Wplyw innych

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Wolfi

Wplyw innych

Post autor: Wolfi » 2018-02-19, 20:25

Znalazlem taki ostatnio temat, ze samobojstwo sprawia, ze dom staje sie przeklety. Czy to prawda? Bo to tez sie tyczy mnie, nie ze jakos w to wierze, ale tu gdzie mieszkam jedna osoba sie zabila i to tak w stanie nienawisci. Czy to jakos wplywa na zycie mojej rodziny? Nawet bylbym gotow w to uwierzyc bo w tym domu nic sie nie wiedzie i nic nie udaje.

Jakub2

Re: Wplyw innych

Post autor: Jakub2 » 2018-02-19, 21:47

Modlitwa czyni cuda.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Wplyw innych

Post autor: Dezerter » 2018-02-19, 23:19

Wolf pisze: 2018-02-19, 20:25 Znalazlem taki ostatnio temat, ze samobojstwo sprawia, ze dom staje sie przeklety. Czy to prawda? Bo to tez sie tyczy mnie, nie ze jakos w to wierze, ale tu gdzie mieszkam jedna osoba sie zabila i to tak w stanie nienawisci. Czy to jakos wplywa na zycie mojej rodziny? Nawet bylbym gotow w to uwierzyc bo w tym domu nic sie nie wiedzie i nic nie udaje.
Mi egzorcysta a jednocześnie opiekun Odnowy poradził, by :
- zamówić Mszę o uwolnienie/oczyszczenie/błogosławieństwo domu (radzę, by ksiądz wiedział, ale przeczytał "w pewnej intencji Bogu wiadomej")
- po Eucharystii ksiądz powinien poświecić/egzorcyzmować dom i wszystkich domowników i oprawić jakiś prosty egzorcyzm nie zapominając o błogosławieństwie Boga.

Ale proszę potraktuj to jako takie tylko dmuchanie na zimne, czyli coś co nie zaszkodzi, a nie coś co musisz zrobic.
Ja nie twierdzę, że dom jest przeklęty!
Tak z innej bajki - wiesz kiedy magia/zaklęcie/klątwa jest skuteczna/działa ?
- jeśli druga strona w to uwierzy - więc ostrożnie.
Nie wierz w "zły dom", ale "ubezpieczenie wykup"
Ostatnio zmieniony 2018-02-19, 23:26 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Wplyw innych

Post autor: Magnolia » 2018-02-20, 06:48

Wiesz, Dezerterze, ja czuje opór wobec stawiania tak sprawy jak Ty postawiłeś, bo to jest sprowadzanie wiary i egzorcyzmów do magii. Jakie będzie miało działanie odprawienie egzorcyzmów "na wszelki wypadek", jeśli nie będą te działania wypływały z wiary domowników?

Jeśli źle dzieje w jakimś domu, to chyba trzeba by się zastanowić czy Ci ludzie są blisko Boga, czy aby nie ponoszą po prostu konsekwencji swoich grzechów i dlatego dzieje się źle.
Jeśli ludzie się nie kochają, pielęgnują urazy od wielu lat to tez będzie sie działo źle - a to tylko konsekwencje ich postaw, a nie "przeklętego domu". Więc może zanim egzorcyzmy to po prostu spowiedź i nawrócenie?

Działanie, które zaproponował Dez są oczywiście dobre, ale w moim odczuciu powinny wypływać z wiary.
Bo msza św i egzorcyzmy odprawione bez wiary nie mają fundamentu, na którym miałyby działać.
Ostatnio zmieniony 2018-02-20, 08:11 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Wplyw innych

Post autor: Sebastian » 2018-02-20, 07:57

Dobrze Magnolia prawisz:) jednak to modlitwa i czynienie dobra dodaje sił :)
Ostatnio zmieniony 2018-02-20, 23:09 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Totus Tuus

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Wplyw innych

Post autor: Andej » 2018-02-20, 13:11

Wolf pisze: 2018-02-19, 20:25 ... Czy to jakos wplywa na zycie mojej rodziny? Nawet bylbym gotow w to uwierzyc bo w tym domu nic sie nie wiedzie i nic nie udaje. ...
Sugerujesz, że po wprowadzeniu się do tegoż lokalu nagle wszystko się zmieniło? Czy masz pewność, że nastąpił przełom?

Jeśli ktoś tam popełnił samobójstwo, to zapewne potrzebuje modlitwy. Może warto poprosić o mszę świętą w intencji tejże osoby?

