Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-25, 13:59

Tak, próbować zawsze trzeba, gdyż wtedy ma się to poczucie, że zrobiło się wszystko co możliwe aby jednać się z innymi, aby doprowadzać do pokoju między ludźmi. Do pojednania się potrzeba dwóch stron a nie tylko jednej, ale jeśli jedna strona próbuje i robi wszystko co możliwe to jest zawsze ta nadzieja, że może jednak Bóg pomożę w doprowadzeniu do jedności a jeśli nie - cóż, nie wszystko zależy od jednej strony.

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-01-25, 16:47

Abraham45 pisze: 2018-01-24, 10:35 Tutaj jest wypowiedź Franciszka na temat islamu i na temat stosunków między chrześcijaństwem a islamem. Ważne słowa papieża. Nie będę już wklejał cytatów, bo zbyt długi post by był. Warto po prostu przeczytać i zapoznać się z tym co Franciszek myśli i do czego dąży.

https://chnnews.pl/europa/item/3384-pap ... slowa.html

Może po tych tekstach, wypowiedziach Franciszka zrobi się jaśniej.
No to umoczyłeś Franciszka. To jest wypowiedź obraźliwa dla katolików. To jest wg mnie ZGORSZENIE.
Franciszek już został okrzyknięty "papieżem wszystkich muzułmanów".
Nie reprezentuje Kościoła. Reprezentuje religię islamską.

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-25, 16:51

Przez kogo został okrzyknięty? Ja nic nie wiem na ten temat, jak na razie coś kombinuje z tym Ojcze nasz, ta adhortacja o rodzinie też budzi poważne wątpliwości. Zobaczymy jak będzie, ale wiedz że to nie ja kogoś umaczam tylko człowiek sam to czyni swoim postępowaniem.

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-01-25, 17:08

Tytuł filmiku jest wyraźny:Pope Francis, the Pope of Islam.
Jeśli rozumiesz po angielsku, to warto ten i inne filmiki Roberta Spencera (katolika!) pooglądać.
Robert Spencer dużo wie o islamie.

konik

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: konik » 2018-01-25, 18:31

Kochani, nie napedzajcie sie tak, bo trykniecie lbem w sciane. Sa sprawy, co do ktorych mozecie miec uzasadnione racje, ale bez przemyslenia wrzucanie wszystkiego do jednego worka ... to juz demagogia.
Mysle w tym wypadku o modlitwie "Ojcze nasz" - zmiana brzmienia przytaczanego wersu {i nie wodz nas na pokuszenie" jest jak najbardziej zasadna ... i w wielu tlumaczeniach ( szczegolnie specjalistycznych i/albo w zgromadzeniach) juz od setek lat zastosowana. A poniewaz to niefortunne tlumaczenie, ktorego po polsku miedzy innymi uzywamy juz tak sie zadomowilo, dlatego jedynie z powodu zasiedzenia do tej pory jest w uzyciu. Ale jest zle oddane i nawet nieprawidlowe.
Ten akurat krok papieza jest jak najbardziej ku biblijnemu brzmieniu tekstu pierwotnego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-25, 19:29

Zgadzam się z Konikiem. To samo z "Pope of Islam" - może coś się nie podobać, ale nie przeginajmy.

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-25, 21:43

Ja wolę poczekać i zobaczyć dalszy pontyfikat Franciszka. Na razie budzi obawy ta adhortacja, ale być może też nie jest to jeszcze powód aby mówić o jakimś gorszącym postępowaniu papieża. Wolę się oprzeć na konkretnych faktach.
A więc poczekamy, zobaczymy.

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-01-26, 21:29

Marek_Piotrowski pisze: 2018-01-25, 19:29 Zgadzam się z Konikiem. To samo z "Pope of Islam" - może coś się nie podobać, ale nie przeginajmy.
Może raczej nakreślimy szerszą perspektywę?
Otóż wiele osób, które miały kontakt z ewangelicznym chrześcijaństwem wie, co oni myślą o katolicyzmie.
Katolicyzm ma być częścią nowego porządku na świecie. Powstanie jedna wielka ogólnoświatowa religia,
w której każdy będzie miał obowiązek uczestniczyć. Oczywiście religia będzie synkretyczna, bo jest obecnie wiele religii.
Synkretyzm jest oczywiście niezgodny z Biblią, ale twórcy nowego porządku na świecie bardziej będą słuchać sił ciemności,
a nie Biblii. Ta jedna szatańska religia będzie narzędziem stworzenia tego nowego porządku na świecie.

Bracia zielonoświątkowcy już wiele lat temu mnie przestrzegali, by nie wiązać nadziei z katolicyzmem.
A ja głupi nie wierzyłem. Nie wydawało mi się to prawdopodobne, że papież i biskupi będą tworzyć synkretyczną religię.

