Eutanazja

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Eutanazja

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-03-18, 17:18

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Hi ... -eutanazji
No, to teraz cały ten "postępowy" świat się ucieszy.
Lewica będzie płakać, że nie w Polsce.
A Hiszpania dołączyła w ten sposób do Luksemburga, Holandii i Belgii.
:(
W jakim świecie mi przyjdzie się starzeć? Czy mnie będzie można ukatrupić za zgodą moich przyszłych dzieci? Jak myślicie, doświadczymy tego w Polsce?
Ostatnio zmieniony 2021-03-18, 17:36 przez itsjustmemichelle1, łącznie zmieniany 1 raz.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Młoda959595
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 3 sie 2020
Has thanked: 36 times
Been thanked: 68 times

Re: Eutanazja

Post autor: Młoda959595 » 2021-03-18, 17:21

Europę Zachodnię oraz kraje takie jak Hiszpania, to po prostu pozostawię bez komentarza. Cywilizacja śmierci. Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Eutanazja

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-03-18, 17:35

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-03-18, 17:18 https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Hi ... -eutanazji
No, to teraz cały ten "postępowy" świat się ucieszy.
Lewica będzie płakać, że nie w Polsce.
A Hiszpania dołączyła w ten sposób do m.in. Luksemburga, Holandii i Belgii.
:(
W jakim świecie mi przyjdzie się starzeć? Czy mnie będzie można ukatrupić za zgodą moich przyszłych dzieci? Jak myślicie, doświadczymy tego w Polsce?
Poprawiłam post.
Ostatnio zmieniony 2021-03-18, 17:36 przez itsjustmemichelle1, łącznie zmieniany 1 raz.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Eutanazja

Post autor: Andej » 2021-03-18, 19:22

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-03-18, 17:18 Czy mnie będzie można ukatrupić za zgodą moich przyszłych dzieci? Jak myślicie, doświadczymy tego w Polsce?
Musisz jeszcze na to poczekać. Ale to logiczne. Tak musi być.
Prawo do zabijania (ratowania od niegodnego życia, albo prawo do godnej śmierci), prędzej, czy później zostanie usystematyzowane i wprowadzone. Obecne prawodawstwo wciąż nie może określić granic prawa do zabijania. W różnych krajach różne granice wieku. Do 12 tygodni, do urodzenie (właściwie morderstwa w trakcie rodzenia). Wyłączne prawo matki (jeśli można nazwać taką osobę matką), konieczność konsultacji psychologicznych albo lekarskich, decyzja sądowa. Tak samo jak z aborcją w wieku starczym. Tez w różnych miejscach różne kryteria. Przyszłość przyniesie proste rozwiązania. Będzie jedno kryterium: przydatność społeczna.
Nastąpią konieczne regulacja.
Najpierw zostanie wprowadzona kategoryzacja ludzi. Coś jak kasty w Indiach, a jednocześnie jak w orwellowskim 1984. Nieco inne będą szczegółowe rozporządzenia dotyczące każdej kategorii. Choć zasady będą jednakowe. W każdej kategorii ludzie będą podzieleni na obywateli i nieobywateli. Obywatelami będą osoby, które płaca podatek obywatelski. Z tym, że nie będzie obowiązku płacenia za siebie. Podatek będzie można płacić także za kogoś. Np. rodzice mogą płacić za swoje dziecko. A dzieci za swoich rodziców. Każdy obywatel będzie chroniony prawem. Natomiast nieobywatele będą oceniani pod względem produktywności. Starzy, chorzy nieobywatele będę eliminowani. Aby skrócić cierpienie (i nie narażać społeczeństwa na wydatki). Podobnie dzieci, dopóki nie zaczną pracować (jeśli rodzice nie będą za nich płacić podatku obywatelskiego), będą usuwane. Jeśli władze uznają, że za dużo mężczyzn, to po prostu usuną chłopców. Osoby z chorobami dziedzicznym będą usuwane. Sądzę, że może to dotyczyć nawet dzieci obywateli. Chyba, że będą płacić dodatkowy podatek za te choroby. Jeśli choroba dziedziczna, to obowiązkowa sterylizacja. Gdy władza uzna, że wszyscy mają być blondynami, to usunie całą populację o innej barwie włosów. Niekoniecznie od razu. Dopóki będą potrzebni do pracy, zostaną zachowani. Ale wysterylizowani. Choć niewykluczone, że drogą kojarzenia par kolor włosów, oczu może być oznaką przynależności do konkretnej kategorii.
W każdym radzie rodzice będą mieć pełna prawo do aborcji dzieci do momentu, aż zaczną być samodzielne ekonomicznie. Podobnie dzieci będą miały prawo do aborcji rodziców od chwili, gdy ci przestaną być produktywni.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Eutanazja

Post autor: Lunka » 2021-03-18, 20:02

@Andej Twoje wizja jest totalnie przerażająca. A co jest najbardziej przerazajace? Że to prawdopodobne...
Mam, że to nie za naszych czasów się wydarzy...
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Eutanazja

