Co robić kiedy będzie koniec świata?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Andej » 2018-03-11, 11:22

Nowe Imię pisze: 2018-03-11, 09:47 ...
Podziwiam geniusz. Z dowolnego fragmentu potrafisz wywieść swoją tezę. Nawet z takiego, który nie ma nic wspólnego z wyciąganymi wnioskami. I w zachwyceniu trwałbym nadal, gdybym doszukał się w tym logiki. Ale jej nie znajduje. Nie znajduje nic poza samozachwytem na własnym wybraństwem.

Czy poza słowem przekonania te objawiają się jeszcze w jakiś sposób? Czy objawiają się w sposób konstruktywny prowadzący zjednoczoną owczarnię do Pana?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-11, 13:55

Andej, to chyba pięknę że głoszę nierozerwalne pojednanie z Bogiem, zgodnie z Jego obietnicą?

Jakub, mieli być posłuszni Bogu i być tqm gdzie Duch ich prowadzi. Nie mieli na pewno udawać się za fałszywymi prorokami "oto tu, oto tam".

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Andej » 2018-03-11, 17:00

Gdyby zgodnie ... Ale tak nie jest. To jest zgodne z Twoim wyobrażeniem, a nie objawieniem dawanym ludziom przez wieki.W tym problem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakub2

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-11, 22:29

Nowe Imię pisze: 2018-03-11, 13:55 Andej, to chyba pięknę że głoszę nierozerwalne pojednanie z Bogiem, zgodnie z Jego obietnicą?

Jakub, mieli być posłuszni Bogu i być tqm gdzie Duch ich prowadzi. Nie mieli na pewno udawać się za fałszywymi prorokami "oto tu, oto tam".
Alez to wlasnie ty podajesz gdzie nalezy sie udac, czyli potwierdzasz falszywasc tego co pisales.

A tak przy okazji, to wiesz co oznaczaja slowa, "dwoje bedzie w polu jedno bedzie zabrane"?

Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-11, 22:45

Andej pisze: 2018-03-11, 17:00 Gdyby zgodnie ... Ale tak nie jest. To jest zgodne z Twoim wyobrażeniem, a nie objawieniem dawanym ludziom przez wieki.W tym problem.
Objawienie dawane ludziom zakończył się przez destrukcją Jerozolimy, objawienie zostało zrealizowane w roku 70.
Jakub2 pisze: 2018-03-11, 22:29 Alez to wlasnie ty podajesz gdzie nalezy sie udac, czyli potwierdzasz falszywasc tego co pisales.

A tak przy okazji, to wiesz co oznaczaja slowa, "dwoje bedzie w polu jedno bedzie zabrane"?
Nie, mieli udać się w góry (lub zostać na polu, dachu) wg prowadzenia Ducha i obietnicy Jezusa.
Za dni Noego wszyscy byli zabrani (poza rodziną Noego). Zabranie potopowe to była fizyczna śmierć. Tak samo tutaj, zapieczętowani chrześcijanie zostali, a niepokutujący Żydzi zabrani.
Ostatnio zmieniony 2018-03-11, 22:45 przez Nowe Imię, łącznie zmieniany 1 raz.

Jakub2

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-11, 23:00

Ale improwizujesz i wymyslasz az sie kurzy.
Gdzie w tym cytacie co podalem masz cokolwiek o Noe czy o Zydach.
Poza tym ten cytat jest napisany w czasie przyszlym nie przeszlym, wiec skoro piszesz o koncu to powinenes wiedziec co dokladnie te slowa znacza wlasnie w zwiazku z koncem.

Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-12, 00:08

Jakub2 pisze: 2018-03-11, 23:00 Ale improwizujesz i wymyslasz az sie kurzy.
Gdzie w tym cytacie co podalem masz cokolwiek o Noe czy o Zydach.
Poza tym ten cytat jest napisany w czasie przyszlym nie przeszlym, wiec skoro piszesz o koncu to powinenes wiedziec co dokladnie te slowa znacza wlasnie w zwiazku z koncem.
To był czas przyszły z perspektywy apostołów.
Ten frag co podałeś nie mówi o Noem, ale kontekt mówi, przwcztaj mowe na gorze Oliwnej

xxxxxxxxxx
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 lis 2017
Lokalizacja: Chicago
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 5 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: xxxxxxxxxx » 2018-03-12, 07:56

