Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: marcin07 » 2020-06-15, 07:55

Ales nabazgrolił , wypisując swe mądrości zaprzeczając nie tylko sobie ale sednu tematu , nie wiedziałem ze Biblia Tysiąclecia to Biblia protestantów ,a jaka jest Biblia protestantów?
Każda oplata za modlitwę i kupno jakiegokolwiek odpustu jest kupowanie sprawiedliwości Bozej , tej sprawiedliwości nie da sie kupić , bo Bóg to nie sędzia ziemski skorumpowany ,przekupny .
Napisze dobitniej , tacy katolicy którzy dziennie grzeszą , następnie lecą do spowiedzi prosząc Boga o wybaczenie sa zakala wiary w Boga i nauki Jezusa , nie dość ze okłamują swe sumienie to i Boga chcą okłamać , a On nie da się okłamać bo widzi fałsz i kłamstwo tych wszystkich którzy popełniają przestępstwa wobec Dekalogu , kłamiąc , zdradzając , mówiąc fałszywe opinie , a nawet mordując , ile razy oszukałeś swe sumienie i Boga ??? [...]
Modlitwa ma sens tylko wtedy gdy jest szczera i poparta wiara .

Ciało nie śpi w grobie , to ścierwo które jest zżarte przez robactwo , gdzie jest napisane ze Bóg dal dusze do życia ludziom ? Bóg wdmuchną w nozdrza pierwszego człowieka Ducha Zycie , cząstkę siebie , wiec jak ciało umrze to Duch Życia wraca do Boga a nie dusza, zresztą zakłamanie i fałsz to domena ludzi , to czlowiek jest wrogiem Boga .
Zadziwiająca jest podłość ludzka , za życia nie martwią sie o swych bliskich , nie pomagają , nie starają się im ulżyć w życiu , gdy przechodzi na druga stronę zaczynają sie modlić i prosić Boga o co ? o wybaczenie grzechów jakie zabrali z sobą ? to ich grzechy i to oni odpowiedzą za swe postępki i czyny i żadne przekupstwa opląty nie pomogą im .
Czy to nie wierzący czynią najwięcej zła innym , czy to nie wierzący uważają sie za mądrzejszych od Boga , ?
Taki ktoś jakTy śmie twierdzić ze mam Biblie protestancka , najpierw twierdziłeś ze jest wybrakowana , [...] , nie mam Biblii wybrakowanej ani protestanckiej wiec nie kłam i nie siej fałszu , a nawet jak bym mial taka biblie to Tobie nic do tego .
co za podłość.


Wystarczy! Personalne najazdy nie będą tolerowane! Wycięłam je, następnym razem hamuj emocje, bo będą wyciągane konsekwencje.
~ToTylkoJa
Ostatnio zmieniony 2020-06-15, 08:54 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Simon » 2020-06-15, 14:12

marcin07 pisze: 2020-06-15, 07:55 Ales nabazgrolił , wypisując swe mądrości zaprzeczając nie tylko sobie ale sednu tematu , nie wiedziałem ze Biblia Tysiąclecia to Biblia protestantów ,a jaka jest Biblia protestantów?
Najpierw stwierdziłeś, że Biblia mówi, że modlitwa za zmarłych nic nie daje.Z tego wynikało, że posługujesz się Biblią protestancką, bo w niej nie ma właśnie 2 Mch, która mówi o modlitwie za zmarłych.Później napisałeś takie niezrozumiałe zdanie: "Mam Biblie Tysiąclecia , Warszawska i są tam księgo Machabejskie" Z tego wynika, że masz Biblię Tysiąclecia i Warszawską i że są tam (w Biblii Tysiąclecia i Warszawskiej) księgi Machabejskie.Dlatego opierając się na tym co napisałeś, stwierdziłem, że większość protestanckich Biblii jednak nie zawiera tych ksiąg, a jeśli zawiera to w dodatku pod nagłówkiem "apokryfy".