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-03-18, 20:10

Andej pisze: 2021-03-18, 19:22
itsjustmemichelle1 pisze: 2021-03-18, 17:18 Czy mnie będzie można ukatrupić za zgodą moich przyszłych dzieci? Jak myślicie, doświadczymy tego w Polsce?
Musisz jeszcze na to poczekać. Ale to logiczne. Tak musi być.
Prawo do zabijania (ratowania od niegodnego życia, albo prawo do godnej śmierci), prędzej, czy później zostanie usystematyzowane i wprowadzone. Obecne prawodawstwo wciąż nie może określić granic prawa do zabijania. W różnych krajach różne granice wieku. Do 12 tygodni, do urodzenie (właściwie morderstwa w trakcie rodzenia). Wyłączne prawo matki (jeśli można nazwać taką osobę matką), konieczność konsultacji psychologicznych albo lekarskich, decyzja sądowa. Tak samo jak z aborcją w wieku starczym. Tez w różnych miejscach różne kryteria. Przyszłość przyniesie proste rozwiązania. Będzie jedno kryterium: przydatność społeczna.
Nastąpią konieczne regulacja.
Najpierw zostanie wprowadzona kategoryzacja ludzi. Coś jak kasty w Indiach, a jednocześnie jak w orwellowskim 1984. Nieco inne będą szczegółowe rozporządzenia dotyczące każdej kategorii. Choć zasady będą jednakowe. W każdej kategorii ludzie będą podzieleni na obywateli i nieobywateli. Obywatelami będą osoby, które płaca podatek obywatelski. Z tym, że nie będzie obowiązku płacenia za siebie. Podatek będzie można płacić także za kogoś. Np. rodzice mogą płacić za swoje dziecko. A dzieci za swoich rodziców. Każdy obywatel będzie chroniony prawem. Natomiast nieobywatele będą oceniani pod względem produktywności. Starzy, chorzy nieobywatele będę eliminowani. Aby skrócić cierpienie (i nie narażać społeczeństwa na wydatki). Podobnie dzieci, dopóki nie zaczną pracować (jeśli rodzice nie będą za nich płacić podatku obywatelskiego), będą usuwane. Jeśli władze uznają, że za dużo mężczyzn, to po prostu usuną chłopców. Osoby z chorobami dziedzicznym będą usuwane. Sądzę, że może to dotyczyć nawet dzieci obywateli. Chyba, że będą płacić dodatkowy podatek za te choroby. Jeśli choroba dziedziczna, to obowiązkowa sterylizacja. Gdy władza uzna, że wszyscy mają być blondynami, to usunie całą populację o innej barwie włosów. Niekoniecznie od razu. Dopóki będą potrzebni do pracy, zostaną zachowani. Ale wysterylizowani. Choć niewykluczone, że drogą kojarzenia par kolor włosów, oczu może być oznaką przynależności do konkretnej kategorii.
W każdym radzie rodzice będą mieć pełna prawo do aborcji dzieci do momentu, aż zaczną być samodzielne ekonomicznie. Podobnie dzieci będą miały prawo do aborcji rodziców od chwili, gdy ci przestaną być produktywni.
https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/w- ... 04849.html
https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/ho ... 24450.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Eutanazja#Holandia
@Lunka, to się już dzieje przecież.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Eutanazja

Post autor: Lunka » 2021-03-18, 20:38

@itsjustmemichelle1 tak ale jeszcze nie w naszym kraju oficjalnie. Oby jak najpóźniej lub najlepiej nigdy.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Eutanazja

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-03-18, 20:40

Lunka pisze: 2021-03-18, 20:38 @itsjustmemichelle1 tak ale jeszcze nie w naszym kraju oficjalnie. Oby jak najpóźniej lub najlepiej nigdy.
No właśnie, nieoficjalnie jeszcze nie.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Eutanazja

Post autor: Morkej » 2021-03-19, 09:42

Mentalność osób, które jawnie popierają aborcję na życzenie jest taka sama, jak eutanastów. Przyjmowanie koncepcji, że lepiej jest komuś pomóc umrzeć dziś, bo jutro i tak umrze. Trzeba się zająć dziadkiem czy babcią, bo choroba ciężka i potrzebują stałej opieki, np. rodzinnej, to lepiej dać im zastrzyk już teraz, bo w kolejnych dniach, tygodniach, miesiącach może się im pogorszyć. W ten sposób problem szybko załatwiony, a i na urlop długi można się udać.
Nie zdziwmy się, że dzisiejsze młode pokolenie stające ramię w ramię za postulowaniem wolnego dostępu do aborcji, w przyszłości będzie się opowiadać za eutanazją dla swoich rodziców.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Eutanazja

Post autor: adampiotr » 2021-03-19, 09:58

Ciekawe ze taki kraj jak Polska jeszcze nie ma takiego prawa. Służba zdrowia leży no to przecież powinna być.

A w takich bogatych krajach jak Holandia służba zdrowia jest bardzo dobra,ale z kolei mają Eutanzje. Nie rozumiem. NIe wiem po co ta Eutanazja skoro jest służba zdrowia na wysokim poziomie.