Jak jesteś wierzący, starałeś się żyć zgodnie z przykazaniami, znosiłeś wszystkie nieprzychylne rzeczy to spokojnie czekać na spotkanie z Bogiem, Świętymi i wszystkimi, którzy są już w niebie. Koniec świata dla tych, co mają być zbawieni do mega szczęśliwe wydarzenie. Gorzej z resztą, ale sami sobie wybrali.
"Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie”. (dla hejterów)

Magnolia

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Magnolia » 2018-03-12, 08:47

Myśle podobnie. A od kiedy zrozumiałam co to znaczy że Bog jest Sprawiedliwy. To jakoś tak końca świata przestałam sie obawiać.
Brak obaw nie bierze sie z mysli że oto jestem juz super dobra i idealna, święta. Ale spokój daje mi myśl że osądzi mnie uczciwie i sprawiedliwie sam Bóg, który jest Dobrocią i Miłością.

Jakub2

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-12, 08:58

Nowe Imię pisze: 2018-03-12, 00:08
Jakub2 pisze: 2018-03-11, 23:00 Ale improwizujesz i wymyslasz az sie kurzy.
Gdzie w tym cytacie co podalem masz cokolwiek o Noe czy o Zydach.
Poza tym ten cytat jest napisany w czasie przyszlym nie przeszlym, wiec skoro piszesz o koncu to powinenes wiedziec co dokladnie te slowa znacza wlasnie w zwiazku z koncem.
To był czas przyszły z perspektywy apostołów.
Ten frag co podałeś nie mówi o Noem, ale kontekt mówi, przwcztaj mowe na gorze Oliwnej
I nadal nie piszesz co ten fragment znaczy, tylko dalej lawirujesz i wymyslasz.

Nowe Imię

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Nowe Imię » 2018-03-12, 09:09

Jakub, a kto był zabrany podczas potopu?

Jakub2

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-12, 09:28

Nowe Imię pisze: 2018-03-12, 09:09 Jakub, a kto był zabrany podczas potopu?
Ale co ty znow z tym potopem tu wyskakujesz.
Nie potrafisz zrozumiec prostego zdania?

Magnolia

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Magnolia » 2018-03-12, 09:44

Panowie ten wątek jest o przygotowaniu się do końca świata, do nadchodzącej paruzji.
Nie dyskutujmy o tym, ze paruzja miała juz miejsce, Nowe Imię ma swój wątek... chyba nie będzie nam swojej tezy udowadniał w kilku wątkach na raz. Po raz ostatni proszę o pisanie na temat.

Jakub2

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-12, 10:02

Ja wlasnie zmierzam do tematu watku, natomiast Nowe Imie kreci sie wokol starych wydarzen jak potop, ktore nie beda juz mialy miejsca, co zostalo wyraznie w Biblii napisane.
To sa szczegoly ktore domorosli prorocy pomijaja mieszajac stare wydarzenia z przyszlymi, bo tak naprawde nie rozumieja nic i gadaja by gadac.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co robić kiedy będzie koniec świata?

Post autor: Andej » 2018-03-12, 10:35

Nowe Imię pisze: 2018-03-11, 22:45 ... Objawienie dawane ludziom zakończył się przez destrukcją Jerozolimy, objawienie zostało zrealizowane w roku 70. ...
Ale tylko i wyłącznie to, które jest skierowane wyłącznie do Ciebie.

Ja mam to szczęścia, że Bóg wciąż przemawia do mnie. Że JEST stale. Mam to szczęście, że Bóg nie zamknął się przede mną. Pozwala mi zachować oczy otwarte i korzystać z uszu.

Przykro mi, że Ciebie tak upośledził. Jednak wierzę, że kiedyś otworzysz się na Boga. I dotrze do Ciebie jego całe, a nie selektywne, objawienie. Modlę się, abyś oczy otworzyć potrafił. Wiem, że może to boć bolesne. Bo wtedy nagle staniesz się jednym z nas, a nie pierwszym po Bogu. Ale to lepsze, niż to, co zdarzyłoby się, gdybyś w takim stanie musiał zdawać relację z Twojego pobytu na ziemi. Ujrzenie Prawdy dopiera tam, skąd powrotu nie ma, byłoby największą tragedią istnienia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”