Życie wieczne mnie przeraża

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: Albertus » 2021-04-05, 20:25

Nie bardzo rozumiem tylko czego od nas oczekujesz? Przecież to oczywiste że nie wiemy jak wygląda wieczność z Bogiem a nawet jak byśmy wiedzieli to raczej trudno byłoby to wyjaśnić. Najważniejsze to ufać Bogu że nic lepszego nas spotkać nie może niż wieczne przebywanie w Jego obecności.

Myślę że to że Pismo Święte jasno nie określa w jaki sposób szczęście zbawionych wygląda jest bardzo dobre bo każda rzecz z naszych ludzkich zmysłowych działań które bardzo lubimy ale która trwałaby przez wieczność to po zastanowieniu wydaje się co najmniej niepokojąca.

Jak na przykład w islamie jego wyznawcom ukazywana jest perspektywa baraszkowania z hurysami i niektórym może to się wydawać kuszące ale jak pomyśleć ze miałoby to trwać przez wieczność to inteligentnemu muzułmaninowi po zastanowieniu mina powinna zrzednąć...
Ostatnio zmieniony 2021-04-05, 20:26 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: sądzony » 2021-04-05, 20:25

Mateusz 63 pisze: 2021-04-05, 20:11 Do Pana Sądzony. Lęk przed życiem wiecznym polega na tym że wieczność to bardzo długo. To nawet dużo dłużej niż długo. Tak szczerze mówiąc to nie wiem czy chciałbym trwać w szczęśliwości wiecznie jak jakaś roślinka na haju nic nie robiąc.
Lęk przed wiecznością w Bogu jest dla mnie nieco dziwna.
Mateusz 63 pisze: 2021-04-05, 20:11 A Pan co tam będzie robił ?
To banalnie proste. Tam dopiero w pełni Będę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Mateusz 63
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 5 kwie 2021

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: Mateusz 63 » 2021-04-05, 20:29

No i jest tak jak myślałem. Albo wierzysz i nie myślisz, albo myślisz i nie wierzysz

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: sądzony » 2021-04-05, 20:34

Mateusz 63 pisze: 2021-04-05, 20:29 No i jest tak jak myślałem. Albo wierzysz i nie myślisz, albo myślisz i nie wierzysz
Pewne kwestie są poza płaszczyzną rozumu i nie ma co próbować.
Nie obejmiesz ramionami kuli ziemskiej, nie dostrzeżesz atomu, nie usłyszysz infradźwięku jakkolwiek byś się wsłuchiwał.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: Albertus » 2021-04-05, 20:36

Mateusz 63 pisze: 2021-04-05, 20:29 No i jest tak jak myślałem. Albo wierzysz i nie myślisz, albo myślisz i nie wierzysz
Akurat w sprawie jaką poruszasz to myślenie na wiele się nie przyda z racji tego że brakuje nam pewnych doświadczeń które są niezbędne do zrozumienia stanu wieczności w niebie. Możemy się domyślać i wyobrażać sobie ale siłą rzeczy będą to tylko domysły i wyobrażenia.

Mateusz 63
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 5 kwie 2021

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: Mateusz 63 » 2021-04-05, 20:51

Wiecie co , widzę że nie macie dla mnie żadnych odpowiedzi oprócz frazesów i głupich bełkotliwych biblijnych gadek. Mam nadzieję, że wasze marzenia się spełnią i po śmierci traficie na te pola szczęścia, gdzie będziecie przez wieczność się nudzić wąchając pachy boga, rozsiewając wokół miłość której nikt nie potrzebuje

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5347
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: abi » 2021-04-05, 20:54

jestes (... bardzo - chyba lepiej brzmi Dezerter) niemily
idz sobie
Ostatnio zmieniony 2021-04-05, 22:49 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: adampiotr » 2021-04-05, 20:54