Hołownia i inne agendy gonią liderów to szybko dojdą do władzy to pewnie szybko będzie takie prawo...
Ostatnio zmieniony 2021-03-19, 09:59 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Eutanazja

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-03-19, 11:45

adampiotr pisze: 2021-03-19, 09:58 Ciekawe ze taki kraj jak Polska jeszcze nie ma takiego prawa. Służba zdrowia leży no to przecież powinna być.

A w takich bogatych krajach jak Holandia służba zdrowia jest bardzo dobra,ale z kolei mają Eutanzje. Nie rozumiem. NIe wiem po co ta Eutanazja skoro jest służba zdrowia na wysokim poziomie.

Hołownia i inne agendy gonią liderów to szybko dojdą do władzy to pewnie szybko będzie takie prawo...
Nie chodzi o poziom służby zdrowia, tylko o mentalność społeczną.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Eutanazja

Post autor: Czarny » 2021-03-22, 03:18

Morkej pisze: 2021-03-19, 09:42 Trzeba się zająć dziadkiem czy babcią, bo choroba ciężka i potrzebują stałej opieki, np. rodzinnej, to lepiej dać im zastrzyk już teraz, bo w kolejnych dniach, tygodniach, miesiącach może się im pogorszyć. W ten sposób problem szybko załatwiony, a i na urlop długi można się udać.
Ależ co Ty opowiadasz!
Nasze Państwo zapewnia całodobową opiekę nad chorym.
Opiekunowi gwarantuje 379 dni pomocy wytchnieniowej w roku.
Daje wsparcie materialne i duchowe, życząc pogody ducha i wszystkiego najlepszego :ymhug:
Ale zostawmy Polskę, tu po prostu nikomu sie nie opłaca .
Trochę kiedyś poczytałem i pooglądałem na temat eutanazji w Norwegii.
Oczywiście ze nie popieram.

Problem tam jest dokładnie odwrotny niż Ty przedstawiasz.
Tam właśnie protestowali młodzi( młodość pojęcie względne) ludzie których rodzice zdecydowali sie na eutanazje.
Ponieważ również tu obowiązuję tajemnica lekarska, to dowiadywali sie po fakcie.
Tu już pisze bardzo serio i może tak nie należy w ciemno oskarżać młodych ze dybią lub maja zamiar, na Zycie swoich rodziców.
Rozpacz i złość bohaterów tych programów była autentyczna.
Powód mojej pisaniny był jeden tylko, bo nie tu jest problem.
Bo problem samobójstw (eutanazja to też samobójstwo) ludzi starszych istnieje i może w tym kierunku należy spojrzeć.
Ostatnio zmieniony 2021-03-22, 04:38 przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Eutanazja

Post autor: Morkej » 2021-03-22, 19:29

Czarny pisze: 2021-03-22, 03:18 Ależ co Ty opowiadasz!
Nasze Państwo zapewnia całodobową opiekę nad chorym.
Opiekunowi gwarantuje 379 dni pomocy wytchnieniowej w roku.
Daje wsparcie materialne i duchowe, życząc pogody ducha i wszystkiego najlepszego :ymhug:
Żarty, żartami, ale sytuacja nie wygląda ciekawie.
Czarny pisze: 2021-03-22, 03:18 Problem tam jest dokładnie odwrotny niż Ty przedstawiasz.
Tam właśnie protestowali młodzi( młodość pojęcie względne) ludzie których rodzice zdecydowali sie na eutanazje.
Ponieważ również tu obowiązuję tajemnica lekarska, to dowiadywali sie po fakcie.
Jednak w tym momencie piszesz o dokonywaniu eutanazji przez osoby dorosłe (rodziców), którzy prawdopodobnie wiedząc, że państwo daje im tą możliwość, to ją wybrali. Niekoniecznie konsultując to z ich własnymi dziećmi. W dalszym ciągu to oni zadecydowali.
Ja pisałem o możliwości pójścia w drogę, która nie będzie pytała się o zdanie pacjentów, chorych osób. Tylko opiekunowie będą decydowali. Dadzą zastrzyk i tyle. Już teraz dzieci z wadami, czy pewnymi chorobami, które znajdują się w brzuchu matki nie pyta się ich o zdanie. Czy faktycznie chcą przestać żyć, a może jednak wolą starać się cieszyć tym, co mogą. Są bezbronne podobnie jak wiele ciężko chorych osób. Decyzja zostaje podjęta za nie. Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby wyglądałoby tak w stosunku do chorych osób, które potrzebują ciągłej opieki.
Czarny pisze: 2021-03-22, 03:18 nie należy w ciemno oskarżać młodych ze dybią lub maja zamiar, na Zycie swoich rodziców.
Podejście młodych w stosunku do aborcji przechyla się na lewicowe. Może to być tylko tzw. trend sytuacyjny. Jednak aborcyjna mentalność jest taka sama jak eutanastów. Bardziej prawdopodobne jest, że jeśli ci młodzi zachowają swoje poglądy, to w przyszłości mogą nie protestować w wprowadzaniu eutanazji dla swoich rodziców (wtedy już starszych osób). A może co gorsza jeszcze w tym procederze uczestniczyć.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”