich mają ponad 200 tys. wyświetleń i po kilkaset komentarzy.
A większość rozpoczęła się od pewnego początku:
TREVIGNANO ROMANO

Dodano po 5 minutach 14 sekundach:
Tylko pytanie dokąd doprowadzą tych ludzi te fałszywe nauki?
Nie wiem czy wszyscy ludzie których wymieniłeś głoszą fałszywe nauki bo to chyba masz na myśli?. Ale nie o to teraz chodzi.

Herezje i fałszywe nauki istniały od początku istnienia Kościoła dlatego trudno to uznać za jakiś jednoznaczny znak końca czasów. Dlatego Jezus mówi nie tylko o tym że będą jacyś fałszywi nauczyciele , prorocy czy mesjasze ale o tym że będą dokonywać wielkich znaków na potwierdzenie swoich nauk.

Ludzie których wymieniasz, moim zdaniem zbyt pochopnie w kontekście tej dyskusji raczej nie podają się za mesjaszy i jeśli głoszą jakieś fałszywe nauki to raczej w dobrej wierze i nie w opozycji do Chrystusa( a przynajmniej ci z wymienionych o których coś wiem).

Fałszywy mesjasz to ktoś kto ewidentnie staje w opozycji do Chrystusa i usiłuje zająć Jego miejsce w oczach ludzi.

Takie próby fałszywego mesjanizmu w różnych formach były już w historii ale Kościół na końcu czasów czeka największa ostateczna próba.

Katechizm KK:

675 Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących 569 . Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię 570 , odsłoni "tajemnicę bezbożności" pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy. Największym oszustwem religijnym jest oszustwo Antychrysta, czyli oszustwo pseudomesjanizmu, w którym człowiek uwielbia samego siebie zamiast Boga i Jego Mesjasza, który przyszedł w ciele

Myślę że można się spodziewać wtedy nie tylko fałszywych ideologii zwodzących ludzi jak to było do tej pory ale zgodnie z zapowiedzią Chrystusa jakichś nadnaturalnych znaków. Nie wiem co ale na przykład jakichś uzdrowień albo ognia stępującego z nieba, jakichś nadzwyczajnych zjawisk pogodowych, chorób dotykających przeciwników pseudomesjasza itp.

Byli już na przykład fałszywi mesjasze żydowscy - Sabataj Cwi i Jakub Frank którzy pociągnęli za sobą duże grupy ludzi. Wyobraźmy sobie takiego mesjasza który czyni cuda takie jakie wymieniłem a dodatkowo jeszcze odbudowuje świątynię w Jerozolimie i odnawia w niej kult i zaczynają się w niej dziać cuda takie jak opisywane w Biblii.

Jak zareagowaliby wtedy chrześcijanie?
Ostatnio zmieniony 2021-11-24, 20:08 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: sądzony » 2021-11-24, 20:22

Albertus pisze: 2021-11-24, 19:59 Fałszywy mesjasz to ktoś kto ewidentnie staje w opozycji do Chrystusa i usiłuje zająć Jego miejsce w oczach ludzi.
A mi się wydaje, że to będzie lub już się dzieje w sposób raczej prawie niedostrzegalny.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Albertus » 2021-11-24, 20:33

sądzony pisze: 2021-11-24, 20:22
Albertus pisze: 2021-11-24, 19:59 Fałszywy mesjasz to ktoś kto ewidentnie staje w opozycji do Chrystusa i usiłuje zająć Jego miejsce w oczach ludzi.
A mi się wydaje, że to będzie lub już się dzieje w sposób raczej prawie niedostrzegalny.
Dzieje się zwodzenie ludzi, to stałe zjawisko w dziejach świata z różnym nasileniem, co nie znaczy że u końca czasów tajemnica bezbożności i antychryst nie ukaże się z pełną mocą.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Logan » 2021-11-24, 20:37

Albertus pisze: 2021-11-24, 19:59 Byli już na przykład fałszywi mesjasze żydowscy - Sabataj Cwi i Jakub Frank którzy pociągnęli za sobą duże grupy ludzi. Wyobraźmy sobie takiego mesjasza który czyni cuda takie jakie wymieniłem a dodatkowo jeszcze odbudowuje świątynię w Jerozolimie i odnawia w niej kult i zaczynają się w niej dziać cuda takie jak opisywane w Biblii.

