Co robić kiedy będzie koniec świata?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-13, 15:42

Dlatego zostawmy podstawowe nauki o Chrystusie i przejdźmy do tego, co doskonałe, nie zakładając ponownie fundamentu, którym jest pokuta od martwych uczynków i wiara w Boga; Nauka o chrztach i nakładaniu rąk, o zmartwychwstaniu umarłych i sądzie wiecznym. I to uczynimy, jeśli Bóg pozwoli. Niemożliwe jest bowiem, żeby tych, którzy raz zostali oświeceni i zakosztowali daru niebieskiego, i stali się uczestnikami Ducha Świętego; Zakosztowali też dobrego słowa Bożego i mocy przyszłego wieku; A odpadli – ponownie odnowić ku pokucie, gdyż sami sobie znowu krzyżują Syna Bożego i wystawiają go na hańbę.
Hebrajczyków 6:1‭-‬6

A tymczasem Magnolia wystosowała prośbę, abym nie pisał w tym wątku, więc ten cytat zostawiam tu kilku osobom :) do zobaczenia w innych postach

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-14, 09:37

Nie chodzi o zakaz pisania w wątku, tylko o to, że ma ma to sensu: to tak jakbyś w wątku o ym, jak malować obrazy chciał pisać o tym, że nie warto ich malować ;)

Magnolia

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Magnolia » 2018-03-16, 07:52



Kolejny dobry filmik w tym temacie, o tym jak czytać proroctwa. Czy w Biblii sa podane konkretne daty? Są!!
Ale Ojciec Adam ostrzega jak bardzo gubi się sens przekazu proroctwa, gdy się skupiamy na dacie...
Czy naprawdę konkretna data końca świata nam coś daje? Czemu chcemy wiedzieć konkretnie?
Gdy jednak szukamy sensu to usłyszymy proroctwo z Księgi Daniela spełni się gdy:
- będzie położony kres wszelkiej nieprawości
- grzech obłożyć pieczęcią (będzie zamknięty)
- kiedy odpokutowane będą występki,
- kiedy będzie wprowadzona wieczną sprawiedliwość,
- kiedy będą przypieczętowane widzenia i proroków (spełnione)
- kiedy będzie namaszczone to, co najświętsze. Dn 9, 24

Czy to się już stało? No nie...

Pięknie tez Szustak mówi o pokorze, która cechowała proroka Daniela, że nigdy nie okazał nieposłuszeństwa, że nigdy się nie wywyższał, że niczego się nie bał, że zawsze ufał Bogu, a jednocześnie tak kochał swój naród, że utożsamia sie z nimi, ze wszystkimi grzesznikami. Daniel wiedział, że sam nic nie może, że tylko liczy na Boże miłosierdzie.

Czekając na koniec świata potrzebujemy takiego serca proroka Daniela...
W Bogu jest tylko DOBRO, tylko MIŁOSIERDZIE, tylko MIŁOŚĆ na tym mamy polegać, to wystarczy.
Wtedy będziemy gotowi na przyjście Pana.

Posłuchajcie do końca jak na taka pokorę i serce reaguje Bóg...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Andej » 2018-03-16, 09:01

Magnolia pisze: 2018-03-16, 07:52 ... Czy w Biblii sa podane konkretne daty? Są!! ... quote]

Nie jestem przekonany. Nie tylko dlatego, że nie widzę w tym sensu. Ale też dlatego, że najdoskonalej podawali je Świadkowie Jehowy. Moon także. I wielu innych.

A jeśli nawet są, to i tak nie odczytamy ich, zanim one nie przeminą. W tym wypadku data końca świata nie będzie interpretowalna w ramach czasu. Ponadto, mnie bardziej interesuje mój malutki osobisty koniec świata. Moje przejścia z czasu do innego wymiaru rzeczywistości. Nie ma dla mnie znaczenia, czy moje przejścia na osi czasu będzie oznaczone w tym danym punkcie, co wielu innych osób. Bardziej interesuje mnie ta kwestia widziana od tamtej, drugiej strony. A tam, wobec ponadczasowości Boga, śmierć Adama i Ewy może zbiegać się z moją śmiercią. I ze śmiercią ostatniego człowieka.

