Kara Śmierci

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Andej » 2021-07-03, 20:04

Albertus pisze: 2021-07-03, 11:24Równie dobrze można, zamiast "karanie" wstawić sobie słowo "wychowywanie" i też będzie miało to pewien pozór sensu.
Istotnie można. Po to by zmienić sens i treść wypowiedzi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19055
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2623 times
Been thanked: 4635 times
Kontakt:

Re: Kara Śmierci

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-03, 21:34

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-03, 19:18
Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-03, 13:52 Po drugie, ewentualne przypadki niepoczytalności są już w systemie prawnym "obsłużone" - jeżeli ktoś nie może odpowiadać za swoje czyny, nie jest za nie skazywany.
Nieprawda. Chyba za bardzo wierzysz w psychiatrów sądowych. Znam przypadek osoby uznanej za "poczytalną" mimo, że w trakcie czynu była całkowicie niepoczytalna z powodu ostrego epizodu poważnej choroby psychicznej. Miał nawet papiery od swojego psychiatry, że jest chory, ale nikogo to nie obchodziło.
No dobrze, ale to dotyczy wszystkich działań ludzkich; sędzia może się mylić - i nie tylko w sprawie poczytalności.
A mechanizm istnieje i generalnie jest wykorzystywany (a nawet naduzywany).

Prawa nie stanowi się na podstawie błędów sędziów.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Jozek » 2021-07-03, 21:57

Wlasnie te naduzycia sa chhyba wiekszym problemem niz same pprzestepstwa.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-04, 16:22

Można wiedzieć po co to zamieszczasz? To znaczy, czy zgadzasz się taką opinią? Bo trochę nie rozumiem. Wiem, że to straszny czyn, ale on na pewno bardzo cierpi z tego powodu poza tym zakładam, że ponosi koonsekwencje prawne. Oczywiście to tego nie naprawi, ale po co dodatkowo męczyć człowieka i wywoływać poczucie winy? Dla każdego jest nadzieja. Mimo to ma swoją godność i ma prawo do zmiany swojego życia, do szczęścia także. Ta wypowiedź, żeby dręczyć sprawcę wypadku to po prostu całkowity brak miłosierdzia. Dlatego nie mam pojęcia co to robi na naszym forum i jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie.
Ostatnio zmieniony 2021-07-04, 16:25 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: lambda » 2021-07-04, 16:47

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-04, 16:22 Można wiedzieć po co to zamieszczasz? To znaczy, czy zgadzasz się taką opinią? Bo trochę nie rozumiem. Wiem, że to straszny czyn, ale on na pewno bardzo cierpi z tego powodu poza tym zakładam, że ponosi koonsekwencje prawne. Oczywiście to tego nie naprawi, ale po co dodatkowo męczyć człowieka i wywoływać poczucie winy? Dla każdego jest nadzieja. Mimo to ma swoją godność i ma prawo do zmiany swojego życia, do szczęścia także. Ta wypowiedź, żeby dręczyć sprawcę wypadku to po prostu całkowity brak miłosierdzia. Dlatego nie mam pojęcia co to robi na naszym forum i jakie jest Twoje stanowisko w tej sprawie.
Zamieszczam opinie lekarza w temacie. Nie napisałam że się zgadzam.
Można przecież dyskutować z tym co on głosi.
Nie zawsze ktoś kto zabił kogoś po pijaku tego żałuję z automatu. Różnie z tym bywa. Często te osoby ponownie wsiadają po alko za kółko.
Ostatnio zmieniony 2021-07-04, 16:51 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-04, 16:48

Lambda, Twój post jawnie nakłania do myśli samobójczych (mam na myśli szczególnie ostatnie zdjęcie). I jest wobec tego człowieka skrajnie poniżający. Zapewne nie taki był Twój zamiar, ale usuwam.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: lambda » 2021-07-04, 16:53

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-04, 16:48 Lambda, Twój post jawnie nakłania do myśli samobójczych (mam na myśli szczególnie ostatnie zdjęcie). I jest wobec tego człowieka skrajnie poniżający. Zapewne nie taki był Twój zamiar, ale usuwam.
Słucham? Chyba czegoś nie rozumiem. Jakich myśli samobójczych? Wkleilam opinie lekarza w temacie który napisla to publicznie. Lekarz jest dość znany. A Ty mi jakieś myśli samobójcze zarzucasz. To z z kimś się nie zgadzasz nie znaczy E jego wypowiedź do czegokolwiek nakłania.

