Ciemność na ziemi

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Ciemność na ziemi

Post autor: lambda » 2021-06-10, 09:36

Czy te słowa Dzienniczka Faustyny świadczą o tym że przed końcem świata nastąpią na ziemi jakieś dni ciemności? W sensie że będzie ciemno czy może chodzi o ciemność duchową?
W 1934 r. Jezus skierował do św. Faustyny Kowalskiej przesłanie o dniach ciemności. Czytamy pod nr. 85 jej Dzienniczka:

„Napisz to: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki. Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela, [będą] wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym”.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: adampiotr » 2021-06-10, 16:15

O bardzo ciekawy wątek. Sam jestem ciekawy o co chodzi z tymi 3 dniami ciemności. Bo mi sie kojarzy tylko z nocą a końca świata jako takiego nie uznaje w sensie nie formie apokalipsy
Ostatnio zmieniony 2021-06-10, 16:15 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Morkej » 2021-06-11, 14:00

lambda pisze: 2021-06-10, 09:36 Czy te słowa Dzienniczka Faustyny świadczą o tym że przed końcem świata nastąpią na ziemi jakieś dni ciemności? W sensie że będzie ciemno czy może chodzi o ciemność duchową?
Osobiście nie mam jakiegoś wyrobionego zdania w tym temacie. Chociaż gdybym miał coś na ten temat powiedzieć, to raczej byłbym skory do twierdzenia, że te dni ciemności to jakaś metafora i symbol panowania zła na świecie.
Można to jednak odbierać inaczej, np. w sposób dosłowny.
Na pewno warto podkreślić, że motyw "dni ciemności" pojawia się w samej Biblii, np. w Ewangelii: Łukasza, Marka i Mateusza pojawia się opis, który mówi o nastaniu mroku na całej ziemi, gdy Jezus umierał na krzyżu.
W Księdze Izajasza mowa jest o braku światła ze strony gwiazd, słońca i księżyca, kiedy dzień Pański będzie już blisko.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: lambda » 2021-06-11, 16:49

Morkej pisze: 2021-06-11, 14:00
lambda pisze: 2021-06-10, 09:36 Czy te słowa Dzienniczka Faustyny świadczą o tym że przed końcem świata nastąpią na ziemi jakieś dni ciemności? W sensie że będzie ciemno czy może chodzi o ciemność duchową?
Osobiście nie mam jakiegoś wyrobionego zdania w tym temacie. Chociaż gdybym miał coś na ten temat powiedzieć, to raczej byłbym skory do twierdzenia, że te dni ciemności to jakaś metafora i symbol panowania zła na świecie.
Można to jednak odbierać inaczej, np. w sposób dosłowny.
Na pewno warto podkreślić, że motyw "dni ciemności" pojawia się w samej Biblii, np. w Ewangelii: Łukasza, Marka i Mateusza pojawia się opis, który mówi o nastaniu mroku na całej ziemi, gdy Jezus umierał na krzyżu.
W Księdze Izajasza mowa jest o braku światła ze strony gwiazd, słońca i księżyca, kiedy dzień Pański będzie już blisko.
Jaki Fragment Izajasza o tym mówi?

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Morkej » 2021-06-11, 18:09

lambda pisze: 2021-06-11, 16:49 Jaki Fragment Izajasza o tym mówi?
Oto dzień Pański nadchodzi okrutny, najwyższe wzburzenie i straszny gniew, żeby ziemię uczynić pustkowiem i wygładzić z niej grzeszników. Bo gwiazdy niebieskie i Orion nie będą jaśniały swym światłem, słońce się zaćmi od samego wschodu, i swoim blaskiem księżyc nie zaświeci.
Iz 13, 9-10
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Andej » 2021-06-11, 19:13

lambda pisze: 2021-06-10, 09:36 Czy te słowa Dzienniczka Faustyny świadczą o tym że przed końcem świata nastąpią na ziemi jakieś dni ciemności?
Ważniejsze, czy przed Twoim końcem świata nie zapadną ciemności. Czy będziesz przygotowana i gotowa?
Bo, gdy przyjdą ciemności, będzie za późno, aby coś zmienić. Bać się trzeba ciemności duszy.
1 Tes 5,1 i 2 Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy.
Któż z Tesaloniczan doczekał tego, co opisała Faustyna? Proszę, nie czekaj na ciemności. Proszę, nie dociekaj, czym są, ani jakie są. Już teraz zadbaj o światło. Boskie światło w duszy. I rozumie. Koncentrując się na Bogu, nie musisz się bać, bo gdy przyjdzie dzień Pańśki będziesz wiedzieć co i jak robić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Susanna » 2021-06-11, 20:53

Pamiętam że gdy przeczytałam o tych 3 Dniach Ciemności (podobno sam św. ojciec Pio o nich wiedział) to się przestraszyłam. Mam kilka poswięconych swiec bo wedłuch ojca Pio czy innych swietych trzeba bedzie mieć zapalone takie swiece poswiecone.. Ale Andej dobrze pisze.