Wczoraj rozmawiałem z faciem o cząstkowym końcu świata, czyli potencjalnej wojnie jądrowej. Wyraziłem życzenie, aby pierwsza bomba spadła mi na głowę. A on opowiedział o rozmowie z żoną, która spytała go, dokąd uciekną, gdy się zacznie. A on odpowiedział jej, że nigdzie. Że spokojnie zaparzy kawę i siądzie na kanapie. Que sera, sera.
Ostatnio zmieniony 2018-03-16, 09:02 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Magnolia » 2018-03-16, 09:16

Andej pisze: 2018-03-16, 09:01
Magnolia pisze: 2018-03-16, 07:52 ... Czy w Biblii sa podane konkretne daty? Są!! ...
Nie jestem przekonany. Nie tylko dlatego, że nie widzę w tym sensu. Ale też dlatego, że najdoskonalej podawali je Świadkowie Jehowy. Moon także. I wielu innych.
W księdze Daniela mowa o 70 tygodniach lat, cokolwiek by to miało znaczyć... ;) w tym sensie mowa o konkretnej dacie. O. Szustak wyliczył że chodzi o 6 kwietnia roku 33, więc niedzieli palmowej, kiedy Jezus na osiołku wjechał do Jerozolimy ;) 70 tygodni lat to jest jakiś konkret. :))
Andej pisze: 2018-03-16, 09:01 Wczoraj rozmawiałem z faciem o cząstkowym końcu świata, czyli potencjalnej wojnie jądrowej. Wyraziłem życzenie, aby pierwsza bomba spadła mi na głowę. A on opowiedział o rozmowie z żoną, która spytała go, dokąd uciekną, gdy się zacznie. A on odpowiedział jej, że nigdzie. Że spokojnie zaparzy kawę i siądzie na kanapie. Que sera, sera.
Też podobnie pisałam do Marka_ w jego wątku, gdy nas straszył wojną jądrową... szybka śmierć przecież to błogosławieństwo!!! Mieć się do kogo bliskiego w takiej chwili przytulić, to dopiero szczęście.
Mieć czas na ostatnią kawę, oto marzenie przed śmiercią, choć w niebie kawy nam nie zabraknie... :)) \:D/ :-bd
rozmarzyłam się...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-16, 10:49

szybka śmierć przecież to błogosławieństwo!!!
...pod warunkiem, że jesteśmy gotowi... z to bywa różnie.
Dlatego śpiewamy "Od szybkiej i niespodziewanej śmierci - zachowaj nas Panie!"

Magnolia

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Magnolia » 2018-03-16, 11:35

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-16, 10:49
szybka śmierć przecież to błogosławieństwo!!!
...pod warunkiem, że jesteśmy gotowi... z to bywa różnie.
Dlatego śpiewamy "Od szybkiej i niespodziewanej śmierci - zachowaj nas Panie!"
Zgadza się. Dlatego Jezus wzywa nas do czuwania, do nawracania, by być gotowym. :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Andej » 2018-03-16, 12:44

Kochani, jesteście optymistami. Niestety, mam świadomość, że nigdy nie będę gotowy. Zawsze jest tak, że mogłoby być lepiej. Że powinno być lepiej. Doskonałość jest celem. Ideał osiągalny nie jest. Dla mnie. A jeżeli jest, to dopiero tam.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Magnolia » 2018-03-16, 13:04

A czy gotowość rozumiesz jako bezgrzeszność? Świętość jako wolność od grzechu? Czy nie jesteś surowszy niż miłosierny Bóg, ciągle widząc w sobie niedoskonałość?

Chyba tak nie jest... podyskutujmy...

Ja myślę, że gotowość to stan ducha na przyjmowanie woli Bożej, że to On wie lepiej, to On jest sprawiedliwy i dobrze mnie osądzi, to że On jest Panem życia i śmierci.
Po nawróceniu, gdy chodziłam z tak wielką radością i pokojem w sercu że aż się ze mnie wylewało zastanawiałam się czy Bóg mnie właśnie przygotował do śmierci...bo nie czułam lęku przed śmiercią, zostałam z tego lęku uwolniona.
Czy byłam zupełnie wolna od grzechu, słabości, pokus... nie... ale trwałam w łasce uświęcającej - czy nie jest to wystarczająca gotowość?!

Czy święci umierali w pełnej doskonałości i wolności od grzechu wszelkiego? nie wiem... ale odznaczali się wiernością i posłuszeństwem, pokorą godną naśladowania.

Co myślicie Panowie i Panie?

