Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Dezerter » 2016-07-29, 20:35

Temat, który dawno chciałem pogłębić a ponieważ veros nie chce założyć wątku to ja wydzielam posty z tematu paranormalne, by tu skupić się na możliwości kontaktów z :
- osobami zmarłymi
- osobami zmarłymi w uznaniu świętości
- istotami ze świata duchowego "Devami" jak to określa o. Verlinde nie przesądzając czy są dobre czy złe
- aniołami
- aniołami upadłymi/demonami/szatanem
- jakieś przypadki, których nie wymieniłem?
Veros pisze:
Nigdy nie uprawiałem spirytyzmu ani chanellingu - poza dwoma incydentami. Miałem i mam wielki sprzeciw wobec tych praktyk - bo w nich upatruję najłatwiejszy kontakt z szatanem, którego się brzydzę. To oczywiście nie znaczy, że z założenia nie wierzę w realność tych spotkań i nie uważam, ze są złe z założenia. Matka Boska spotyka się z ludźmi ciągle i w różnych okazjach, by nam coś przekazać. Spotykałem się i spotykam się mentalnie z pewnymi osobami ze świata duchowego. One się mną opiekują i wspierają mnie, pomagają czasem podjąć jakieś decyzje. Przychodzą i odchodzą. Najczęściej są to osoby świętych uznanych przez Kościół Katolicki za święte. To jest całkiem naturalne. Ojciec aż takich oporów nie miał i w gruncie rzeczy to go doprowadziło do spotkania z egzorcystą. Ja nie potrzebowałem takich praktyk egzorcystycznych jak ojciec, miałem je, jednak służyły one nie wypędzaniu obcych ze mnie, tylko oczyszczaniu duchowemu i ułatwieniu rozświetlenia.
Kolejny głos zabrał
Benjamin pisze:(...)
Co to znaczy i na czym polega spotkanie mentalne z istotami? Kim sa te istoty ( czy masz swiadomosc ich natury, czy polegasz jedynie na ich wizytowkach)? Od kogo przychodza te istoty?
(...)
Prosze o jasne odpowiedzi ...
veros pisze: Spróbuję, choć pewnie Cię nie zadowolę.
(...)
Spotkania mentalne - to tak jak teraz Ty i ja - wiem że jesteś istotą o niku Beniamin i że się interesujesz moim postem i moją osobą, może doświadczeniem. I sobie rozmawiamy - nie tylko przez pisanie, przede wszystkim w przestrzeni mentalnej - tam gdzie myśli krążą miedzy ludźmi.
Kim są istoty z którymi rozmawiam? Praktycznie to zawsze konkretne osoby, które są po tamtej stronie granicy cienia. Jesli zacznę je wymieniać to mi postawisz kolejny raz zarzut o egocentryzm. Więc przemilczę. Te osoby są wolne, nie przebywają w Czyśćcu ani w Piekle. Kto je przysyła? Myślę, że przede wszystkim same chciały się mną opiekować i uzyskały na to odpowiednią zgodę.

Ja jestem prosty człowiek i używanie jakichś słów oznacza dla mnie to co znaczą te słowa. Tak - tak, nie - nie.
A miłość oznacza bardzo wiele stanów - tu nie jest miejsce by się o tym rozwodzić. Ojciec Verlinde nie używa słowa miłość w swojej opowieści i to dla mnie bardzo wiele znaczy. Trudno mi to wytłumaczyć komuś, kto nie rozumie potęgi słowa.
Ilość i jakość to dwie różne rzeczy.
Czasem starczy raz coś powiedzieć i to oznacza wielka jakość. Czasem jest odwrotnie.
(...)
Dziękuję za Twoje zainteresowanie tematem.
Dezerter pisze:bardzo ciekawie się robi
(...)
w twojej wypowiedzi veros pojawiły się dwa bardzo ważne tematy, które proponuję, by przedyskutować w osobnych wątkach
1. kontakty z osobami ze świata duchowego
2. bioenergoterapia, radiestezja i magnetyzm - czyli "rzemiosło korzystania z energii naturalnej kosmicznej", jak to określił veros
którego proszę by w tym dziale założył odpowiednie 2 wątki byśmy mogli szczegółowo i z pożytkiem dla innych pogłębić temat i podyskutować
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Dezerter » 2016-07-29, 21:13

