Jak zapomnieć?

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Niezapominajka » 2020-09-25, 18:14

@Paulame pięknie to wszystko napisałas.
W moim życiu również jest taki męzczyzna i nawet mimo tego, iż żywię do niego jakieś uczucie, to gdyby mi powiedział, że poznał kogoś i jest szczęśliwy na maksa, bo ta kobieta ma piękne wnętrze takie na jakie On zasługuje (facet jest wspaniały, ma piękną duszę) to cieszyłabym się jak dziecko.

I modlę się również za niego, ale raczej słowami: Boże, pobłogosław ******, pomóż wybrać dobrą drogę, spraw, aby wszystko czego pragnie mu się udało, rozświetl jego umysł oraz serce aby dostrzegł, że mi zależy. Ale jeśli to nie jest Twoją wolą, poprowadź go. Amen

Czy coś podobnego, zalezy jak mnie Duch natchnie, tak się modlę. Modlitwa "Boże spraw abyśmy byli razem" nie zdziała, bo to jest wynik naszej pychy... musimy się modlić o spełnienie Bożej woli, a jeśli ona nie jest do końca taka jaką chcemy, to o pomoc w udźwignięciu cieżkich chwil.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-25, 18:39

Ja po prostu zmawiam różaniec za moją wybrankę i proszę Boga, żeby była choć moją przyjaciółką jak dawniej...

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-25, 19:01

to nie proś... prosisz DLA SIEBIE! a nie dla niej! to bardziej rozwijanie egoizmu i bezzasadnego przywiązania niż jakakolwiek pomoc duchowa dla niej...
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Andej » 2020-09-25, 19:05

Niezapominajka pisze: 2020-09-25, 18:14I modlę się również za niego, ale raczej słowami: Boże, pobłogosław ******, pomóż wybrać dobrą drogę, spraw, aby wszystko czego pragnie mu się udało, rozświetl jego umysł oraz serce aby dostrzegł, że mi zależy. Ale jeśli to nie jest Twoją wolą, poprowadź go. Amen
I to jest świadectwo prawdziwej miłości do człowieka. Piękna postawa miłości nie dla własnego dobra, ale dla dobra osoby, którą się kocha. Uważam to za wzorcową postawę. To świadectwo tego, jak wspaniale rozumiesz naukę Chrystusa. Dobro, które dajesz, jest bardzo cenne.
grubas pisze: 2020-09-25, 18:39 Ja po prostu zmawiam różaniec za moją wybrankę i proszę Boga, żeby była choć moją przyjaciółką jak dawniej...
Czyli nie tyle modlisz się w jej intencji, ale we własnej. Aby ona, jak przedmiot, zaspokoiła Twoje pragnienia. Przeczytaj uważnie post Niezapominajki.
To wspaniałe świadectwo. To przykład prawdziwej miłości. To przykład Człowieczeństwa. Przez wielkie C. Dobrze byłoby, gdybyś spróbował ją naśladować.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Paulame
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Paulame » 2020-09-25, 19:50

Niezapominajka pisze: 2020-09-25, 18:14
I modlę się również za niego, ale raczej słowami: Boże, pobłogosław ******, pomóż wybrać dobrą drogę, spraw, aby wszystko czego pragnie mu się udało, rozświetl jego umysł oraz serce aby dostrzegł, że mi zależy. Ale jeśli to nie jest Twoją wolą, poprowadź go. Amen
Dokładnie! I taka właśnie modlitwa daje mi poczucie wolności. Nie jestem od nikogo zależna, nikogo nie potrzebuję, tylko kocham.

❤️

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Andej » 2020-09-25, 20:04

Paulame pisze: 2020-09-25, 19:50Dokładnie! I taka właśnie modlitwa daje mi poczucie wolności. Nie jestem od nikogo zależna, nikogo nie potrzebuję, tylko kocham.
Wybacz, ale coś wytknę. Przecież potrzebujesz. Boga, człowieka, ludzi. Jak też zaspokajania potrzeb.
Masz poczucie wolności. Ale której wolności? Wolności od, czy wolności do?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Paulame
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Paulame » 2020-09-25, 20:47

@Andej hmmm nie za bardzo rozumiem co chcesz wytknąć?
Potrzeba człowieka? Ludzi?
Nie mam takiej.
Prscuję na co dzień z ludźmi plus mam dziecko w domu to mi wystarcza. Bóg mnie nie ogranicza wręcz przeciwnie! Gdy jestem wolna czuję jego obcecnosc jeszcze bardziej.
Potrzeb jakich?
Nie za bardzo też rozumiem co rozumiesz jako wolność od czy do, ale... Hm na pewno wolność od, do w jakimś stopniu też :)

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-26, 08:35

A czy mogę założyć dla niej Mszę Świętą, prosząc o dar miłości dla ******?
Dar miłości, to w końcu jeden z darów Ducha Świętego.
Ostatnio zmieniony 2020-09-26, 08:36 przez Piootr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Andej » 2020-09-26, 09:02