Jako że uważam że trzeba znać poglądy różnych ludzi na życie i śmierć a szczególnie lekarzy którzy leczą ludzi wklejam post ponownie.
Ostatnio zmieniony 2021-07-04, 17:22 przez lambda, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-04, 17:25

lambda pisze: 2021-07-04, 16:53
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-04, 16:48 Lambda, Twój post jawnie nakłania do myśli samobójczych (mam na myśli szczególnie ostatnie zdjęcie). I jest wobec tego człowieka skrajnie poniżający. Zapewne nie taki był Twój zamiar, ale usuwam.
Słucham? Chyba czegoś nie rozumiem. Jakich myśli samobójczych? Wkleilam opinie lekarza w temacie który napisla to publicznie. Lekarz jest dość znany. A Ty mi jakieś myśli samobójcze zarzucasz. To z z kimś się nie zgadzasz nie znaczy E jego wypowiedź do czegokolwiek nakłania. Dokonała jakiejś dziwnej nadinterpretacji kompletnie nie związanej z tematem
Wiem, że to nie była Twoja wypowiedź i że Ty ją tylko przytoczyłaś. Jednak, tak jak napisalam, to są słowa poniżające i mogą być zagrożeniem dla innych osób. Nie dotyczą też kary śmierci, autor tamtej wypowiedzi po prostu namawia do autoagresji i daje "świadectwo" nienawiści społecznej (zwłaszcza ostatnie zdjęcie wypowiedzi). Takie słowa są niedopuszczalne na forum katolickim.

Dodano po 5 minutach 36 sekundach:
lambda pisze: 2021-07-04, 16:53
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-04, 16:48 Lambda, Twój post jawnie nakłania do myśli samobójczych (mam na myśli szczególnie ostatnie zdjęcie). I jest wobec tego człowieka skrajnie poniżający. Zapewne nie taki był Twój zamiar, ale usuwam.
Słucham? Chyba czegoś nie rozumiem. Jakich myśli samobójczych? Wkleilam opinie lekarza w temacie który napisla to publicznie. Lekarz jest dość znany. A Ty mi jakieś myśli samobójcze zarzucasz. To z z kimś się nie zgadzasz nie znaczy E jego wypowiedź do czegokolwiek nakłania.

Jako że uważam że trzeba znać poglądy różnych ludzi na życie i śmierć a szczególnie lekarzy którzy leczą ludzi wklejam post ponownie.
To jest tylko część tego, co wkleiłaś.
Ostatnio zmieniony 2021-07-04, 17:24 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: lambda » 2021-07-04, 17:50

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-04, 17:25
lambda pisze: 2021-07-04, 16:53
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-04, 16:48 Lambda, Twój post jawnie nakłania do myśli samobójczych (mam na myśli szczególnie ostatnie zdjęcie). I jest wobec tego człowieka skrajnie poniżający. Zapewne nie taki był Twój zamiar, ale usuwam.
Słucham? Chyba czegoś nie rozumiem. Jakich myśli samobójczych? Wkleilam opinie lekarza w temacie który napisla to publicznie. Lekarz jest dość znany. A Ty mi jakieś myśli samobójcze zarzucasz. To z z kimś się nie zgadzasz nie znaczy E jego wypowiedź do czegokolwiek nakłania. Dokonała jakiejś dziwnej nadinterpretacji kompletnie nie związanej z tematem
Wiem, że to nie była Twoja wypowiedź i że Ty ją tylko przytoczyłaś. Jednak, tak jak napisalam, to są słowa poniżające i mogą być zagrożeniem dla innych osób. Nie dotyczą też kary śmierci, autor tamtej wypowiedzi po prostu namawia do autoagresji i daje "świadectwo" nienawiści społecznej (zwłaszcza ostatnie zdjęcie wypowiedzi). Takie słowa są niedopuszczalne na forum katolickim.

Dodano po 5 minutach 36 sekundach:
lambda pisze: 2021-07-04, 16:53
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-04, 16:48 Lambda, Twój post jawnie nakłania do myśli samobójczych (mam na myśli szczególnie ostatnie zdjęcie). I jest wobec tego człowieka skrajnie poniżający. Zapewne nie taki był Twój zamiar, ale usuwam.
Słucham? Chyba czegoś nie rozumiem. Jakich myśli samobójczych? Wkleilam opinie lekarza w temacie który napisla to publicznie. Lekarz jest dość znany. A Ty mi jakieś myśli samobójcze zarzucasz. To z z kimś się nie zgadzasz nie znaczy E jego wypowiedź do czegokolwiek nakłania.

Jako że uważam że trzeba znać poglądy różnych ludzi na życie i śmierć a szczególnie lekarzy którzy leczą ludzi wklejam post ponownie.
To jest tylko część tego, co wkleiłaś.
Owszem, bo Pan Kosikowski dalej polemizował z komentującymi jego wpis. Każdy kto kliknie link może sobie je przeczytać. To są jego poglądy. Jeśli osoba napisla je publicznie to można je udostępniać. Trzeba Poprostu wiedzieć jakie ludzie mają poglądy i nie wszyscy mają je grzeczne, pełne miłosierdzia itd więc nie widzę powodu aby to usuwac. Tak jak dziecka nie uchronisz przed złem ukrywając przed nim jego istnienie tylko mu je pokazując i nauczqjc się z nim mierzyć. To jest moje zdanie.

