Chłopak ateista

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
behemoth

Chłopak ateista

Post autor: behemoth » 2018-10-23, 21:06

Witam drodzy forumowicze!!! Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewna kwestia...mianowicie od dłuższego czasu jestem w szczęśliwym zwięzku z ateistą. Razem z moich Michałem czujemy się bardzo dobrze razem, nie akceptuje on niestety mojej wiary w Boga. Twierdzi on, iż to zabobon ze średniowiecza i chcąc być nowoczesny powinienem odstąpić od religii. Prosze was o pomoc, bo nie wiem co robic!!!
Ostatnio zmieniony 2018-10-23, 21:07 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4118 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Chłopak ateista

Post autor: Dezerter » 2018-10-23, 21:21

behemoth pisze: 2018-10-23, 21:06 Witam drodzy forumowicze!!! Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewna kwestia...mianowicie od dłuższego czasu jestem w szczęśliwym zwięzku z ateistą. Razem z moich Michałem czujemy się bardzo dobrze razem, nie akceptuje on niestety mojej wiary w Boga. Twierdzi on, iż to zabobon ze średniowiecza i chcąc być nowoczesny powinienem odstąpić od religii. Prosze was o pomoc, bo nie wiem co robic!!!
Z tego co rozumiem jesteś gejem wierzącym (a więc jeśli piszesz o Bogu to z dużej litery, a jeśli o bogach nieistniejących typu Dionizos to z małej), twój chłopak jest niewierzący i odradza ci wiarę. A czy ty go zachęcasz do wiary? Jak godzisz współżycie z chłopakiem z zaleceniami Biblii? - wiesz, że żyjesz w grzechu?
A koledze możesz powiedzieć, że:
- religii nie wymyślili w średniowieczu, ani w starożytności, religia jest tak stara jak człowiek i cywilizacja
- ludzie nowocześni są wierzący (Szymon Hołownia, Muniek Staszczyk, Lewandowski, artyści, aktorzy, profesorowie, pisarze, naukowcy i kto ci tam jako nowoczesny nie przyjdzie do głowy ;) )
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

behemoth

Re: Chłopak ateista

Post autor: behemoth » 2018-10-23, 21:38

Dezerter pisze: 2018-10-23, 21:21
behemoth pisze: 2018-10-23, 21:06 Witam drodzy forumowicze!!! Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewna kwestia...mianowicie od dłuższego czasu jestem w szczęśliwym zwięzku z ateistą. Razem z moich Michałem czujemy się bardzo dobrze razem, nie akceptuje on niestety mojej wiary w Boga. Twierdzi on, iż to zabobon ze średniowiecza i chcąc być nowoczesny powinienem odstąpić od religii. Prosze was o pomoc, bo nie wiem co robic!!!
Z tego co rozumiem jesteś gejem wierzącym (a więc jeśli piszesz o Bogu to z dużej litery, a jeśli o bogach nieistniejących typu Dionizos to z małej), twój chłopak jest niewierzący i odradza ci wiarę. A czy ty go zachęcasz do wiary? Jak godzisz współżycie z chłopakiem z zaleceniami Biblii? - wiesz, że żyjesz w grzechu?
A koledze możesz powiedzieć, że:
- religii nie wymyślili w średniowieczu, ani w starożytności, religia jest tak stara jak człowiek i cywilizacja
- ludzie nowocześni są wierzący (Szymon Hołownia, Muniek Staszczyk, Lewandowski, artyści, aktorzy, profesorowie, pisarze, naukowcy i kto ci tam jako nowoczesny nie przyjdzie do głowy ;) )
Dziękuje za szybką odpowiedź, niestety nie potrafię zrozumieć dlaczego jestem wykluczony z grona kościelnego jeśli wierze w Boga. Seksu nie uprawiamy, więc nie rozumiem dlaczego żyje w grzechu.