Jesli bedziemy duchowo przygotowani to zadne 3 Dni ciemności nas nie przestraszą :)
Ostatnio zmieniony 2021-06-11, 20:55 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Zebra » 2021-06-11, 21:50

Mam kilka poswięconych swiec bo wedłuch ojca Pio czy innych swietych trzeba bedzie mieć zapalone takie swiece poswiecone..
Ale kiedy? Nie znam tych wizji, więc się nie wypowiem.

Pamiętajmy, że są to objawienia prywatne. Są ważne, można z nich korzystać ale nie należą do depozytu wiary.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Susanna » 2021-06-12, 12:31

Zebra pisze: 2021-06-11, 21:50
Mam kilka poswięconych swiec bo wedłuch ojca Pio czy innych swietych trzeba bedzie mieć zapalone takie swiece poswiecone..
Ale kiedy? Nie znam tych wizji, więc się nie wypowiem.

Pamiętajmy, że są to objawienia prywatne. Są ważne, można z nich korzystać ale nie należą do depozytu wiary.
Nie wiem kiedy Zeberko 😊
Na necie pisze ze

Jego nadejście zwiastowało wielu mistyków i świętych: św. Hildegarda z Bingen (+1179), Sługa Boża Marie Martel (+1673), słynny jezuita o. Charles-Auguste Nectou (+1777), bł. Elizabeth Canori-Mora (+1825), bł. Marie Taigi (+1837), Palma d’0ria (+1863), bł. Marie Baourdi (+1878), mistyk Pere Lamy (+1931), bretońska stygmatyczka Julie Jahenny (+1941), św. Ojciec Pio (+1968).

😊

"„Na całą ziemię zstąpią nieprzeniknione ciemności, które będą trwały trzy dni i trzy noce. Nic nie będzie widać, a powietrze będzie przepełnione zarazą, która dotknie przede wszystkim, ale nie tylko, wrogów religii. W czasie tej ciemności nie będzie możliwe użyć jakiegokolwiek oświetlenia wymyślonego przez człowieka, tylko poświęcone świece. Kto z ciekawości otworzy okno i wyjrzy lub opuści dom, padnie martwy na miejscu. W czasie tych trzech dni ludzie winni pozostać w swych domach, odmawiać Różaniec i błagać Boga o miłosierdzie”

http://apologetyka.org/trzy-dni-ciemnos ... ekawostki/
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Logan » 2021-11-24, 12:16

Objawienie dotyczące trzech dni ciemności jest bardzo popularne propagowane przez niektórych kapłanów, ostatnio nawet z bractwa świętego Piusa(od czasu pandemii pogarsza im się).
Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy wyżej wymienione przez Dayy osoby kiedykolwiek takie rzeczy pisały, nawet gdyby to niekoniecznie musiały pochodzić od dobrego ducha, chociażby przy beatyfikacji nie włączono w świątobliwy dorobek niektórych pism bł. Katarzyny Emmerich w których występowały poglądy rasistowskie i segregacja rasowa:
Nasi przodkowie stawali się coraz ciemniejsi(karnacja). Synowie Hama, syna Noego byli ciemniejsi niż synowie Sema.
Szlachetna rasa ma zawsze jaśniejszą karnację. Ci, którzy odziedziczyli znamię Kaina płodzili dzieci z tym samym znakiem. Gdy ich zepsucie moralne rosło również wzrastało znamię tak aby ostatecznie pokryć całe ciało. Na początku jednak nie było czarnych, ludzie stawali się stopniowo coraz ciemniejsi.
https://www.wikibook.wiki/wiki/es/Maldi ... _Ca%C3%ADn

Trzy dni ciemności autorstwa O. Pio zawarte były w jednym z jego listów, który okazał się falsyfikatem.

Sama treść ma na celu wyłącznie budowanie strachu, poczucia zagrożenia, paranoicznej fobii przed następującymi po sobie katastrofami, czy też konfliktami na świecie. Wspominanie o demonach krążących w tych dniach po świecie i zabierających ludzi do piekła świetnie wpisuje się w nurt apokaliptyczno-paranoicznej fobii o zbliżającym się końcu.

W filmiku poniżej O. Witt Chlondowski w argumentacyjnej formie udowadnia czy owe "Trzy dni ciemności" są w jakikolwiek sposób autentyczne.


