Czy zmarli nas widzą?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Jozek » 2021-01-01, 14:45

Dezerter pisze: 2021-01-01, 14:40 Święci Kościoła widzieli , bo mieli oczy - Jozku kocha cię ... i twoje polemiki
nadal czekam na konkrety
Ale jakich konkretow ode mnie bys chcial, siwetym nie jestem, wiec skad moglbym wiedziec.
Jednak tak logicznie myslac, to ci ktorzy widzieli, maja pewne wspolne cechy i sadze ze to wlasnie one pozwalaja na widzenie, ale pewnie tez nie oczami, bo obraz tego co widzimy i tak powstaje gdzie indziej, a nie w samym oku. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-01-01, 14:46 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: dromax » 2021-01-05, 14:59

afilatelista_michal pisze: 2020-10-23, 14:12
Co to znaczy że jest stworzony na obraz i podobieństwo? Człowiek jest małpą i jego świadomość jest ściśle zależna od mózgu. Nic nie świadczy o tym żeby było w człowieku coś poza tym.
O istnieniu Boga też nic nie świadczy.
OOOooo! Nierozumny! :arrow: Ty chcesz tu na FORUM CHRZEŚCIJAŃSKIM udowodnić, że BÓG nie istnieje? Niedoczekanie twoje! Bóg jest Duchem i ma inny sposób postrzegania!

Claudiax

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Claudiax » 2021-01-05, 21:34

A Może modlą się w niebie za nas byśmy żyli blisko Boga ❤️

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: adampiotr » 2021-04-06, 17:42

Pewnie Krzysztof Krawczyk na nas patrzy :). Ja jestem ciekawy czy oni w ogóle nami się przejmują..

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Andej » 2021-04-06, 18:00

Jeśli kochają, to tak.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Claudiax

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Claudiax » 2021-05-15, 20:34

Mojej znajomej sniła sie zmarła mama, zapytała w śnie mamy czy jest w niebie.
Ona odpowiedziala,ze tak. I ty tez kiedyś ze mną bedziesz ale - żyj blisko Pana Boga.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Lunka » 2021-08-04, 20:24

Odświeżę temat. Czytam, czytam ale nie mam odpowiedzi. Nie radze sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Im dalej od pogrzebu, tym mi gorzej, tym tęsknota nie daje mi spokoju. Po jej śmierci, gdy ogrom cierpienia i bólu się zakończyło byłam wdzięczna Bogu, że już ja tuli w swoich ramionach. Ale teraz zwyczajnie po ludzku tęsknie... I tak myślę czy ona mnie widzi? Czy ten mój płacz jej w jakiś sposób nie przeszkadza?
Ksiądz pocieszal mnie, że warto modlić sie za nią ale i również prosić ja o wstawiennictwo do Boga. Bo dobrzy ludzie szybko maja tam dobrze.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Andej » 2021-08-04, 20:28

Lunka pisze: 2021-08-04, 20:24
Wierzę w świętych obcowanie - wyznajemy.
A zbawiony jest święty.
A płacz będący wyrazem miłości raczej wzbudza wdzięczność. Za pamięć i za modlitwę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Lunka » 2021-08-04, 22:11

Myślisz @Andej , że w ogóle jeszcze ich tam interesujemy my tutaj na ziemi? Czy oni nas pamiętają? Czy są po prostu szczęśliwi zapatrzeni w Boga i nic więcej nie musi ich interesować? 🤔
Zastanawia mnie to bardzo ale chyba tak naprawdę nikt nie zna odpowiedzi. Wszystko to jedna wielka niewiadoma...
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Jozek » 2021-08-05, 00:58

Lunka pisze: 2021-08-04, 22:11 Myślisz @Andej , że w ogóle jeszcze ich tam interesujemy my tutaj na ziemi? Czy oni nas pamiętają? Czy są po prostu szczęśliwi zapatrzeni w Boga i nic więcej nie musi ich interesować? 🤔
Zastanawia mnie to bardzo ale chyba tak naprawdę nikt nie zna odpowiedzi. Wszystko to jedna wielka niewiadoma...
Gdyby nie interesowali sie nami to nie byli by w niebie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Czarny » 2021-08-05, 02:08

