Porażki

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Porażki

Post autor: Hiba » 2021-03-06, 03:02

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-03-04, 19:54 Jak radzicie sobie z porażkami? Mieliście ich sporo w swoim życiu?
Jeśli nie byłoby porażek, czymże byłby sukces?
Życie to nieustające pasmo porażek, prowadzące do śmierci, przerywane pięknymi chwilami.
I to jest wspaniałe \:D/
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porażki

Post autor: Andej » 2021-03-06, 17:32

Lunka pisze: 2021-03-05, 23:28 Chciałabym tak w pełni żyć
A co to jest pełnia życia? Dla jednych akcja, zmiany. Dla innych spokój, wyciszenie. Albo jakaś praca twórcza. A co dla Ciebie oznacza "życie w pełni".
Jeśli pytanie zbyt intymne, to nie odpowiadaj. Nie chcę wyciągać. Jeśli tak, to zamiast na forum odpowiedz sama sobie. Napisz datę i zapisz całą odpowiedź. I schowaj w głębi dysku, aby za jakiś czas, wrócić do tej odpowiedzi.

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
Hiba pisze: 2021-03-06, 03:02 Życie to nieustające pasmo porażek, prowadzące do śmierci, przerywane pięknymi chwilami.
Tak, ale tylko cierpiętnika. Człowiek wierzący ma w sobie miłość i radość wypływającą z miłości i wiary. Potrafi ofiarować cierpienia i dzięki temu nie tracić sensu. A zamiast szukać pięknych chwil, potrafi dostrzegać piękno w człowieku, otoczeniu, stworzeniu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Porażki

Post autor: lambda » 2021-06-13, 06:18

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-03-04, 19:54 Jak radzicie sobie z porażkami? Mieliście ich sporo w swoim życiu?
Nie skupiam sie na nich ani na sobie. Że muszę coś umieć, mieć itd wtedy nie stanowią one problemu.
Wszystko inni być Wola Boga a nie nasza. Codziennie mówimy to w pacierzu a ciągle chcemy po swojemu
Ostatnio zmieniony 2021-06-13, 08:46 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Porażki

Post autor: sądzony » 2021-06-20, 15:52

(...) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. Flp 2. 7-8

"Prawdziwą dla niego (chrześcijanina) porażką jest popadanie w pokusę odwetu i przemocy, odpowiadając złem na zło."
Papierz Franciszek

Sukcesem nie jest samochód, praca, pieniądze i piękna żona, a porażką niezdany egzamin na prawko czy trudność w nawiązywaniu relacji.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”