Wiara w Zbawienie a rozwój duchowy.

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Wiara w Zbawienie a rozwój duchowy.

Post autor: Andej » 2020-09-25, 11:20

PrawdaWyzwala pisze: 2020-09-25, 11:07 dyskredytuje Pan największy dar dany nam od Boga czyli rozum.
Wprost przeciwnie. Doceniam. Ale nie przeceniam. Natomiast za arogancję uważam to, że człowiek może dorównać Bogu. A do tego sprowadza sie przekonanie o głębi umysłu.
Faktem jest, że korzystamy z ułamka danych nam możliwości. Ale butą jest uznawanie siebie za wiedzącego. To dość szczeniackie przekonanie. W młodości, też byłem góry przenosić. Ale potem nabrałem pokory wobec dzieł bożych. I przyjmuję to, co dla mnie przeznaczył. Nie mam zamiaru z Nim konkurować.

Prezentowana postawa wszechwiedzy ma źródła nie w Bogu, ale w jego największym przeciwniku.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Wiara w Zbawienie a rozwój duchowy.

Post autor: Dezerter » 2020-09-25, 17:49

Panie prawda wyzwala weź pan się zachowaj poważnie i odpowiedz na te posty w których forumowicze w tym ja odpowiedzieli na twojego wstępniaka. Wpadasz po miesiącu piszesz dalej jak to byłby jakiś blog lub monolog - chcesz dyskutować? czy wygłaszać swoje monologi
- może lepiej blog zacznij prowadzić
- tu się dyskutuje
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”