Myślę @Lunka że nas widzą.
Przez pół roku może dłużej po śmierci ojca bardzo wyraźnie czułem jego obecność a w sytuacji gdy mama była zagrożona lub potrzebowała pomocy to we śnie po krótkiej pogawędce wprost mówił że mama potrzebuje czegoś. Nigdy mimo nslegan nie zbudzil mnie z dziesięć minut, zawsze to było mniej niż pięć. Nie umiem tego lepiej opisać, ale było wtedy dla mnie to wyraźne bardzo.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Lunka » 2021-08-05, 07:36

Dzięki chłopaki. To pocieszające co piszecie :ympray:
Ja nic nie czuję takiego ale proszę, żeby się mną opiekowała jeśli może. Często mi się śni ta osoba, pociesza mnie w tym śnie. Zawsze jest szczęśliwa i uśmiechnięta.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Andej » 2021-08-05, 09:31

Lunka pisze: 2021-08-04, 22:11 Myślisz @Andej , że w ogóle jeszcze ich tam interesujemy my tutaj na ziemi? Czy oni nas pamiętają? Czy są po prostu szczęśliwi zapatrzeni w Boga i nic więcej nie musi ich interesować?
Zastanawia mnie to bardzo ale chyba tak naprawdę nikt nie zna odpowiedzi. Wszystko to jedna wielka niewiadoma...
Nie wiem, czy ich interesujemy "tu na ziemi", czy "tam w niebie", to znaczy, że jak sądzę, interesuje ich to, abyśmy mogli znów być z nimi razem, W niebie. Zależy im na tym, abyśmy spotkali się z nimi w niebie. Patrzą na nas z troską o to, abyśmy nie zabłądzili w drodze do nieba.

Nie wiem czy pamiętają. Sadzę, że jest to trochę jak z pamięcią o palcu czy uchu. Jesteśmy ich częścią. Rodziną. Przyjaciółmi. Wspólnotą w Bogu.

Nie mogą się niczym nie interesować, jeśli są wpatrzeni w Boga, skoro Bóg jest wpatrzony w nas. Jeśli Bóg pragnie dla nas zbawienia, to oni automatycznie też. Musi ich interesować to, co interesuje Boga. A Bóg chce nas u Siebie.

Odpowiedź znają ci, którzy już po tamtej stronie. Niewiadoma? Tak. Ale jest też wiara. Jeśli wierzysz Bogu, to wiara powinna obejmować wszystko, co jest z Nim związane. W niebo, w miłość, w wieczność.

O jednym mogę zapewnić - każde nasze ziemskie wyobrażenie na się dość nijak do rzeczywistości niebiańskiej. Nie znamy pojęć, słów, wyrażeń, które są w stanie precyzyjnie określić. Kojarzy mi się to niegdysiejszą dyskusją na Forum o Królestwie Niebieskim. Kilka osób obruszonych było moim pytaniem o to, czym jest KN. Ale nikt nie odpowiedział. Każdy, zgodnie z Biblią pisała jakie jest, ale nikt czym jest. A podawanie pewnych cech wcale nie daje obrazu istoty. To tak, jakby na pytanie: Co to jest samochód, ktoś odpowiedział, że samochód jest taki, który rusza z miejsca i przyspiesza. I jest to jakaś odpowiedź, ale nie satysfakcjonująca. Zbyt skąpa. Ale czy komuś, kto całe życie żył poza cywilizacją techniczna da się inaczej wytłumaczyć? Tak jest z nami. Nie mamy pojęć, które by opisywały przyszłą rzeczywistość.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: adampiotr » 2021-08-05, 13:12

Nie mamy pojęcia ,ale skoro zmarli często przychodza we snach to może jednak obserwują nas, ale może jednak nie zawsze mają taką możliwość.
Ostatnio zmieniony 2021-08-05, 13:13 przez adampiotr, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy zmarli nas widzą?

Post autor: Jozek » 2021-08-05, 13:16

Masz taka cicha nadzieje ze nie widza jak cos zlego robisz, lub grzeszysz?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”