W filmie o. Witta zawarte jest również wyjaśnienie sensu
przesłania nr.85 w Dzienniczku s. Faustyny.
Ostatnio zmieniony 2021-11-24, 12:21 przez Logan, łącznie zmieniany 5 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

orzeszku

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: orzeszku » 2021-11-24, 14:28

Również Sam Jezus mówił w ten sposób:

29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11,

Mt 24, 29-30

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Jednak co do 3 dni ciemnosci z objawien prywatnych - nie wiem. Wizja św Faustyny również nie precyzuje, czy to będą konkretnie 3 dni ciemności.

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Nawiasem mówiąc tak mi się pomyślało, że to kolejny przykład rzetelności objawień św. Faustyny - są bardzo zgodne z Biblią i nie dodają absolutnie żadnej nowinki, nawet w takich detalach. :)
Ostatnio zmieniony 2021-11-24, 14:37 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Albertus » 2021-11-24, 14:46

orzeszku pisze: 2021-11-24, 14:28 Również Sam Jezus mówił w ten sposób:

29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11,

Mt 24, 29-30

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
Jednak co do 3 dni ciemnosci z objawien prywatnych - nie wiem. Wizja św Faustyny również nie precyzuje, czy to będą konkretnie 3 dni ciemności.

Dodano po 1 minucie 49 sekundach:
Nawiasem mówiąc tak mi się pomyślało, że to kolejny przykład rzetelności objawień św. Faustyny - są bardzo zgodne z Biblią i nie dodają absolutnie żadnej nowinki, nawet w takich detalach. :)
Tak.
Ale ta ciemność ma być dopiero po wielkich znakach i cudach fałszywych mesjaszy i proroków.

Mt24:
23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą9.
29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10.


Najpierw niestety będą zwiedzenia. Fałszywi mesjasze i prorocy będą czynić wielkie znaki na poparcie swoich kłamstw i zwiedzeń.
Ostatnio zmieniony 2021-11-24, 14:47 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Repart » 2021-11-24, 15:11

Ja myślę, że te 3 dni ciemności, to nie będą 3 dni w ujęciu dosłownym. Będzie to trwało dłużej, a może już trwa.

Poza tym, może trzeba to rozpatrywać w takim kluczu, że te 3 dni będą dla każdego indywidualnie, nie globalnie dla wszystkich. I koniec świata nie będzie dla wszystkich, ale dla każdego z osobna.

orzeszku

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: orzeszku » 2021-11-24, 15:13

W sumie i tak każdy z nas będzie miał swój mały koniec świata.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Ciemność na ziemi

Post autor: Logan » 2021-11-24, 17:25

Albertus pisze: 2021-11-24, 14:46 Najpierw niestety będą zwiedzenia. Fałszywi mesjasze i prorocy będą czynić wielkie znaki na poparcie swoich kłamstw i zwiedzeń.
Od czasów zaistnienia pandemii zyskują zwolenników, jest niesamowita moda na katastroficzne wizje.

Prof. Stanisław Krajski ze swoją masonerią, Apb Lenga i lefebryści ze swoją satanistyczną sektą w Watykanie.
Co najmniej kilkanaście kanałów na YT z ostrzeżeniami, groźbami, karami. Pełen i kompleskowy przemysł fałszu: Nauczyciele, książki, nagrania, newsy z nieba. Jakieś świece ostateczne, arki, obrazy, figurki....

Kanały YT:
Apb. Lenga - 28 tys.
Prof. Krajski - 85 tys.
Szkoła akwinaty 22 tys.
FSSPX Polska 15 tys.
Ogień z nieba 51 tys. (o. Pelanowski)
Orędzia czasów ostatecznych 47 tys.
Czasy ostateczne 29 tys.
Czasy Boga ostateczne 11 tys.
Maria Joanna od Aniołów 17 tys.
World of prayers 5 tys.
Bóg mówi do Ciebie 15 tys.
Misjonarze Jezusa Miłosiernego 35 tys.
Prorocy i czasy ostateczne 1 12 tys.
Prorocy i czasy ostateczne 2 5 tys.
Prorok ostatnich czasów 25 tys.
Prorok 36 tys. (o. Pelanowski)
Prorok Łukasz....

Orędzia nadawane są non-stop. Jakiś Pedro z Argentyny, Huang Mei z Japonii, Angela, Simon, Gizella, Fabiano...

Najlepsze z nich mają ponad 200 tys. wyświetleń i po kilkaset komentarzy.
A większość rozpoczęła się od pewnego początku:
TREVIGNANO ROMANO

Dodano po 5 minutach 14 sekundach:
Tylko pytanie dokąd doprowadzą tych ludzi te fałszywe nauki?
Ostatnio zmieniony 2021-11-24, 17:21 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”