Jak zapomnieć?

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-13, 16:08

Witam
Mam ogromny problem. Kilka razy przyśniła mi się najpiękniejsza dziewczyna jaką znałem i kochałem ją całe gimnazjum i część liceum. Teraz ona wyjechała za granicę i to w dodatku z chłopakiem. Zostałem zupełnie sam, okropnie cierpię nie moge spac nic robić tylko papierosy pale jednego za drugim. Specjalnie dla niej zerwałem ze swoją nienawiścią do Internetu i nawet sprawiłem sobie laptopa, żeby móc z nią pisać, a ona nawet mnie nie chce dodać do znajomych...
Proszę o pomoc jak zapomnieć o niej(nie licząc upijania się, jestem abstynentem). Próbowałem szukać innej miłości w sieci, ale wciąż myślę tylko o niej, o jej głosie o jej pięknych złotych włosach i niebieskich oczach...
Pozdrawiam

Magnolia

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Magnolia » 2020-09-13, 16:26

słuchaj, a ty nie pisałeś o powołaniu zakonnym?

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-13, 20:24

tak, ale ona wywróciła wszystko

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Efezjan » 2020-09-13, 20:58

Grubasie, kto jest dla Ciebie ważniejszy?

Jezus, czy ta dziewczyna?

Gdy Jezus z uczniami szedł drogą, ktoś powiedział do Niego: Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz. Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki podniebne – gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł położyć. Do innego rzekł: Pójdź za Mną. Ten zaś odpowiedział: Panie, pozwól mi najpierw pójść pogrzebać mojego ojca. Odparł mu: Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże. Jeszcze inny rzekł: Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu. Jezus mu odpowiedział: Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego.
Łk 9, 57-62
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Magnolia

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Magnolia » 2020-09-13, 20:58

To chyba jednak nie było powołania...

Dominik

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Dominik » 2020-09-13, 21:13

Dlaczego szukasz innej miłości w sieci, a nie po za domem?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: sądzony » 2020-09-13, 21:42

Pewnych osób się nie zapomina.
Ja do dziś śnię o swojej licealno-wczesnostudenckiej dziewczynie (6,5 lat związku).
Tak już jest.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-14, 11:59

Ja nadal mam powołanie, jednakże po prostu przyśniła mi się ona kilka razy i przez to nie mogę przestać o niej myśleć, stąd ten temat. I tak, Jezusa kocham bardziej.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: bei » 2020-09-14, 23:55

Zakochanie jest bardzo naturalną sprawa i może się przytrafić na każdym etapie życia. Żeby mineło zwykle potrzeba czasu... i nie podsycania uczucia, tzn. np. nie spotykania się sam na sam z obiektem westchnień. Z tematem skojarzył mi sie ten filmik

Kiedyś słyszałam, że każdy młody chłopak zanim zostanie księdzem, czy zakonnikiem powinien się zakochać. Może jakiś zakocha się po raz pierwszy już po święceniach i myśli, że dla tego uczucia wszystko trzeba rzucić, a wiadomo, że to nieprawda, bo gdyby zakochanie było głównym wyznacznikiem czy ma się z kimś być czy nie to nie wiem czy wiele powołań by się ostało. Bardzo fajny ksiądz powiedział nam kiedyś na katechezie dla dorosłych, że odkąd jest księdzem zakochał sie chyba 3 raz... i nic.

A co do kochania Jezusa bardziej i tego że jest on ważniejszy, no sorry co to za wyznacznik? Niejeden mąż powie, że kocha Jezusa bardziej niż żonę, a ona odpowie, że jest z tego powodu bardzo szczęśliwa 🙂.

wXlfX

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: wXlfX » 2020-09-14, 23:57

Przepraszam mordko, ale taki problem pokroju 13latka xD. Po prostu zapomnij i znajdź w realu blisko siebie, jest Badoo na przykład i takie różne rzeczy, gdzie możesz w sieci znaleźć blisko. ;p
ps. Twój nick i avka to złoto xDDD

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-15, 18:10

wXlfX pisze: 2020-09-14, 23:57 Przepraszam mordko, ale taki problem pokroju 13latka xD. Po prostu zapomnij i znajdź w realu blisko siebie, jest Badoo na przykład i takie różne rzeczy, gdzie możesz w sieci znaleźć blisko. ;p
ps. Twój nick i avka to złoto xDDD
No tak to jest żółwiak chiński. Gady to moja pasja.
A co do tego zakochania: ciągle cierpie, ale z każdym dniem coraz mniej. Już tak nie czekam na każdą jej wiadomość jak przed kilkoma dniami. To dziwne bo wiem, że nic z tego nie będzie ale nadal ją kocham. Nadal mnie nic nie cieszy i przez to już trochę mniej się modlę(więcej czasu spędzam przed komputerem patrząc na jej zdjęcie...)

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-15, 19:39

zakochanie mija :) psychologowie twierdzą, że taki stan utrzymuje się od 0,5 do 1,5 roku
dłużej mija zakochanie platoniczne - bo nie masz 'złych' sygnałów od obiektu zakochania
ale pomyśl sobie że tak 'idealna' dziewczyna wcale taka idealna nie jest... jak się wkurzy to pewnie trzaska drzwiami, przeklina itd ;) (i pewnie jeszcze nie opuszcza klapy w ubikacji! a co! ;) )
jakbyś miał ją na co dzień obok siebie to szybko byś zauważył, że to wcale nie ideał.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

ez_park
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 8 wrz 2020
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: ez_park » 2020-09-15, 19:45

Po pierwsze to jej nie kochasz. Jesteś w niej zwyczajnie zadurzony, bo kochasz to jedynie wyobrażenie o tej dziewczynie. Z tego, jeśli dobrze rozumiem, to nie byliście nawet znajomymi, więc zupełnie nie wiesz czy nadawalibyście na tych samych falach, innymi sprawy jej nie znasz. Jak możesz więc kochać jeśli nie wiesz na co się piszesz. Miłość często jest głucha, czasem ślepa ale nigdy nie powinna być nieświadoma i głupia. Bo to nie ma nic wspólnego z miłością. Piszę to jako mąż (niestety póki co niesakramentalny) i ojciec.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-15, 21:44

Nie do końca. W gimnazjum byliśmy nawet przyjaciółmi, a ja wszystko robiłem, aby u niej zaplusować(drogie prezenty, wyręczałem ją we wszystkim). Ale teraz po latach ona nie chce nawet mi zaakceptować zaproszenia(kiedyś miałem ją w znajomych w czasach gimnazjum). Jeżeli nie kocham jej jak mężczyzna kobietę, to napewno kocham ją jak siostrę.

Dodano po 59 sekundach:
Tek de Cart pisze: 2020-09-15, 19:39 zakochanie mija :) psychologowie twierdzą, że taki stan utrzymuje się od 0,5 do 1,5 roku
dłużej mija zakochanie platoniczne - bo nie masz 'złych' sygnałów od obiektu zakochania
ale pomyśl sobie że tak 'idealna' dziewczyna wcale taka idealna nie jest... jak się wkurzy to pewnie trzaska drzwiami, przeklina itd ;) (i pewnie jeszcze nie opuszcza klapy w ubikacji! a co! ;) )
jakbyś miał ją na co dzień obok siebie to szybko byś zauważył, że to wcale nie ideał.
A u mnie to zakochanie trwa od 6 lat...

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: kundelek » 2020-09-15, 21:58

Pozyjemy, zobaczymy ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”