Jak zapomnieć?

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ez_park
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 8 wrz 2020
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: ez_park » 2020-09-16, 12:01

grubas pisze: 2020-09-15, 21:44
Nie do końca. W gimnazjum byliśmy nawet przyjaciółmi

A u mnie to zakochanie trwa od 6 lat...
1. Nie byliście przyjaciółmi. Przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa tylko wtedy gdy jesteście homoseksualni albo całkowicie dla siebie aseksualni. A myślę, że tak nigdy nie było. Drogie prezenty itp. to nie jest dobry pomysł by na początku zapunktować u dziewczyny. Dobra dziewczyna będzie zażenowana i może pomyśleć, że próbujesz "kupić" sobie jej uczucia. Z kolei roszczeniowy typ wpędzi Ciebie w fałszywe uczucie miłości.

2. To nie zakochanie. To wyobrażenie na temat tego "co by było gdyby".

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Albertus » 2020-09-16, 16:19

grubas pisze: 2020-09-13, 16:08 Witam
Mam ogromny problem. Kilka razy przyśniła mi się najpiękniejsza dziewczyna jaką znałem i kochałem ją całe gimnazjum i część liceum. Teraz ona wyjechała za granicę i to w dodatku z chłopakiem. Zostałem zupełnie sam, okropnie cierpię nie moge spac nic robić tylko papierosy pale jednego za drugim. Specjalnie dla niej zerwałem ze swoją nienawiścią do Internetu i nawet sprawiłem sobie laptopa, żeby móc z nią pisać, a ona nawet mnie nie chce dodać do znajomych...
Proszę o pomoc jak zapomnieć o niej(nie licząc upijania się, jestem abstynentem). Próbowałem szukać innej miłości w sieci, ale wciąż myślę tylko o niej, o jej głosie o jej pięknych złotych włosach i niebieskich oczach...
Pozdrawiam
Wszystko jest w normie. Jesteś normalnym, młodym, heteroseksualnym chłopakiem. W młodości mężczyznom takie zauroczenia zdarzają się często a nawet praktycznie cały czas. To piękne uczucia.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Andej » 2020-09-16, 17:44

Uczenie się zapominania przypomina zabawę brzytwą. Gdy się uda, to okazuje się, że proces zapominania zaczyna się rozciągać na coraz to nowe obszary.
Lepiej pamiętać. Ale odrzucić związane z tym emocje.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-16, 20:07

no i tak właśnie jest jak w tej postawie roszczeniowej. Ona to wszystko przyjmowała, a ja myślałem, że to z miłości.
Ostatnio zmieniony 2020-09-16, 20:08 przez Piootr, łącznie zmieniany 1 raz.

ez_park
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 8 wrz 2020
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: ez_park » 2020-09-17, 06:57

grubas pisze: 2020-09-16, 20:07 no i tak właśnie jest jak w tej postawie roszczeniowej. Ona to wszystko przyjmowała, a ja myślałem, że to z miłości.
Więc przeanalizuj sobie pewne kwestie. Na przyszłość, jak umawiasz się z dziewczyną, to zwyczajnie bądź miły, pytaj co lubi, czego nie lubi, wykaż zainteresowanie. Owszem możesz zabrać ją na kawę i ciasto, pizzę, na kręgle, czy co tam jeszcze i zapłacić rachunek za Was oboje - tak wypada. Z hurraoptymizmem i prezentami poczekaj ... Pozwól dziewczynie poznać siebie i sam ją dobrze poznaj. I co ważne - umawiasz się na randkę to powiedz to dziewczynie a nie wyskakiwać ni skąd ni z owąd z prezentami, niech wie, że interesujesz się nią jako kobietą. Bo mam wrażenie, że z tą panną sam nie potrafiłeś się jakoś sensownie określić, a w życiu trzeba być zdecydowanym. Kobietom to się zresztą podoba.

Magnolia

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Magnolia » 2020-09-17, 09:57

grubas pisze: 2020-09-14, 11:59 Ja nadal mam powołanie, jednakże po prostu przyśniła mi się ona kilka razy i przez to nie mogę przestać o niej myśleć, stąd ten temat. I tak, Jezusa kocham bardziej.
może to do Ciebie?


Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-17, 10:59

Piękna piosenka. Tak dokładnie jest ze mną. Dziękuję za jej podesłanie.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-22, 13:40

Nie wiem, czy to normalne, ale moja sytuacja wygląda tak: moja miłość wywołuje cierpienie przez nieco ponad tydzień. Później jak mi już przechodzi, to moja sympatia mi się przyśni i wszystko zaczyna się od nowa. Dzisiaj np. śniło mi się, że tak jak przed laty spędzaliśmy razem Wigilię Bożego Narodzenia i dostaje od niej w prezencie kalendarz z jej zdjęciami(to conajmniej dziwne, bo nigdy nic od niej nie dostałem).