Tak więc zamiast atakować mnie personalnie, naucz się najpierw pisać zrozumiałe zdania.
marcin07 pisze: 2020-06-15, 07:55Każda oplata za modlitwę i kupno jakiegokolwiek odpustu jest kupowanie sprawiedliwości Bozej , tej sprawiedliwości nie da sie kupić , bo Bóg to nie sędzia ziemski skorumpowany ,przekupny .
Dyskutujesz w tym momencie z własnymi wymysłami na temat Kościoła, a nie z tym, czego rzeczywiście Kościół naucza.Odpusty się zdobywa pod określonymi warunkami a nie kupuje...
marcin07 pisze: 2020-06-15, 07:55Napisze dobitniej , tacy katolicy którzy dziennie grzeszą , następnie lecą do spowiedzi prosząc Boga o wybaczenie sa zakala wiary w Boga i nauki Jezusa (...)
A może tak zamiast personalnych wycieczek, odniósł by się do tego, co Ci napisałem w poprzednim poście ?
marcin07 pisze: 2020-06-15, 07:55Ciało nie śpi w grobie , to ścierwo które jest zżarte przez robactwo , gdzie jest napisane ze Bóg dal dusze do życia ludziom ? Bóg wdmuchną w nozdrza pierwszego człowieka Ducha Zycie , cząstkę siebie , wiec jak ciało umrze to Duch Życia wraca do Boga a nie dusza, zresztą zakłamanie i fałsz to domena ludzi , to czlowiek jest wrogiem Boga .
"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle." (Mt 10,28)

A więc człowiek posiada ciało które można zabić, i duszę której zabić nie można, gdyż jest nieśmiertelna.
marcin07 pisze: 2020-06-15, 07:55Zadziwiająca jest podłość ludzka , za życia nie martwią sie o swych bliskich , nie pomagają , nie starają się im ulżyć w życiu , gdy przechodzi na druga stronę zaczynają sie modlić i prosić Boga o co ? o wybaczenie grzechów jakie zabrali z sobą ? to ich grzechy i to oni odpowiedzą za swe postępki i czyny i żadne przekupstwa opląty nie pomogą im .
Czy to nie wierzący czynią najwięcej zła innym , czy to nie wierzący uważają sie za mądrzejszych od Boga , ?
Taki ktoś jakTy śmie twierdzić ze mam Biblie protestancka , najpierw twierdziłeś ze jest wybrakowana , [...] , nie mam Biblii wybrakowanej ani protestanckiej wiec nie kłam i nie siej fałszu , a nawet jak bym mial taka biblie to Tobie nic do tego .
co za podłość.
Czyli krótko mówiąc, oprócz kwestii Biblii, w ogóle nie odniosłeś się do tego, co napisałem Ci w odpowiedzi w poprzednim komentarzu.Zamiast tego, same ataki personalne i pisanie nie na temat.
Ostatnio zmieniony 2020-06-15, 14:14 przez Simon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: marcin07 » 2020-06-15, 19:14

prosta riposta . módlcie się za zmarłych chociaz to jest sprzeczna z naukami Jezusa , płacie co laska za msze za zmarłych , a wiemy tylko nikt się tu nie chce wychylić i powiedzieć ze parafie maja cennik na usług księży .
kupujcie odpusty fałszywe które niczego nie zmieniają lecz wzbogacają cwaniaków , fałszywych głosicieli słowa Bożego.
O czym mam z tobą dyskutować , powyrywałaś z zdań kilka slow i chcesz abym dyskutował z tobą , nie to co czynisz jest fałszem i podłością
To nie atak personalny to stwierdzenie faktów , na zachowanie tak zwanych wierzących zakłamanych , co tydzień spowiadających się , proszący Boga o wybaczenie a następnej chwili dalej grzeszą mając za nic wartość słowa które wypowiadają , jak można się zwracać do Boga o laske i dalej Go obrażać
Jak chcecie módlcie sie za zmarłych , ale czy nie lepiej modlić sie za żywych prosząc Boga o laskę uleczenia , zdrowie ? opiekujcie sie swymi bliskimi za życia i dbajcie o nich , nie będziecie mieli wyrzutów sumienia ze nie zadbaliście o nich i nie słuchaliście ich potrzeb , gdy prosili o słowo i chwile czasu dla nich
Trupom nie da nic modlitwa
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Biserica Dumnezeu

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-15, 19:57

To nie jest prosta riposta Marcinie, ale jedynie antykatolickie uprzedzenia . I nie maja nic wspolnego ani z jezusem, ani z gloszeniem Ewangelii, ani z jakakolwiek ewangelizacja ( pojmowana w jakikolwiek sposob).
Pozdrawiam.

