Kara Śmierci

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Jozek » 2021-07-02, 01:26

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-01, 23:39
Andej pisze: 2021-07-01, 22:57 Wsadzanie do więzienia, niestety tak jest, jest wynikiem osądzania człowieka.
Przeciwnie. Wsadza się do więzienia za czyn, a nie za to "jakoi kto jest".
Jestem przekonany, że przebaczenie ma większą wartość od karania. Ale przebaczenie nie zwalnia od konsekwencji czynów. Te, powinno się naprawiać. Do tego potrzebna wola.
Czyli jakie konkretnie rozwiązanie proponujesz?
Bez bajdurzenia, jak by było fajnie, gdyby ludzie byli idealni, łącznie z przestępcami, którzy po okazaniu im serca przestawaliby popełniac przestępstwa
Marek, z tym okazywaniem serca, to to jest kazdego obowiazek juz od dziecinstwa, a nie dopiero jak ktos popelni przestepstwo.
Wtedy to takim okazywaniem serca mozna sobie tylek podetrzec, bo to musztada po obiedzie, czlowiek zostal zniszczony.
I o tym ciagle pisze na forum, bo to nie dotyczy tylko przestepstw, ale takze i wiary.
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 01:30 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6008
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 454 times
Been thanked: 918 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Albertus » 2021-07-02, 06:24

Andej pisze: 2021-07-01, 23:49 Każdy członek komisji, która decydowałaby o zwolnieniu z odsiadki, powinien ponosić częściową odpowiedzialność za recydywę. W szczególności, gdy miano wiedzę o tym, że odosobniony nie gwarantuje, że nie powróci na drogę przestępstwa.
A jak wyglądałoby to w praktyce?

Gdyby odpowiedzialność członków komisji była niewielka to celebryci, bogacze i mafiozi wychodziliby po pół roku , nawet skazani za morderstwa.

A gdyby odpowiedzialność członków komisji była poważna to wszyscy siedzieliby do końca życia nawet za jakąś drobną kradzież...

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: lambda » 2021-07-02, 08:24

Andej pisze: 2021-07-01, 23:49 Niczego nie proponuję. Wypowiadam swoje poglądy.
Właściwie wszystko napisałem. Możesz uznawać za bajdurzenie, możesz uważać mnie za idiotę. Lub w inny sposób poniżać.

Napisałem wyraźnie, że oceniać należy czyny, a nie ludzi. Napisałem też, że należy chronić społeczeństwo. A chronić można orzekając izolacje przestępcy. Czyli pobyt w miejscu odosobnienia, np. w więzieniu. Nie na określony z góry czas, ale na czas potrzebny do resocjalizacji. Z okresowym sprawdzaniem zachodzących zmian. Jeśli nie następuje poprawa, to odosobnienie powinno trwać dalej.

Każdy członek komisji, która decydowałaby o zwolnieniu z odsiadki, powinien ponosić częściową odpowiedzialność za recydywę. W szczególności, gdy miano wiedzę o tym, że odosobniony nie gwarantuje, że nie powróci na drogę przestępstwa.

A co do pobytu, to byłbym nieludzki. Bo uważam, że z kieszeni państwa powinno być zapewnione tylko minimum biologiczne. Żadnych siłowni, telewizorów, lepszego jedzenia. To wyłącznie za wypracowane przez odosobnionego środki. Odmawiający wykonywania pracy zarobkowej nie powinni mieć żadnych przywilejów. Także grypsujący, deklarujący swoją postawą, że nie mają zamiaru porzucić drogi przestępczej.
A jak byś chciał sprawdzać to kto się zresocjalizowal a kto nie? Przy takim systemie kazdy by udawał nawrocinego tylko po to aby wyjść na wolność. A co z cierpieniem ludzi gdy wypuszcoNy na wolność morderca zabija kolejne dziecko?
Kara musi być z góry określona a ludzie muszą czuć się bezpiecznie że przestępcy są odizolowani od społeczeństwa. Przywołam sprawę Trynkiewicz, miał wyjść na wolność ale wywołało to oburzenie społeczne i na szybko była ustawa o "bestiach".
https://www.focus.pl/artykul/trynkiewic ... e-ode-mnie
A jeśli się w tym czasie nawrócą to super ale karę muszą ponieść bo czynu dokonali a czasu cofnąć się nie da. Tka jak popełniając grzech mimo że się wyspowiadamy i żałujemy to skutki grzechu pozostają i musimy się z nimi zmagac.