Dodano po 17 minutach 52 sekundach:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp ... ssion=true
Ostatnio zmieniony 2021-07-04, 17:51 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-04, 17:56

Pomyślcie o tych osobach, które są w więzieniu, bardzo żałują i pragną się nawrócić. Naprawde nie przeszkadza Ci, że możesz odebrać nadzieję? Ważniejsze jest wyrażenie czyjegoś (bo właściwie to się z nim nie zgadzasz, jak zrozumiałam) zdania, niż żywy człowiek, który może przez to cierpieć? Bo co? Bo "zasłużył"? A my nie? Tacy się czujecie o wiele lepsi? Ile razy w sakramencie spowiedzi Bóg nam przebacza wszystko? Wiem, nie mieszać Boga do prawa ludzkiego, ok. Ale lambda, to co wkleiłaś poprzednio to nie jest sprawiedliwość. To skreślenie człowieka, odebranie mu prawa do godności.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: lambda » 2021-07-04, 18:17

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-04, 17:56 Pomyślcie o tych osobach, które są w więzieniu, bardzo żałują i pragną się nawrócić.
Bycie w więzieniu w ogóle nie wyklucza nawrócenia.
Nigdzie nie napisałam że się zgadzam z owym lekarzem jakoby za jazdę po piajneu należało karać śmiercią uważam ta karę za zbyt surowa w tym przypadku.
Ostatnio zmieniony 2021-07-04, 18:20 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-04, 18:22

lambda pisze: 2021-07-04, 18:17 Bycie w więzieniu w ogóle nie wyklucza nawrócenia.
Tak, właśnie o tym piszę. Ktoś np. słusznie jest w więzieniu i jednocześnie się nawraca. I zbliża do Boga. A potem np. na przepustce widzi taki Twój post. Można wpaść w rozpacz wtedy po przeczytaniu takiej wypowiedzi. A dla każdego jest nadzieja. I nie powinnismy tej nadziei odbierać, zwłaszcza na tym forum, gdzie ludzie często szukają pomocy. Bo to po prostu brak odpowiedzialności i miłosierdzia.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: lambda » 2021-07-04, 18:33

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-04, 18:22
lambda pisze: 2021-07-04, 18:17 Bycie w więzieniu w ogóle nie wyklucza nawrócenia.
Tak, właśnie o tym piszę. Ktoś np. słusznie jest w więzieniu i jednocześnie się nawraca. I zbliża do Boga. A potem np. na przepustce widzi taki Twój post. Można wpaść w rozpacz wtedy po przeczytaniu takiej wypowiedzi. A dla każdego jest nadzieja. I nie powinnismy tej nadziei odbierać, zwłaszcza na tym forum, gdzie ludzie często szukają pomocy. Bo to po prostu brak odpowiedzialności i miłosierdzia.
Chyba za bardzo Cię wyobraźnia ponosi. Jak ktoś się nawraca szczerze to nie wpada w rozpacz z powodu jakiś postów. To raczej świadczy o braku stabilności emocjonalnej. Równie dobrze wszystko może taką osobę w rozpacz wpędzić. Ale rozwiązaniem nie jest wycięcie połowy internetu bo jeszcze coś kogoś może urazić itd. To jest zła retoryka bliska tego co głosi lewica nie można mówić o czy czy o tamtym bo kogoś to jesCze urazi
Ostatnio zmieniony 2021-07-04, 18:35 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Kara Śmierci

Post autor: Dezerter » 2021-07-04, 19:32

Lambdo rozumiem co chcesz powiedzieć i generalnie się z tym zgadzam, ale zgodzisz się również z tym, że nie wszystko powinno trafiać na forum katolickie i tutaj Miłośniczka zareagowała prawidłowo, bo o ile pierwszy post jest jeszcze dopuszczalny, to drugi już nie był.
A tak bardziej generalnie
Każdy z nas ma prawo do swojej opinii odnośnie kary śmierci - to nie jet Prawda Wiaty, ani dogmat, więc nieco spuście powietrze - proszę.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Kara Śmierci

Post autor: Andej » 2021-07-04, 20:56

Człowiek, który napisał słowa To jest ten przypadek, że podałbym truciznę i nie zadrżałaby mi ani ręka ani powieka popełnia, wg mnie, przestępstwo. To jest formą nawoływania do morderstwa. I to morderstwa z premedytacja. Czynu znacznie gorszego, od morderstwa z głupoty. Takie osoby stwarzają zagrożenie dla społeczeństwa. Mogą sprowokować lincz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”