Kazdy grzeszy.
Ja bylem ochrzczony. A Ty?
Jestesmy bezgrzeszni?

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Simon » 2020-06-15, 20:06

marcin07 pisze: 2020-06-15, 19:14 prosta riposta . módlcie się za zmarłych chociaz to jest sprzeczna z naukami Jezusa
Bzdura.W którym miejscu Jezus powiedział "nie módlcie się za zmarłych" bo tylko w takim wypadku, mógłbyś stwierdzić, że modlitwa za zmarłych jest sprzeczna z Jego naukami.Jeśli Jezus nigdzie nie powiedział "nie módlcie się za zmarłych" to przestań wypisywać bzdury.
marcin07 pisze: 2020-06-15, 19:14O czym mam z tobą dyskutować , powyrywałaś z zdań kilka slow i chcesz abym dyskutował z tobą , nie to co czynisz jest fałszem i podłością
Jestem mężczyzną, ignorancie.Po drugie, odniosłem się do tych rewelacji które wypisujesz i wykazałem, że są to zwyczajne bzdury niezgodne z Biblią.A Ty oczywiście, nie mając żadnych argumentów, zaczynasz personalnie atakować.
marcin07 pisze: 2020-06-15, 19:14Jak chcecie módlcie sie za zmarłych , ale czy nie lepiej modlić sie za żywych prosząc Boga o laskę uleczenia , zdrowie ? opiekujcie sie swymi bliskimi za życia i dbajcie o nich , nie będziecie mieli wyrzutów sumienia ze nie zadbaliście o nich i nie słuchaliście ich potrzeb , gdy prosili o słowo i chwile czasu dla nich
Modlimy się zarówno za żywych jak i za zmarłych.
marcin07 pisze: 2020-06-15, 19:14Trupom nie da nic modlitwa
Słowo Boże jest innego zdania, i mnie interesuje jego nauka, a nie Twoje wymysły.
Ostatnio zmieniony 2020-06-15, 20:07 przez Simon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-06-15, 20:46

marcin07 pisze: 2020-06-15, 07:55 Ales nabazgrolił , wypisując swe mądrości zaprzeczając nie tylko sobie ale sednu tematu , nie wiedziałem ze Biblia Tysiąclecia to Biblia protestantów ,a jaka jest Biblia protestantów?
Każda oplata za modlitwę i kupno jakiegokolwiek odpustu jest kupowanie sprawiedliwości Bozej , tej sprawiedliwości nie da sie kupić , bo Bóg to nie sędzia ziemski skorumpowany ,przekupny .
A kto mówi o kupowaniu?
Napisze dobitniej , tacy katolicy którzy dziennie grzeszą , następnie lecą do spowiedzi prosząc Boga o wybaczenie sa zakala wiary w Boga i nauki Jezusa , nie dość ze okłamują swe sumienie to i Boga chcą okłamać , a On nie da się okłamać bo widzi fałsz i kłamstwo tych wszystkich którzy popełniają przestępstwa wobec Dekalogu , kłamiąc , zdradzając , mówiąc fałszywe opinie , a nawet mordując , ile razy oszukałeś swe sumienie i Boga ??? [...]
Modlitwa ma sens tylko wtedy gdy jest szczera i poparta wiara .
Nie bardzo rozumiem związku z tematem sporu.
Ciało nie śpi w grobie , to ścierwo które jest zżarte przez robactwo , gdzie jest napisane ze Bóg dal dusze do życia ludziom ? Bóg wdmuchną w nozdrza pierwszego człowieka Ducha Zycie , cząstkę siebie , wiec jak ciało umrze to Duch Życia wraca do Boga a nie dusza
Gdyby tak było, to co miałoby konkretnie wracać do Boga?

