Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Dominik » 2018-01-21, 20:36

Katol
1. Dlaczego uważasz że został podmieniony, podaj źródła jeśli opierasz swoją wypowiedź na nich
2. Podaj link do całej wypowiedzi w których Franciszek użył tych słów o których wspominasz

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Dezerter » 2018-01-21, 20:46

Katol pisze: 2018-01-21, 20:26 Człowiek zwany Franciszkiem, nie wiem, czy papież.

Chodzą mi po głowie takie myśli, że prawdziwy X. Bergoglio został już dawno temu podmieniony przez sobowtóra. Zresztą on kiedyś wyraźnie powiedział: nie jestem tym, za kogo mnie uważacie.
A wszyscy uważali go za papieża.
Więc nie jest papieżem??
Jest papieżem Franciszkiem, Jorge Mario Bergoglio SI – były arcybiskup Buenos Aires i prymas Argentyny
Wybrali go kardynałowie KRK i przysięgli wierność wszyscy biskupi. Jeśli cię gorszy Katolu, to jakieś konkrety poprosimy i to z kościelnych źródeł zacytowane a nie jakichś dziwnych stron, czy tłumaczeń.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 22:21

Katol pisze: 2018-01-21, 20:26 Człowiek zwany Franciszkiem, nie wiem, czy papież.

Chodzą mi po głowie takie myśli, że prawdziwy X. Bergoglio został już dawno temu podmieniony przez sobowtóra. Zresztą on kiedyś wyraźnie powiedział: nie jestem tym, za kogo mnie uważacie.
A wszyscy uważali go za papieża.
Więc nie jest papieżem??
To takie dziwne stwierdzenie nie mające żadnego sensu. Jak mógł być podmieniony? Ten sam Bergoglio, który był biskupem Buenos Aires jest teraz papieżem i ku temu nie mam wątpliwości. Może u niektórych ludzi mogą pojawiać się wątpliwości co do jego postępowania, ale ja osobiście nie widzę podstaw do stwierdzeń, że jest powodem zgorszenia. Zachowuje się jak zwykły papież, jest otwarty na wszystkich, także na muzułmanów. Pisałem już, że nawet Jan Paweł II był otwarty na wszystkich, na Żydów, Prawosławnych jak i na muzułmanów. Nic w tym dziwnego nie ma.

Mnie bardziej gorszy postępowanie naszych księży i niektórych biskupów. Ks. Natanka, o.Rydzyka oraz tych biskupów, którzy najpierw widzieli masę kłopotów z o.Rydzykiem a potem wszystko szybko wyciszyli. Także tych księży którzy teraz tak serwują swoje zdania na temat tatuaży skoro przez wiele lat była mowa, że człowiek jako świątynia Ducha Świętego nie powinien niszczyć żadnymi obrazami swojej skóry i zachować ją czystą. Taki obrót, zmiana w przekazywaniu nauki Kościoła budzi wątpliwości wśród wiernych i ja sam się zastanawiam co jeszcze księża zaakceptują z tego co niesie świat i wszelkiego rodzaju moda.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Andej » 2018-01-22, 08:16

Jakaś nowa teoria spiskowa? Czy niewyszukany dowcip? Bo na poważnie potraktować się nie da.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-22, 08:41

Jaka teoria spiskowa? Możesz jaśniej pisać Andeju?

Dominik

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Dominik » 2018-01-22, 08:43

Pewnie chodzi, że nam Papieża ufoludki porwały i podmieniły na tajnego agenta co sugeruje Katol

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-22, 09:21

Z mojej strony dowcipu nie było. Napisałem to co zauważyłem i co jest przekazywane także przez media katolickie.
Ale z tą podmianą Franciszka to Katol pojechał.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 09:32

Teza o podmianie jest teraz modna - to taka inna, "spiskowa" postać sedewakantyzmu.
Oczywiście bzdura na resorach.

