Osobiste pytanie

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
orzeszku

Re: Osobiste pytanie

Post autor: orzeszku » 2021-09-19, 12:29

Dobry artykuł dla osób w żałobie
Jeszcze inni przekonują, że jako ludzie wierzący nie powinniśmy się smucić po odejściu kogoś kochanego, bo Chrystus zapewnia nas, że zmartwychwstaniemy.

Zapewniam Cię, że owi pocieszyciele nie mają racji. Masz prawo do smutku, masz prawo do łez, masz prawo do cierpienia /.../
https://www.katolik.pl/zmarli-sa-w-dobr ... ,news.html
Ostatnio zmieniony 2021-09-19, 12:30 przez orzeszku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Osobiste pytanie

Post autor: marcin07 » 2021-09-19, 21:23

Bardzo interesujący artykuł , chociaz nie całkowicie rozumie postepowanie i zachowanie Jezusa ( nie mnie oceniać Syna Bożego).
Zachowanie się ludzi po śmierci osób bliskich jest różne , bo my jesteśmy na szczęście także rożni.
Okazywanie smutku , lez często jest skutkiem ze za życia danej osoby która opłakujemy niedostatecznie się zajmowaliśmy nią lub mieli dla niej czas.
Ja bym nie chciał aby ktokolwiek za mną płakał , smucił się lub robił sobie jakikolwiek wyrzuty z powodu mojego odejścia .
Mój Duch Życia nigdy nie umrze , umrze tylko moje ciało , nie chce żadnych nagrobków, chciałbym aby mnie spopielono a prochy rozrzucono z wiatrem.
Nie mam nic przeciw smutkowi, płaczu itd. , ale to także powinno mieć swe granice .
Według nauk Jezusa my nie umieramy , umiera nasze ciało a to co otrzymał człowiek od Boga należy do Boga i nie umiera , czekam na Sad Ostateczny, tam otrzymamy wyrok sprawiedliwy , wiecznego potępienia i śmierci albo tez Laskę Bożą do przebywania w pobliżu Boga , Jezusa i innych wybrańców Bożych .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Osobiste pytanie

Post autor: adampiotr » 2021-09-20, 08:02

Ja jeszcze dodam. Jak masz żonę. męża to inaczej znosisz śmierc kogoś bliskiego. Można pisać o miłosierdziu czy modlitwie, ale psychika niestety jest tu tez ważnym elementem. Najbardziej pomaga ktoś bliski,a niekoniecznie wiara.
Ostatnio zmieniony 2021-09-20, 08:07 przez adampiotr, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”