Dodano po 4 minutach 50 sekundach:
Albertus pisze: 2021-07-02, 06:24
Andej pisze: 2021-07-01, 23:49 Każdy członek komisji, która decydowałaby o zwolnieniu z odsiadki, powinien ponosić częściową odpowiedzialność za recydywę. W szczególności, gdy miano wiedzę o tym, że odosobniony nie gwarantuje, że nie powróci na drogę przestępstwa.
A jak wyglądałoby to w praktyce?

Gdyby odpowiedzialność członków komisji była niewielka to celebryci, bogacze i mafiozi wychodziliby po pół roku , nawet skazani za morderstwa.

A gdyby odpowiedzialność członków komisji była poważna to wszyscy siedzieliby do końca życia nawet za jakąś drobną kradzież...
Nie mówiąc już i skali korupcji u takich "członków komisji". Potem by sobie wyjechali na drugi koniec świata i żadnej odpowiedzialności nie ponieśli.
A próbkę tego mamy już teraz gdzie celebryci powodujący wypadki po pijaku dziwnym trafem wywijają się od odpowiedzialności karnej.
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 08:26 przez lambda, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Andej » 2021-07-02, 09:58

Albertus pisze: 2021-07-02, 06:24A jak wyglądałoby to w praktyce?
Nie wyglądałoby. To utopia. Co zaznaczyłem na wstępie deklarując, że niczego nie proponuję.
lambda pisze: 2021-07-02, 08:24 A jak byś chciał sprawdzać to kto się zresocjalizowal a kto nie?
Wcale nie chciałbym sprawdzać. Nie znam metody, która dawałaby jednoznaczna odpowiedź.
Wiem, że to krzywdzące, ale dopóki nie byłoby gwarancji trwałe resocjalizacji konieczna byłaby izolacja.
lambda pisze: 2021-07-02, 08:24 Tka jak popełniając grzech mimo że się wyspowiadamy i żałujemy to skutki grzechu pozostają i musimy się z nimi zmagac.
Dotknęłaś sensu tego co (wielokrotnie) napisałem. Właśnie tak. Każdy musi ponosić konsekwencje swoich czynów.

--------------------
Rygorystyczne podejście do przedstawionego pomysłu skutkowałoby praktycznie dożywotnim przetrzymywaniem w zakładach odosobnienia. Nikt (mało kto) nie podjąłby decyzji o zwolnieniu mając świadomość współodpowiedzialności ze recydywę. W rezultacie dużej ilości odosobnionych musiałyby powstać niewielkie izolowane od świata zakłady, z zamkniętymi osiedlami. A to kojarzy się z łagrami. Nie wiem, czy udałoby się wypracować formułę, która z jednej strony chroniłaby społeczeństwo przed przestępcami, a zarazem nie degradowała uwięzionych, ani nie doprowadzała do powstawania patologicznych stosunków społecznych w miejscach odosobnienia.

Za wielką wodą wymyślono kiedyś prawo "do trzech razy sztuka". Zasada ta zobowiązuje sędziów federalnych do automatycznego skazania na karę dożywotniego więzienia każdej osoby, która po raz trzeci została uznaną winną popełnienia poważnego przestępstwa - a za takie uważane są wszystkie przestępstwa związane z posiadaniem, przemytem czy handlem narkotykami, nawet jeśli nie zostały popełnione z użyciem przemocy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19043
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2618 times
Been thanked: 4631 times
Kontakt:

Re: Kara Śmierci

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-02, 10:02

NIe bardzo rozumiem - rozmawiamy o tym jak zorganizować ochronę prawa i obywateli, czy marzymy sobie, jak to byłoby dobrze, mając świadomość, że proponowane rozwiązania są nierealne i nie działałyby w praktyce?

CMK

Re: Kara Śmierci

Post autor: CMK » 2021-07-02, 13:09

Marzenia przychodza wowczas, gdy zycie i argumenty mowia, aby zmierzyc sie z realiami i w realiach budowac pewne dobro.
jest to trudne ... latwiej snuc mrzonki ...