Biblia dość gwałtownie - i surowymi słowami - sprzeciwia się poglądowi, jakoby człowiek po śmierci nie miał świadomości aż do zmartwychwstania.
Jak powiedział Jezus nawiązując do Abrahama, Izaaka i Jakuba - „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych” (Mt 22,32) i obiecał „Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie.”/J 11,25/
I rzeczywiście – Jezus na Górze Przemienienia nie rozmawia z duchami, nie odprawia seansu spirytystycznego, tylko spotyka się z żywymi Mojżeszem i Eliaszem (Mt 17,1-4)
Księga Mądrości drwi z ludzi uważających sprawiedliwych za martwych:
„A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju.”/Mdr 3,1-2/
Jak widzisz, "trwają" (i to w "pokoju" - co było u Zydów znakiem powodzenia) a nie "nie ma ich".
Takich przykładów jest bardzo wiele. Na przykład Jezus mówi do „dobrego” łotra:
„Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju.” / Łk 23,43/
W innym miejscy Jezus oświadczył: „Abraham, ojciec wasz, rozradował się z tego, że ujrzał mój dzień – ujrzał [go] i ucieszył się." /J 8,56/
Jak mógłby „ujrzeć dzień” i „rozradować się” gdyby trwał w nieświadomości aż do Sądu Ostatecznego?
Podobnie Paweł wyraża przekonanie o natychmiastowym po śmierci przebywaniu z Jezusem :
„Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk.
Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca, co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć.
Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne.”
/Flp 1,21-24/
Podobnie List do Hebrajczyków 12,22-24 nazywa zmarłych chrześcijan „duchami sprawiedliwych, które już doszły do celu” a przecież celem dla chrześcijanina nie jest i nie może być śmierć – lecz pełnia życia w Chrystusie.
W 2 Kor 5,8b czytamy słowa, które wyrażają podobną myśl w formie pragnienia „chcielibyśmy raczej opuścić nasze ciało i stanąć w obliczu Pana.” .
Apokalisa zamyka sprawę: „I usłyszałem głos, który z nieba mówił: Napisz: Błogosławieni, którzy w Panu umierają – już teraz. Zaiste, mówi Duch, niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz z nimi ich czyny.” /Ap 14,13/
, zresztą zakłamanie i fałsz to domena ludzi , to czlowiek jest wrogiem Boga .
Przeciwnie, człowiek jest przyjacielem Boga (J 15:15), nadto nie wiem co ma temat (ewentualnej) podłości ludzkiej ma do tematu duszy?
Zadziwiająca jest podłość ludzka , za życia nie martwią sie o swych bliskich , nie pomagają , nie starają się im ulżyć w życiu , gdy przechodzi na druga stronę zaczynają sie modlić i prosić Boga o co ? o wybaczenie grzechów jakie zabrali z sobą ? to ich grzechy i to oni odpowiedzą za swe postępki i czyny i żadne przekupstwa opląty nie pomogą im .
Marcinie, wybacz, ale muszę Cię prosić o zmianę tonu. Masz irytujący zwyczaj przyczepiania do tematu rozmowy zarzutów nie mających nic wspólnego z tematem. Może i tacy są, ale my nie mówimy o nich, tylko o pewnej praktyce - którą stosują zarowno Ci którzy zachowują się taka jak opisałeś, jak i Ci którzy za życia dbają o tych ludzi. Więc niepotrzebnie wprowadzasz ten temat.
Czy nie jest tak, że w każdy temat wprowadzasz swoje osobiste zranienia? Nie gniewaj się, mam wrażenie, że jesteśmy tu grzeczni wobec Ciebie, nie ma powodów do tego rodzaju reakcji.
Czy to nie wierzący czynią najwięcej zła innym , czy to nie wierzący uważają sie za mądrzejszych od Boga , ?
Nie sądzę. Ale nawet gdyby tak było, nie ma to związku z tematem.
Taki ktoś jakTy śmie twierdzić ze mam Biblie protestancka , najpierw twierdziłeś ze jest wybrakowana , [...] , nie mam Biblii wybrakowanej ani protestanckiej wiec nie kłam i nie siej fałszu , a nawet jak bym mial taka biblie to Tobie nic do tego .
co za podłość.
Dlaczego zaraz podłość? Skoro twierdziłeś, iż nie ma modlitwy za zmarłych, to Efezjan słusznie wywnioskował, że musi to być biblia protestancka - bo w pełnej Biblii taka modlitwa jest. W dodatku twierdzisz, że masz Biblię Warszawską, a ona rzeczywiście jest protestancka i nie ma Machabejskich (patrz http://biblia-online.pl/Biblia/ListaKsiag/Warszawska)
Skąd ten poziom agresji?

