Problem

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Problem

Post autor: Piootr » 2020-10-24, 13:50

Witam
Mam okropny problem. Moja mama nawet za życia taty zdradzała go przez internet z mężczyznami zza granicy(między innymi dlatego tak nie znoszę elektroniki...). Wiele razy jeździła do Stanów Zjednoczonych i mnie zostawiała samego. Tata zmarł w 2015 roku. Teraz znalazła sobie kawalera polaka do którego jeździ co piątek. Jest conajmniej pewne że ze wszystkimi współżyła bez slubu. Boje się że z tym obecnym weźmie teraz ślub i co gorsza zamieszka on z nami. Okropnie boje się mezczyzn, gdyż są oni agresywni i mogą zawsze mnie pobic, zwyzywać(nie raz już tak było) Najbardziej jednak boje się zbliżających się świąt. Boje się że sprowadzi go do naszego domu na wieczerzę wigilijna która jest dla mnie najważniejszym dniem w roku... Planowałem już nawet spędzić święta w przytułku dla bezdomnych, bo tam przynajmniej nie musiałbym oglądać tego pana... Proszę o słowa otuchy, pocieszenia.
Ostatnio zmieniony 2020-10-24, 13:51 przez Piootr, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Problem

Post autor: ToTylkoJa » 2020-10-24, 13:53

Też jesteś mężczyzną. Czy zamierzasz kogoś pobić?

Tutaj nie ma co gadać dużo, potrzebujesz pomocy specjalisty i to nie jest przytyk. Po prostu czasem nasze problemy są większe niż my sami.

Dominik

Re: Problem

Post autor: Dominik » 2020-10-24, 15:03

grubas pisze: 2020-10-24, 13:50 Okropnie boje się mezczyzn, gdyż są oni agresywni
Z tej wypowiedzi wynika
- że jesteś agresywny
- lub/i nie jesteś mężczyzną

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Problem

Post autor: Piootr » 2020-10-24, 15:09

Ja nie jestem agresywny, bo jestem młody a każdy facet po 40 tce jest pełen testosteronu, lubi sobie popić i potrafi uderzyć z pewnością. Ja np. w ogóle nie pije.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Problem

Post autor: Czarny » 2020-10-24, 15:12

x_x Ci faceci, zwłaszcza po czterdziestce to coś okropnego x_x

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 201 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Problem

Post autor: Tek de Cart » 2020-10-24, 15:17

statystycznie najbardziej nabuzowani testosteronem są mężczyźni w wieku 16-25 ... po 40 to raczej alkohol niż testosteron jest problemem
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

afilatelista_michal

Re: Problem

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-24, 15:46

grubas pisze: 2020-10-24, 15:09 Ja nie jestem agresywny, bo jestem młody a każdy facet po 40 tce jest pełen testosteronu, lubi sobie popić i potrafi uderzyć z pewnością. Ja np. w ogóle nie pije.
Ale wymyślasz. Nie każdy facet jest agresywny i nie każdy pije. Nie obawiaj się na zapas. Być może to dobry człowiek?

Króliczek

Re: Problem

Post autor: Króliczek » 2020-10-24, 17:28

Pomodlę się za ciebie, naprawdę poszukaj pomocy u specjalisty czasem się zastanawiam czy nie jesteś fejkowym kontem, twoja mama jest dorosła ma prawo ułożyć sobie życie, ty jesteś dorosły, nie ma co się bać ani mężczyzn ani kobiet, znam wielu starszych ludzi którzy są super (jak się zastanowię to samych takich znam) po co tak generalizować, może znajdziesz jakąś pracę albo będziesz mieć wysokie stypendium naukowe na studiach, porozmawiaj ze swoimi bliskimi o swoich problemach i lękach, a jak to nie pomoże to uderzaj do psychologa,to żaden wstyd.

Claudiax

Re: Problem

Post autor: Claudiax » 2020-10-24, 17:43

Nie zauważylam czytając post byś był agresywny
Przeciwnie..
ale kontakt ze specjalistą byłby ok. Sama chodze do psychologa, nie jest to nic wstydliwego.Chodzi o to, byś nie czuł strachu przed nim.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Problem

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2020-10-24, 17:44

Choroba, nie opłaca się hajtać, czterdziestka za pasem, chłop mi się zrobi agresywny, a pić już pije piwsko za piwskiem... Bo te piwa 0% się liczą, c'nie?

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Problem

Post autor: Czarny » 2020-10-24, 18:03

E tam, czasem trafiają się wyjątki chlubne ;)
Trzeba mieć nadzieje.
Ostatnio zmieniony 2020-10-24, 18:05 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Problem

Post autor: Andej » 2020-10-24, 18:56

grubas pisze: 2020-10-24, 13:50Teraz znalazła sobie kawalera polaka
Boli mnie to, że napisałeś słowo Polak z małej litery. Czy Polaków nie lubisz tak jak mężczyzn?
grubas pisze: 2020-10-24, 13:50Okropnie boje się mezczyzn, gdyż są oni agresywni i mogą zawsze mnie pobic, zwyzywać(nie raz już tak było)
Wiesz, chyba zmienię płeć. Zaczynam bać się samego siebie. Wprawdzie na razie często biję się z myślami, ale kto wie, co będzie dalej.
Ale mizoandria może być leczona. Warto zająć się tym, zanim przybierze postać groźną.

A z mamą, myślę, że da się porozmawiać bez emocji. Na spokojnie. Wyjaśnić swoje obawy. Tak przedstaw sprawę, aby zrozumiała Twoje uczucia. Ale i Ty powinieneś zrozumieć jej uczucia.
Nie czekaj zadręczając się do wigilii, ale teraz zaplanuj ją wraz z mamą. Wydaje mi się, że dobrze byłoby, gdybyście poszli razem do psychologa rodzinnego. Często ktoś z boku dostrzeże to, co dla Was nie jest widoczne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Problem

Post autor: Viridiana » 2020-10-26, 09:46

grubas pisze: 2020-10-24, 15:09 Ja nie jestem agresywny, bo jestem młody a każdy facet po 40 tce jest pełen testosteronu, lubi sobie popić i potrafi uderzyć z pewnością. Ja np. w ogóle nie pije.
To chyba zależy nie od wieku, a od osoby. Znam wielu młodych chłopaków, którzy są zanadto "naładowani testosteronem" (moje liceum jest w zespole szkół z budowlanką i zawodówką). #:-s
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Problem

Post autor: Piootr » 2020-10-26, 12:25

Z każdym dniem mój problem się nasila. Mama zamiast spędzać wolny czas ze mną woli rozmawiać przez telefon z tym panem. Wygania mnie wtedy z pokoju. Wczoraj całą noc płakałem że pierwszą wigilię spędzę sam...

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Problem

Post autor: ToTylkoJa » 2020-10-26, 13:55

Zaplanuj spotkanie z mamą. Powiedz np. że chciałbyś obejrzeć w sobotę razem film, albo pójść do parku, albo co tam zwykłeś z mamą robić. Nie przeszkadzają jej w tym, co akurat robi, tylko miejcie wspólne plany na konkretny czas.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”