NIe wiem co tam będę robił, ale mam nadzieje, ze będzie trochę podobnie jak na ziemi znaczy tylko juz bez wojen żadnych...
Ostatnio zmieniony 2021-04-05, 20:55 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: Morkej » 2021-04-05, 21:10

Mateusz 63 pisze: 2021-04-05, 20:51 Wiecie co , widzę że nie macie dla mnie żadnych odpowiedzi oprócz frazesów i głupich bełkotliwych biblijnych gadek. Mam nadzieję, że wasze marzenia się spełnią i po śmierci traficie na te pola szczęścia, gdzie będziecie przez wieczność się nudzić wąchając pachy boga, rozsiewając wokół miłość której nikt nie potrzebuje
Mateuszu, ostrzegam Ciebie słownie, że pisanie takich rzeczy, w taki sposób jest tutaj nie mile widziane. Proszę więcej bez takich wpisów.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: Andej » 2021-04-05, 21:17

Mateusz 63 pisze: 2021-04-05, 20:29 No i jest tak jak myślałem. Albo wierzysz i nie myślisz, albo myślisz i nie wierzysz
Z Twoich wypowiedzi wynika coś innego. Nie myślisz, nie wierzysz, nie szukasz. To dość prymitywna postawa. Zgrabnie zacząłeś, wyglądało to na uczciwe zainteresowanie. Ale już nie stać Cię było na przeczytanie ze zrozumieniem odpowiedzi. Nie potrafisz lub nie chcesz polemizować. Starasz się obrażać i wyśmiewać. Jeśli tak dalej będzie, to nigdy nie poznasz, na czym polega szczęście w niebie. Choć poznasz, czym jest wieczność.
Bo są dwa stany wieczności. Stan miłości i stan nienawiści. Wybór należy do Ciebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: Dezerter » 2021-04-05, 22:55

abi pisze: 2021-04-05, 20:54 jestes (... bardzo - chyba lepiej brzmi Dezerter) niemily
idz sobie
Abi Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
niekulturalny forumowicz dostał ostrzeżenie.

Ja czekam na te niesamowicie upragnione życie wieczne - jest to niesamowita nagroda, wyróżnienie i coś niewyobrażalnie pięknego.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Claudiax

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: Claudiax » 2021-04-06, 08:12

Jesli chodzi o mnie, to uważam, że w niebie na przykład mogłabym spędzić tę wieczność. Tam będziemy czuć miłość, spokój, nie ma zła... jak dla mnie coś pięknego. Ale mnie przeraża piekło i czyściec... ile czasu w czyśćcu, bede musiała spędzić by moja dusza już mogła wejść do nieba... to ostatnio mnie niepokoi i dużo o tym myśle. Dziękuje Bogu za każdy dzień na ziemi, i dziękuje za kazdy dzien gdy dane mi jest cierpiec i w ten sposób oczyszczać duszę...
święty Jan od Krzyża twierdzi że na ziemi możliwe jest przejście przez czyściec.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: sądzony » 2021-04-06, 10:02

parafrazując: „Życie wieczne nie zaczyna się od trumny, a od chrzcielnicy.”
abp. G. Ryś
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: Andej » 2021-04-06, 17:19

A ze mną inaczej.
Moje życie zaczęło się od stworzenia mnie przez Boga. Stworzył mnie wtedy, gdy stwarzał Adama, ale osadził w znacznie późniejszym czasie. Moje życie wieczne zaczęło się, gdy Bóg w akcie stworzenia mnie powołał. A poczęcie, urodziny, chrzest i śmierć, to jedynie punkty na osi czasu. Czasu, który nie przerywa mojej wieczności, ale się w nią wplata. Zgodnie z wolą Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Życie wieczne mnie przeraża

Post autor: sądzony » 2021-04-06, 18:38

Życie wieczne zaczyna się we chrzcie, w symbolice śmierci i zmartwychwstania, co jest stworzenia człowieka na krzyżu Jezusa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”