Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2017-12-22, 21:30

Za nim porozmawiamy na ten temat to zachęcam do wysłuchania kazania właśnie dotyczącym zgorszeń. Kazanie nie jest długie, ale bardzo mocne. Po wysłuchaniu będzie można się wypowiadać na temat kazania jak i tego co nas osobiście gorszy.

http://www.fronda.pl/a/kazanie-o-tym-co ... 04349.html

Jaśmina

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Jaśmina » 2018-01-01, 13:43

Zgorszenia zawsze ''sieją zło '', to przede wszystkim zło, które uderza w maluczkich, deprawuje ich i ''wikła '' sieci kłamstwa i grzechu, a Pan Jezus powiedział: ''Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie'',  dlatego tym większe i boleśniejsze zgorszenie idzie od ludzi, których powołanie, zajmowane stanowisko, czy powierzona funkcja stawiają jako świadków ładu i wartości. Pan Jezus przestrzega przed zgorszeniem, które deprawuje, a konsekwencje będą duże ?.

Jakub2

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Jakub2 » 2018-01-13, 23:01

Abraham45, ten link, a raczej video nie dziala poza granicami Polski, a przynajmniej nie dziala w UK.
Ktos jednak nie chce by to bylo ogolnie dostepne. :-(

Dominik

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Dominik » 2018-01-13, 23:22

Mi w Polsce też nie działa link, może coś im padło.


Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Wolfi

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Wolfi » 2018-01-13, 23:32

Co do zgorszenia, to ostatnio mnie doszly sluchy ze jakis czas temu strasznie gorszyl mlodych ludzi bo szczegolnie oni go ogladali serial "Wlatcy moch" , nadal jest nadawany. Sam kiedys wszystkie odcinki obejrzalem i ostatnio tez zdarzalo mi sie ogladac. Ale przeczytalem ostatnio na katolickiej stronie ze to jakis ma zwiazek z Belzebubem i wgl . szczerze nie czaje o co z tym chodzi, jest tam wiele wulgaryzmow i wgl ale to zadna nowosc.

Jakub2

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Jakub2 » 2018-01-13, 23:37

Larson pisze: 2018-01-13, 23:32 Co do zgorszenia, to ostatnio mnie doszly sluchy ze jakis czas temu strasznie gorszyl mlodych ludzi bo szczegolnie oni go ogladali serial "Wlatcy moch" , nadal jest nadawany. Sam kiedys wszystkie odcinki obejrzalem i ostatnio tez zdarzalo mi sie ogladac. Ale przeczytalem ostatnio na katolickiej stronie ze to jakis ma zwiazek z Belzebubem i wgl . szczerze nie czaje o co z tym chodzi, jest tam wiele wulgaryzmow i wgl ale to zadna nowosc.
No, wlasnie dlatego nie rozumiesz. :-(

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-15, 18:39

Jakub2 pisze: 2018-01-13, 23:01 Abraham45, ten link, a raczej video nie dziala poza granicami Polski, a przynajmniej nie dziala w UK.
Ktos jednak nie chce by to bylo ogolnie dostepne. :-(
Był, ale jak widać to co jest prawdą lub wiąże się z negacją złą jest szybko usuwane. Natomiast gdy się ogląda niektóre programy, filmiki to wulgaryzmami jadą i to im nie przeszkadza. Nie wiem bo teraz i u mnie też nie działa, jest niedostępny. Szkoda.

Wolfi

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Wolfi » 2018-01-15, 22:20

Jakub2 pisze: 2018-01-13, 23:37
Larson pisze: 2018-01-13, 23:32 Co do zgorszenia, to ostatnio mnie doszly sluchy ze jakis czas temu strasznie gorszyl mlodych ludzi bo szczegolnie oni go ogladali serial "Wlatcy moch" , nadal jest nadawany. Sam kiedys wszystkie odcinki obejrzalem i ostatnio tez zdarzalo mi sie ogladac. Ale przeczytalem ostatnio na katolickiej stronie ze to jakis ma zwiazek z Belzebubem i wgl . szczerze nie czaje o co z tym chodzi, jest tam wiele wulgaryzmow i wgl ale to zadna nowosc.
No, wlasnie dlatego nie rozumiesz. :-(
Ale co?

