Problem

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
Dominik
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 124 razy
Otrzymał podziękowań: 326 razy

Re: Problem

Post autor: Dominik » 2020-11-17, 21:05

Na pewno leczenie jest potrzebne, ale co mamy zrobić? Zbanować go? Chce pisać, to niech pisze, nikomu nie przeszkadza.

Chcesz mi pomóc? Więcej informacji TUTAJ

Awatar użytkownika
ToTylkoJa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 322 razy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-17, 21:13

grubas pisze:
2020-11-17, 20:26
Powiedzcie mi co robić. Czy uciec z domu na czas świąt? Bardzo kocham moją mamę i dziadków i nie wiem czy bym sobie poradził bez nich w ten najważniejszy czas w roku. Dzisiaj się zastanawiałem gdzie pójdę i jak na razie jedyna sensowna opcja to Wigilia dla bezdomnych w jakimś przytułku... Mama już mi kupiła na prezent piękną bluzę polar - taką o jakiej zawsze marzyłem. Oddałbym wszystko żeby chociaż te ostatnie święta spędzić bez tego bandyty.
Zaproponuj, żeby nie on przyszedł na święta do Was, ale Wy do niego.
Możesz też załatwić sobie jakieś miejsce, w którym będziesz mógł ewentualnie przenocować, np. dom babci.
Nie chodzi o to, żeby uciekać z domu.
Przeciwnie, idź tam i bądź dla niego miły. Idź na pół godziny albo godzinę, to nie dużo. Przywitaj się przynajmniej, nie musisz z nim rozmawiać.
A potem będziesz mógł wyjść.
Chodzi o to, że ocenianie go, bez jakiejkolwiek znajomości nie jest do końca ok. Daj swojej mamie szansę na szczęście. Dlatego powinieneś tam pójść, będziesz mógł sprawdzić, jak ją traktuje, jak się do niej zwraca, czy mama się śmieje w jego towarzystwie.
Może okaże się, że nie jest wcale taki zły?

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Ostrzeżenia: 1
Otrzymał podziękowań: 1532 razy

Post autor: Andej » 2020-11-17, 22:14

grubas pisze:
2020-11-17, 20:26
Oddałbym wszystko żeby chociaż te ostatnie święta spędzić bez tego bandyty.
Dlaczego ostatnie? Czy szykujesz koniec świata?
Bardzo mnie zasmuca nazywanie kogoś bandytą. Jeśli tak jest, to zgłoś prokuraturze. Przedstaw dowody. A jeśli ich nie masz, to nie oskarżaj. To nieuczciwe.
Wymyśliłeś sobie swój świat. Ale nie zmusisz całego otoczenia do swojej wizji. Jeśli chcesz uzdrowić świat, to musisz wyjść do ludzi. Także do tego przyjaciela mamy. Okazać mu dobro. Podać rękę. Poznać. Nie możesz być zazdrosny o mamę. Jest już dorosłą dziewczynką. Ma prawo do swojego życia. A Ty do swojego. Nie bądź satrapą. Nie przymuszaj innych. Ale dawaj przykład. I to w taki sposób, aby innych zachęcać do dobra.
W Święta rodzi się miłość. Staropolska nazwa to Gody. Odszukaj treść Świąt. Nie przez pryzmat bojaźni, ale przez miłość i przyjaźń. Okaż ją także partnerowi mamy. Sprawisz jej tym doskonały prezent.

Wszystko ci piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
grubas
Bywalec
Bywalec
Wysłał podziękowań: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: grubas » 2020-11-18, 19:13

Panie Andeju ma Pan rację. Święta ostatnie, gdyż muszę się do przyszłych świąt wyprowadzić. Gdyby ten pan miał z nami zamieszkać, nie wytrzymał bym tego.
Ten mężczyzna musi być zły. Słyszałem zło w jego głosie. Jest to mężczyzna prawdopodobnie po 60-tce a z takimi nie ma żartów. Jakby coś mu się nie spodobało mógłby mi przyłożyć.

Awatar użytkownika
ToTylkoJa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 322 razy

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-18, 20:53

@grubas
Co konkretnie oznacza "zło w głosie"? Czy powiedział coś niewłaściwego? Czy obraził kogoś? Był wulgarny?
Czy po prostu ma taki, a nie inny głos, na co nie miał żadnego wpływu?

ODPOWIEDZ