Natomiast niepokojące jest, że ma tylu zwolenników. Ja przypisuję to temu, że wiele osób ma dysonans poznawczy - z jednej strony przyzwyczajeni są do tego, że papież broni pewnych wartości, z drugiej wiele rzeczy wydaje się być sprzecznym z odwiecznym nauczaniem Kościoła (i nie dotyczy to tylko Amoris Laetitia).
Niektórzy próbują to jakoś sobie ułożyć- niektórzy tak rozpaczliwie, jak widzieliśmy w wypowiedzi Katola.

Abrahamie, jakie kłopoty z ks.Rydzykiem masz na myśli?

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-22, 10:12

Był czas, że biskupi nie wiedzieli co mają zrobic z ojcem Rydzykiem, bo nie podobało im się jego postępowanie związane z zarządzaniem finansami a na pytania dotyczące finansowania swoich dzieł odpowiadał, że to nie jest sprawa biskupów. Poza tym ciągnął od ludzi pieniądze na swoje działalności a gdy ludzie potrzebowali pomocy to odchodzili bez pomocy. Ale potem wszystko zostało wyciszone a sami biskupi już na Rydzyka nic nie mówili. Nie oceniam samego Radia Maryja jako jego dzieła, ale samo postępowanie związane z obnoszeniem się finansami i takim życiem ponad stan a przecież wiele pieniędzy idzie od ludzi. Ale to jest moja osobista ocena i to mnie trochę gorszy, bo według mnie księża powinni raczej ukazywać raczej skromniejsze życie - by wierni nie myśleli że ich kasa idzie na wygodne życie księży a nie na ważne cele. Potem niestety to odbija się na ogólnej opinii o Kościele i jak zauważam w różnych dyskusjach, wypowiedziach osób publicznych - często pojawia się nazwisko ojca Rydzyka.
I teraz wyobraź sobie jak mają to odbierać wierni w odniesieniu do wspierania Kościoła - dają na Kościół aby pieniądze szły na konkretny cel a taka postawa księży wprowadza w człowieku wahania, czy te pieniądze pójdą na Kościół czy na własne potrzeby księży. Widzę tutaj po prostu przejawy braku roztropności, skromności jak przystało na osoby duchowne, które mają służyć innym a nie dogadzać sobie ile to możliwe. Biskupi jednak wyciszyli ten szum wokół Rydzyka i teraz nie jest już aż tak głośno, chociaż niektórzy zaczynają wspominać o nim.

Ale jeszcze bardziej razi postawa ks.Natanka - jego brak posłuszeństwa hierarchii Kościoła i ciągłe obrażanie biskupów.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 10:44

Sorry, Abrahamie, ale wyrzuciłeś z siebie stek tego, co GW-propaganda wyprodukowała "na Rydzyka".
Jak pisałem, nie moja to bajka, ale nie ma żadnych konkretnych zarzutów co do finansowania dzieł.
Okreslenie "ciągnął pieniądze" nic nie oznacza (zmuszał kogos?) nie mówiąc już o bzdurach o Jego rzekomym życiu ponad stan.
To są wszystko zwykłe pomówienia w stosunku do tego człowieka.
Nie podoba mi się wszystko co robi, ale nie kolportujmy takich śmieci.
To, że Rydzyk stał się niejako symbolem zła w Kościele nie jest spowodowane postępowaniem Rydzyka, a zmasowaną i ciągłą czarną propagandą ludzi, którym to, że udało mu się zrobić niezalezne katolickie medium jest solą w oku (i to w czasie, kiedy Episkopat nie potrafił nawet porządnie uruchomić radia).

Choć nie odpowiada mi pozycja obrońcy o.Rydzyka (sam zbyt daleko jestem od Jego wrażliwości, spojrzenia na wiarę a także na politykę) to postuluję, by -- jeśli się już chce go krytykować - operować konkretami, a nie powtarzać to, co mówią ludzie po prostu Mu wrodzy.

Co do ks.Natanka to jest on po prostu schizmatykiem i trudno żeby to mnie gorszyło - jest poza Kościołem.
Co wcale nie znaczy zresztą, ze we wszystkim się myli.

