Czym są "Wartości rodzinne"?

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-10-03, 21:34

Pewna partia polityczna złożona z trzech członów mówi że będzie bronić "Europejskich Wartości Rodzinnych", ale nigdy nie chce sprecyzować czym one są. Czy wy wiecie i jesteście w stanie te wartości wymienić?
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 989
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 436 times
Been thanked: 172 times

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: Pompieri » 2020-10-03, 22:07

Wartosci rodzinne sa zawsze i wszedzie takie, ktore chronia rodzine przed nedza , brakiem poszanowania; to te ktore bronia wolnosc wyznawanej wiary i pogladu ale rownoczesnie chronia potomstwo przed demoralizacja i nenarodzonych przed dokananiem na nich morderstwa ( eufemicznie nazywanego aborcja).
W tych zalozeniach mieszcza sie wartosci rodzinne.

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-10-04, 11:35

Pompieri pisze: 2020-10-03, 22:07 Wartosci rodzinne sa zawsze i wszedzie takie, ktore chronia rodzine przed nedza , brakiem poszanowania; to te ktore bronia wolnosc wyznawanej wiary i pogladu ale rownoczesnie chronia potomstwo przed demoralizacja i nenarodzonych przed dokananiem na nich morderstwa ( eufemicznie nazywanego aborcja).
W tych zalozeniach mieszcza sie wartosci rodzinne.
Ok. Ale chciałem żeby zostały konkretnie wymienione, a nie ogólniki.

Jak na razie to mamy tak:
1.Poszanowanie dla rodzinny
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

apis

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: apis » 2020-10-04, 11:39

Szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci (czyli przeciwko aborcji, eutanazji i in vitro)
małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny
naturalne metody planowania rodziny (chodzi o zakaz antykoncepcji sztucznej)
wychowanie dzieci w wierze
i to, co wynika z powyższego: państwo nie może za bardzo ingerować w to, jak jest dziecko wychowywane i jakie wartości mu się wpaja (czyli np. edukacja seksualna w nowoczesnym wydaniu odpada)
brak ideologii gender

Tyle mi do głowy przychodzi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: Andej » 2020-10-04, 11:39

Wymyśliłeś temat, to postaraj się zdefiniować. Czy jest to gdzieś skodyfikowane? Jeśli nie, a uważasz to za konieczne, to bądź pionierem.
Skodyfikuj i ogłoś światu. Świat stanie się lepszy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-10-04, 11:48

apis pisze: 2020-10-04, 11:39 Szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci (czyli przeciwko aborcji, eutanazji i in vitro)
małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny
naturalne metody planowania rodziny (chodzi o zakaz antykoncepcji sztucznej)
wychowanie dzieci w wierze
i to, co wynika z powyższego: państwo nie może za bardzo ingerować w to, jak jest dziecko wychowywane i jakie wartości mu się wpaja (czyli np. edukacja seksualna w nowoczesnym wydaniu odpada)
brak ideologii gender

Tyle mi do głowy przychodzi.
OK. To mamy tak:
1. Poszanowanie dla rodzinny
2. Hetero normatywność
3. Anty-Antykoncepcja Mechaniczna i chemiczna
4. (Nie wiem jak nazwać tą wartość) Anty Coup de grâce?
5. Teizm
6. Libertalizm w wychowywaniu(chyba że się te wychowanie kłóci z którymś z punktów)

Czy coś jeszcze?
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: sądzony » 2020-10-04, 12:16

Moim zdaniem podstawową wartością rodziny jest relacja oparta na miłości.
Bez tego rodzina (poza nazwą) nie istnieje.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-10-04, 13:29

sądzony pisze: 2020-10-04, 12:16 Moim zdaniem podstawową wartością rodziny jest relacja oparta na miłości.
Bez tego rodzina (poza nazwą) nie istnieje.
1. Poszanowanie dla rodzinny
2. Hetero normatywność
3. Anty-Antykoncepcja Mechaniczna i chemiczna
4. Anty Coup de grâce
5. Teizm
6. Libertalizm w wychowywaniu(chyba że się te wychowanie kłóci z którymś z punktów)
7. Oparcie na oparcie na romantycznej relacji rodziców.

Myślę że niedługo będę mógł rozpocząć dogłębną analizę tych wartości i ich pozycji w historii europy.

