Kto daje śmierć?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majka77
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 5 wrz 2021
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Kto daje śmierć?

Post autor: majka77 » 2021-10-08, 10:21

Kto daje śmierć? Będąc na rekolekcjach dowiedziałam się od księdza, że szatan zabiera nam życie a Bóg daje nam zbawienie,a niektórzy mówili że to Bóg daje życie i śmierć.Więc kto mnie uświadomi jak to jest faktycznie?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Kto daje śmierć?

Post autor: sądzony » 2021-10-08, 10:37

Szatan zabiera życie w sensie, że umieramy, a często jesteśmy martwi już za życia.
Inaczej:
życie w grzechu jest poniekąd śmiercią, musimy umrzeć dla grzechu, by narodzić się dla Ducha.
Ostatnio zmieniony 2021-10-08, 11:33 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Kto daje śmierć?

Post autor: adampiotr » 2021-10-08, 11:50

ja też jestem z tych niektórych ,ze Bóg daje życie i śmierć :). W końcu wiecznie tutaj nie żyjemy

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Kto daje śmierć?

Post autor: Abstract » 2021-10-08, 11:53

majka77 pisze: 2021-10-08, 10:21 Kto daje śmierć? Będąc na rekolekcjach dowiedziałam się od księdza, że szatan zabiera nam życie a Bóg daje nam zbawienie,a niektórzy mówili że to Bóg daje życie i śmierć.Więc kto mnie uświadomi jak to jest faktycznie?
Zakończeniem życia tutaj na ziemi jest śmierć ciała. Kto ją przynosi, to nie takie proste. Jeśli ktoś zabierze ci życie, to raczej Bóg przy tym nie majstrował B-)
Prawa przyrody niosą za sobą wiele niebezpieczeństw, na które człowiek nie ma wpływu bezpośredniego. A czy cechują się przypadkiem jako zamysłem Bożym to już głębsze rozważanie.
Np za Michałem Hellerem
Przypadek jako zjawisko o (bardzo) niskim prawdopodobieństwie wystąpienia jest integralną częścią świata i dlatego nie wyklucza celowości, a nawet na nią wskazuje.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kto daje śmierć?

Post autor: Andej » 2021-10-08, 15:29

majka77 pisze: 2021-10-08, 10:21 Kto daje śmierć? Będąc na rekolekcjach dowiedziałam się od księdza, że szatan zabiera nam życie a Bóg daje nam zbawienie,a niektórzy mówili że to Bóg daje życie i śmierć.Więc kto mnie uświadomi jak to jest faktycznie?
Dobrze mówili. Ino skrótami.
Szatan zabiera życie w łasce, a także przyszłe życie w niebie.
Bóg daje zbawienie, jeśli tego pragniemy i na to zasługujemy.
Bóg daje życie, jest naszym Ojcem. Bóg daje życie doczesne i wieczne.
Bóg daje śmierć jako przejście do życia wiecznego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Kto daje śmierć?

Post autor: Zebra » 2021-10-10, 14:52

Śmierć jest po prostu czymś przez co musimy przejść, tak jak Jezus przeszedł przez smierć.
Myślę, że ksiądz mówił o śmierci właśnie w sferze duchowej. Jeśli ktoś umiera to nie znaczy, że teraz szatan zabrał mu życie tylko po prostu taka jest kolej życia. Śmierć dla nas będzie przejściem.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”