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: W drodze » 2018-01-19, 11:13

Abraham45 pisze: 2017-12-22, 21:30 Za nim porozmawiamy na ten temat to zachęcam do wysłuchania kazania właśnie dotyczącym zgorszeń. Kazanie nie jest długie, ale bardzo mocne. Po wysłuchaniu będzie można się wypowiadać na temat kazania jak i tego co nas osobiście gorszy.

http://www.fronda.pl/a/kazanie-o-tym-co ... 04349.html
Jak juz pisali, kazania nie mozna wysluchac poza granicami Polski.
To podobnie jak kiedsc bedac w Miedzyzdroju, w parafijalnym kosciele wisialo ogloszenie o odpustach,na ktorym bylo jasno zaznaczone, ze odpusty nie dzialaja poza granicami Polski.

A co do zgorszenia, to m oge jedynie w kilku slowach nadmienic, ze zgorszyc mozna jedynie ludzi slabych i mlodych.
Ja napotykajac na swojejdrodze takie osoby, wyciagam pomocna dlon , uwazajac, ze spotkalo mnie dobro, wiec i dobrem odpowiadam.

Z pozdrowieniami.

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-19, 21:42

No tak nie do końca tylko młodych i słabych. Starsi też się gorszą. Są tacy, którzy w starszym wieku upadają pod wpływem różnych zgorszeń. Pokusy złego są tak silne, że tylko ludzie trzymający się blisko Boga bronią się przed nimi.
Przed zgorszeniami broni nas wiara i prawo Boga - szacunek względem niego. Gdy mamy przed obliczem nasze sumienie i nie chcemy go obciążać to modlimy się, korzystamy ze spowiedzi, Mszy i Komunii aby tylko nie dopuszczać zła do siebie. Bez Boga możemy czynić nawet najgorsze rzeczy, bo szatan ma do nas łatwy dostęp i przez ludzi może nas niszczyć na różne sposoby.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Dezerter » 2018-01-20, 22:32

Mnie najbardziej gorszą Pasterze i to im wyżej w hierarchii tym większe zgorszenie w razie grzechu, bo to pasterze wskazujący drogę i prowadzący nas maluczkich
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Nocny Ludzik

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Nocny Ludzik » 2018-01-20, 22:33

chyba ja was gorsze :(

Magnolia

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Magnolia » 2018-01-20, 22:39

Nocny Ludzik pisze: 2018-01-20, 22:33 chyba ja was gorsze :(
Nie Mileno, nie Ty, tylko te teledyski mogą być gorszące dla młodych, którzy tu wchodzą.
Ty jesteś mile widziana, ale zły przykład który był na tych wideo nie może być obecny wśród treści chrześcijańskich, bo im przeczy.

Abraham45

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 00:34

Nocny Ludzik pisze: 2018-01-20, 22:33 chyba ja was gorsze :(
Mileno, ty jako człowiek wierzący nie jesteś zgorszeniem, ale tak jak Magnolia napisała - gorszyć mogą materiały które wstawiałaś. Warto spojrzeć na treści utworów, obrazy jakie przedstawia taki filmik i skupiać się na tym co buduje a nie co może niszczyć ludzi. Przecież jako chrześcijanka i osoba dorosła wiesz chyba co jest dobre a co złe, więc trzeba pod tym kątem oceniać treści które chcesz wstawiać.

Mnie podobnie jak Dezertera gorszą Pasterze - księża, a jeszcze bardziej biskupi, którzy będąc powołanymi do takiej apostolskiej misji i wiedząc co jest dobre a co złe idą za złem. Dla przykładu podam biskupów kościoła anglikańskiego, którzy dopuścili do udzielania ślubów parom homoseksualnym znieważając tym sakrament małżeństwa. To jest zgorszenie nie tylko dla wiernych ale też dla innych kapłanów z innych Kościołów, także z naszego katolickiego, bo za jednym Kościołem mogą iść inne.

Katol

Re: Zgorszenie - co i kto nas gorszy?

Post autor: Katol » 2018-01-21, 20:26

Człowiek zwany Franciszkiem, nie wiem, czy papież.

Chodzą mi po głowie takie myśli, że prawdziwy X. Bergoglio został już dawno temu podmieniony przez sobowtóra. Zresztą on kiedyś wyraźnie powiedział: nie jestem tym, za kogo mnie uważacie.
A wszyscy uważali go za papieża.
Więc nie jest papieżem??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”