Jakub2

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-16, 13:21

Mysle ze walka z grzechem w pewnym momencie wiary staje sie jakby pieklem na ziemi, szczerze chcemy sie pozbyc grzechu, ale nalog grzechu w ktory sami sie wpedzilismy staje sie naszym pieklem. Dusza chce sie z tego piekla uwolnic. Nie chce miec z nim nic wspolnego i to chyba jest ten moment zrozumienia i gotowosci odejscia z tego swiata i pozbycia sie grzesznego ciala. Smierc fizyczna jest wtedy uwolnieniem dla duszy.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: W drodze » 2018-06-06, 21:01

Magnolia pisze: 2018-03-06, 13:45 To jest pytanie , które wielu spędza sen z powiek, pytanie o koniec świata...
Jeśli ktoś powie, że nigdy się nad tym nie zastanawiał, nie interesuje go to, albo brednie jakieś z tym końcem...
to siebie oszukuje ;)
Wiele lat i mnie ten temat przerażał, Apokalipsy na wszelki wypadek nie czytałam, po co się straszyć?
Ale od jakiegoś roku co rusz, ten temat mnie goni...za to zauważyłam mój stosunek do tego tematu się diametralnie zmienił. Już się nie boję. Bo ja wiem, że nie schowam się przed Bogiem i jedyne co mogę, robić w tej sytuacji to nawracać się codziennie. Żyć w łasce uświęcającej i korzystać z sakramentów gdy zgrzeszę. Wierzyć, że Bóg zna moje serce i spojrzy na mnie łaskawie. Tyle mogę.

O. Szustaka po prostu trzeba posłuchać:


A jak Wy mierzycie się z tym tematem końca świata?
Co myślicie o interpretacji O. Szustaka?
Jak myślicie dlaczego właśnie w Wielkim poście ten temat ożywa szczególnie?
Zyj tak, jak gdyby domniemany Koniec swiata nigdy nie nastapil.
Badz codziennie szczesliwa , dzielac sie nim z innymi.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: W drodze » 2018-06-06, 21:09

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-16, 10:49
szybka śmierć przecież to błogosławieństwo!!!
...pod warunkiem, że jesteśmy gotowi... z to bywa różnie.
Dlatego śpiewamy "Od szybkiej i niespodziewanej śmierci - zachowaj nas Panie!"
A co stoi na przeszkodzie aby zyc tak, aby zawsze byc gotow na odejscie, nawet tragizne?

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: W drodze » 2018-06-06, 21:12

Andej pisze: 2018-03-16, 12:44 Kochani, jesteście optymistami. Niestety, mam świadomość, że nigdy nie będę gotowy. Zawsze jest tak, że mogłoby być lepiej. Że powinno być lepiej. Doskonałość jest celem. Ideał osiągalny nie jest. Dla mnie. A jeżeli jest, to dopiero tam.
Wiec jedynie klania sie reinkarnacja, aby dosc do upragnionej Doskonalosci.
Bo nikomu nie udala sie ta Doskonala sztuczka, pytanie dlaczego?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Andej » 2018-06-07, 09:00

W drodze pisze: 2018-06-06, 21:12 ... Wiec jedynie klania sie reinkarnacja, aby dosc do upragnionej Doskonalosci.
Bo nikomu nie udala sie ta Doskonala sztuczka, pytanie dlaczego?
Reinkarnacji się odkłaniam. Bo cóż z niej, skoro i ona pozwala na osiągnięcie maksimum jedynie niewielu. JPII, Matka Teresa ... Jaki to odsetek?

Ale Pan przygotował rozwiązanie. Stan pośredni, a właściwie korytarz do nieba. Jeszcze nie niebo, ale cel zdeterminowany (tak mi się wydaje). Ten korytarz często nazywam pralnią, gdyż odbywa się tam pranie szat (czynów) we Krwi Baranka. Ale po wybieleniu droga pewna. I w tym całą nadzieja.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Adrian

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Adrian » 2019-05-12, 14:32

Nie ma sensu robić czegokolwiek pod czas końca świata, jeśli nasza planeta ma przestać istnieć.
Ukrycie się w bunkrze nic nie da, bo Ziemia bum, niema.
Modlić się do Boga? Jeśli jesteśmy ateistami, to dlaczego w chwili ostatecznej miał by wybaczyć ataeiście pod wpływem jego strachu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”