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: marcin07 » 2020-06-16, 08:21

Mnie nic do tego , za co sie modlicie i za kogo , bądźcie adwokatami umarłych , płacie za msze za umarłych , wasza sprawa .
W tym artykule jest moja odpowiedz na temat biblii takiej czy innej

http://mateusz.pl/pow/021104.htm

Moj ton Wam się nie podoba , no cóż nie nalezę do flegmatyków , a co w sercu to na języku , wiem ze takie forum jak te nie lubią ludzi z swym zdaniem i widzenia spraw trochę inaczej .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Jozek » 2020-06-16, 09:23

marcin07 pisze: 2020-06-16, 08:21 Mnie nic do tego , za co sie modlicie i za kogo , bądźcie adwokatami umarłych , płacie za msze za umarłych , wasza sprawa .
W tym artykule jest moja odpowiedz na temat biblii takiej czy innej

http://mateusz.pl/pow/021104.htm

Moj ton Wam się nie podoba , no cóż nie nalezę do flegmatyków , a co w sercu to na języku , wiem ze takie forum jak te nie lubią ludzi z swym zdaniem i widzenia spraw trochę inaczej .
Skoro nic ci do tego za kogo sie modlimy, to po co te twoje wpisy?
Dlaczego niby mamy byc adwokatami zmarlych czy placic za Msze?
Naopowiadales bzdur o Katolikach i sam te swoje bzdury skrytykowales. To wyglada jak jakis rodzaj schizofrenii, bo dyskutujesz sam ze swoimi wyobrazeniami, a ignorujesz wypowiedzi tych ktorych rzekomo te twoje wyobrazenia dotycza.
To tak jakbys twierdzil ze jestesmy wielbladami i ignorowal zdjecia wielblada i czlowieka i twierdzil ze jest to jedno i to samo.
Czy jak powiem ci abys przestal byc homoseksualista, bo to grzech to co mi odpowiesz?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Magnolia » 2020-06-16, 10:53

marcin07 pisze: 2020-06-16, 08:21 Mnie nic do tego , za co sie modlicie i za kogo , bądźcie adwokatami umarłych , płacie za msze za umarłych , wasza sprawa .
W tym artykule jest moja odpowiedz na temat biblii takiej czy innej

http://mateusz.pl/pow/021104.htm

Moj ton Wam się nie podoba , no cóż nie nalezę do flegmatyków , a co w sercu to na języku , wiem ze takie forum jak te nie lubią ludzi z swym zdaniem i widzenia spraw trochę inaczej .
Katolicy modlą się za żywych i za dusze w czyśćcu cierpiące, bo one same sobie już pomóc nie mogą. Tak jak cytowałeś, co przeżył człowiek na ziemi tego po śmierci już się nie zmieni, a kary za grzechy trzeba odpokutować, albo serce oczyścić z egoizmu aby wypełniła je miłość Boża i by taka dusza wieczność żyła już w komunii z Bogiem.
Nasze modlitwy za zmarłe dusze sa też wyrazem naszej hojnej miłości, do czego również zachęca nas Bóg, byśmy w miłości się doskonalili.
Nie płacimy za msze św, bo sakramenty są darmowe w Kościele, o czym rozmawiamy w innym wątku obecnie. Owszem w duchu odpowiedzialności za Kościół do którego należymy dajemy ofiary, na utrzymanie kapłanów i parafii.
Zmarli nie potrzebują ziemskich adwokatów, bo Bóg jest Sędzią Sprawiedliwym i Miłosiernym.