Ale sam podchodzę do tego sceptycznie. Wydaje mi się, że często główna role odgrywa autosugestia. Jednak, niezależnie od przyczyn i od stanu faktycznego modlitwa, jest zawsze czymś dobrym i zawsze jest lekarstwem. A w szczególności msza święta.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Wplyw innych

Post autor: Dezerter » 2018-02-20, 23:08

Magnolia pisze: 2018-02-20, 06:48 Wiesz, Dezerterze, ja czuje opór wobec stawiania tak sprawy jak Ty postawiłeś, bo to jest sprowadzanie wiary i egzorcyzmów do magii.
:-\ :-o :?:
Zdumiała mnie twoja wypowiedź - zacytuj do jakich moich słów się odnosisz, czyli które moje słowa tak błędnie zrozumiałaś i wyczytałaś coś czego nie powiedziałem
Magnolia pisze: 2018-02-20, 06:48 Jakie będzie miało działanie odprawienie egzorcyzmów "na wszelki wypadek", jeśli nie będą te działania wypływały z wiary domowników?
A to według ciebie Egzorcyzm jest skuteczny "jak domownicy wierzą" ;) :?:

Ja np. się poddałem modlitwie o uwolnienie 5 kluczy Lozano (która de fakto jest egzorcyzmem) "na wszelki wypadek", chociaż te działania nie wypływały z mojej wiary, ani przekonania, że jestem opętany/zniewolony - tylko dla pewności, dla pełnego oczyszczenia i pojednania z Bogiem, by mu pokazać, że nie mam żadnych sfer mojego życia, do których go nie zapraszam i nie proszę o błogosławieństwo.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Wplyw innych

Post autor: Magnolia » 2018-02-21, 07:37

Dezerter pisze: 2018-02-20, 23:08
Magnolia pisze: 2018-02-20, 06:48 Wiesz, Dezerterze, ja czuje opór wobec stawiania tak sprawy jak Ty postawiłeś, bo to jest sprowadzanie wiary i egzorcyzmów do magii.
:-\ :-o :?:
Zdumiała mnie twoja wypowiedź - zacytuj do jakich moich słów się odnosisz, czyli które moje słowa tak błędnie zrozumiałaś i wyczytałaś coś czego nie powiedziałem
Proszę bardzo, odnosiłam się do tych słów:
Dezerter pisze: 2018-02-19, 23:19 Ale proszę potraktuj to jako takie tylko dmuchanie na zimne, czyli coś co nie zaszkodzi, a nie coś co musisz zrobic.
Ja nie twierdzę, że dom jest przeklęty!
Tak z innej bajki - wiesz kiedy magia/zaklęcie/klątwa jest skuteczna/działa ?
- jeśli druga strona w to uwierzy - więc ostrożnie.
Nie wierz w "zły dom", ale "ubezpieczenie wykup"
Nie brzmi to dla mnie poważnie i serio, a temat egzorcyzmów jest poważnym tematem.
A zestawienie luźnego podejścia do egzorcyzmów z magią w jednym akapicie może prowadzić do wniosku, że działa to "tak samo", że "egzorcyzmy to takie magiczne rytuały , tyle że katolickie". ( w moim odczuciu jest to niebezpieczne zestawienie i dlatego się odezwałam)
Generalnie Boża łaska z Jezusa się wylewa, bo kocha nas miłością jakiej nie możemy sobie wyobrazić. Nic tylko brać, czerpać garściami... a jednak nie każdy jest uwalniany, uzdrawiany, nie każda msza św prowadzi do nawrócenia, jak myślisz czemu? Bo nie ma otwartości serca i wiary - fundamentu.
Więc nie mów mi że można coś zrobić "na wszelki wypadek", albo "dmuchać na zimne" i będzie to miało taki sam skutek.
Dezerter pisze: 2018-02-20, 23:08 A to według ciebie Egzorcyzm jest skuteczny "jak domownicy wierzą" ;) :?:

Ja np. się poddałem modlitwie o uwolnienie 5 kluczy Lozano (która de fakto jest egzorcyzmem) "na wszelki wypadek", chociaż te działania nie wypływały z mojej wiary, ani przekonania, że jestem opętany/zniewolony - tylko dla pewności, dla pełnego oczyszczenia i pojednania z Bogiem, by mu pokazać, że nie mam żadnych sfer mojego życia, do których go nie zapraszam i nie proszę o błogosławieństwo.
Chwilę wcześniej piszesz, że skoro ktoś wierzy w magię to ona "działa", a po chwili nie rozumiesz że do egzorcyzmu jest potrzebna wiara? Też mnie zdumiewasz...
A to co napisałeś o swoim doświadczeniu modlitwy o uwolnienie, jak dla mnie jest świadectwem wiary, bo chciałeś oddać swoje całe życie Jezusowi. Nie koniecznie powodem egzorcyzmu musi być jakieś podejrzenie opętania czy zniewolenia, ale właśnie jak sam napisałeś, chęć pojednania się z Bogiem.

Kiedyś przyznałam się znajomemu jezuicie, że nakładam ręce i modlę się za mojego męża, w nocy kiedy śpi. Powiedział żebym tego nie robiła, bo przecież mąż nie może tego przyjąć... czyli jednak świadomość tego co się dzieje, otwartość, wiara są niezbędne (w moim odczuciu).