płotka

Re: Chłopak ateista

Post autor: płotka » 2018-10-23, 22:24

Dziękuje za szybką odpowiedź, niestety nie potrafię zrozumieć dlaczego jestem wykluczony z grona kościelnego jeśli wierze w Boga. Seksu nie uprawiamy, więc nie rozumiem dlaczego żyje w grzechu.
Seksu nie uprawiacie bo nie możecie. Jak więc wyobrażasz sobie założenie rodziny (co zostało nam nakazane)?
Ostatnio zmieniony 2018-10-24, 17:51 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

behemoth

Re: Chłopak ateista

Post autor: behemoth » 2018-10-23, 22:25

płotka pisze: 2018-10-23, 22:24
Dziękuje za szybką odpowiedź, niestety nie potrafię zrozumieć dlaczego jestem wykluczony z grona kościelnego jeśli wierze w Boga. Seksu nie uprawiamy, więc nie rozumiem dlaczego żyje w grzechu.
Seksu nie uprawiacie bo nie możecie. Jak więc wyobrażasz sobie założenie rodziny (co zostało nam nakazane)?
Czemu nie możemy???
Ostatnio zmieniony 2018-10-24, 17:52 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

płotka

Re: Chłopak ateista

Post autor: płotka » 2018-10-23, 22:27

behemoth pisze: 2018-10-23, 22:25
płotka pisze: 2018-10-23, 22:24
Dziękuje za szybką odpowiedź, niestety nie potrafię zrozumieć dlaczego jestem wykluczony z grona kościelnego jeśli wierze w Boga. Seksu nie uprawiamy, więc nie rozumiem dlaczego żyje w grzechu.
Seksu nie uprawiacie bo nie możecie. Jak więc wyobrażasz sobie założenie rodziny (co zostało nam nakazane)?
Czemu nie możemy???

Jak w takim razie wyobrażasz sobie seks dwóch mężczyzn?
Ostatnio zmieniony 2018-10-24, 17:53 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4118 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Chłopak ateista

Post autor: Dezerter » 2018-10-23, 22:31

Cieszę się, że źle cię zrozumiałem, przepraszam :ymhug:
To na czym polega "wasz związek"?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

behemoth

Re: Chłopak ateista

Post autor: behemoth » 2018-10-24, 15:45

Moim zdaniem związek nie polega tylko na seksie, a raczej na bliskości i miłości platonicznej, tak właśnie wygląda mój związek z Michałem.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Chłopak ateista

Post autor: Viridiana » 2018-10-24, 16:09

Tak, ale najlepiej, jeśli byłby to związek uświęcony przez Boga. Mamy na forum parę wątków o homoseksualizmie, możesz zajrzeć. :)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Wolfi

Re: Chłopak ateista

Post autor: Wolfi » 2018-10-24, 16:11

behemoth pisze: 2018-10-23, 21:06 Prosze was o pomoc, bo nie wiem co robic!!!
Zalezy jak podchodzisz do tej sprawy?
Gdybys powiedzial w jakim jestes wieku by troche rozjasnilo sprawe.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Chłopak ateista

Post autor: Sebastian » 2018-10-24, 20:39

Od wiary nie odstapuj, bo to prawda, a co do chłopaka to postaraj się go przekonać, że źle robi. Namów go na chrześcijaństwo i będziee dobrze.
Totus Tuus

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Chłopak ateista

Post autor: Quinque » 2018-10-26, 18:16

Zacznijmy od tego że związki homoseksualne są niezgodne z religią chrześcijańską

mondfa

Re: Chłopak ateista

Post autor: mondfa » 2018-10-26, 18:50

Mało tego:
Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ANI PIJACY, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego" (1 Kor 6, 9-10).
Platoniczny związek przerodzi się prędzej czy później w coś więcej. Nie miejcie złudzeń.
Ostatnio zmieniony 2018-10-26, 18:50 przez mondfa, łącznie zmieniany 1 raz.

behemoth

Re: Chłopak ateista

Post autor: behemoth » 2018-10-30, 21:34

To co mam zrobić jeśli naprawdę się kochamy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4118 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Chłopak ateista

Post autor: Dezerter » 2018-10-30, 21:43

Znasz Słowo, wiesz, że akty homoseksualne "są obrzydliwością" i , że ci co je praktykują "nie odziedziczą Królestwa".
Jeśli do tej pory kochacie się platonicznie, to tak trzymaj!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”