Co robić kiedy będzie koniec świata?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Magnolia

Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Magnolia » 2018-03-06, 13:45

To jest pytanie , które wielu spędza sen z powiek, pytanie o koniec świata...
Jeśli ktoś powie, że nigdy się nad tym nie zastanawiał, nie interesuje go to, albo brednie jakieś z tym końcem...
to siebie oszukuje ;)
Wiele lat i mnie ten temat przerażał, Apokalipsy na wszelki wypadek nie czytałam, po co się straszyć?
Ale od jakiegoś roku co rusz, ten temat mnie goni...za to zauważyłam mój stosunek do tego tematu się diametralnie zmienił. Już się nie boję. Bo ja wiem, że nie schowam się przed Bogiem i jedyne co mogę, robić w tej sytuacji to nawracać się codziennie. Żyć w łasce uświęcającej i korzystać z sakramentów gdy zgrzeszę. Wierzyć, że Bóg zna moje serce i spojrzy na mnie łaskawie. Tyle mogę.

O. Szustaka po prostu trzeba posłuchać:


A jak Wy mierzycie się z tym tematem końca świata?
Co myślicie o interpretacji O. Szustaka?
Jak myślicie dlaczego właśnie w Wielkim poście ten temat ożywa szczególnie?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Andej » 2018-03-06, 16:39

Magnolia pisze: 2018-03-06, 13:45 To jest pytanie , które wielu spędza sen z powiek, pytanie o koniec świata...
Komu spędza? Szkoda, że nie oglądam filmików. Jak przejdę na spoczynek, to zacznę oglądać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Wolfi

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Wolfi » 2018-03-06, 18:41

A mnie jednak nie interesuje, dla mnie moglby byc juz dzisiaj, teraz.

Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-09, 15:49

Ale koniec jakiego świata? O jakim końcu świata mówi Biblia... Poproszę o cytat...

Magnolia

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Magnolia » 2018-03-09, 16:39

Nowe Imię pisze: 2018-03-09, 15:49 Ale koniec jakiego świata? O jakim końcu świata mówi Biblia... Poproszę o cytat...
Wybacz Nowe Imię, ale masz swój wątek gdzie udowadniasz, że paruzja juz miała miejsce. Ten wątek jest dla tych którzy oczekują paruzji. :)

Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-09, 22:52

"A ta ewangelia królestwa będzie głoszona po całym świecie na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy przyjdzie koniec" Mt 24:14.
Czy opisany tu koniec to koniec świata o którym chcesz się wrazić? Jeśli tak, ile czasu upłynie między ogłoszeniem ewangelii, a końcem? Pokolenie w którym ogłoszono ewangelię, a może 1260 lat, albo milion lat?

konik

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: konik » 2018-03-09, 23:08

No wlasnie ... sam kontekst tych przytoczonych wersetow i otoczka ich sensu wobec calosci zagadnienia calkowicie zaprzecza tezom Nowego Imienia.

Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-10, 09:09

konik pisze: 2018-03-09, 23:08 No wlasnie ... sam kontekst tych przytoczonych wersetow i otoczka ich sensu wobec calosci zagadnienia calkowicie zaprzecza tezom Nowego Imienia.
Proszę wytłumaczyć... Czy ewangelia była ogłoszona na cały świat?

Magnolia

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Magnolia » 2018-03-10, 09:19

Tak, Nowe Imię, Ewangelia jest ogłoszona na cały świat.
I wielu tak ją rozumie jak Ci wyjaśnialiśmy, nadal czekając na paruzję, czy możesz to uszanować w tym wątku?
Czy możesz uszanować, że wierzę w coś innego niż Ty i chce pozostać przy swoim wierzeniu?

Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-10, 10:55

Dlatego pytam, koniec jakiego świata jest opisany Biblii?

konik

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: konik » 2018-03-10, 21:27

A jakie sa swiaty?

Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-11, 00:26

Pytam, o jakim końcu świata chcecie tu pisać? Bo na pewno Biblia nie mówi o zniszczeniu planety...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Andej » 2018-03-11, 07:02

Tak, o zniszczeniu planety piszą naukowcy. Stephen Hawking.

Jako Wiedzący, zapewne czekasz na zachętę, aby wszystkich oświecić. A skoro wiesz, o jakim końcu mowa (o końcu biblijnym), to odpowiedz na tytułowe pytanie. Wyraź swoje zdanie, bez zmieniania toru rozmowy. Wiem, że jako besserwisser masz imperatyw. Ale czasem można się skłonić ku ludziom.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-11, 09:47

"A ta ewangelia królestwa będzie głoszona po całym świecie na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy przyjdzie koniec. Gdy więc zobaczycie obrzydliwość spustoszenia, o której mówił prorok Daniel, stojącą w miejscu świętym (kto czyta, niech rozumie); Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry" Mt 24:14-16.

Już podawałem, tylko nikt nie chciał zobaczyć szerszego kontekstu. Gdy ewangelia została ogłoszona na cały świat rozpoczyna się okres koniec świata. Jedym ze znaków jest pojawienie się niegodziwca w świątynii podającego się za Boga (źródła pozabiblijne mają takiego kandydata). Nawróceni Żydzi wiedzą wówczas co robić.
Odpowiadam na pytanie, co robić u końca świata:
Wierni uciekli z Jerozolimy, wyjeżdżali z miast, bynuniknąć okresu gniewu. Źródła pozabiblijne podają, że wiele osób przed zniszczeniem Jerozolimy uciekało w miejsca nie objęte wojną. Zatwardziali w niepokutowaniu spłonęli.

Jakub2

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-11, 10:22

Nowe Imię pisze: 2018-03-11, 09:47 "A ta ewangelia królestwa będzie głoszona po całym świecie na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy przyjdzie koniec. Gdy więc zobaczycie obrzydliwość spustoszenia, o której mówił prorok Daniel, stojącą w miejscu świętym (kto czyta, niech rozumie); Wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry" Mt 24:14-16.

Już podawałem, tylko nikt nie chciał zobaczyć szerszego kontekstu. Gdy ewangelia została ogłoszona na cały świat rozpoczyna się okres koniec świata. Jedym ze znaków jest pojawienie się niegodziwca w świątynii podającego się za Boga (źródła pozabiblijne mają takiego kandydata). Nawróceni Żydzi wiedzą wówczas co robić.
Odpowiadam na pytanie, co robić u końca świata:
Wierni uciekli z Jerozolimy, wyjeżdżali z miast, bynuniknąć okresu gniewu. Źródła pozabiblijne podają, że wiele osób przed zniszczeniem Jerozolimy uciekało w miejsca nie objęte wojną. Zatwardziali w niepokutowaniu spłonęli.
A ci ktorzy nie mieszkaja w Jerozolimie i w miastach lub mieszkaja w gorach gdzie maja uciekac?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”