Ale możesz potraktować to jako moją opinię, z którą nie musisz się zgadzać.
Ostatnio zmieniony 2018-02-21, 07:43 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Wplyw innych

Post autor: Dezerter » 2018-02-21, 17:22

Magnolio droga wcale nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi.
Skoro robię przerwę/zaczynam od nowego akapitu i piszę " z innej beczki", to jak można łączyć wypowiedz o magii z wypowiedzią o egzorcyzmach??!! Dlaczego ty to robisz nie pojmuje w słowach:
Chwilę wcześniej piszesz, że skoro ktoś wierzy w magię to ona "działa", a po chwili nie rozumiesz że do egzorcyzmu jest potrzebna wiara? Też mnie zdumiewasz...
Moim zdaniem egzorcyzmy domów i rzeczy działają z samego egzorcyzmu, a nie z czyjeś wiary czy niewiary.
Co innego jeśli chodzi o ludzi, tu MOŻE , ale nie musi zadecydować nastawienie zniewolonego.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Benjamin

Re: Wplyw innych

Post autor: Benjamin » 2018-02-21, 20:30

Widze, ze malej wiary ludzie daja Tobie porady Magnolio. Ja bym takich wykopal z domu, nawet gdy sa ( udaja ) duchownymi.

Jakub2

Re: Wplyw innych

Post autor: Jakub2 » 2018-02-21, 21:45

Dezerter pisze: 2018-02-21, 17:22 Magnolio droga wcale nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi.
Skoro robię przerwę/zaczynam od nowego akapitu i piszę " z innej beczki", to jak można łączyć wypowiedz o magii z wypowiedzią o egzorcyzmach??!! Dlaczego ty to robisz nie pojmuje w słowach:
Chwilę wcześniej piszesz, że skoro ktoś wierzy w magię to ona "działa", a po chwili nie rozumiesz że do egzorcyzmu jest potrzebna wiara? Też mnie zdumiewasz...
Moim zdaniem egzorcyzmy domów i rzeczy działają z samego egzorcyzmu, a nie z czyjeś wiary czy niewiary.
Co innego jeśli chodzi o ludzi, tu MOŻE , ale nie musi zadecydować nastawienie zniewolonego.
Sam egzorcyzm bez wiary egzorcysty niewiele da, a wlasciwie to bez wiary egzorcysty nie bedzie chyba nawet egzorcyzmem.
Dlatego ludzie slabej wiary nie powinni sie tym zajmowac, bo moga narobic wiecej szkody niz pozytku, nawet sobie samym.
Egzorcyzmy to w wiekszosci przypadkow bezposrednia otwarta walka ze zlym.
Ostatnio zmieniony 2018-02-21, 21:46 przez Jakub2, łącznie zmieniany 1 raz.

Wolfi

Re: Wplyw innych

Post autor: Wolfi » 2018-02-21, 21:52

Andej pisze: 2018-02-20, 13:11
Wolf pisze: 2018-02-19, 20:25 ... Czy to jakos wplywa na zycie mojej rodziny? Nawet bylbym gotow w to uwierzyc bo w tym domu nic sie nie wiedzie i nic nie udaje. ...
Sugerujesz, że po wprowadzeniu się do tegoż lokalu nagle wszystko się zmieniło? Czy masz pewność, że nastąpił przełom?

Jeśli ktoś tam popełnił samobójstwo, to zapewne potrzebuje modlitwy. Może warto poprosić o mszę świętą w intencji tejże osoby?

Ale sam podchodzę do tego sceptycznie. Wydaje mi się, że często główna role odgrywa autosugestia. Jednak, niezależnie od przyczyn i od stanu faktycznego modlitwa, jest zawsze czymś dobrym i zawsze jest lekarstwem. A w szczególności msza święta.
Chodzi o to ze mieszkam tam od urodzenia, wczesniej nie myslalem o takich rzeczach, ale po glebszej analizie niepowodzen moich i mojej rodziny, tak sb pomyslalem ze samobojstwo tej osoby moglo sie przyczynic do tego. Bo jak juz pisalem ta osoba zabila sie w gniewie do tego domu i mysle ze go tak jakby przeklela.

Jakub2

Re: Wplyw innych

Post autor: Jakub2 » 2018-02-21, 22:00

A przyjmujecie co roku ksiedza po koledzie?

Wolfi

Re: Wplyw innych

Post autor: Wolfi » 2018-02-21, 22:22

Jakub2 pisze: 2018-02-21, 22:00 A przyjmujecie co roku ksiedza po koledzie?
Jesli ktos jest w domu to tak, ksiadz chodzi przed poludniem u nas i zazwyczaj wtedy nie ma nikogo w domu.

Jakub2

Re: Wplyw innych

Post autor: Jakub2 » 2018-02-21, 22:42

W sumie to wszyscy pracuja w godzinach rannych i co najmniej do poludnia.
Ale to mozna chyba zmienic.
Albo ktos wezmie sobie wolny dzien z pracy, albo poprosic ksiedza o wizyte wieczorem, nawet w inny dzien jak bedzie w tym rejonie.
Nie wiem czy wszedzie i jeszcze jest tradycja przynoszenia wody swieconej, miry i kadzidla z kosciola do domu i moze powinienes to zaczac co roku robic.
Ostatnio zmieniony 2018-02-21, 22:47 przez Jakub2, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”