Zachowanie czystości - okazywanie czułości

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
frank.manilo.95
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwie 2020
Has thanked: 1 time

Zachowanie czystości - okazywanie czułości

Post autor: frank.manilo.95 » 2020-04-07, 05:20

Witajcie! :)

Chciałbym poruszyć następującą kwestię. Jestem z dziewczyną prawie rok, ciągle staram się dbać o naszą relację. Miałem moment, kiedy przy naszych spotkaniach zacząłem dotykać, masować jej pośladków. Do żadnego współżycia nie doszło, tylko ta kwestia. Wyspowiadałem się z tego co robiłem. Po jakimś czasie wróciła właśnie ta kwestia do naszych rozmów. Tłumaczyłem, że nie powinienem tak robić, z kilku przyczyn - chcę dbać o czystość, taki dotyk buduje spore podniecenie, jest to bardzo pobudzająca część ciała, a lepiej jednak czasem bardziej powstrzymać się, niż rozpoczynać to, i najzwyczajniej poczekać do ślubu, kiedy to będziemy już sobie oddani - póki co budujmy relację, naszą miłość. Jednak ona uważa, że takie masowanie, dotykanie nie jest materią grzeszną, złą. Ona mi ufa i wie, że nie dopuściłbym się w konsekwencji współżycia z nią. Uważa też, że nie jest to też sfera zarezerwowana wyłącznie dla małżeństw, a dla niej taka forma pieszczot to moje wyrażenie tego, że jest piękna.

Fakt, moim problemem jest skrupulantyzm, przesadzam nieraz.
Ja wiem, że to ogólne zarysowanie sytuacji, jednak chciałem nakreślić jakoś obraz.

Proszę o pomoc, w jaki sposób mogę rozmawiać z nią, czy robię coś źle, jak powinienem postępować, w jaki sposób prawidłowo okazywać sobie czułość w relacji chłopak - dziewczyna.

Pokój!

Magnolia

Re: Zachowanie czystości - okazywanie czułości

Post autor: Magnolia » 2020-04-07, 06:31

Twoja postawa - zachowywania czystości i póki co powstrzymywania się od dotyku wywołującego podniecenie- osobiście mi się podoba.
Rozumiem tez dziewczynę, której się spodobał fakt że jest pożądana... ale pójście w stronę przyzwolenia na pieszczoty skieruje Was na drogę, która nazwałabym równią pochyłą... granica pozwolenia bedzie sie stale przerywać, potem wyrzuty sumienia beda frustrować i etap który ma być najpięknieszy stanie się pełen napięcia i frustracji z powodu grzechów...

Mamy tu sporo wiedzy zebranej w wątek o narzeczeństwie, zapraszam, na pewno znajdziecie tam cos dla siebie, oglądajcie razem i rozmawiajcie - dialogu sie uczymy cały czas.
viewtopic.php?f=15&t=869&hilit=narzeczeństwo

frank.manilo.95
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwie 2020
Has thanked: 1 time

Re: Zachowanie czystości - okazywanie czułości

Post autor: frank.manilo.95 » 2020-04-07, 09:46

@Magnolia - dziękuję za rady.
Dostałem niedawno wiadomość o tym, że zawiodłem ją i jest jej bardzo przykro - czeka więc walka. Jest mi ciężko, poproszę o modlitwę za nas. Bóg zapłać.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Zachowanie czystości - okazywanie czułości

Post autor: Andej » 2020-04-07, 09:57

Wydaje mi się, że jeśli przetrwacie tak jeszcze rok, to przed Wami całe życie. A jeśli jeszcze wejdziecie na linę rozwieszoną nad przepaścią, i wybierzecie się z namiotem tam, gdzie trzeba radzić sobie w trudzie i wyrzeczeniach. I nie złamiecie bariery, to wytrzymacie wszystko.
Wydaje mi się, że jesteś w wieku odpowiednim do ożenku. Nie mam pojecie, jak długo należy trwać w narzeczeństwie. Ale ...

Sprawa podniecenia. A pewnością pieszczoty prowadzą, od rzemyczka do koniczka. Ale czy pieszczotą nie jest głaskanie po głowie, patrzenie w oczy? Czy nie podnieca Cię jej widok? Dotyk dłoni? Myśl o niej? Pożądanie towarzyszy zauroczeniu. Jest czymś normalnym. Nauka wstrzemięźliwości jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Ale nie wiem, czy należy przeginać i zbyt długo tkwić w stanie narzeczeństwa. Czy jesteście pewni siebie? Czy macie wolę spędzenie ze sobą reszty życia? Czas ucieka. Jeśli oboje macie wolę złożenia przysięgi przed obliczem Boga, to na co czekacie? Jeśli macie świadomość, że przysięgi dotrzymacie, to czemu zwlekacie. Jeśli całą swoją wolą dotrzymać przysięgi, to przekroczcie próg zobowiązań, który już teraz się tworzą. I konsekwentnie umacniajcie łączące was więzi do końca życia. Łączące Was między sobą i z Bogiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wXlfX

Re: Zachowanie czystości - okazywanie czułości

Post autor: wXlfX » 2020-04-09, 22:08

A podobno to ja jestem niedojrzały i dziecinny ;P
Pytasz się jak z nią rozmawiać? Normalnie, szczerze, nie rozumiem tego jak niektórzy rozważają jak do kogoś podejść z czymś, no w mordkę misia (albo pandy), jesteście oboję dorośli, nie potrafisz szczerze z nią rozmawiać o wszystkim? Chyba chcecie być małżeństwem...
Tak samo pytasz jak w prawidłowy sposób okazywać sobie czułość macie, ziomek nikt Ci nie postawi granicy, to ty masz wiedzieć.
Np. Piszesz, że tam ją po tyłku masowałeś ;p, ale musisz wiedzieć po co coś robisz, czy dla własnej przyjemności? Jak reagujesz ty na to i ona, i czy to jest nakierowane na nią, a nie siebie, i wtedy ustalić sobie granicę zanim się pobierzecie.
Nie zapominaj że jesteś facetem ziomuś! ;p
Zresztą radziłbym nie czekać długo ze ślubem, bo potem to wiadomo jak to.. ;P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”