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Dzik » 2021-07-02, 13:19

Według mnie kara śmierci powinna być dla każdego kto tylko popiera przymuszanie ludzi do jakichkolwiek zabiegów medycznych w tym szczepień i obojętnie czy powiedział to polityk czy lekarz czy zwykły człowiek (...) ja ci zaraz wybiję z głowy nieregulaminowe zachowanie (wyrażaj się jakoś na poziomie )- Dezerter
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 20:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: lambda » 2021-07-02, 14:08

Dzik pisze: 2021-07-02, 13:19 Według mnie kara śmierci powinna być dla każdego kto tylko popiera przymuszanie ludzi do jakichkolwiek zabiegów medycznych w tym szczepień i obojętnie czy powiedział to polityk czy lekarz czy zwykły człowiek z (...) ja ci zaraz wybiję z głowy nieregulaminowe zachowanie (wyrażaj się jakoś na poziomie )- Dezerter
Kara śmierci dla każdego kto ją postuluje!
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 20:22 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Zebra » 2021-07-02, 15:29

Dzik pisze: 2021-07-02, 13:19 Według mnie kara śmierci powinna być dla każdego kto tylko popiera przymuszanie ludzi do jakichkolwiek zabiegów medycznych w tym szczepień i obojętnie czy powiedział to polityk czy lekarz czy zwykły człowiek (...) ja ci zaraz wybiję z głowy nieregulaminowe zachowanie (wyrażaj się jakoś na poziomie )- Dezerter
Wstawiłam zdjęcia z encykliki papieża. Poczytaj co pisze
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 20:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Dzik » 2021-07-02, 17:07

lambda pisze: 2021-07-02, 14:08
Dzik pisze: 2021-07-02, 13:19 Według mnie kara śmierci powinna być dla każdego kto tylko popiera przymuszanie ludzi do jakichkolwiek zabiegów medycznych w tym szczepień i obojętnie czy powiedział to polityk czy lekarz czy zwykły człowiek (...) ja ci zaraz wybiję z głowy nieregulaminowe zachowanie (wyrażaj się jakoś na poziomie )- Dezerter
Kara śmierci dla każdego kto ją postuluje!
I automatycznie skazali by ciebie bo chcesz kary śmierci dla każdego kto chce kary śmierci więc to trochę nielogiczne
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 20:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: lambda » 2021-07-02, 17:10

Dzik pisze: 2021-07-02, 17:07
lambda pisze: 2021-07-02, 14:08
Dzik pisze: 2021-07-02, 13:19 Według mnie kara śmierci powinna być dla każdego kto tylko popiera przymuszanie ludzi do jakichkolwiek zabiegów medycznych w tym szczepień i obojętnie czy powiedział to polityk czy lekarz czy zwykły człowiek (...) ja ci zaraz wybiję z głowy nieregulaminowe zachowanie (wyrażaj się jakoś na poziomie )- Dezerter
Kara śmierci dla każdego kto ją postuluje!
I automatycznie skazali by ciebie bo chcesz kary śmierci dla każdego kto chce kary śmierci więc to trochę nielogiczne
Tak jak Twoje głupoty które wypisujesz
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 20:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Dzik » 2021-07-02, 17:10

Zebra pisze: 2021-07-02, 15:29
Dzik pisze: 2021-07-02, 13:19 Według mnie kara śmierci powinna być dla każdego kto tylko popiera przymuszanie ludzi do jakichkolwiek zabiegów medycznych w tym szczepień i obojętnie czy powiedział to polityk czy lekarz czy zwykły człowiek (...) ja ci zaraz wybiję z głowy nieregulaminowe zachowanie (wyrażaj się jakoś na poziomie )- Dezerter
Wstawiłam zdjęcia z encykliki papieża. Poczytaj co pisze
Ale chyba nikt by nie był na to skazany bo przecież prawo nie działa wstecz a od wejścia takiego prawa nikt nie głosił by tak chorych pomysłów bo każdy by się bał że skończy za to na szubienicy a po paru latach te chore poglądy by odeszły w zapomnienie
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 20:24 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: lambda » 2021-07-02, 17:11