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-22, 11:11

To, że propaganda obsmarowywała księży to jest wiadome i czyniła tak wobec niego, ale jak dla mnie nie działanie propagandy czy wiara w to co pisali o nim jest powodem takiej oceny, ale oceny także w mediach katolickich.

http://info.wiara.pl/doc/167714.Zgromad ... -o-Rydzyka

Nawet sama Stolica Apostolska rozważała sprawę ks.Rydzyka mając wątpliwości co do jego działań. Nie chcę go w jakiś sposób krytykować na podstawie doniesień lewackich mediów, ale katolickie też piszą lub pisały o takich problemach. To nie dobrze, gdy wobec księży występuje nawet Stolica Apostolska. Myślę, że gdy powstaje jakiś szum wobec jakiegoś kapłana to raczej dobrze to nie świadczy o takim kapłanie i Kościele.
Ma to potem wpływ na ogólną ocenę Kościoła. Oczywiście wszystkim karmić się nie można i część opinii to pomówienia, ale raczej media katolickie nie mają podstaw aby obsmarowywać księdza.
Warto zauważyć że już sami Redemptoryści mają problem z księdzem bo nie wiedzą jak mają oceniać działalność ojca Rydzyka. Ale jest jeszcze coś co budzi wątpliwości co do akurat tego księdza - w przestrzeni publicznej działają różne instytucje które powstały lub sa prowadzone przez różnych księży. Dlaczego właśnie największy szum jest wokół właśnie ojca Rydzyka? I o tym pisały i piszą tez katolickie media.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 11:27

Jak widzisz, insynuacje zawarte w linku się nie sprawdziły. Co więcej, Watykan kilkukrotnie wyrażał poparcie dla RM.

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-22, 11:38

Myślę, że dla wielu katolików krytyka osób duchownych to wielka przykrość, ale z drugiej strony niektórzy księża, biskupi sami swoim postępowaniem czy wypowiedziami robią szum w Kościele a wierni to widzą i oceniają, krytykują.
Ocenia się papieża Franciszka po jego relacji do muzułmanów a szum wobec księdza trzeba przemilczeć? To trochę dziwne. Ja nie lubię krytykować osób duchownych, ale tak już jest, że jeśli pojawia się coś co budzi wątpliwości lub gorszy to się takie wydarzenia ocenia. Najlepiej by było, gdyby tych przykrych ocen w ogóle nie było, a te lewackie można by sobie spokojnie olewać bo akurat w te nie ma sensu wierzyć. Gorzej jest gdy piszą o takich wydarzeniach media katolickie - to już stawia sprawę w innym świetle.

Ale krytyka nie musi oznaczać czegoś negatywnego, bo gdy dociera ona do samych osób duchownych to może ona być tez takim sygnałem, że jednak są złe oceny i trzeba swoje postępowanie zmienić - tak jak w przypadku zwykłych ludzi są podobne oczekiwania.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-22, 11:51

Nie chodzi o przemilczanie. Ale nie chodzi też o dyskredytowanie na podstawie "szumu" (jesli tak, trzeba by zdyskredytować i o.Pio, i o.Kolbe).
Krytykując, operujmy konkretami.
Raz dlatego, że wówczas krytyka jest oparta na jakims fundamencie, na faktach.
Dwa, dlatego, żetylko krytyka konkretnych rzeczy może pomóc krytykowanemu.

Weźmy o.Rydzyka - ilez było krzyku z rzkomym Majbachem... Do dziś wielu powtarza ten argument, bo oczywiście o sprostowaniu fejka już nikt nie pamięta...

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-22, 12:48

Ale chyba przyznasz, że każde jakieś negatywne zachowanie jakiegokolwiek kapłana uwzględniane w mediach katolickich wpływa negatywnie na wizerunek Kościoła? Nawet nie zawsze musi nyć ono negatywne ogólnie tak jak w przypadku Franciszka ale wystarczy że nie podoba sie ludziom i już leci chora krytyka bo niby kuma sie z muzułmanami.

Jeśli chodzi o Rydzyka to opierałem się na treściach z mediów katolickich bo lewackie gnoją Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”