Modlitwa o nawrócenie

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Modlitwa o nawrócenie

Post autor: lambda » 2021-08-19, 11:37

Wiadomo że Bóg nie działa poza wysiłkiem i wolą człowieka, a jeśli tak jest to czy jest sens modlić się o czyjeś nawrócenie? Jeśli ta osoba nie chce ani się nawrócić ani zmieniać. Czy ta modlitwa polega wtedy Poprostu na uproszenie tak wielkiej łaski dla kogoś ze nie będzie chciał jej już odrzucić?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13690
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2005 times
Been thanked: 2176 times

Re: Modlitwa o nawrócenie

Post autor: sądzony » 2021-08-19, 12:04

Działanie modlitwy nie jest dla mnie jasne. Wiem i wierzę, że działa. Wiem z doświadczenia i wierzę, że sporo "rzeczy" w moim życiu były i są wynikiem rozmowy z Bogiem.
Wierzę więc, że jest sens. .... O dziwo jednak tego nie robię.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Modlitwa o nawrócenie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-19, 12:58

Zawsze jest sens modlić się o czyjeś nawrócenie i bardzo miła jest Bogu taka modlitwa. Nawet jeśli nie widzisz żadnych efektów to się nie zniechęcaj. Bo może np. Twoja dzisiejsza modlitwa pomoże tej osobie, ale dopiero za rok. Może na ten moment nie jest gotowa na przyjęcie takiej łaski.
Bóg nie może działać wbrew naszej woli, ale może wzbudzić ufność i działać w czyimś sercu, zachęcając do przemiany swojego życia. Dzięki temu ta osoba może zechcieć Mu na to wezwanie odpowiedzieć. I to będzie z udziałem jej dobrej woli. Modlitwa może pomóc otworzyć się na Boga.
Ostatnio zmieniony 2021-08-19, 12:59 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Modlitwa o nawrócenie

Post autor: Praktyk » 2021-08-19, 22:50

lambda pisze: 2021-08-19, 11:37 Wiadomo że Bóg nie działa poza wysiłkiem i wolą człowieka, a jeśli tak jest to czy jest sens modlić się o czyjeś nawrócenie? Jeśli ta osoba nie chce ani się nawrócić ani zmieniać. Czy ta modlitwa polega wtedy Poprostu na uproszenie tak wielkiej łaski dla kogoś ze nie będzie chciał jej już odrzucić?
Ja czasem samemu sobie taki małpi chwyt stosuję tłumacząc to.

1) W niebie mam być w pełni szczęśliwy.
2) Żebym był w pełni szczęśliwy, to wszyscy na których mi zależy muszą być w niebie.
3) Modląc się za kogoś na kim mi zależy wyrażam deklarację, że mi zależy.
4) No więc modlitwa powinna przynieść w jakiś sposób skutek.

Można by pomyśleć, że skoro mi zależy, to ja powinienem dać wysiłek by tą osobę nawrócić. O ile jest to możliwe to warto próbować. Ale czasem jest to niemożliwe, modlimy się np za zmarłego.
Są też tak trudne sprawy, że przerastają nas, może je zrobić za nas jedynie Syn Boży.

Z jednej strony to smutne, że sami jesteśmy za słabi, a z drugiej bardzo uspokajające i dające poczucie bezpieczeństwa, że jest tam taki ktoś kto broni nas przed tymi największymi strasznościami.
Ostatnio zmieniony 2021-08-19, 22:50 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Modlitwa o nawrócenie

Post autor: Zebra » 2021-08-20, 08:26

Modlitwa także zmienia osobę, która się modli. Sam fakt tego, że myślisz w modlitwie o drugiej osobie jest bardzo dobre.

A może czasem trzeba zrobić coś jeszcze więcej niż modlitwa? Polecam ten artykuł https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/pr ... _kogo.html
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

orzeszku

Re: Modlitwa o nawrócenie

Post autor: orzeszku » 2021-08-20, 15:43

Ja myślę, że może taka osoba po śmierci będzie miała od Boga widzenie tego, jak cierpieliśmy za nią, modliliśmy się, ofiarowaliśmy posty itd. i to może dodatkowo ją wzruszyć, poruszyć jej sumienie i sprawić, że nawet jeśli całe życie się nie nawróciła, to może w tym ostatnim krytycznym momencie się nawróci.

ODPOWIEDZ