Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Kwiatek123

Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Post autor: Kwiatek123 » 2021-03-13, 17:43

Nie wiem czy był już tutaj taki post, jak tak z góry przepraszam. Chciałam się zapytać jak myślicie co się dzieje ze zwierzętami po śmierci. Czy jest to możliwe że trafiają do nieba i kiedyś się z nimi spotkamy? Wierzycie w to, że przechodzę przez Tęczowy Most, gdzie są szczęśliwe i już nie cierpią? Zawsze zastanawiał mnie ten temat. Piszcie co o tym sądzicie.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Post autor: Lunka » 2021-03-13, 18:13

Kiedyś o. Szustak tłumaczył to tak, że skoro w niebie jest wieczna szczęśliwość i Bóg obdarowuje Nas wszelkim szczęściem, to jeśli dla kogoś tu na ziemi miłością były zwierzęta, pewnie będzie miał ten dar od Pana je oglądać.
Do mnie przemawia ten punkt widzenia.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Post autor: Andej » 2021-03-13, 18:23

Podobnie uważam. Natomiast razi mnie ten kolorowy most. Jeśli są konieczne do szczęście, to bez tęczowego mostu znajdą się tam, gdzie będziemy ich potrzebowali, czyli w niebie. W jaki sposób? Nie wiem. Bóg to wie. My nie musimy. Tak jak nie musimy wiedzieć, jak to się dzieje, że działa jakieś skomplikowane urządzenie. Wystarczy, że działa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Post autor: Lunka » 2021-03-13, 19:23

Andej pisze: 2021-03-13, 18:23 Natomiast razi mnie ten kolorowy most.
Tak. To trochę niefortunne określenie. Myślę, że wymyślone dla dzieci, aby złagodzić ból po rozstaniu z czworonożnymi przyjaciółmi. Dorosłym już średnio wierzyć w takie historie.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Kwiatek123

Re: Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Post autor: Kwiatek123 » 2021-03-13, 19:31

Zgadzam się z wami. Tęczowy Most niezbyt mnie przekonuje, ale zawsze wierzyłam w to że moje czworonogi trafiają do nieba i są tam szczęśliwe.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Post autor: Czarny » 2021-03-13, 19:37

To określenie chyba było wcześniej, nawet tak dawno że o tym drugim jeszcze nie słyszałem .Takie mam wrażenie mowie o sobie dlatego nie szukam potwierdzeń w necie. Z racji wieku pamiętam ostatnich faraonów, to trudno mi zlokalizować to na podstawie moich doświadczeń

Claudiax

Re: Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Post autor: Claudiax » 2021-05-26, 09:49

😍Znalazłam na innym forum post osób które Piszą że widziały ducha swojego pieska lub kotka.
😍
Cieszy mnie to jest nadzieja ze oni tam są...
Bo gdzieś czytałam że zwierzęta nie mają duszy i po śmierci już ich nie ma w tamtym życiu.
A jednak jest nadzieja😊😊😊😊

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Post autor: sądzony » 2021-05-26, 11:19

Wydaje mi się, że Niebo to czysta Miłość, a co za tym idzie zbędne są wszystkie "obiekty przejściowe/zastępcze".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Mikołaj
Przybysz
Przybysz
Posty: 9
Rejestracja: 19 cze 2021
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Post autor: Mikołaj » 2021-06-19, 18:45

Wg. mnie przecież Pan Bóg stworzył zwierzęta, to napewno będą one z nami w niebie :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Co się dzieje ze zwierzętami po śmierci?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-20, 12:03

Jedyna uczciwa odpowiedź brzmi: nie wiemy.

Ale... osobiście nie sądzę. Niebo, to relacja międzyosobowa.
Takiej relacji zwierzęta mieć nie mogą. Zresztą także określenia typu "są szczęśliwe" także odnoszą się do zwierząt tylko przez analogię (czy może antropomorfizację), bowiem również szczęście w pełnym tego słowa znaczeniu odnosi się do osób.

To bardzo trudny temat, zwłaszcza w naszej epoce, w której "uczłowiecza" się zwierzęta. A więc zwierzęta ponoć "czują", "kochają" itd.
Nie chcę rozwijać, bo wiem jakie to budzi reakcje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”