Posłuszeństwo żony męzowi

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-21, 15:03

To przecież nie ma być ciągłe sterowanie żoną, tylko bezpiecznik na sytuacje, kiedy ktoś musi szybko podjąć decyzję w newralgicznej sprawie.
I - ważne! - chrześcijańska władza jest sprawowana dla dobra tego, nad którym się ma władzę.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: Jozek » 2021-08-21, 15:07

jak najbardziej. niestety kobiety sa po prostu niezdolne do takich waznych decyzji i konczy sie to placzem. ;)
tu wlasnie wchodzi rola mezszczyzny, by podjac konkretna decyzje i ponosic za nia odpowiedzialnosc.
u mnie akurat dzieciaki przejely moje umiejetnosci, nawet corka i juz jako nastolatka wiedziala jak sie poslugiwac i do czego sluzy strug reczny, bo przygladala sie jak pracuje i gdy pozniej gdy mnie nie bylo w domu a miala klopot z zamknieciem okna w swoim pokoju, bo od deszczu napuchlo i nie dalo sie go zamknac to po prostu wziela moj reczny strug i podstrugala okno tam gdzie bylo za ciasne. ;)
mimo to ze potrafi zrobic fizyczne meskie prace, nadal jest kobieta i szczesliwa matka. A ja dziadkiem. ;)
wiele kobiet mysli ze jesli sa w stanie wykonywac jakies typowo meskie prace, sadzi ze moga panowac nad mezszczyzna, tak jakby nie wiedzialy ze kazdy ma swoje miejsce i swoja role nie tylko w zyciu rodziny, ale i calej wspolnoty.
wszelkie proby zmiany tego to nie tylko syzyfowa praca, ale takze kreowanie problemow sobie i innym.
tu akurat dobrze pasuje powiedzenie ze " zle pojeta ambicja jest gorsza od faszyzmu".
i ona dotyczy tak samo kobiet jak i mezszczyzn.
Ostatnio zmieniony 2021-08-21, 15:18 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-21, 16:30

Jozek pisze: 2021-08-21, 15:07 niestety kobiety sa po prostu niezdolne do takich waznych decyzji
Jozek pisze: 2021-08-21, 12:33 Po prostu kobiety nie sa w stanie w swojej wieloczynnosciowosci uwzglednic innych plany i ich realizacje w czasie od tych innych zaleznym, przez co takich kobiet wlasne plany i czas ich realizacji najczesciej koliduje z wiekszoscia domownikow.
Przez to maja ciagly problem z realizacja tej swojej wieloczynnosciowosci i za to obwiniaja wszystkich
Piszesz w tym wątku same stereotypy, aż ze zdziwieniem się to czyta. Takie generalizowanie jest absurdalne. Nie znam żadnej kobiety, która miałaby jakąś dużą skłonność do obwiniania innych, tak jak to sugerujesz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: Jozek » 2021-08-21, 16:45

to ze ty nie widzisz niejest zadnym wyznacznikiem rzeczywistosci.
zreszta, po tym co napisalas wnioskuje ze kompletnie nie rozumisz o czym pisalem.
wzielas to literalnie a nie duchowo, dlatego glowna mysl i tresc ci ulecialy w materialna rzeczywistosc.

Dodano po 10 minutach 30 sekundach:
wiesz, ze np. dajac bezdomnemu czy jakiemus zebrakowi 10pln. dostaniesz 100 krotmie wiecej?
ja to mam na codzien i czuje sie niegodny takiej laski.
im wiecej rozdaje, tym wiecej zarabiam, a moje wlasne potrzeby sprowadzaja sie do podstaw.
praktycznie to wyglada tak ze pracuje na potrzeby innych ktore mam wypelnic.
to co mam to nie moja zasluga. ja tylko tym zarzadzam.
Ostatnio zmieniony 2021-08-21, 16:37 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-21, 16:45

Jozek pisze: 2021-08-21, 16:35 wnioskuje ze kompletnie nie rozumisz o czym pisalem.
Nareszcie w czymś się zgadzamy. Nie mam pojęcia skąd wytrzasnąłeś te wszystkie wnioski :-q.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: Jozek » 2021-08-21, 16:57

i pozostawie cie z tym, bo musisz sama to zrozumiec.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-21, 17:25

Znowu odleciałeś Józku. I znowu nie tłumaczysz, skąd te mniemania.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: lambda » 2021-08-21, 22:46

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 15:03 To przecież nie ma być ciągłe sterowanie żoną, tylko bezpiecznik na sytuacje, kiedy ktoś musi szybko podjąć decyzję w newralgicznej sprawie.
I - ważne! - chrześcijańska władza jest sprawowana dla dobra tego, nad którym się ma władzę.
Nie szybko podjąć decyzję,tylko wogole. Chyba jest tak że mąż i żona mają odmienne zdania ale żeby nie trwać w bezczynności mąż podejmuje decyzję i bierze za nią odpowiedzialność, a żona mimo że np ma inne spojrzenie ta jego decyzje przyjmuje. Czy się mylę?