Co do artykułu, napisał go katolik, nota bene znany nam na forum. Czy na pewno przeczytałeś ten tekst ze zrozumieniem?
Autor między innymi odpowiada protestantom tymi słowami: „To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili [od Boga] święci ludzie.” (2P 1,20-21)
O czym i my Tobie przypominaliśmy w którymś wątku, że samodzielna interpretacja Pisma św bez łączności z Kościołem potrafi zwieść na manowce. Co często u Ciebie obserwujemy, że nie czytasz Biblii spójnie, a jedynie sam przeprowadzasz interpretację. No i jeszcze nie dopuszczasz do siebie mysli że możesz sie mylić... a człowiek naprawdę często sie myli i błądzi....

Tu nie chodzi o to, że jesteś czy nie jestes flegmatykiem. Ani że masz odmienne zdanie, po to dyskutujemy na forum. Gdybyśmy się wszyscy zgadzali to nie byłoby o czym dyskutować. Ale swoje myśli i poglądy można przedstawiać w różnej formie.
Chodzi o to że twój ton odbieramy jako krzyczenie na innych, pisanie w dużych emocjach, zdarza Ci się przy okazji obrażać innych, a tego po prostu nikt nie lubi. Wyobrażasz sobie, że ktos tutaj krzyczy na Ciebie- jak byś się z tym czuł?
Każdy tu jest chroniony przez regulamin, aby rozmawiało nam się w miarę spokojnie, z szacunkiem i merytorycznie, wtedy rozmowy są wartościowe, a nie zamieniają się w kłótnie.

Pozdrawiam

Biserica Dumnezeu

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-16, 12:47

Marcinie - napisales bajke na temat katolickich wierzen, a teraz walczysz z ta bajka.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: marcin07 » 2020-06-16, 13:03

Jozek pisze: 2020-06-16, 09:23
marcin07 pisze: 2020-06-16, 08:21 Mnie nic do tego , za co sie modlicie i za kogo , bądźcie adwokatami umarłych , płacie za msze za umarłych , wasza sprawa .
W tym artykule jest moja odpowiedz na temat biblii takiej czy innej

http://mateusz.pl/pow/021104.htm

Moj ton Wam się nie podoba , no cóż nie nalezę do flegmatyków , a co w sercu to na języku , wiem ze takie forum jak te nie lubią ludzi z swym zdaniem i widzenia spraw trochę inaczej .
Skoro nic ci do tego za kogo sie modlimy, to po co te twoje wpisy?
Dlaczego niby mamy byc adwokatami zmarlych czy placic za Msze?
Naopowiadales bzdur o Katolikach i sam te swoje bzdury skrytykowales. To wyglada jak jakis rodzaj schizofrenii, bo dyskutujesz sam ze swoimi wyobrazeniami, a ignorujesz wypowiedzi tych ktorych rzekomo te twoje wyobrazenia dotycza.
To tak jakbys twierdzil ze jestesmy wielbladami i ignorowal zdjecia wielblada i czlowieka i twierdzil ze jest to jedno i to samo.
Czy jak powiem ci abys przestal byc homoseksualista, bo to grzech to co mi odpowiesz?

Jakim to prawem mnie nazywasz homoseksualistom , jeśli ciebie ktoś wali w ciach i masz zadowolenie to nie nazywaj mnie homosiem . dla mnie jesteś zwykłym ciach , zaprzańcem , ale taki śmieć jak ty potrafi z daleka obrażać innych , odezwał sie wierzący w diabelskim ubrani
Tylko nie masz odwagi się do tego przyzna , .
No katoliku , wierzący , po co te kłamstwa i fałsz ??? i co polecisz teraz do księdza i powiesz żeś mnie fałszywie oskarżył ze jestem homoseksualistom .
Jaki wisiorek nosisz na szyi ? krzyżyk , wizerunek matki boskiej ? nawet te precjoza cie nie chronią przed kłamstwem i fałszem , więcej podłości , chamstwa kłamstwa , fałszu można otrzymać od tak zwanych wierzących niz od niewiezacych ,
Tak , placi sie za masze , za udzial księdza w pogrzebie , za slub itd , tylko nie chcecie sie do tego przyznac , bo w was jest klamstwo i falsz

Dominik
Ostatnio zmieniony 2020-06-16, 14:11 przez Anonymous, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Biserica Dumnezeu