A teraz widzę te przepowiedziane kiedyś przez zielonoświątkowców rzeczy, jak spełniają się za pontyfikatu Franciszka.

konik

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: konik » 2018-01-26, 22:14

A nie zainteresowao Ciebie to Katolu, ze zielonoswiatkowcy juz od dawno tworza synkretyczna religie w wielu miejscach? Nic nie wiesz o Toronto Blessing, nic nie wiesz cheryzmatycznejmakumbie? Nic nie wiesz o powiazaniu zielonych z voodoo?
Moze i nie wiesz, bo te sprawy sa wyciszane ...

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-27, 00:06

Katol pisze:Bracia zielonoświątkowcy już wiele lat temu mnie przestrzegali, by nie wiązać nadziei z katolicyzmem.
A ja głupi nie wierzyłem. Nie wydawało mi się to prawdopodobne, że papież i biskupi będą tworzyć synkretyczną religię.

A teraz widzę te przepowiedziane kiedyś przez zielonoświątkowców rzeczy, jak spełniają się za pontyfikatu Franciszka.
A ja widzę, że coś ciebie odpycha od katolicyzmu i mam nadzieję, że od niego nie odejdziesz, wszak to włąściwa droga a jeśli masz poważne wątpliwości czy przetrwa to spójrz co mówi do ciebie sam Jezus:
17 Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. 18 Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. 19 Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, 20 gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. 21 Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. 22 Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 23 Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy11.

Mt 10,17-23
Czy nadal myślisz, że jakaś banda chorych ludzi jest w stanie rozwalić coś co jest własnością Chrystusa? Może przeżywać jakieś prześladowania, ale katolicyzm nie upadnie, katolicyzm to Kościół a Kościół to Chrystus:
«Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew6, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. 18 Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą7. 19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».

Mt 16,17-19
Jeśli Jezus coś mówi to tak będzie, przekonał się o tym Piotr - zaparł się trzy razy. Chcesz myśleć jak ci którzy taką chorą religię chcą tworzyć czy może być wierny Jezusowi?

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-01-27, 11:23

konik pisze: 2018-01-26, 22:14 A nie zainteresowao Ciebie to Katolu, ze zielonoswiatkowcy juz od dawno tworza synkretyczna religie w wielu miejscach? Nic nie wiesz o Toronto Blessing, nic nie wiesz cheryzmatycznejmakumbie? Nic nie wiesz o powiazaniu zielonych z voodoo?
Moze i nie wiesz, bo te sprawy sa wyciszane ...
Ale zielonoświątkowcy nie są jednorodną scentralizowaną organizacją. Polscy zielonoświątkowcy mogą powiedzieć: to nie my, nie jesteśmy odpowiedzialni za wypaczenia gdzieś tam w Toronto.
Tymczasem katolicyzm jest hierarchiczny.
Wystarczy przejąć jednego (1) człowieka, by organizacja około 1 200 000 000 osób została przejęta.
Kto kieruje papieżem, kieruje znaczną częścią ludzkości.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-27, 12:03

Bracia zielonoświątkowcy już wiele lat temu mnie przestrzegali, by nie wiązać nadziei z katolicyzmem.
A ja głupi nie wierzyłem. Nie wydawało mi się to prawdopodobne, że papież i biskupi będą tworzyć synkretyczną religię.

A teraz widzę te przepowiedziane kiedyś przez zielonoświątkowców rzeczy, jak spełniają się za pontyfikatu Franciszka.
Jak widać, łapią Cię Katolu na najstarszy z mozliwych numerów.
To było od początku chrześcijaństwa - heretycy i schizmatycy wskazywali na jakieś (często faktyczne) wypaczenie i mówili: "sam widzisz, że to nie Kosciół Chrystusa". Przerabiali gościa na "swojego" i razem z nim szli do piekła, dzieląc się bezustannie na kolejne "ale teraz już na pewno chrystusowe" wyznania.
Tymczasem Duch Święty największe wypaczenia w Kościele prostował (najpierw judaizowanie, potem arianizm - za którym opowiedziała się w pewnym momencie połowa biskupów, potem jeszcze kilkadziesiąt innych..., wyuzdanie Borgiów itd).
I zawsze Kosciół wstawał, silniejszy i mądrzejszy - bo nie na ludziach stoi, tylko na Duchu Świętym i i nie na "jednym człowieku", tylko na OBIETNICY DLA URZĘDU PIOTROWEGO.
I tak będzie i tym razem.