konik pisze:Hejze ho, hejze ha ... dzis komputra konik ma :->
A wlaczajac sie do dyskusji, pragne wyartykulowac pisenmie na glos cos, co nurtuje czterokopytnego po przeczytaniu ostatnich kilku wypowiedzi.
Otoz widze i czuje, ze Benjamin zadal chyba vernos Tobie pytania w pewnym okreslonym kierunku idace: a odpowiedzi vernosa sa zastanawiajace.
Otoz po zapoznaniu sie z materialami egzorcystow ( na pismie w publikacjach i ksiazkach, jak rowniez tu w necie ) odczuwam, ze vernos po prostu w najzwyklejszy sposob para sie spirytyzmem i okultyzmem.
Vernosie - wszyscy wielcy swieci, ktorym przydarzaly sie zjawiska duchowe pozazmyslowe zawsze poddawali sie osadowi i badaniu Kosciola - ktory na mocy nauczania Jezusa i Apostolow i prowadzony Duchem Swietym ma moc i jest w stanie zbadac i ocenic, od jakiego ducha to pochodzi. Ma moc,ktorej nie ma samotny czlowiek - a samotny czlowiek latwo daje zwiesc sie zlemu duchowi.
Wszyscy, ktorzy sadzili, iz bez Kosciola sa w stanie rozeznac swoj stan w tym wzgledzie ulegli zwiedzeniu i poddali sie demonicznym wplywom.
Mozna dostrzec wyraznie w Twoim dzialaniu drogi vernosie pewien szczegol, ktory dziala na niekorzysc - otoz pragniesz ( i jak wspominasz ) czerpiesz nieraz zyski z tych mocy, ktorymi zostales obdzielony. Jest to test, w ktorym przegrywasz. Sw.Berndetta wyrazila to jasno na podstawie objawienia danego jej przez Matke Boza w Lourdes - czerpanie korzysci materialnych posiada konotacje demoniczne. Ten test, ktory ona zdala celujaco jest swiadectwem skad przychodzi dana moc. Na razie go oblewasz :-?
Ale nie jestem az takim znawca i nie chce wydawac JAKIEGOS OSTATECZNEGO WERDYKTU - MASZ TYLKO JEDEN WYBOR; od Ciebie zalezy, czy uczciwie pragniesz rozeznac swoje polozenie, czy tez szukasz wykretow i takich argumentow, ktore nawet przeciwne nauce Jezusa potwierdzic mialyby Twoje dzialanie.
Poddaj sie osadowi Kosciola - ucziwa, bez wykretow rozmowa z wyznaczonym przez biskupa egzorcysta, a takze nalozone przez niego postanoiwienia beda i sa jedynym prawdziwym zrodlem orzeczenia o Twojej sytuacji - sadze, ze w ten sposob wspolpracujac z urzedem Kosciola w osobie egzorcysty, w uczciwej modlitwie i pelnym zaufaniu dojdziesz do prawdy o tych zjawiskach, ktore dotycza Twej osoby - zjawiskach duchowych, o ktorych bedziesz w koncu wiedzial, skad sa ich zrodla: z piekla, czy z nieba.
Jest caly cykl wykladow egzorcystow na you tube: np. ks.Glas i inni. A kontakty do egzorcystow Kosciola rowniez mozna znalezc w necie i w samej kurii miejsca twego zamieszkania.
Jezeli zas nie zechcesz poddac sie osadowi Kosciola, wowczas jedynie coraz bardziej pograzac sie zaczniesz w zwiedzeniu ( byc moze nawet demonicznym)

Trzymaj sie ... i odwagi.

Serdecznie pozdrawiam. :->
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Dezerter » 2016-07-29, 21:14

Marek_Piotrowski pisze:Niestety, chciałbym nie, ale w 100% zgadam się z Konikiem.
Obawiam się Verosie, że Twoim wrogiem jest to, co masz za swoje największe osiągnięcie. Trzeba wielkiej, niemal heroicznej odwagi, by zakwestionować niemal wszystko, co dotychczas miałeś za wartość.
Obawiam się, że stoisz przed takim właśnie wyzwaniem
Jednak wszystko możesz z Jezusem.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Dezerter » 2016-07-29, 21:19

veros pisze:
Marek_Piotrowski pisze:wszystko możesz z Jezusem.
Dokładnie.
Powiem więcej, wszystko co mam, pochodzi od Jezusa.
To co robię w zakresie określonych ingerencji w zdrowie człowieka, lub jego jakości duchowej kondycji, robię zawsze na życzenie tego człowieka i prosząc Boga o działanie lub kierowanie moim działaniem. Tym samym, nie ja działam duchowo z ludźmi, tylko Bóg działa, bo jestem Mu posłuszny, w tym zakresie przynajmniej.

