O złożonych problemach w 3,5 minuty czyli 2 Ryby

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

O złożonych problemach w 3,5 minuty czyli 2 Ryby

Post autor: Dezerter » 2016-03-04, 14:59

Zapraszam do oglądania i komentowania a nawet dyskusji po obejrzeniu filmów.
Obejrzałem jedną serię - bardzo dobra, zabieram się za drugą - jeszcze lepsza ...więc się dzielę.
Najpierw polecę serię Gajdów, bo znam ich osobiście, są przemiłymi i radosnymi chrześcijanami, mądrymi ludźmi i mają poglądy zbliżone do mnie.

Seria: Stawanie się sobą (Monika i Marcin Gajdowie)
http://2ryby.pl/film/glebia-jest-w-tobie/
pierwszy film: Głębia jest w tobie
Nie jesteś ciałem, nie jesteś uczuciem, ale także nie jesteś swoim intelektem. Czy jest coś głębiej i czy tam zaglądasz?

to z opis tego 3,5 minutowego filmu o ... Świątyni
naprawdę warto!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-03-09, 20:49

:?:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-12, 00:32

Rozumiem Beniaminie, że ty tak siebie już widziałeś jako Świątynię? i Gajgy ci niczego ciekawego nie powiedzieli?
To może chociaż następny ci się spodoba:
Trwa w Tobie życie ?bios?, które przemija oraz życie ?zoe?, które jest wieczne. Już teraz możesz doświadczać życia ?zoe?, które jest w Twoim wnętrzu.
Wolność od lęku (Monika i Marcin Gajdowie)
http://2ryby.pl/film/wolnosc-od-leku/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-19, 23:04

Małżeństwo, które poznałem osobiście i zaświadczam, że niezwykli z nich ludzie, chrześcijanie i małżonkowie Monika i Marcin Gajda i ich rady jak stawać się sobą, bo tylko wówczas możemy osiągnąć szczęście i pokój
Pierwszy film z serii
Rozszerzanie serca i umysłu (Monika i Marcin Gajdowie)
zapewniam, że już pierwsze ich słowa wielu zadziwią :!:
http://2ryby.pl/film/rozszerzanie-serca-i-umyslu/
"najbardziej potrzebuje miłości ten, kto cię rani" - pomyślcie proszę nad tymi ostatnimi słowami z tego filmu
Zwracam uwagę na staranne wykonanie filmów - obraz, muzykę itd
miłego oglądania i wzrastania nie tylko w wierze ale i wiedzy, mądrości i człowieczeństwie :-D

ps
Jeśli jakiś film szczególnie was poruszy i będziecie chcieli się nim podzielić z innym, i skomentować to ten wątek jest właśnie po to
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

beast

Post autor: beast » 2016-04-06, 18:42

Po tych kilku krótkich filmikach zupełnie się do Nich nieprzekonałem. Z jednej strony bije z nich pewien spokój (zakładając, że nie jest wyreżyserowany) - więc coś tam o życiu wiedzą:)

z drugiej strony jednak filmiki są moim zdaniem dość zagmatwane - zbyt metaforycznie - tytuły jak dla mnie zupełnie nie odzwierciedlają zawartości, tak naprawdę niewiele wyjaśniają, pojawiają się tezy, z którymi się nie zgadzam... Może wynika to z faktu, że w tak krótkich filmikach najzwyczajniej w świecie nie da się zawrzeć sensownej treści (patrząc przez analogię na inne filmy na youtubie traktujące o tematyce np. lęku czy stawania się sobą, które trwają od kilkunastu do kilkudziesięciu minut)

Niech im się w życiu i w biznesie szczęści, ja jednak dla własnego rozwoju pójdę do kogoś innego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-04-08, 20:02

Dzięki za komentarz ...cóż każdy ma inne potrzeby i gusta
ale poproszę ciebie i was o poświęcenie jeszcze 3 minut:

Droga do wolności
Nikt nie jest w stanie Cię skrzywdzić (Felek i Piotr) (byli alkoholicy, narkoman)

http://2ryby.pl/film/nikt-nie-jest-w-st ... krzywdzic/
Jeśli to Was nie poruszy i nie stwierdzicie, że jest mądre i głębokie .... to ja ....
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”