Jak zareagowaliby wtedy chrześcijanie?
Chyba, że dotyczyłoby to schizmy w samym KK, mianowicie zreformowanie Kościoła wbrew papieżowi przez liberałów. To mogłoby zachwiać wiarą katolików, szczególnie gdyby liberałowie mieli mocne argumenty.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: sądzony » 2021-11-24, 20:38

Albertus pisze: 2021-11-24, 20:33 Dzieje się zwodzenie ludzi, to stałe zjawisko w dziejach świata z różnym nasileniem, co nie znaczy że u końca czasów tajemnica bezbożności i antychryst nie ukaże się z pełną mocą.
Zgadza się, ale może być również tak, że będziemy tak zepsuci, że wcale tego nie dostrzeżemy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Albertus » 2021-11-24, 20:41

Logan pisze: 2021-11-24, 20:37
Albertus pisze: 2021-11-24, 19:59 Byli już na przykład fałszywi mesjasze żydowscy - Sabataj Cwi i Jakub Frank którzy pociągnęli za sobą duże grupy ludzi. Wyobraźmy sobie takiego mesjasza który czyni cuda takie jakie wymieniłem a dodatkowo jeszcze odbudowuje świątynię w Jerozolimie i odnawia w niej kult i zaczynają się w niej dziać cuda takie jak opisywane w Biblii.

Jak zareagowaliby wtedy chrześcijanie?
Chyba, że dotyczyłoby to schizmy w samym KK, mianowicie zreformowanie Kościoła wbrew papieżowi przez liberałów. To mogłoby zachwiać wiarą katolików, szczególnie gdyby liberałowie mieli mocne argumenty.
Chyba nie do końca rozumiem co masz na myśli

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Logan » 2021-11-24, 20:45

Nie bez przyczyny papież Pius X stwierdził że, największe zagrożenie dla Kościoła jest w nim samym:
Zaprawdę, nie odbiega od prawdy, kto modernistów uważa za nieprzyjaciół Kościoła i to najbardziej szkodliwych. Zwolenników błędów należy dziś szukać nie już wśród otwartych wrogów Kościoła, ale w samym Kościele: ukrywają się oni – że tak powiemy – w samym wnętrzu Kościoła; stąd też mogą być bardziej szkodliwi, bo są mniej dostrzegalni.
Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
Albertus pisze: 2021-11-24, 20:41 Chyba nie do końca rozumiem co masz na myśli
Mówię odnośnie oszukańczej religii, pseudmesjanizmu.

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
Nie musi on oznaczać wcale nowej religii, lecz schizmy w obecnej.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

mysza365

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: mysza365 » 2021-11-24, 20:59

"Ap 6,
12 9 I ujrzałem:
gdy otworzył pieczęć szóstą,
stało się wielkie trzęsienie ziemi
i słońce stało się czarne jak włosienny wór,
a cały księżyc stał się jak krew.
13 I gwiazdy spadły z nieba na ziemię,
podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce.
14 Niebo zostało usunięte jak księga, którą się zwija,
a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Dezerter » 2021-11-24, 23:07

Ale pociemniało i apokaliptycznie się zrobiło ;)
Kiedyś bałem się Apokalipsy i armagedonu, jeźdźców itp
A teraz czekam, kiedy Jezus przyjdzie i szczerze się modlę
Przyjdź Panie Jezu *-:)
A czy będzie ciemność, czy błyskawice, czy ogniste niebo to mniejsza o to
proroków rzeczywiście wielu, chyba nigdy tylu nie było
a znaki - ja czekam na jeden
większość Żydów powinna przyjąć Jezusa jako Mesjasza
a wówczas nastanie koniec - takie moje ustalenia amatorskie, więc nie kierujcie się nimi
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Albertus » 2021-11-25, 06:00

Dla wierzących znaki końca nie powinny być powodem do lęku ale raczej źródłem nadziei.

Łk21:25 Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. 26 Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte7. 27 Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku8 z wielką mocą i chwałą. 28 A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie».

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: dromax » 2021-11-27, 22:16

Morkej pisze: 2021-06-11, 14:00 ... byłbym skory do twierdzenia, że te dni ciemności to jakaś metafora i symbol panowania zła na świecie.
Można to jednak odbierać inaczej, np. w sposób dosłowny.
:arrow: Ja tu poprę wypowiedź MORKEJA. :!:
W filmiku podanym przez LOGANA - O. Witt Chlondowski wyjaśnia wyczerpująco temat tych rzekomych 3 dni.
Faustyna natomiast nie mówi o 3 dniach ale ogólnie o nastaniu ciemności.
:arrow: Wynika z tego, że te niby 3 dni ciemności to fikcja literacka.
Ostatnio zmieniony 2021-11-27, 22:21 przez dromax, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”