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-08-21, 12:12 A czy iść do dentysty, czy ginekologa, to też męża pytasz o zdanie?
Nie żartuj proszę, nie taką Lambdę znamy z forum
tak sobie myślę, że w realu to twój mąż "siedzi pod pantoflem"
Pytanie jest teoretyczne. A mój mąż nie siedzi pod pantoflem. Ja się kompletnie nie nadaje do rządzenia.
Ostatnio zmieniony 2021-08-21, 22:44 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4634 times
Kontakt:

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-21, 23:00

lambda pisze: 2021-08-21, 22:46
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 15:03 To przecież nie ma być ciągłe sterowanie żoną, tylko bezpiecznik na sytuacje, kiedy ktoś musi szybko podjąć decyzję w newralgicznej sprawie.
I - ważne! - chrześcijańska władza jest sprawowana dla dobra tego, nad którym się ma władzę.
Nie szybko podjąć decyzję,tylko wogole. Chyba jest tak że mąż i żona mają odmienne zdania ale żeby nie trwać w bezczynności mąż podejmuje decyzję i bierze za nią odpowiedzialność, a żona mimo że np ma inne spojrzenie ta jego decyzje przyjmuje. Czy się mylę?
Ale tylko w razie konieczności. Na pewno nie podejmuje się tak decyzji np. gdzie wyjedziemy na wakacje.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: lambda » 2021-08-22, 01:36

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 23:00
lambda pisze: 2021-08-21, 22:46
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 15:03 To przecież nie ma być ciągłe sterowanie żoną, tylko bezpiecznik na sytuacje, kiedy ktoś musi szybko podjąć decyzję w newralgicznej sprawie.
I - ważne! - chrześcijańska władza jest sprawowana dla dobra tego, nad którym się ma władzę.
Nie szybko podjąć decyzję,tylko wogole. Chyba jest tak że mąż i żona mają odmienne zdania ale żeby nie trwać w bezczynności mąż podejmuje decyzję i bierze za nią odpowiedzialność, a żona mimo że np ma inne spojrzenie ta jego decyzje przyjmuje. Czy się mylę?
Ale tylko w razie konieczności. Na pewno nie podejmuje się tak decyzji np. gdzie wyjedziemy na wakacje.
Nie w razie konieczności tylko ogólnie.
Jak się dogadać nie mogą gdzie jechać to mąż podejmuje decyzję gdzie i już. Skąd czerpiesz wniosek że decyzje mąż podejmuje tylko w niektórych kwestiach?

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: Lunka » 2021-08-22, 09:04

lambda pisze: 2021-08-22, 01:36 Skąd czerpiesz wniosek że decyzje mąż podejmuje tylko w niektórych kwestiach?
@lambda Ty chyba żartujesz, co nie? Żyjemy w XXI wieku, a przede wszystkim z poszanowaniem bliźniego dlaczego mąż miałby mieć decydujące zdanie w każdej kwestii? [-(
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5387
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1408 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: abi » 2021-08-22, 09:24

ja uwazam ze decyduje ta osoba w malzenstwie ktora ma bardziej charakter przywodcy :)
czasem to baba czasem chlop
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: Lunka » 2021-08-22, 10:24

A ja uważam, że decyzje trzeba podejmować razem. Tak aby jedno do drugiego nie miało potem pretensji. No ale wiadomo różne osobowości łączą się w pary.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: lambda » 2021-08-22, 10:27

Lunka pisze: 2021-08-22, 09:04
lambda pisze: 2021-08-22, 01:36 Skąd czerpiesz wniosek że decyzje mąż podejmuje tylko w niektórych kwestiach?
@lambda Ty chyba żartujesz, co nie? Żyjemy w XXI wieku, a przede wszystkim z poszanowaniem bliźniego dlaczego mąż miałby mieć decydujące zdanie w każdej kwestii? [-(
Bo Ewangelia wg mnie Ewangelia się nie dezaktualizuje.

"Czy na pewno we wszystkim trzeba być posłuszną? Generalnie tak. Moim zdaniem mąż, wcielając się tu w rolę Chrystusa, nie może od nas wymagać rzeczy, które stoją w sprzeczności z Chrystusowymi przykazaniami."
https://misyjne.pl/przerwa-artykul/zony ... a-poddane/
Ostatnio zmieniony 2021-08-22, 10:53 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Posłuszeństwo żony męzowi

Post autor: Lunka » 2021-08-22, 10:35

Ja tu się przychylę do wszystkiego co napisał @Marek_Piotrowski w tym wątku. Nic dodać , nic ująć.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”