Jak wiesz, jestem BAAAARDZO krytyczny wobec tego, co czyni aktualny papież. Smuci mnie to i martwi, bo moim zdaniem (obym się mylił!) powoduje olbrzymi zamęt w duszach i sumieniach (i tym razem w duszach i sumieniach tych najbardziej wiernych Kościołowi).
Ale papież - choćby chciał (a nie sądzę by chciał - ale nie będę się tu rozwodził nad powodami Jego działań) nie jest w stanie zniszczyć Kościoła.
Kościół znów wstanie lepszy, czystszy i piękniejszy.
Prawdziwa szkoda jaka może się stać, to to, ze niektórzy zwątpią i utracą ducha. I odpadną, bo opierali swoje zaufanie Kościołowi na ludziach, a nie na Duchu, który prowadzi Kosciół jako całość przez dzieje.
Nie bądź jednym z tych ludzi, proszę.

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-01-27, 22:09


A tutaj filmik z polskimi podpisami.
Nawet nie znający angielskiego mogą się dowiedzieć prawdy.
Papież wybiela islam.

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-27, 23:04

Marek_Piotrowski pisze: 2018-01-27, 12:03
Bracia zielonoświątkowcy już wiele lat temu mnie przestrzegali, by nie wiązać nadziei z katolicyzmem.
A ja głupi nie wierzyłem. Nie wydawało mi się to prawdopodobne, że papież i biskupi będą tworzyć synkretyczną religię.

A teraz widzę te przepowiedziane kiedyś przez zielonoświątkowców rzeczy, jak spełniają się za pontyfikatu Franciszka.
Jak widać, łapią Cię Katolu na najstarszy z mozliwych numerów.
To było od początku chrześcijaństwa - heretycy i schizmatycy wskazywali na jakieś (często faktyczne) wypaczenie i mówili: "sam widzisz, że to nie Kosciół Chrystusa". Przerabiali gościa na "swojego" i razem z nim szli do piekła, dzieląc się bezustannie na kolejne "ale teraz już na pewno chrystusowe" wyznania.
Tymczasem Duch Święty największe wypaczenia w Kościele prostował (najpierw judaizowanie, potem arianizm - za którym opowiedziała się w pewnym momencie połowa biskupów, potem jeszcze kilkadziesiąt innych..., wyuzdanie Borgiów itd).
I zawsze Kosciół wstawał, silniejszy i mądrzejszy - bo nie na ludziach stoi, tylko na Duchu Świętym i i nie na "jednym człowieku", tylko na OBIETNICY DLA URZĘDU PIOTROWEGO.
I tak będzie i tym razem.

Jak wiesz, jestem BAAAARDZO krytyczny wobec tego, co czyni aktualny papież. Smuci mnie to i martwi, bo moim zdaniem (obym się mylił!) powoduje olbrzymi zamęt w duszach i sumieniach (i tym razem w duszach i sumieniach tych najbardziej wiernych Kościołowi).
Ale papież - choćby chciał (a nie sądzę by chciał - ale nie będę się tu rozwodził nad powodami Jego działań) nie jest w stanie zniszczyć Kościoła.
Kościół znów wstanie lepszy, czystszy i piękniejszy.
Prawdziwa szkoda jaka może się stać, to to, ze niektórzy zwątpią i utracą ducha. I odpadną, bo opierali swoje zaufanie Kościołowi na ludziach, a nie na Duchu, który prowadzi Kosciół jako całość przez dzieje.
Nie bądź jednym z tych ludzi, proszę.
Chwilami się zastanawiam po której stronie stoisz Katolu? Czy po stronie Boga czy po stronie siejących propagandę przeciwko Kościołowi? Pisałem już, że w historii Kościoła było trochę antypapieży i jak do tej pory nie wiele oni zdziałali aby Kościołowi zaszkodzić do tego stopnia, aby on upadł. Jak widzisz nadal istnieje i nawet mordowanie chrześcijan nie doprowadzi do zniszczenia Kościoła a jeszcze bardziej go umocni. Czy nie pamiętasz co Jezus mówił Piotrowi? "Nawet bramy piekielne go nie przemogą"

Nawet jeśli Franciszek popełnia jakieś błędy to Jezus nie pozwoli na zniszczenie Kościoła. Jak słusznie napisał Marek - nad Kościołem czuwa Duch Święty. Jeśli papież coś kombinuje przeciwko Kościołowi to wyjdzie na jaw, bowiem Jezus mówi:
24 12 Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. 25 Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem13, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą. 26 14 Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. 27 Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach! 28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. 29 Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. 30 U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. 31 Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.
32 15 Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. 33 Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.

Mt 10,24-33

konik

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: konik » 2018-01-27, 23:08

Katolu ... podales argumentacje w stylu PO i Schetyny ... to nie my ( zielonoswiatkowcy ) tylko oni ( zielonoswiatkowcy ). A moze to w stylu niemieckich mediow: to nie Niemcy napadly na Polske, to napadli nazisci.
Czy jeszcze warto cos wiecej dodawac ... sprawa jest jasna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”