Czy złe miłosierdzie może zabić?

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
wybrana

Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: wybrana » 2016-08-24, 18:29

(1 Koryntian 6:9-10)
A czyż nie wiecie, że nieprawi nie odziedziczą królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni utrzymywani do celów sprzecznych z naturą, ani mężczyźni kładący się z mężczyznami, 10?ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego.



(ew. wdłg Mateusza 19:4-6)
On, odpowiadając, rzekł: ?Czy nie czytaliście, że ten, który ich stworzył, od początku uczynił ich mężczyzną i kobietą 5?i powiedział: ?Z tego względu mężczyzna opuści ojca i matkę, a przylgnie do swej żony i oboje będą jednym ciałem?? 6?Tak więc nie są już dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co zatem Bóg wprzągł we wspólne jarzmo, tego niech człowiek nie rozdziela?.
Mateusza 15:6b

Papież Franciszek umył w Wielki Czwartek nogi transseksualiście po zmianie płci, który nazywa się teraz imieniem Izabela.

Ks. Ricca został przez Franciszka mianowany zaraz na początku pontyfikatu na stanowisko prałata IOR (Instytutu do Spraw Religii) w Rzymie. Awans ten wywołał wielki niesmak, a nawet sparaliżował wielu duchownych, znających go doskonale od lat, ponieważ jest on znany w Rzymie najbardziej ze swoich zainteresowań homoseksualnych.

Bp Madrid, jawny aktywny homoseksualista, pederasta i praktyk podglądactwa (voyeuryzmu) został mianowany przez Franciszka biskupem ordynariuszem diecezji Osorno w Chile, podczas gdy 1300 diecezjan, przynajmniej 30 kapłanów i 120 parlamentarzystów podpisało do niego petycję o wycofanie tej nominacji.

W środę popielcową papież Franciszek przyjął jako VIP grupę pielgrzymów: 50 homoseksualistów i lesbijek, których próbowano ukryć pod nazwą ?grupa osób świeckich w towarzystwie siostry zakonnej?. Ów zakonnica to amerykańska siostra Jeannine Gramick, współzałożycielka duszpasterstwa ?Nowe Drogi?, które służy homoseksualistom w Kościele katolickim oraz promuje ich agendę w katolickim świecie.

Czy Papież jako sługa reprezentujący Kościół Boga na ziemi, nie powinien walczyć o zbawienie duszy tych zabłąkanych owieczek ? Napominać ich, by walczyli za swoimi bluźnierczymi żądzami, nieczystością, by nawracali się prosząc w modlitwie Boga o dar uzdrowienia z tej strasznej choroby. Doczesność ich, może sprawi im przyjemność, ale co będzie z wiecznością ?
Czy Papież martwi się o nich, o ich zbawienie ? Czyż nie celem naszego życia jest nasze wieczne zbawienie. Martwię się o tych ludzi, bo są jak owieczki prowadzone na rzeź. Mają przypadłość choroby i zamiast z nią walczyć, pogrążają się w ciemnościach. A kto ich popiera i bierze ich grzech w obronę ? Najwyższa głowa Kościoła.
Tych ludzi trzeba ratować, napominać, ostrzegać, nawracać - a nie popierać i mówić jesteście cacy, to katolicy są bla. Wychowujcie dzieci, niech oni również będą tacy jak wy, będziecie ich autorytetem przykładem. Narkotyzujcie się i używajcie, przecież człowiekowi wszystko wolno i Bóg jest tak miłosierny, że nikogo na piekło nie skarze. A może najlepiej od razu ich uświadomić, że piekło, to tylko taki wymysł. Miłość do bliźniego może mu pomóc, ale zła miłość może zabić, jeżeli nie ciało, to duszę.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-24, 20:25

Słuchałem jakiś czas temu bp. Rysia, który tłumaczy podejście Franciszka - otóż jest to założenie, że najpierw trzeba kogoś "włączyć" a dopiero potem można go "nawracać".
Oczywiście poszczególne gesty mogą byc dyskusyjne (przyznaję, ze i dla mnie), zwłaszcza bez dostatecznego wyjaśnienia. Jednak uważajmy z prncypialnym odrzuceniem linii papieża.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: Dezerter » 2016-08-24, 22:04

prawdą jest, że jeszcze nigdy biskupi i księża nie musieli tyle się tłumaczyć za Franciszka. Mój proboszcz robił to już kilka razy ;-)
Wybrana - dzięki za ważny wątek - dla mnie są to sprawy całkowicie nowe.
KRK stoi wyraźnie przeciwko gender, przeciwko zmianie płci, przeciwko swobodzie wyboru.
Podaj szczegóły :
Papież Franciszek umył w Wielki Czwartek nogi transseksualiście po zmianie płci, który nazywa się teraz imieniem Izabela.