Chyba że ktoś chce coś dodać :)
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: Andej » 2020-10-04, 14:46

Nie, sam tworzysz ten twór.
Na razie nie widzę w tym żadnej logiki, ani sensu. Ale poczekam na analizę.
Ale już na podstawie tych punktów stwierdzam, że nie zgłoszę akcesu do sekty, która wymyśliłeś.
Z tym, że do pierwszego punktu nie mam zastrzeżeń.
Ostatnio zmieniony 2020-10-04, 14:47 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-10-04, 15:54

Andej pisze: 2020-10-04, 14:46 Nie, sam tworzysz ten twór.
Na razie nie widzę w tym żadnej logiki, ani sensu. Ale poczekam na analizę.
Ale już na podstawie tych punktów stwierdzam, że nie zgłoszę akcesu do sekty, która wymyśliłeś.
Z tym, że do pierwszego punktu nie mam zastrzeżeń.
1.Tworzymy.
2.Jak masz jakąś krytykę to masz pełne prawo ją wrazić. Co ci przeszkadza w innych punktach?
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

ez_park
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 8 wrz 2020
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: ez_park » 2020-10-04, 16:21

Nie znam partii politycznej, w której chodzi o cokolwiek innego niż pieniądze. Więc jakie by te "wartości rodzinne" nie były i tak będą tylko sloganami powtarzanymi na spotkaniach, wiecach, czy w mediach. Wartości rodzinne kreujemy sami, bo narzeka się na dzisiejszą młodzież ale ktoś ich niestety nauczył. Ten cytat ma prawie 500 lat: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”. Ja generalnie nie jestem przeciwny jakichkolwiek form wychowania, o ile służy dobru dziecka i jego rozwojowi. Niestety dzisiaj wiele rodziców pluje jadem na wszystkie strony, a to ma wpływ na dzieci. Dzieci zawsze świadomie i podświadomie naśladują. Widać to najlepiej na małych dzieciach. Np. ja na przykład miałem zawsze w zwyczaju jak robiłem kawę, obiad czy coś tam to kładąc na stół mojej żonie, mówiłem "proszę" a ona mówiła "dziękuję". Pewnego dnia nasza dwuletnia córka zaczęła zawsze dawać nam coś (piłkę, ciastko itp.) i mówiła "proszę" oczekując odpowiedzi. Wartości rodzinne są uniwersalne. To miłość, wierność i uczciwość. Reszta w zasadzie albo wynikia z tych trzech albo nie ma z nimi nic wspólnego i się nie kwalifikuje.

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-10-04, 16:35

ez_park pisze: 2020-10-04, 16:21 Nie znam partii politycznej, w której chodzi o cokolwiek innego niż pieniądze. Więc jakie by te "wartości rodzinne" nie były i tak będą tylko sloganami powtarzanymi na spotkaniach, wiecach, czy w mediach. Wartości rodzinne kreujemy sami, bo narzeka się na dzisiejszą młodzież ale ktoś ich niestety nauczył. Ten cytat ma prawie 500 lat: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”. Ja generalnie nie jestem przeciwny jakichkolwiek form wychowania, o ile służy dobru dziecka i jego rozwojowi. Niestety dzisiaj wiele rodziców pluje jadem na wszystkie strony, a to ma wpływ na dzieci. Dzieci zawsze świadomie i podświadomie naśladują. Widać to najlepiej na małych dzieciach. Np. ja na przykład miałem zawsze w zwyczaju jak robiłem kawę, obiad czy coś tam to kładąc na stół mojej żonie, mówiłem "proszę" a ona mówiła "dziękuję". Pewnego dnia nasza dwuletnia córka zaczęła zawsze dawać nam coś (piłkę, ciastko itp.) i mówiła "proszę" oczekując odpowiedzi. Wartości rodzinne są uniwersalne. To miłość, wierność i uczciwość. Reszta w zasadzie albo wynikia z tych trzech albo nie ma z nimi nic wspólnego i się nie kwalifikuje.
Gdyby tylko tak samo myśleli ludzie jak tak... :ymhug:

Niestety hasło tak piękne jak "wartości rodzinne" zostaje coraz częściej używane przez polityków do siania ich politycznej agendy i szerzenia wrogiej retoryki. Żal mi tego że polskie klony partii republikańskiej używają rodzinny jak oręża do walki z swoimi przeciwnikami, zamiast szczerze dbać o nią i pielęgnować.
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czym są "Wartości rodzinne"?

Post autor: Andej » 2020-10-04, 17:18

ImperatorLudzkości pisze: 2020-10-04, 15:54 1.Tworzymy.
2.Jak masz jakąś krytykę to masz pełne prawo ją wrazić. Co ci przeszkadza w innych punktach?
Widzę i obserwuję. Na razie kibicuję wam.
Dlaczego miałoby mi coś przeszkadzać? To wasze dzieło. Na razie niezbyt wiadomo, co się kryje pod hasłami. Czekam na rozwinięcie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”