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-06-16, 13:06

Marcin nie wydzieraj sie.
Jaki z Ciebie czlowiek, ze tak fajans dzwieczy u Ciebie?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Jozek » 2020-06-16, 13:21

marcin07 pisze: 2020-06-16, 13:03
Jozek pisze: 2020-06-16, 09:23
marcin07 pisze: 2020-06-16, 08:21 Mnie nic do tego , za co sie modlicie i za kogo , bądźcie adwokatami umarłych , płacie za msze za umarłych , wasza sprawa .
W tym artykule jest moja odpowiedz na temat biblii takiej czy innej

http://mateusz.pl/pow/021104.htm

Moj ton Wam się nie podoba , no cóż nie nalezę do flegmatyków , a co w sercu to na języku , wiem ze takie forum jak te nie lubią ludzi z swym zdaniem i widzenia spraw trochę inaczej .
Skoro nic ci do tego za kogo sie modlimy, to po co te twoje wpisy?
Dlaczego niby mamy byc adwokatami zmarlych czy placic za Msze?
Naopowiadales bzdur o Katolikach i sam te swoje bzdury skrytykowales. To wyglada jak jakis rodzaj schizofrenii, bo dyskutujesz sam ze swoimi wyobrazeniami, a ignorujesz wypowiedzi tych ktorych rzekomo te twoje wyobrazenia dotycza.
To tak jakbys twierdzil ze jestesmy wielbladami i ignorowal zdjecia wielblada i czlowieka i twierdzil ze jest to jedno i to samo.
Czy jak powiem ci abys przestal byc homoseksualista, bo to grzech to co mi odpowiesz?

Jakim to prawem mnie nazywasz homoseksualistom , jeśli ciebie ktoś wali w odbyt i masz zadowolenie to nie nazywaj mnie homosiem . dla mnie jesteś zwykłym skurwielem , zaprzańcem , ale taki śmieć jak ty potrafi z daleka obrażać innych , odezwał sie wierzący w diabelskim ubrani
Tylko nie masz odwagi się do tego przyzna , .
No katoliku , wierzący , po co te kłamstwa i fałsz ??? i co polecisz teraz do księdza i powiesz żeś mnie fałszywie oskarżył ze jestem homoseksualistom .
Jaki wisiorek nosisz na szyi ? krzyżyk , wizerunek matki boskiej ? nawet te precjoza cie nie chronią przed kłamstwem i fałszem , więcej podłości , chamstwa kłamstwa , fałszu można otrzymać od tak zwanych wierzących niz od niewiezacych ,
Tak , placi sie za masze , za udzial księdza w pogrzebie , za slub itd , tylko nie chcecie sie do tego przyznac , bo w was jest klamstwo i falsz
Widzisz, uderz w stol a norzyce sie odezwa.
Napisalem to co napisalem takim samym prawem jak i ty piszesz to co piszesz.
Po twojej odpowiedzi dostarczyles mi dowodow na to ze mialem racje w tym co napisalem.
Udowodnij mi ze nie jestes homoseksualista.
Mam takie samo prawo pisac ze jestes homoseksualista, jak ty sadzisz ze masz prawo pisac to co piszesz.
Rozumiesz to? Czy bede musial uciec sie do bardziej wyrazistych przykladow, niz ten kna ktory wlasnie odpowiedziales?
Oskarzasz o wlasne wymysly wiele osob, a uwazasz ze ja czy ktokolwiek inny nie ma prawa ciebie o cokolwiek oskarzyc?
Nie wazne czy to bedzie prawda czy nie, kazdy ma takie same prawa jak i ty, wiec jesli oskarzasz o cos innych, oni maja doladnie takie samo prawo oskarzac ciebie o cokolwiek.
A teraz wytlumacz sie dlaczego jestes homoseksualista, bo ja tak uwazam, nawet chocby to byly tylko moje wymysly.
Ostatnio zmieniony 2020-06-16, 13:25 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Dominik

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Dominik » 2020-06-16, 14:14

Kontynuujcie swoją dyskusje na PW, raz że jest to offtop, a dwa zaczyna się adpersona.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Modlitwa za zmarłego - jaki ma sens?

Post autor: Jozek » 2020-06-16, 14:17

uwazasz ze jest roznica miedzy ad persona pojedynczo, a ad persona zbiorowo?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”