Dzik pisze: 2021-07-02, 17:07
lambda pisze: 2021-07-02, 14:08
Dzik pisze: 2021-07-02, 13:19 Według mnie kara śmierci powinna być dla każdego kto tylko popiera przymuszanie ludzi do jakichkolwiek zabiegów medycznych w tym szczepień i obojętnie czy powiedział to polityk czy lekarz czy zwykły człowiek (...) ja ci zaraz wybiję z głowy nieregulaminowe zachowanie (wyrażaj się jakoś na poziomie )- Dezerter
Kara śmierci dla każdego kto ją postuluje!
I automatycznie skazali by ciebie bo chcesz kary śmierci dla każdego kto chce kary śmierci więc to trochę nielogiczne
Tak jak Twoje pomysly o zapędach totalitarnych
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 20:24 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Dzik
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 430
Rejestracja: 3 kwie 2020
Has thanked: 75 times
Been thanked: 20 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Dzik » 2021-07-02, 17:15

lambda pisze: 2021-07-02, 17:10
Dzik pisze: 2021-07-02, 17:07
lambda pisze: 2021-07-02, 14:08
Dzik pisze: 2021-07-02, 13:19 Według mnie kara śmierci powinna być dla każdego kto tylko popiera przymuszanie ludzi do jakichkolwiek zabiegów medycznych w tym szczepień i obojętnie czy powiedział to polityk czy lekarz czy zwykły człowiek (...) ja ci zaraz wybiję z głowy nieregulaminowe zachowanie (wyrażaj się jakoś na poziomie )- Dezerter
Kara śmierci dla każdego kto ją postuluje!
I automatycznie skazali by ciebie bo chcesz kary śmierci dla każdego kto chce kary śmierci więc to trochę nielogiczne
Tak jak Twoje głupoty które wypisujesz
Mówisz głupoty gdyby przed Hitlerem był zakaz segregacji ludzi i zdobywania totalitarnej władzy i łamanie tego oznaczało by kare śmierci to nie było by mordowania ludzi którzy nie są Niemcami za to że nie są Niemcami

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
lambda pisze: 2021-07-02, 17:11
Dzik pisze: 2021-07-02, 17:07
lambda pisze: 2021-07-02, 14:08
Dzik pisze: 2021-07-02, 13:19 Według mnie kara śmierci powinna być dla każdego kto tylko popiera przymuszanie ludzi do jakichkolwiek zabiegów medycznych w tym szczepień i obojętnie czy powiedział to polityk czy lekarz czy zwykły człowiek z (...) ja ci zaraz wybiję z głowy nieregulaminowe zachowanie (wyrażaj się jakoś na poziomie )- Dezerter
Kara śmierci dla każdego kto ją postuluje!
I automatycznie skazali by ciebie bo chcesz kary śmierci dla każdego kto chce kary śmierci więc to trochę nielogiczne
Tak jak Twoje pomysly o zapędach totalitarnych
gdzie widzisz totalitaryzm w zakazie głoszenia poglądów totalitarnych czyli np przymusu szczepień czyli zakaz faszyzmu jest według ciebie totalitarnym zakazem
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 20:25 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: lambda » 2021-07-02, 18:13

Dzik pisze: 2021-07-02, 17:15
lambda pisze: 2021-07-02, 17:10
Dzik pisze: 2021-07-02, 17:07
lambda pisze: 2021-07-02, 14:08
Dzik pisze: 2021-07-02, 13:19 Według mnie kara śmierci powinna być dla każdego kto tylko popiera przymuszanie ludzi do jakichkolwiek zabiegów medycznych w tym szczepień i obojętnie czy powiedział to polityk czy lekarz czy zwykły człowiek (...) ja ci zaraz wybiję z głowy nieregulaminowe zachowanie (wyrażaj się jakoś na poziomie )- Dezerter
Kara śmierci dla każdego kto ją postuluje!
I automatycznie skazali by ciebie bo chcesz kary śmierci dla każdego kto chce kary śmierci więc to trochę nielogiczne
Tak jak Twoje głupoty które wypisujesz
Mówisz głupoty gdyby przed Hitlerem był zakaz segregacji ludzi i zdobywania totalitarnej władzy i łamanie tego oznaczało by kare śmierci to nie było by mordowania ludzi którzy nie są Niemcami za to że nie są Niemcami
No tak bo Hitler w ogóle nie łamał żadnych umów i postanowień i zawsze trzymał się prawa. Poczytaj trochę historii zanim się na jakiś jej fakt powołałqsz. Bo potem sam obnażasz swój brak wiedzy.
Ostatnio zmieniony 2021-07-02, 20:26 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”