Między życiem, a zmartwychwstaniem

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Andej » 2019-08-22, 22:02

W innych dyskusjach potknęliśmy się o to, co jest po śmierci. Większość ludzi patrzy na to przez pryzmat czasu, w którym się poruszamy. Nie wiem czemu, ale z uporem pomija się to, że człowiek umierając wyłącza się spod działania czasu.
Uważam, za całkowicie nieuzasadnione twierdzenie, że człowiek jest, potem nie ma nić, a potem znów jest. Musiałby być dwukrotnie stworzony. Raz w ciele matki, a drugi raz w niebie. Czy byłby to ten sam człowiek?
Uważam, że ludzie, wszyscy, zostali stworzeni na początku świata. W dziele stworzenia. Ale zostali osadzeni w czasie, w różnych jego momentach. Stwarzając świat Bóg stworzył każdego z nas w jakimś tak czasie. I dał mu do dyspozycji jakiś okres czasu. Istnienie człowieka, zapoczątkowane w dziele stworzenia trwa do kresu wszystkiego. Po śmierci człowiek nie znika, ale przestaje być w czasie. Przenosi się do zupełnie innej przestrzeni. Do boskiej przestrzeni. Jeśli zasłużył na zbawienie, zostaje zbawiony. Jeszcze czeka go doskonalenie. Nazywamy to czyśćcem. Alu już jest zbawiony, choć jeszcze nie znajduje się niebie. Ale jest na nieodwracalnej drodze do nieba.
Istnienie człowieka, jestem o tym przekonany, jest ciągłe. Nie ma przerw, ponownych narodzin, wielokrotnego stwarzania. Jest i przechodzi przez różne fazy istnienia.
Wydaje mi się, że człowiek jest najpierw jak puste pudełko. Które w czasie wypełnia się czynami. Potem następuje sortowania i czyszczenia. Aż wypełnione samym dobrem jednoczy się w niebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Eden » 2019-08-23, 08:37

Filozofia!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-23, 09:09

Filozofia to dosłownie "umiłowanie mądrości".

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Andej » 2019-08-23, 13:26

Eden pisze: 2019-08-23, 08:37Filozofia!
Odczytuję to, jako: Nie, bo nie.

Tego typu argument też wiele wyjaśnia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Eden » 2019-08-23, 13:46

Andej pisze: 2019-08-23, 13:26
Eden pisze: 2019-08-23, 08:37Filozofia!
Odczytuję to, jako: Nie, bo nie.

Tego typu argument też wiele wyjaśnia.
Tak napisałem, że filozofujesz, bo gdy czytam coś takiego:
Andej pisze: 2019-08-22, 22:02 Uważam, że ludzie, wszyscy, zostali stworzeni na początku świata.
to mi się to słowo na usta cisnęło... to je podałem... Bo niby na podstawie czego tak uważasz?! Skoro 1-szej parze ludzi Bóg dał polecenie:
Rdz 1:28 pau
I błogosławił im, mówiąc: „Bądźcie płodni, mnóżcie się i zaludniajcie ziemię oraz czyńcie ją sobie poddaną".

to po co filozofujesz?...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Andej » 2019-08-23, 13:55

Albowiem ich osadził na początku czasu.
Mi wyznaczył inne zadanie i osadził nie w połowie XX wieku.
Tym samym aktem stwórczym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-23, 14:39

Andej napisal biblijna prawde: Bog stworzyl ludzkosc, a w Ogrodzie Rajskim umiescil prarodzicow. W taki to sposob wszyscy jestesmy stworzeni przez Boga ( o czym jest napisane rowniez w Biblii).

Stworzenie nie odbywa sie w jakims mierzalnym czasie: Bog stwarza pozaczasowo - On stwarza zawsze TERAZ.
Czyz nie o tym pisal jeden z prorokow, mowiac, ze JHWH wywiodl go z lona matki?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Andej » 2019-08-24, 10:21

Eden pisze: 2019-08-23, 08:37 ...
Wymiękasz?
Przyznam się do wrednej myśli. Otóż odnoszę wrażenie, że masz kilka tematów, być może przećwiczonych na innych forach, którymi starasz się zaginać rozmówców. I tylko w ich czujesz się bezpiecznie. Natomiast tam, gdzie konieczna inwencja, znajdowanie nowych argumentów, wymiękasz po prostu. Odnoszę wrażenie, że nie masz zamiaru myśleć samodzielnie. Wyobrażasz sobie, że jesteś jakimś elearem.

W innym wątku wspominałeś, że na temat obecnego wątku masz poglądy takie, jak ŚJ. Rozumiem, wyrwało się. Ale nie potrafisz poglądów wyartykułować. Chowasz się do mysiej nory w obawie przed tematem, w którym nie masz wsparcia w gronie doradców. Albo po prostu jesteście wyćwiczeni w kilku strategiach ataku. I tylko na wytyczonym przez siebie ternie. Dlatego zakładasz wątki, do których jesteś przygotowany. A innych się boisz.

Wybacz gorzkie słowa. Ale napisanie ich, daje Ci możliwość wyjaśnienia. Chciałbym, aby moje domysły okazały się fałszywe. Ale Twoja posty z ostatnich dni nasunęły mi to, co powyżej wyartykułowałem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Eden » 2019-08-24, 15:01

Andej, ale czego Ty chcesz? Napisałeś coś, ja tak tego nie widzę, a wiem, że nie przekonam Cię, to czego oczekujesz?

Biserica Dumnezeu

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-24, 16:42

Moze dopowiem, czego oczekuje: jesli przychodzisz na forum i twierdzisz, ze idziesz droga biblijna, a okazuje sie, ze jest to nieprawda, to TWOJE TWIERDZENIE; ZE COS WIDZISZ INACZEJ NIE JEST ZADNA PODSTAWA DO STAWIANIA INNYM ZARZUTOW O ICH RZEKOMEJ NIEBIBLIJNOSCI.
Rozumiesz teraz: nie jestes autorytetem biblijnym i nie glosisz biblijnej nauki.

Trzymaj sie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Andej » 2019-08-24, 18:03

Eden pisze: 2019-08-24, 15:01 Andej, ale czego Ty chcesz? Napisałeś coś, ja tak tego nie widzę, a wiem, że nie przekonam Cię, to czego oczekujesz?
Założyłem wątek dlatego, że w którymś poście napisałeś, że człowiek po śmierci znika. Nie ma nic. Aż do paruzji. Przynajmniej tak zrozumiałem.
Napisałeś też, że w tej kwestii masz takie zdanie, jak ŚJ.

Nie chcę, abyś kogokolwiek przekonywał. Chciałbym poznać Twoje zdanie na tę kwestię.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Eden » 2019-08-24, 19:25

Moje zdanie sam opisałeś (jedynie co do ŚJ to nie ma 100% zgody).

Biserica Dumnezeu

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-24, 20:25

Ale Twoje zdanie Edenie stoi w sprzecznosci ze Slowem Bozym.

Eden

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Eden » 2019-08-25, 07:05

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-08-24, 20:25 Ale Twoje zdanie Edenie stoi w sprzecznosci ze Slowem Bozym.
To Twoje zdanie.

Biserica Dumnezeu

Re: Między życiem, a zmartwychwstaniem

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-25, 08:39

Nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”