Tego można się nauczyć w medytacji chrześcijańskiej, w modlitwie czyli w rozmowie z Bogiem. Polecam modlitwę różańcową.
I pozdrawiam wątpiących :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Dezerter » 2016-07-29, 21:21

Marek_Piotrowski pisze:@Veros
Świętych obcowanie jest bardzo ważne - ale to co opisujesz to spirytyzm, a nie świętych obcowanie. Bynajmniej nie jest to doktryna o "kontaktach z istotami ze świata duchowego", ktoś Cię wprowadził w błąd.
Co do "specjalności rzemieślniczych" to znajduje się w nich również wróżka. Więc raczej argument kiepski.
Jesli idzie o Reiki, to coś znacznie gorszego niż spirytyzm.
"Energia kosmiczna" to wyrażenie z instrumentarium spirytyzmu (Wschodu). Nie musisz mieć bezpośredniego kontaktu - europejski spirytyzm zaanektował to pojęcie.
"paramedyczne procedury energetyczne" to procedury spirytystyczne.

Żadna z tych rzeczy nie pochodzi od Boga.

Pozwól że powtórzę moją poprzednią diagnozę - tyle że po Twoich ostatnich mailach czynię to z dużo większym przekonaniem:
Obawiam się Verosie, że Twoim wrogiem jest to, co masz za swoje największe osiągnięcie. Trzeba wielkiej, niemal heroicznej odwagi, by zakwestionować niemal wszystko, co dotychczas miałeś za wartość.
Obawiam się, że stoisz przed takim właśnie wyzwaniem


Prawdę mówiąc, jesli masz odwagę, rekomendowałbym Ci wizytę u egzorcysty.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Dezerter » 2016-07-29, 21:29

Przepraszam, za taką formę i takie kiepskie poprzenoszenie postów :oops:
ale myślę, że osoby zainteresowane dyskusją połapią się kto co pisze
a sprawa jest poważna
W świecie duchowym nie ma 2+2=4
Panowie zamiast wysyłać się do egzorcystów może tak więcej argumentów
mniej analiz psychologicznych bliźnich a więcej dokumentów Kościoła i cytatów z KKK?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-07-29, 23:00

Myślę, że Veros doskonale zna te dokumenty. To nie jest sprawa braku wiedzy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Dezerter » 2016-07-29, 23:20

ale sprawa wcale nie jest taka prosta...
moja dobra znajoma osoba bardzo wierząca, żyjąca w stanie łaski uświęcającej powiedziała mi:
"ja mam kontakt ze zmarłą babią i wiem, czuję, że ona się mną opiekuję i ostrzegła mnie przed "złymi rzeczami"
Co byś jej odpowiedział Marku?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-07-30, 01:17

Myślę, że ro typowa ludowa religijność - która zresztą może być niebezpieczna.
I mimo to myślę, że nie ma żadnego związku ani porównania do tego, przed czym ostrzegaliśmy verosa.
I jeszcze myślę, że niepotrzebnie rozwadniasz te ostrzeżenia, bo Veros jest w skrajnym niebezpieczeństwie. I jak widze - w typowym uzależnieniu od tych praktyk.

Benjamin

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Benjamin » 2016-07-30, 07:06

Witam sobotnio.
Dezerterze - moim zdaniem nie uwlaczajac nikomu napisales chyba cos nie za bardzo madrego. Powiedz - czy jezeli ktos ma zawal serca, to majac mozliwosc ratowania ... zaproponujesz tej osobie gre w szachy?
Marek wysyla takiego kogos do szpitala, do specjalisty. Konik rowniez.
Mam nadzieje, ze jasno to wyrazilem.

Milego dnia zycze.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Dezerter » 2016-07-30, 11:32

Marek_Piotrowski pisze:Myślę, że ro typowa ludowa religijność - która zresztą może być niebezpieczna.
I mimo to myślę, że nie ma żadnego związku ani porównania do tego, przed czym ostrzegaliśmy verosa.
I jeszcze myślę, że niepotrzebnie rozwadniasz te ostrzeżenia, bo Veros jest w skrajnym niebezpieczeństwie. I jak widze - w typowym uzależnieniu od tych praktyk.
Po pierwsze, to nie jest temat o verosie a:
Kontakty z osobami ze świata duchowego ,
Po drugie nie "rozwadniam" a:
- pogłębienie tematu - do czego i ciebie zapraszam, a jak temat pogłębimy i przedyskutujemy, jak ustalimy pewne podstawy, których należny się trzymać i granice, których przekraczać nie powinniśmy to i veros i ty i ja skorzystamy. Dobra zasada for internetowych jest dyskusja o problemie, temacie bez natrętnych wycieczek personalnych

Piszesz "ludowa religijność" - tego słowa wytrychu ja też czasem używam, jak chcę zdyskredytować czyjeś wierzenia....
nie zmienia to jednak faktu, że ta inteligentna, młoda i żyjąca w stanie łaski uświęcającej dziewczyna, która spotyka się z księżmi kilka razy w tygodniu "ma kontakty" - zapytuję cię jeszcze raz - co byś jej odpowiedział, bo zrobiłeś unik :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Dezerter » 2016-07-30, 11:37

Benjamin pisze:Witam sobotnio.
Dezerterze - moim zdaniem nie uwlaczajac nikomu napisales chyba cos nie za bardzo madrego. Powiedz - czy jezeli ktos ma zawal serca, to majac mozliwosc ratowania ... zaproponujesz tej osobie gre w szachy?
Marek wysyla takiego kogos do szpitala, do specjalisty. Konik rowniez.
Mam nadzieje, ze jasno to wyrazilem.