Możesz założyć, cokolwiek chcesz. Ale rób to świadomie. Z przewidywaniem konsekwencji. To znaczy, że skoro kocha innego, to jej miłość do tegoż rozpali się jeszcze bardziej.
Zastanawiam się jednak, dlaczego takie metody wymyślasz, aby zwróciła na Ciebie uwagę. Czy nie łatwiej zadzwonić, podejść na ulicy i zaprosić na kawę lub ciacho? I tam wyjawić wszystko, co do niej czujesz. Albo przyjmie i przemyśli. Albo wyśmieje. Ale węzeł zostanie przecięty. Da nadzieję, lub zrani tak, że nie będziesz już o niej myślał.
Jednak sądzę, że to co nazywasz miłością, jedynie pożądaniem jest. Wydaje mi się, że czujesz się niedowartościowany. W czwartek zaczynasz rok szkolny. Wszystko się zmieni. Pomyśl jak w sposób naturalny i prawdziwy dać się poznać nowym znajomym. Aby nie przesadzić, jak np. pomysł z żelem. Aby nie robić z siebie raroga. Aby nie zniechęcić już na wstępie kolegów koleżanek swoją innością. Obsesyjnymi tematami rozmów. Aby na ludzi wpływać, to trzeba być najpierw jednym z nich. Proszę, masz niecały tydzień, przygotuj się dobrze do startu. Tak, abyś nie sprowadzał każdej rozmowy do modlitwy, abyś nic nie wytykał innym. Spróbuj dyskretnie promieniować dobrem. Tak, żeby zachęcić, a nie zniechęcać. Verba docent, exempla trahunt.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-26, 12:38

Problem w tym że ona teraz mieszka za granicą. Telefonu nie odbiera ani nie odpisuje na wiadomości.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-12-28, 09:54

Witam po przerwie.
Wciąż jestem zakochany. Chociaż jestem już od kilku miesięcy na studiach, to nie poznałem tam zupełnie nikogo. Po dzisiejszym śnie (że chodziłem z moją S. za rękę) szybko pobiegłem do kościoła na pierwszą mszę poranną i zamówiłem za nią mszę za wszystkie pieniądze które dostałem na święta, w intencji Darów Ducha Świętego. Tak jak mówiliście kocham ją tak bardzo że zależy mi na jej szczęściu, niekoniecznie o szczęściu ze mną.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Andej » 2020-12-28, 17:54

grubas pisze: 2020-12-28, 09:54 Wciąż jestem zakochany.
Karol Meissner takie wyznanie wyjaśniał mówiąc, że oznacza ono tylko to, że ktoś kocha samego siebie przedmiotowo traktując inną osobę. Przeciwstawiał określenia zakochałem się, jestem zakochany określenie kocham.

Troszkę z przerażeniem czytałem. Wydaje mi się, że nie kochasz konkretnej osoby ale wyidealizowany jej obraz. Obawiam się, że gdybys znów ja spotkał, przeżyłbyś wielkie rozczarowanie. A może nawet załamanie.

To piękne, że dbasz o jej dobro. Ale wciąż masz przed oczyma nie ją, konkretną kobietę z krwi i kości, ale wyidealizowany obraz, który niewiele wspólnego ma z rzeczywistością.
Czy powiadomiłeś ją o tej mszy świętej?

Niestety, Twoje piękne postepowanie kojarzy mi się z bohaterem znanego filmu. Na filmie skończyło się dobrze, choć smutno.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-12-29, 09:03

Nie powiadomiłem, gdyż nie chce lub nie może utrzymywać ze mną kontaktu.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Viridiana » 2020-12-29, 12:42

grubas pisze: 2020-09-13, 16:08 Proszę o pomoc jak zapomnieć o niej(nie licząc upijania się, jestem abstynentem). Próbowałem szukać innej miłości w sieci, ale wciąż myślę tylko o niej, o jej głosie o jej pięknych złotych włosach i niebieskich oczach...
Pozdrawiam
Łatwiej jest zapomnieć, gdy masz czym "zająć ręce". Paradoksalnie ten czas, w którym ma się takie pragnienie samotności jest dobrym czasem do tego, aby pogadać z kimś, starać się wyciągnąć do kogoś rękę, np. do zaufanego przyjaciela. W normalnej sytuacji mogłabym też poradzić wychodzenie gdzieś, np. do kina czy do teatru, nawet samemu, ale w obecnej sytuacji to niemożliwe.
Ale to nie muszą być tylko relacje. Warto się poświęcać jakiemuś hobby, chodzi po prostu o to, by znaleźć jakiś temat, który zajmie Twoje myśli.
Również pozdrawiam. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2021-01-04, 17:55

Dzisiaj znowu mi się śniła. Śniło mi się że powiedziała że jej obecny chłopak mnie podziwia, bo on nie potrafi tak o nią zadbać jak ja o nią dbałem. Powiedziała też w tym śnie że jej serce nigdy do mnie nie będzie należeć.
Pytanie, co mam zrobić, aby była ona znów moją przyjaciółką? W lutym ma wrócić do Polski. Powiedziałem jej o tej mszy, nie zareagowała najlepiej(opuściła konwersację).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”