A druga sprawa - jak biskup może być czynnym homoseksualistom? - również poproszę o jakieś wiarygodne źródła.
ks Ricca jeśli nie jest w jakimś stałym związku i zaprzestał grzesznych praktyk, to trudno go potępiać za same skłonności.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wybrana

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: wybrana » 2016-08-25, 00:22

Dezerter pisze:prawdą jest, że jeszcze nigdy biskupi i księża nie musieli tyle się tłumaczyć za Franciszka. Mój proboszcz robił to już kilka razy ;-)
Wybrana - dzięki za ważny wątek - dla mnie są to sprawy całkowicie nowe.
KRK stoi wyraźnie przeciwko gender, przeciwko zmianie płci, przeciwko swobodzie wyboru.
Podaj szczegóły :
Papież Franciszek umył w Wielki Czwartek nogi transseksualiście po zmianie płci, który nazywa się teraz imieniem Izabela.

A druga sprawa - jak biskup może być czynnym homoseksualistom? - również poproszę o jakieś wiarygodne źródła.
ks Ricca jeśli nie jest w jakimś stałym związku i zaprzestał grzesznych praktyk, to trudno go potępiać za same skłonności.
Tych linków jest bardzo dużo. wpisz w wyszukiwarce google - Papież a homoseksualiści.
Nie napisałam tego postu z myślą osądzania kogokolwiek, chociaż pewne rzeczy mnie niepokoją, bolą i nie mogę ich zrozumieć.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: Dezerter » 2016-08-25, 19:42

Ja powiem jasno swoje zdanie - jeśli mój proboszcz miałby skłonności/preferencje homoseksualne, ale panował nad nimi, to jest dla mnie takim samych człowiekiem i chrześcijaninem jak ksiądz heteroseksualny - nie widzę żadnej różnicy. Tak się dzieje z niewiadomych przyczyn, że 1-3 % ludzi ma skłonności homoseksualne - to jest fakt naukowy, statystyczny, seksuologiczny, psychologiczny. Nie wiemy z jakiej przyczyny to się dzieję, czy jest to świadoma i celowa działalność Stwórcy, czy uboczny efekt upadku/degeneracji/skażenia naszej rajskiej natury.
Więc jeśli wymienione osoby już nie żyją trwale w grzechu to ich skłonności nie powinny być dla nas powodem do zgorszenia.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: konik » 2016-08-25, 20:54

Oczywiscie. Ale obnoszenie sie z nimi czy walka o " rownouprawnienie" cokolwiek by to znaczylo jest jak najbardziej powodem do zgorszenia. A zgorszenie wzrasta, gdy uparcie trwa sie w tym zgorszeniu. Takie sa prawidla.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: Dezerter » 2016-08-25, 21:30

konik pisze:Oczywiscie. Ale obnoszenie sie z nimi czy walka o " rownouprawnienie" cokolwiek by to znaczylo jest jak najbardziej powodem do zgorszenia. A zgorszenie wzrasta, gdy uparcie trwa sie w tym zgorszeniu. Takie sa prawidla.
Oczywiście znaczy , że się zgadzasz i to mnie cieszy najbardziej.
Nie wiem co u ciebie znaczy "równouprawnienie", ale jeśli chodzi u równouprawnienie, czyli równe prawa dla gejów i lesbijek to jestem jak najbardziej za. Przypominam, że do niedawna walka abolicjonistów o równouprawnienie podobnie jak sufrażystek też była zgorszeniem, a teraz równouprawnienie murzynów i kobiet w stosunku do białego faceta jest dla nas oczywista oczywistością .
Oczywiście są różnice naturalne między małżeństwem a związkiem partnerskim (nie ma zgody na małżeństwa ani adopcje - dziecko powinno mieć ojca i matkę bo tak Bóg/natura to ustalił - prawo naturalne ponad prawo stanowione)
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: konik » 2016-08-25, 22:02

Mniej wiecej o to mi chodzilo. Ogolnie.

wybrana

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: wybrana » 2016-08-26, 09:55

