Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: AnnaS » 2020-05-24, 13:09

Jozek pisze: 2020-05-24, 11:51 Nie wspominalas nic o Chrzcie dziecka, a mysle ze jest to wazne i wychowanie go w wierze.
Córka oczywiście została ochrzczona w kwietniu w tam tym roku, jak miała dwa miesiące. Na razie ona ma 15 miesięcy, ale będę ją oczywiście wychowywać w wierze i staram się już to robić. Czasem czytam jej Biblię dla dzieci chociaż ona jeszcze malutka i pewnie nie za wiele jeszcze wie. Pokazuję na obrazku Jezusa i Matkę Bożą mówiąc kto to jest. Ogląda bajki dla dzieci o tematyce Biblijnej. Od sierpnia tamtego roku chodzi razem ze mną do Koscioła z wyjątkiem zimy. No i tego okresu co dyspensa była (wtedy i ja już nie szłam). Od początku maja chodzi już razem ze mną. Jak idę do Komunii to biorę ją zawsze ze sobą wtedy ksiądz ją błogosławi (taki zwyczaj u nas w parafii ). Ostatnio rozczulił mnie widok jak wyciągnęła z pod poduszki (taki zwyczaj mamy w rodzinie, że pod poduszkę wkładamy zawsze obrazek Matki Bożej dziecku) obrazek Matki Bożej Jasnogórskiej i przełożyła do ust jak do pocałunku. Może to tylko przypadek, a może widziała co ja robię i robi to samo. Na prawdę rozczuliło mnie to, śliczny widok . Rano i wieczorem robię jej znak Krzyża na czole Wodą Święconą. No i jak na ten moment to chyba już więcej nic nie mogę. Jak córka podrośnie to już będzie trochę bardziej świadoma.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: Jozek » 2020-05-24, 14:07

To dobrze, teraz zamiast zajmowac sie swoim skrupulantyzmem zajmij sie dobrym wychowaniem corki.
To pomoze tez tobie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: AnnaS » 2020-05-24, 14:25

Jozek pisze: 2020-05-24, 14:07 To dobrze, teraz zamiast zajmowac sie swoim skrupulantyzmem zajmij sie dobrym wychowaniem corki.
To pomoze tez tobie.
Będę się bardzo starać z tym walczyć

AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: AnnaS » 2020-05-25, 13:05

Czy mogę Pismo Święte przeczytać przed spowiedzią? Czy raczej powinni być to również w stanie łaski uświęcającej ?

Biserica Dumnezeu

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-05-25, 13:18

Pismo Swiete zawsze mozna czytac. Nie ograniczaj sobie dostepu do Slowa Bozego.

AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: AnnaS » 2020-05-25, 13:26

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-05-25, 13:18 Pismo Swiete zawsze mozna czytac. Nie ograniczaj sobie dostepu do Slowa Bozego.
Tak to wiem. Tylko ja tu wcześniej pisałam na temat odpustu zupełnego. I mam na myśli czy mogę zacząć od Pisma Świętego potem Spowiedź, Komunia i modlitwy

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: Jozek » 2020-05-25, 13:47

Czytanie Pisma przed rachunkiem sumienia to dobry pomysl, ale nie traktuj przygotowania do spowiedzi jako czesci odpustu o jakim piszesz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: Magnolia » 2020-05-25, 14:20

Aniu , można.

AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: AnnaS » 2020-05-25, 14:36

Jozek pisze: 2020-05-25, 13:47 Czytanie Pisma przed rachunkiem sumienia to dobry pomysl, ale nie traktuj przygotowania do spowiedzi jako czesci odpustu o jakim piszesz.
Czyli wszystkie czynności związane z odpustem mam wykonać po Spowiedzi i Komunii?
Bo znalazłam taką informację to jest cytat - W jednym dniu można uzyskać odpust zupełny tylko raz. Konieczny jest stan łaski uświęcającej, przynajmniej pod koniec wykonywania określonych czynności.
Ostatnio zmieniony 2020-05-25, 14:39 przez AnnaS, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: Magnolia » 2020-05-25, 14:38

Nigdzie nie ma takich wymagań, chodzi tylko by to uczynić jednego dnia i z konkretną intencją (za siebie albo za kogoś zmarłego )

AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: AnnaS » 2020-05-25, 14:42

Magnolia pisze: 2020-05-25, 14:38 Nigdzie nie ma takich wymagań, chodzi tylko by to uczynić jednego dnia i z konkretną intencją (za siebie albo za kogoś zmarłego )
Dziękuję. Pismo Święte mnie tak wciągnęło i czytałam ponad godzinę. Chyba częściej będę po nie sięgać teraz. I tak będę miała dziś czas to dodatkowo z tych warunków zmówię jeszcze jedną część Różańca z rozważaniem w Kościele.

Magnolia

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: Magnolia » 2020-05-25, 14:46

Aniu, może w duchu hojności spełnisz warunki odpustu innego dnia za osobę zmarłą w czyśćcu cierpiącą...zachęcam CIe do czynienia takiego dobra.

AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: AnnaS » 2020-05-25, 14:54

Wie Pani powiem szczerze nigdy mnie odpusty nie interesowały teraz to się zmieniło i się chyba uzależnię od tego. Uważam, że to bardzo fajne i przy okazji zajmuję myśli czego mi potrzeba. Dziś odpust za mnie. W niedzielę po kolejnej Komunii za osobę zmarłą. I tak co Komunię będę się starać uzyskać odpust . To będzie też taki rodzaj pokuty wymierzony dla samej siebie.

Magnolia

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: Magnolia » 2020-05-25, 15:16

Raczej postrzegaj to jako uczynek miłosierdzia. ;-)
Zmarłych nie trzeba nawet wymieniać (jak CI się skończy zmarli z rodziny) bo Bóg wie jak zagospodarować dobro.

Potem na sądzie ostatecznym będziemy mogli zobaczyć ile dobra duchowego zrobiliśmy dla innych, sami przy tym najwięcej skorzystamy.
Ciesze się, że Cię zaraziłam tą ideą.

AnnaS
Bywalec
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 21 maja 2020
Has thanked: 50 times
Been thanked: 11 times

Re: Poczęcie w wyniku sztucznej inseminacji

Post autor: AnnaS » 2020-05-25, 15:30

A można za jedną zmarłą osobę z rodziny dwa razy taki odpust uzyskać? Bo na przykład jeśli chcę uzyskać odpust dajmy na to za babcię to mogę wymienić za kogo, dobrze myślę? Po rodzinie jeszcze mam takie osoby co znałam, a potem będą tak ogólnie za zmarłych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”