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-23, 18:54

I co wy na to? Jest jakaś rada na mój beznadziejny przypadek? Przyznam, że wszystko powoli wraca do normy, ale jednak nadal cierpię.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-23, 19:01

zajmij się czymś pożytecznym...
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-24, 10:13

Problem w tym, że przez mój stan nie mogę się na niczym skupić, nawet na modlitwie. Dodatkowo cały czas się modlę za swoją wybrankę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Andej » 2020-09-24, 10:34

Je śli skupić się nie możesz, to ogranicz modlitwę. Lepsze jedno zdanie wypowiedziane z miłością do Boga, niż kilka godzin rozproszonej modlitwy.

Z tego co napisałeś, wbrew Twoim deklaracjom, wynika, że ta dziewczyna jest dla Ciebie najważniejsza. Zdecyduj się. Walcz o nią, lub walcz ze swymi słabościami. Nie można dwóm panom służyć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Piootr » 2020-09-24, 14:42

Nie jest najważniejsza. Po prostu ją kocham, ale nie znaczy że jest najważniejsza. Najważniejszy jest Bóg i moje powołanie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Andej » 2020-09-24, 17:46

Niestety, konieczna decyzja. Jakie powołanie. Do małżeństwa czy do zakonu. Jeśli człowiek nie podejmie ostatecznej decyzji, to niezależnie od dokonanego wyboru będzie się całe życie miotać. Ani nie poświeci się służbie w zakonie, ani nie będzie dobrym małżonkiem.
Chociaż może jest wyjście. Przejście na prawosławie. Wprawdzie nie monastyr, ale kapłaństwo i rodzina jednocześnie. Albo poczekać, aż celibat zostanie zniesiony.
A na razie, skończ studia. Poczekaj z ostateczną decyzją do uzyskania dyplomu. Nic lepszego do głowy mi nie przychodzi. Ale wiem, że czas leczy rany. I namiętności. Zaraz zacznie się rok akademicki. To będzie wymagało skupienia i pracy. A i czasu będzie znacznie mniej. Sądzę, że jak dojdziesz do pierwszej sesji, będziesz myśleć zupełnie inaczej niż teraz.
Powodzenia. Wszystko się ułoży. Trzeba ino czasu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Paulame
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Jak zapomnieć?

Post autor: Paulame » 2020-09-25, 11:17

Skup się na sobie.
Masz w środku jakiś chaos, zagubienie. Porozmawiaj z Bogiem o tym co czujesz tak po prostu. Spróbuj znaleźć przyczynę. Samotność? Tęsknota za miłością której nigdy nie dostałeś? Potrzeba bliskości po prostu?
Prawda może być bolesna, ale prawda uzdrawia.
Jeśli masz problem z koncentracja podczas modlitwy Polecam pójść do pustego kościoła. Popatrzeć na ołtarz, Jezusa na Krzyżu i porozmawiać z Bogiem.
Piszesz ze modlisz się za tą dziewczynę. Jeśli modlisz się "ach wróć do mnie wróć" to raczej nie tędy droga.
Modlitwa to nie jest hokus pokus. Chyba za często dziś tak ja pojmujemy. Odmów różaniec, odmów nowennę Pompejanska i wszystko się odmieni. Szczera rozmowa Z Bogiem da Ci więcej niż wyuczone formułki.
Módl się do Ducha Świętego niech Cie prowadzi i pomaga podejmować dobre decyzję.

Piszesz, że kochasz te dziewczynę. A ja Ci powiem, że miłość to wolność. Zbyt często mylimy miłość z przywiązaniem czy poczuciem pustki.
W moim życiu jest mężczyzna którego kocham, ale on nie chce być ze mną, bo zbyt wiele nas dzieli.
Wiesz co gdyby ten chłopak przyszedł i powiedział mi "paula żenię się" cieszyłabym się razem z nim. To byłoby dla mnie szczęście patrzeć na niego, jak realizuje się jako mąż i ojciec, choć wiem, że nie ma w jego życiu miejsca dla mnie.

Co do powołania to ojciec Szustak napomknął gdzieś o tym, że wielu młodych ludzi, którym się nie układa z płcią przeciwna od razu myśli o powołaniu, ale nie tędy droga.

Spróbuj znaleźć spokój w sobie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”