W aspekcie społecznym równouprawnienie tak.
Nie popieram parad równości. Czemu mają one służyć. Czyż nie są chęcią propagowania homoseksualizmu. Czy my hetero robimy takie parady i próbujemy narzucać swój styl. Nie możemy prześladować, czy poniżać takich ludzi pod żadnym względem, ale oni również nie mają prawo, by wywyższać swoją przypadłość.
W aspekcie wiary tacy ludzie nie żyją zgodnie z założeniem Bożym. Grzech trzeba nazywać grzechem i nie sensu go usprawiedliwiać. Nie grzeszy się za bycie homoseksualistą, ale za korzystanie z pełni życia homoseksualisty. Adoptowanie dzieci jest już barbarzyństwem.

veros

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: veros » 2016-08-26, 10:09

Papieżowi Benedyktowi XVI lobby żydowskie i antykościelne wyrabiało fałszywą etykietkę antyislamisty i człowieka oderwanego od życia.

Również z papieżem Franciszkiem wspomniane lobby usiłuje wypracować poprzez media fałszywe etykiety, a to sprzyjanie homoseksualistom, umywanie nóg niegodnym, przyjmowanie arabskich terrorystów jako uchodźców, liberalnego podejścia do spraw Kościoła i wszystko co się da.

Daleki jestem, może ostatni w kolejce do przeklinania naszym starszym braciom i siostrom w wierze.
Ja nigdy nie byłem antyżydowski. Jednak jak widzę co Żydzi wyprawiają, to zgroza ogarnia.
Katolicy, z założenia, to ludzie słabo panujący nad swoją wiarą i słabo ogarniający różne zjawiska w Kościele.
Dlatego wystarczy szczeknięcie lub dłuższe ujadanie nieprzychylnych dla Kościoła żydowskich i lewackich mediów, by taki katolik osłabł w swej wierze.
Masowe mordowanie chrześcijan, z jakim mamy do czynienia od co najmniej 10 lat w różnych krajach świata świadczy o największej w historii świata eksterminacji wyznawców Chrystusa.
Media tzw. katolickie w ogóle nie chciały dostrzegać a tym bardziej poruszać tego faktu.
Charakterystyczne było na forum wiara, gdzie kilka lat temu poprosiłem o modlitwę za zamordowanych masowo chrześcijan - bodaj gdzieś w Afryce wówczas - że mimo rozmowy na ten temat - nikt do modlitwy się nie kwapił i nikt do niej się nie zgłosił.

Konkluzja:
Zagubione w Kościele owce prowadzone nieraz przez szarlatanów i przez własną ignorancję w obliczu morderczych ataków po prostu wyginą. Za ich śmierć w znacznym stopniu odpowiedzą Pasterze.

A co z tym miłosierdziem?
Nie rozumiem w ogóle tytułu tematu i kontekstu postu zagajającego.
Dlatego w temacie zasadniczo nie biorę udziału.
Pozdrawiam

konik

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: konik » 2017-01-27, 22:04

Witam ... z rozpedu zajrzal tu kon(ik) i z rozpedu taka mysl tego kopytnego w leb walnela: bardzo na topie okreslenioe"lobby zydowskie".
No, w niebie to musi byc dopiero lonbby zydowskie, n o kto to widzial ...
Akcje zbawienia, odkupienia, zmartwychwstania lobby zydowskie nakrecilo u siebie w zydowskim studio ...
I to napewno masoneruia wynajela dekoracje ...
Cale szczescie, ze na poczatku Stworca stworzyl niebo i ziemie, a dopiero potem adama i polke ( bo tylko polki nie dadza sie obrzezac)
Howgh ... jak mawial Karol May, ktory mawial, ze niejaki Winnetou "howgh" mawial

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: Dezerter » 2017-01-27, 22:29

Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, że Howgh znaczy "powiedziałem" i mówił tak Indianin na koniec swojej wypowiedzi gdy już nie ma sensu z nim dyskutować bo i tak nie zmieni zdania.
ale z tą polką to nie czaję
a do lobby żydowskiego, biblijnego się przyznaje i ujawniam
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: konik » 2017-01-28, 15:44

Eeeee ... Dezerterze :cry:
Na poczatku w Raju byl sobie Adam zyd ( aby sie wypelnolo Pismo) i Ewa ( co to n ie chciala byc nikim innym tylko polka).
I od tej pory zydzi rzadza swiatem, a zydami polacy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy złe miłosierdzie może zabić?

Post autor: Dezerter » 2017-01-28, 16:32

Czyli jakaś konikowa wersja historii ;-)
ja znam inną - mój teść ją opowiadał:
"kim byli Adam i Ewa (jakiej narodowości)?
- Rosjanie!
... bo nadzy, bosi i jabłko ukradli"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