Milego dnia zycze.
...i jesteś dumny z siebie ...bo pomogłeś ?!? ... już twoje sumienie jest spokojne?
no ja trochę inaczej wyobrażam sobie pomoc bliźniemu w potrzebie ...
za mało panowie słuchacie Franciszka, za mało :-(
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Benjamin

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Benjamin » 2016-07-30, 13:20

Hej Dezerterze. :->
Odbilo wasci -[ za te słowa dostał Benjamin ostrzeżenie - dostał najpierw ostrzeżenie słowne i dwukrotnie prosiłem o zmianę tego słowa na nieobraźliwe, bez skutku :-( . Proszę nie używać słów obraźliwych w stosunku do innych - Dezerter] czy szalom zaszkodzil, hmm ?
Jak napisali rozmowcy, to pomoc w tym przypadku polega na skierowaniu do urzedu Kosciola, konkretnie do kaplana pelniacego w Kosciele posluge egzorcysty. Taki kaplan ma rozeznanie.
A co ty proponujesz jako pomoc? Masz lepsze rozeznanie i autorytet od Kosciola?
Oj, ci charyzmatycy ... ajajaj

veros

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: veros » 2016-07-30, 15:15

Na forum wiara swego czasu pojawiły się takie same głosy potępiające Papieża Benedykta XVI i odsądzające Go od czci i wiary na podstawie niesprawdzonych pogłosek, że Papież skorzystał z pomocy bioenergoterapeuty.

W tego typu oskarżeniach i potępieniach nie sposób doszukać się dobrych wewnętrznych intencji.
Ci ludzie wiedzą - jako jedyni w świecie - jaka jest nasza wiara, a jak nie jest taka jak oni uważają - to do Piekła!!!
Obojętnie, czy chodzi o Papieża, czy przechodnia na ulicy, czy postać obserwowaną poprzez media.

Mam duże doświadczenie z tego rodzaju osobami. Nie dialoguję z nimi. Modlę się za ich nawrócenie, jeśli są ludźmi. Jeśli są demonami to modlę się o ich odejście z mej drogi.

Serdecznie pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kontakty z osobami ze świata duchowego - pogłębienie tematu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-07-30, 17:35

Po pierwsze, to nie jest temat o verosie a:
Kontakty z osobami ze świata duchowego
Mam gdzieś temat, jak widze że ktoś pcha się w g... i jeszcze ma to za dobre postepowanie.
nie zmienia to jednak faktu, że ta inteligentna, młoda i żyjąca w stanie łaski uświęcającej dziewczyna, która spotyka się z księżmi kilka razy w tygodniu "ma kontakty" - zapytuję cię jeszcze raz - co byś jej odpowiedział, bo zrobiłeś unik
Już powiedziałem - że ostrzegałbym ją przed podobną ludową religijnością.
Niestety, kontekst typu "żyjąca w stanie łaski uświęcającej dziewczyna, która spotyka się z księżmi kilka razy w tygodniu" nie przesądza sprawy - znamy wiele przypadków osób w tym stanie, które w dobrej wierze kultywowały podobne okultystyczne praktyki. I kiepsko na tym wyszły.
vno ja trochę inaczej wyobrażam sobie pomoc bliźniemu w potrzebie ...
za mało panowie słuchacie Franciszka, za mało
Ciekawe kiedy gołosłowne powoływanie się na rzekomą zgodność z Franciszkiem przestanie być pseudoargumentem w takich rozmowach...
Coś CI sie gościu pozajączkowało w priorytetach.
Na forum wiara swego czasu pojawiły się takie same głosy potępiające Papieża Benedykta XVI i odsądzające Go od czci i wiary na podstawie niesprawdzonych pogłosek, że Papież skorzystał z pomocy bioenergoterapeuty.
Jak sam napisałeś, były to na szczescie pogłoski niesprawdzone.
Mam duże doświadczenie z tego rodzaju osobami. Nie dialoguję z nimi. Modlę się za ich nawrócenie, jeśli są ludźmi. Jeśli są demonami to modlę się o ich odejście z mej drogi.
No cóż, tego rodzaju pycha jest doskonałym zakotwiczeniem tej rzeczywistości w Tobie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”